Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 17:50 Muž Papik [617] Re: Beastie
Miska vpravo mi přijde s dobrou konzistenci, miska vlevo moc suchá. Když jsem mikry zkoušel, nadrobil jsem na kousky starou střídku z chleba. Do ní rozdrtil na prach trochu vločkového krmiva pro ryby a nasypal ždibec sušeného droždí. Přidal vodu a hmotu zpracoval do konzistence řidšího těsta, které ale neteče. V zimě jsem je měl na topení.

Jiný akvarista se s tím moc nepáral. Namočil krajíc starého chleba, aby změkl, ale ještě udržel tvar, kydnul ho do misky a mikry dal přímo na něj. Jak jsem si všiml, nehrotil ale kousky plísně na starším krajíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 17:34 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, jsou to tři týdny, co jsem založila tři kultury miker, a asi jsem to podcenila a měla jsem už udělat novou, co?
každý týden jsem doplnila suchou část (někde ovesné vločky, někde strouhanku), a kousíček velikosti hrášku droždí. Vždycky mi na jedné misce vylezly mikry potom, co jsem to dala pod lampičku, ale od včera nic, ani jedna miska.
Hodím sem fotky, včera jsem doplňovala opět droždí a suché, ale nic se nedějě. Mám založit nové? Nebo to mám moc mokré? Nebo je to plíseň? Jsem zmatená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2023 16:04 Muž PetrO [746] Re: CharlieCharli
A nezkoušel jste tohle?

zvirata.bazos.cz/…

Nebo to už není aktuální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 14:49 CharlieCharli – Grindal - Praha
Dobrý den, nevíte kde v Praze sehnat násadu grindalu, případně neměl by někdo navíc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2022 03:08 diador Re: Papik
Fotka k příspěvku Místo Keramzitu dej Seramis. Ten ti plesnivět nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 22:25 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Úplně jednoduchý, viděl jsem jeho použití na YouTube. Do 3/4 krabičky nasypeš propláchnutej keramzit 2-4 mm. Přidáš piškot, násadu nebo rovnou sklíčko s grindalem z jiné krabičky a hotovo. Sklo do keramzitu lehce zatlačíš. Nový piškot přidávám co dva dny.

V létě jsem ho občas trochu rosil, ale jednou jsem to asi přehnal a červi chcípli. Šlo to hned poznat podle zápachu. Takže jsem musel keramzit pořádně propláchnout a přendat sklíčko s červy z jiné krabičky.

Na dně průhledné krabičky je vidět množství odpadních látek. Po cca dvou měsících ho propláchnu, jak jsem už psal. Při proplachování v umyvadle je dobré odtok zašpuntovat, aby do něj nenapadaly nezachycené kousky keramzitu. Šlo by ho určitě proplachovat bezpečně přes plastové síto (cedník), ale zadržuju ho jen primitovně dlaní. :-D

Zatím to funguje, plesnivělo mi doposud jen pár kousků keramzitu, které jsem očistil pod proudem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 22:14 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Papik
Ahoj, zajímavé s tím keramzitem. Můžeš přesněji popsat,jak Ti to funguje? Neumím si to moc představit, když molitan je rovná kontinuální plocha... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 21:16 Muž Papik [617] – nosný materiál
Zkoušel jsem grindal ve variantách: klasicky molitan + sklo, lignocel + perlinka + pružný plast místo skla a keramzit 4-8 mm + sklo. Větrání bylo realizované přes otvor ve víčku vyplněný netkanou textilií. Jako krmení jsem používal dětské piškoty nebo psí granule.

Molitan i lignocel začali dříve nebo později plesnivět. Plísní zasažený lignocel lze odstranit, ale jak začne plíseň prorůstat molitanem, nelze se jí už většinou zbavit.

Pro odebírání červů je vhodnější sklo než plast. Namočené psí (nebo kočičí) granule silně zapáchají. Nesežraný rozmočený piškot během několika dnů zkysne a lehce zasmrádne, je záhodno ho vyhodit a vložit nový.

Zatím nejlepší zkušenost mám s keramzitem. Čistím ho opakovaným napuštěním vody do krabičky a jejím opatrným vylitím. Předtím si bokem položím sklo plné červů, protože z keramzitu se jich dost vyplaví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2022 19:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Passenger77
Passenger77 napsal: ...Založím tedy alespoň 2.kolonii a budu doufat, že to některá přežije. Do jedné dám ty ovesné vločky, díky za typ. Napíšu jen výsledek...obě násady bez zjevných problémů přežili a daří se jim dobře palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2022 15:35 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: afc1886
Fotka k příspěvku Na fotce je rozjetý chov po čtrnáctidenní hladovce :-) Ať se daří!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 08:42 R Muž afc1886 [14631] Re: hrochy
Dělám to stejně jako ty a po 14 dnech se mi taky podaří grindal zase rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2022 23:48 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Passenger77
Ničím. Před odjezdem jsem dal obvyklou dávku piškotů a po příjezdu menší dávkou opět rozjel. Nyní plánuji po pár dnech propláchnout molitan, aby se chov očistil. Možná jenom štěstí, které přeje nezkušeným a věčně začínajícím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2022 22:01 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Richo
Bakterie,plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 20:47 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: hrochy
A čím si je prosím takto dlouho sytil?
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 18:55 Muž Richo [11] – Barva krmiva
Při zakládání chovu Grindalu s moukou se na některých místech objeví růžová až fialová barva. A to jak na molitanu tak na lignocelu. Nevíte co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2022 18:16 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Passenger77
Zdravím,
mám osobní zkušenost, že grindal 14 dní bez potíží přežije. Nesmí vyschnout. Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2022 11:48 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Tak jsem našel tento článek a tam pan Tomanec uvádí, že pod 20°C se přestávají množit a při nižších teplotách hrozí úhyn...
www.akvarko.cz/…
Tak z mého plánu asi nic nebude :-(
Založí tedy alespoň 2.kolonii a budu doufat, že to některá přežije. Do jedné dám ty ovesné vločky, díky za typ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2022 00:32 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Passenger77
Nejsem si jist,jestli je chladnička to správné ořechové,ale možná by to za ten pokus stálo.Před delší nepřítomnosti je vhodné založit víc chovů a místo rychle kvasících piškotů použít klasické ovesné vločky.Regenerovaný substrát by měl být standardně zvlhčený a na dně misky troška vody na vzlínání a doplnění odparu,aby nedošlo k vyschnutí vnitřního prostoru.Nezaručuji stoprocentní úspěch,ale u roupic a grindalu mi vždy,i při čtrnáctidenní nepřítomnosti zbyl základ na obnovení chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 18:05 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Passenger77
Ahoj, navazuji na můj nezodpovězený dotaz a jelikož kamarád s Grindalem dopadl katastrofálně při dovolené, chci se ještě zeptat, zda by mohlo k přežití Grindalu 9dní bez zásahu jej dát do chladu ledničky, cca 10°C ?
Nevím, jestli to jsou schopní dát a snížit metabolické funkce? Co se týká krmení, můžu jim tam zkusit dát Dajana tablets adhesive k tomu obligátnímu piškotu.
Díky předem za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 12:57 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Grindal o dovolené
Ahoj všichni,
může mi prosím někdo poradit, jak zajistit přežití násady Grindalu na molitanu přes dovolenou (délky 9 dnů)?
Krmím 1/2 piškotu denně, na vrchní části poklopu je otvor vyplněný molitanem pro zajištění základního vzduchování v boxu.
Díky za tipy a zkušenosti :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 23:32 Muž Mejla [21] Re: matuuss
nevim jak v lednici ale jednou jsem je nekrmil urcite 14 dni a klidne to mohl byt i mesic, uz fakt nevim a pak jsem jen zkontroloval vlhkost a nakrmil a nekde se normalne zacli zase mnozit..Mel jsem je ve skrince v pokojove teplote 20-24 stupnu.. Na druhou stranu jsem je mel jen tyden bez zradla a vetrani a zdechly.. Mam krabicky bez vetrani... nekrmeni je podle me ten nejmensi problem.. roli hraje vlhkost/sucho alespon me se to tak zda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 13:58 matuuss – Uskladnenie
Má niekto skúsenosti s uskladnením grindalu? Ide o to, že sa chystám na mesiac preč a bez starostlivosti môj grindal zrejme neprežije. Dočítal som sa akurát,že pod 22 stupňov sa prestáva množiť. Ako je to s chladničkou? Bude v nej hybernovať alebo zdochne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 10:41 Muž Miroslav [35] – Grindal a mikry
Čus akvaristi,mám tuto živou potravu rok a půl a stále se množí bez plísně a choroby. Přemýšlím o auloforusu.Rybam zdar ahoj palec Jinak grindal moc nevydrží bez krmení (piskoty)a vody.Maximalne tak 5dni pak zahynou,ale mikry ty jedou celý měsíc.Grindal se musí po 3tydnech umýt,propláchnout molitan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 22:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Richo
Mám teda jinou osádku, ale moje zkušenosti jsou výborné. Ryby i krevety se můžou po Grindalu utlouct a to krmím skoro každý den. Ale to samozřejmě neznamená, že je ty Tvá Dania nemusí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 21:14 Muž Papik [617]
Zkusil jsem založit kolonii na lignocelu na kterém je pod sklem perlinka, jak jsem viděl na videu. Piškoty plesniví i zde. Navíc se na sklo nalepují kousky lignocelu takže netuším, jak ze skla dostat samotné červíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2021 17:30 R Muž afc1886 [14631] Re: Richo
Pestrá strava je to nejlepší co můžeš pro své rybky udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 17:05 Muž Richo [11]
Žerou vám ryby Grindal pořád? Ty moje Dania Perlová ho někdy ochutnají a vyplivnou. Jsou přežrané? Mám je krmit obden?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 16:37 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Papik
Fotka k příspěvku U mne to momentálně vypadá tak, jak je na fotce. Taky mám potíže vyladit správnou míru vlhkosti a krmení. Holt, živý organizmus. Zjevně krmím moc, soudě dle plísně. A počet červíků je proto taky kolísavý. U mne hraje roli i to, kolikrát za den grindalem krmím ryby. A stabilita teploty v místnosti. V zásadě jsem proto rád, ze grindal vůbec udržím :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2021 17:06 Muž Papik [617] Re: hrochy
Díky, článek znám a podle něj jsme postupoval. Zřejmě nedokážu odhadnout správnou míru vlhkosti v nádobě. Zkouším lignocel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2021 15:20 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Papik
Zdravím,

možná pomůže při hledání některých odpovědí tento článek: www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2021 01:39 Žena AnastazieB [3] Re: Papik
Červíci budou nejspíš od octomilek.

A ohledně plísně, vyhodila bych molitany, na kterých byla plíseň a buď pořídila nové nebo zkusila chov na lignocelu. Mám jednu krabičku na lignocelu už asi rok, nic jsem s tím za tu dobu nedělala, žádné čištění, nic. Jen jsem to nedávno trochu prokypřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 13:59 Muž Papik [617] – Grindal - problémy
Grindal je kvalitní živé krmivo jednoduché na údržbu a při pravidelném proplachování molitanu zcela bez zápachu. Zhruba osm měsíců jsem ho bez problému choval, ale pak problémy nastaly.

1) Ve všech násadách se časem objevili miniaturní zrzaví broučci, zřejmě roztoči.

2) V jedné násadě se objevili větší a tlustší červíci s černým okem, vypadají jako malé housenky.

3) Na piškotu i v samotném molitanu některých násad začala bujet modro-černá plíseň.


ad 1) Roztoči nebo co to je zřejmě ničemu nevadí, jejich počty redukuju oplachováním skla v akvárku při krmení, grindal se množí dobře i s nimi. Pravděpodobně by pomohlo zalepení větracích otvorů netkanou textilií, jak se o tom často píše.

ad 2) Housenky rybky sežerou, takže asi také ničemu nevadí. Jen by mě zajímalo co jsou zač a jak se do násady dostaly.

ad 3) Plíseň je samozřejmě velký problém. Dříve se tvořila jen v jedné násadě, ale s poklesem teplot se objevila i v násadách dalších. Trvale nepomohlo ani nechat krabičky bez víka, denní kontrola vlhkosti, vymačkávání prostředku molitanu který je pod piškotem nejvlhčí, rosení jen těsně před úplným vyschnutím, odstřihávání napadeného molitanu.

Děkuji předem za všechny rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:34 Akneleh – Grindal neleze na sklo
Mám podruhé grindal, tentokrát na lignocelu. Na molitanu mi minulý rok v létě vychcípal, když jsem byla dva měsíce pryč a grindal mi nikdo nekrmil. Červy jsou zalezlé v lignocelu, ale nelezou ven. Je jim zima nebo co dělám špatně? Když rozhrábnu lignocel, tak tam jsou schovaní, ale na sklo prostě nelezou :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2020 08:28 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Katerina
Malinkaté kulaté potvory jsou roztoči,dokáží zlikvidovat celý chov grindalu,ale rybám nevadí.Molitan promačkej v nádobě s vlažnou vodou a přitlač jej ke dnu,roztoči vyplavou k hladině a jejím opakovaným sléváním se jich zbavíš.Druhá možnost je,do sklenice s vodou vložit grindal,promíchat a hadičkou odsát sediment čistých chuchvalců červů a přecedit je přes nový molitan,který je po následném odmáčknutí přebytku vody připraven k dalšímu chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 08:06 Katerina – Grindal napaden
Zdravim, nemuzu dohledat, zda je tu o tom uz neco. U grinfalu se mi objevili takovy malinkaty kulaty potvory. Uz jsem to dvakrat cely vymyla, oddelala piskoty, dala novy a stejne je to tam zase. Nevite, jak se toho zbavit? Navic jsem tim jeste nakrmila ryby a ted mi onemocnely, tak nevim, jestli to nesouvisi?'

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 22:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Včera jsem poprvé krmil Walter Worms v hight-tech akváriu. Nešlo to. Ne proto, že to ryby viděly poprvé. Za prvé proud vody chomáček hlístic poměrně rychle odnesl. Za druhé, i když se filtr vypl, bylo ve vodě i po pěti minutách tolik bublinek, že se míchaly s háďátky.
Povedlo se to až v jiném, menším akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 11:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Dnes se u mě zastavil Michal Fabiankovič a uvedl zajímavou věc, že se jim grindal nebo něco velmi podobné objevil v rašelině, ve které mají v práci (hasiči, Bratislava) achatiny (velký plastový IKEA box). Není si jist, jestli je to přímo grindal, ale stírá to a krmí tím ryby ve vedlejším akváriu. Nerozumí, kde se jim to tam vzalo. Nadhodil jsem hypotézu, že se to mohlo svézt na nohou hmyzu - například octomilek.

Mimo: Co jsem uvedl 3. 12. o mikrách, doopravdy funguje. Od té doby to dělám často a doporučuju i ostatním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 15:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Doplnění mého článku o mikrách, Walter Worms a Banana Worms: Stanislav Materna z Košic ode mě před dvěma týdny získal Walter Worms a zjistil, že jednodušší a rychlejší, než postrkovat je droždím, je postavit krabičku na mírně teplý radiátor. Doslova: "Na steny v takomto prípade nelezú v pramienkoch, ale celé stena až cez vrchnák je pokrytá."

Otestoval jsem si na dvou násadách a doopravdy to funguje. Za 1,5 hodiny od předešlého krmení jich vylezlo několikrát víc, než v násadě, která na radiátoru nebyla. Nicméně vidím riziko v tom, když je člověk na tom radiátoru zapomene - asi je to jen pro lidi, kteří mají víc kultur. A jde to aplikovat jen v čase topné sezóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Od strany 66, konec článku e-akvarium.cz/…
Je to možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:32 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
Má, ale mám v nich špalíky z molitanu. Používám krabičky od zmrzliny, které nejsou zcela uzavřené, tak se asi nedá vyloučit, že se tam něco dostalo zvenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Krabice na grindal - má ve víku otvory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:15 Muž hunti [4] Re: JirkaŠčobák
A kde by se tam vzaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 13:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hunti
Mikry v grindalu registrovali naši akvaristé už před desetiletími. V pohodě. Skrmuj.

Možná jsou identické s Walter Warms, které později "objevil" Helmut Walter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 12:35 Muž hunti [4] – Grindal - stovky malých
Fotka k příspěvku Zdravím,

Mám dotaz ohledně grindalu. Původně jsem měl dvě násady na molitanu. Postupně jsem si je rozmnožil na lignocel. Pořád mám docela slušnou výtěžnost, ale poslední dobou pozoruji, že se mi na sklíčku dělají takové shluky bílé tekutiny, jakoby sekretu, která zapáchá. Když jsem se podíval z blízka zjistil jsem, že v tom sekretu jsou stovky malých grindalů. Nevíte někdo proč tomu tak je?

Napadlo mě, že by mohl být problém v tom, že mám hlínu dost stlačenou, když dám piškot tak sklíčko přitlačím. Taky nekrmím pravidelně, možná je hlína moc vlhká atd. ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 11:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Zaručeně je budou žrát. Koukni do denníku rybicky.net/nadrze/28403-akvarium-metodou-walstad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 08:07 R Muž Anthrax [4730] Re: visek
Jestli chceš mikrama krmit dospělé neonky červené v takovém počtu jako máš, tak si podle mě celkem mákneš.
Podle tvé prezentace mají pestrou stravu. Už bych to dál nekombinoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2019 07:56 R Muž Anthrax [4730] Re: KuBvA
Já ještě přidám www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 07:43 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku zerou neonky mikry? Mam strach ze budou male a neonky je nebudou chtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KuBvA
Mikry, strana 66 e-akvarium.cz/…

Grindal, strana 22 e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2019 23:50 R Muž ctibum [6838] Re: KuBvA
Začni třeba tím, že si pročteš tohle téma... Na případné konkrétní nejasnosti se pak můžeš zeptat...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32036x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal