Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2016 20:58 Muž dudak [1885] Re: quasimodo
Je mnohm jednoduší, používat o něco větší krabičky, líp se tam udrží potřebné klima, hůř vyschnou a hůř se přemokří. K zakrytí používám plexi z krabičky na CD, kolem mám tak 3 cm na všech stranách, vejška krabičky tak 8 cm, odhaduju to na 1,5 litru možná 2. Choval jsem i v malinkých boxících, ale není to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 19:48 Muž quasimodo [368] Re: seic
Mám to ve svačinových krabicích, odhadem tak 0.3-0.5l a vytvářím tam dvě hnízda. Ale možná je chyba v přikrytí. Na každém hnízdečku mi leží sklíčko 25x35mm (stará, poškrábaná podložní sklíčka od mikroskopu). Nějak jsem neměl po ruce nic většího a ke sklenáři jsem si pořád ještě nedošel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 13:55 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: quasimodo
v jake krabici to mas? napr. v sikovne litrove krabici od zmzliny muzes tech hnizd udelat i 5 a zvysit tak pocet/objem/obsazeni grindalu... nemusi to byt vzdycky jen uprostred ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 13:27 Muž quasimodo [368] Re: dudak
Tedy, aby mi sežrali všechno, to se mi ještě nestalo na žádném podkladu. Denně odebírám staré krmení. Dávám něco mezi osminkou a čtvrtkou piškotu na jamku. Jak se mi to povede ulomit. Případně místo piškotu buď půlku psí granule (pro malé pejsky) nebo kousek řasové tablety pro sumečky.
Největší produkci mám z těch psích granulí, ale ani tak z nich nikdy viditelně moc neubude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2016 10:56 Muž dudak [1885] Re: quasimodo
tipoval bych to, že z nějakého důvodu pomřelo větší množství červíků najednou, ale proč, to netuším, moc vody, ale mohlo to být i něco jiného. Mám kulturu na lignocelu už přes rok, pořád ve stejném substrátu a nikdy mi nic nesmrdělo. Krabička je zavřená, nejsou v ní ani žádné větrací otvory, krmím nalámaným piškotem pod perlinku - suchým, do násady není potřeba přidávat žádnou vodu, případně pouze vyjimečně, spíš je problém s velkým množstvím vody, červíci se pak mohou udusit, i když grindal snese mnohem víc než roupice. Krmte jen tolik kolik červíci spotřebují, mě vezmou půl piškotu do druhého dne beze zbytku. Grindal sbírám ze sklíčka prstem a dávám do nádobky s vodou, kde ho propláchnu a stříkačkou pak nasaji pouze červíky a zkrmím. Dřív jsem máchal sklíčko, ale jednak se tím dostane do akvárka něco nespotřebované potravy, dalšího bordelu, ale hlavně mi mokré sklíčko při intenzivním zkrmování za pár dní vždy zavodnilo chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 10:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: quasimodo
zkousim ted take poprve grindal na lignocelu, zapach zadny, ale musi se hodne opatrne s krmenim - kdyz to zapada dolu pod perlinku a grindal to nesezere, spatne se to dostava pryc i s lignocelem... a hodne opatrne s vodou - urcite kropit mene nez molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 15:49 Muž quasimodo [368]
Zkusil jsem nasadit grindal do lignocelu. Před pár dny mi to ale začalo zapáchat. A je to čím dál tím horší. Skoro jako by se mi do toho někdo vys... vykakal. Nevím, jestli to nemám moc vlhké (neřekl bych), každopádně po otevření krabičky to smrdí příšerně a je tam den co den méně a méně červíků. Po každém piškotu malinko odškrabávám se zbytky piškotů i trochu lignocelu, abych si byl jist, že tam nezbylo nic, co by se mohlo kazit. Ale nepomáhá to a nejspíš si tím odebírám i značné množství grindalu. Naopak se mi po celé ploše zakryté sklíčkem začala objevovat nějaká plíseň. Tuhle kulturu tedy určitě zlikviduju a založím novou. Nějaká rada do budoucna, kromě vrátit se k molitanu a jiným pratelným materiálům? (Ty si pořád ještě držím taky, naštěstí.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:00 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Tak novou násadu mám bez mušek... Krabička je zavřená. Ani nemusím vlhčit lignocel jak se tam sráží voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 08:58 JoKa Re: Pepan
Souhlas, ty opavie už teď nežerou ani moji červi (beze srandy, hlady nechcípnou, ale žerou to méně)... Kupuji ty nejlevnější v Li*dlu a ty jim jedou...

Grindal je, podle mě, nejlepší namočit do vody dokud úplně nenacucnou. Pak vodu sleju, lehce piškoty ždímnu a lžičkou z toho udělám kaši, kterou napatlám na sklíčko... Má to výhodu, že při krmení ta kaše zůstává v drtivé většivě na sklíčku a nesypu pak sladké piškoty do akva... Taky bonus, do té kaše se dá vmíchat naprosto cokoli co potřebuji dostat do ryb. Například vitamíny, SAK, cokoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 16:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Krmím grindal nejčastěji zelenými vločkami Chlorella od easyfish a mám taky zkušenost, že nejlepší je, když jim to rozdrtím najemno. Vezmu sklo s grindalem, namočím ve vodě, jednu stranu posypu špetkou krmiva, pár sekud nechám přilnout, otočím a položím na hubky. I 3x denně, když na to přijde.

Fajn na tom je, že i když jsou na skle ještě nějaké vločky, ryby je v pohodě sežerou.

P.S. Případné larvy mušek, živící se na grindalu jako paraziti, skrmím taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 10:50 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Sitius
Struhadlo používám to jemné, takže výsledná drť je hodně drobná. Navíc, mám více krabiček s Grindalem a dopředu odhadnout, kolik piškotů budu potřebovat, je problematické. Takže činnost vypadá tak, že na záchodě otevřu skříňku, vytáhnu krabičky s Grindalem a dózu s piškoty, kontroluju obsah krabiček, případně propláchnu molitan, nakrmím Grindalem ryby a dosypávám drcené piškoty. Chodit s mokrýma rukama nebo rukama od Grindalů do kuchyně a lovit jimi piškoty ze špajzu, se mi zdá celkem eklhaftní a zbytečně by to zabíralo čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 10:34 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Pepan
Já je vždy namáčel do čaje, takže myslím, že když je dáš na mokrej molitan grindalu, je jim absolutně jedno co tvoje děti odmítají jíst ;-) a vlastně i to zda seš slabej na to je rozmáčkou, struhadlo tak na brambory max... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 10:27 Muž Pepan [5044] - Rostliny – Taková drobná vychytávka
Většina lidí krmí Grindal piškoty. Určitě jste si všimli, že se změnil výrobce a místo Opavie je dodává polský výrobce. I když se dušoval, že je nezměněná receptura, opak je pravdou a současné piškoty jsou hodně tvrdé. Odmítají je děti a podstatné je, že se blbě drtí v prstech. Vyřešil jsem to tak že piškoty si dopředu nastrouhám na struhadle, drť pak dám do dózy a při krmení Grindalů je s tím jednodušší manipulace. Určitě by se dal použít i mlýnek na strouhanku nebo třeba mixér.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 15:08 Deepinpeat Re: BuldozerGT86
Nechci ten hmyz nějak přeceňovat, ale těma dveřma v tom nevidím nejmenší problém. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 14:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Deepinpeat
To už ano :-D ale doma kytky nemáme. Leda že se protáhne síťkou proti hmyzu která je v okně. Nebo si otevře dole v baráku dveře proletí do 1 patra a tam číhá dokuď neotevřu dveře do bytu. Mezitím proletí okolo 50 pavouku... Tak nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 14:19 Deepinpeat Re: BuldozerGT86
Vůbec to nemusejí být octomilky, mnohem spíš to budou smutnice. Vyskytují se běžně v květináčích, takže pokud je grindal na lignocelu, klidně se tam můžou usadit.

teda edit: "mnohem spíš" není asi správný výraz, ale být to rozhodně můžou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 14:01 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – nakaza
budu citovat od zkusenejsiho "potravu (predevsim granule) sparovat vrouci vodou nebo skladovat v mrazaku", byl presvedcen, ze si do grindalu dotahl roztoce s vlockovym krmenim ... ;-) to stejne muze platit pro cokoliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 13:02 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dudak
Tiež mám grindal bez vetrania, a to už min. dva roky a za celý ten čas žiadne nežiadúce obyvateľstvo. Faktom je, že keď sa mi zdá molitan príliš mokrý, tak to nechám i otvorené, pokojne aj celý deň, a tiež nič.

Tak ma napadá, či nedáva tej piškóty veľa, a tá začne kvasiť - myslím, že tie mušky to dokážu vycítiť a hurá tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:50 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Spíš má pravdu DUDAK ale klidně pište pokuď vás něco trkne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: roy
Krmím jen sušeným pro ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:48 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Pepan
Tohle nejsou octomilky. Jsou to takové miniaturní mouchy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:48 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Sitius
Ale larvy ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:11 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: roy
Ty piškoty jsou suché. Tam by ty vajíčka vyschly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:01 Muž roy [18] Re: BuldozerGT86
Len ma napadlo cim krmis. Nemozu byt nejake vajicka musiek v piskotoch? Proste ani sami nevieme co zerieme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 11:51 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Ty mušky se do domácnosti mohou dostat i s ovocem a některou zeleninou (rajčata a pod) Já mám Grindal na záchodě ve skříňce. Je tam tma a s octomilkami nemám problém. Spíše mi lezou do miker, protože ty jsem tam ještě neodstěhoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 11:10 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: BuldozerGT86
a zkoušel jsi to jak někdo říkal, to nechat celé ve vodě, mušky asi plavat neumějí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 09:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: dudak
No bejt amík tak mě to už dávno napadlo s tou mikrovlnkou. Díky Dudáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2016 09:10 Muž dudak [1885] Re: BuldozerGT86
tak je možný, že už máš ty mušky v lignocelu. Zkus ho nechat na pár minut v mikrovlnce - samozřejmě bez červíků. Já násady zavírám víčkem bez větracích otvorů, nevidím v tom problém, i přes dovolenou vydržely, jen je potřeba opatrně s vlhčením, má to tendenci se přemokřovat, pak krmím jen suchým piškotem. Od tý doby co to takhle dělám mám od mušek pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 09:06 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Sitius
Já s tím začal na jaře. Ale teď přes léto to bylo šílené! Jde o to že mám sítě v oknech. Celé léto jsem tam neměl mouchu ani komára ani mušku. Tak nechápu kde jsem mohl vzít larvy v násadě. Protože mušky si furt dopřávají grůpáč... Takže je venku všechny vypustím a za týden je tam mám znova namnožený... Vždy když to překročilo hranici. Tak jsem založil novou násadu. Novej lignocel a odebral 3-5 ks grindalu bez larv. Larvy jsou totiž 2x tak větší. Na oko to jde rozeznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 08:49 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: BuldozerGT86
dej pryč ty síťky, oni odletěj :-) třeba na tvůj krajíc chleba ;-)
*ted vážně dělá ti to i v zimě, nebo jen přes léto?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 07:47 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Už jsem si založil po 4 násadu a jsem z toho vždy hotovej. Nevím proč ale pořád dokola se mi tam rozmnoží nějaké mušky. Mám to na lignocelu. Mám přes to 5 síťek na hlavu ani vlas tím neproleze. A cca po měsíci se mi tam postupně rodí víc a víc mušek. Což mě štve tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:53 Muž roy [18] – pod vodou
Bezne zkrmujem poter tak ze grindal zlejem zo sklicka do nadoby s vodou a cely den postupne zkrmujem. Aj na druhy den je grindal zivy a pokracujem krmenim :) ale dva cele dni mi nevydrzal nazive pod vodou. jeden den maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:55 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
Někde jsem se dočetl, že grindal vydrží pod vodou až dva dny. Takže pokud to platí, lze to využít pro likvidaci parazitů, co tuto vlastnost mít nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: quasimodo
Zalít na půl hodiny jsem nikdy nezkoušel, ale fungovat by to mohlo. Stojí za vyzkoušení.

Mám jednu násadu už déle, než půl roku, nějací paraziti se objevují, ale do jisté míry je omezuje, pokud grindalem krmím několikrát denně (skrmují se také).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: quasimodo
Měl jsem grindal na lignocelu víc jak rok, nic jsem nečistil a všechno bylo v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:38 Muž quasimodo [368] – Grindal na lignocelu - cisteni
Ahoj,
mam grindal na molitanu a na dratenkach. Oboji celkem funguje, ale z casu na cas se v obojim objevi "pavoucci" - nejspis roztoci. Kdyz se to stane, tak davam molitan nebo dratenky do kyble s vodou, zatizim a necham to tak pul hodky nebo hodinu. Zatim to vzdy pomohlo. Molitan taky jednou za 2-3 tydny proplachuju pod tekouci vodou, abych ho kapku vycistil.
Chci to ted zkusit i na lignocelu, ale nevim jak na cisteni. Pravidelne si predstavuju tak, ze proste trochu odskrabnu a jedu dal, ale co kdyz prijde napadeni roztocem? Vyhodit to cele a znova nasadit z jineho chovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 10:32 Muž Tedvidek [5] Re: Budik77
Pan Kuča ho prodává úplně se vším, pošle "hotovou" krabičku. O pár stránek je na něho kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 10:07 Muž Budik77 [7] – Grindál
A najde se tu někdo (nějaký dobrodinec), kdo mi pošle násadu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 08:30 Muž visek [75] - Tetry
ja jsem to taky kdysi pouzival.po stehovani jsem uz nove nenasel tak pouzivam molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 18:33 Muž roy [18] Re: Jája
Klasicka dratenka. v jednom 3 v druhom 4 vrstvy.Mam ich takto uz pomali pol roka. Raz som vymenil vrchnu vrstvu a nahradil novou. Nechcelo sa mi tu staru prepierat. Proste na udrzbu idealne. Grindal prosperuje ze nestacim kupovat piskoty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 14:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: roy
Docela mě zajímá, co je to zelené. Vypadá to jako zátěžový koberec nebo drátěnka na nádobí. Co na to grindal? Vypadá docela pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:38 Muž roy [18] Re: visek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ked je grindalu malo, tak je vidiet ze zalieza pri manipulacii s krabicou, ale nie nejak radikalne. Viac zalieza, ked ho priamo postriekam vodou obcas nedopatrenim :-D tam reakcia nastava okamzite. ale pri normalnom rozmnozenom grindale nieje utek do molitanu viditelny :)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 05:47 Muž visek [75] - Tetry
promin ale ja jsem nevidel ze by se grindal schovaval.asi jsem slepej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 22:54 Muž ludvik [1082] Re: Jája
Occamovu břitvu znáš? Co je pravděpodobnější - že nějaký nižší živočich (a ono jich moc nižších, než grindal nebude) pozná přesun krabičky o metr vedle (plynulý pohyb, žádné pohazování, nebo odložení na zapnutou pračku), nebo že reaguje na světlo?
U červa milióny let žijícího pod povrchem je pravděpodobnější světloplachost (instinkt pro zalezení do humusu), nebo reakce na dupání třeba kance?

Reakce na pohyb by byla obranná, útěk před predátorem. Ale to asi od červa čekat nemůžeme ... I kdyby, tak je to pohyb tak pomalý, že by už evoluce zařídila nohy.

Tím bych to uzavřel. Přesnou pravdu se stejně nedozvíme a je mi to vlastně trochu šumák.

Ona to může být klidně reakce na můj ksicht, prostě se mě bojí. Akary to také zvládnou ... :-) A jelikož se chtějí skrýt jen když se jim ukážu, tak to za to určitě může, jinak by to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ludvik
To utíkání a zalézání do úkrytu taky pozoruju - prostě obranná reakce. Určitě musí vnímat, že se s ním hýbe, jinak by to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 19:49 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ludvik
To iste nie, ale môže mať dostatočné vybavenie na to, aby zaregistroval otrasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 18:10 Muž ludvik [1082] Re: Jája
Myslíš, že má tolik vědomí a nervů na to, aby poznal, že jsem jen vyndal krabičku ze skříně a položil na židli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ludvik
Grindal reaguje na to, že s ním manipuluješ, proto se snaží zalézt dovnitř.

---

Já krmím grindal střídavě piškotem (+ ho trošku umažu olejem), různým krmením pro ryby a kvalitními psími granulemi, které rozdrtím. Ale připadá mi, že grindal nejvíc ujíždí na piškotech. Co se týká máchání/nemáchání, tak já sklíčko nemáchám v akvárku. Je sice pravda, že ryby se vrhají i na zbytky krmiva pro grindal a žerou ho (když se mi ho podaří za sklíčka setřít i s grindalem), ale tak nějak to ve mně hlodá - co kdyby jim to po zdravotní stránce nedělalo dobře. A co se týká nástroje na sundání grindalu ze sklíčka, tak používám většinou ukazováček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:49 Muž Strojek [141] Re: BuldozerGT86
kokosova kura .. - tim myslis lignocel ??? jestli jo, jak ho dostavas dolu ze sklicka,nez krmis, kdyz sklicko vkladas mokre??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:35 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: ludvik
Hele v tomhle se nechci rejpat :-D Mám ho v te kokosové šlupce. Všiml jsem si, že je uplně všude. Mám ho v krabičce 25x15 a tak 5cm vrstva kokosu na tom položené sklíčko. Jednou za 14 dní namočím kůru jinak namáčím pravidelně sklíčko každý den. A Grindalu se daří. Ještě jsem neměnil kůru za cca měsíc a půl (nevím to přesně).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=132