Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořka věžovitá

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Piskořka věžovitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 20:18 Muž zervajs [167] - Rostliny
z více než dvou měsíčního testování "dna", jsem došel ke dvěma poznatkům :
1.Rostliny "rády" jemnější substrát , přechod na bezCO2 je pomalejší( či složitější) než emerz-submerz ...
2. Pískořky nerady dno z "čehokoliv", tudíž se mi pasou na sklech,kamenech,a dokonce i na slepé hladině, ( po dobu co mám rozsvíceno)

V liaporu jsem jich měl "mraky", ale nevylézali , v substrátu ala zervajs se jim buď nelíbí, nebo tam nemají potravu. ( teplota je 22 a v druhém 24 stupňů)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 19:49 Žena KaGaOri [16] Re: zervajs
V akvu je vzduchovací kámen, ale je hozený na povrchu substrátu, takže dno neprokysličuje. Je právě za oním kořenem, ale věžovkám se nejvíce líbí na jeho opačném konci. Od dvanácti do čtyř v akvu nesvítím, tak jsem se šla v mezidobí mrknout a napočítala jsem jich celkem 13, z toho 11 na kořeni, 1 na kameni a 1 na dně, na skle 0. Asi tam není přes den dost tma, ještě to zkusím úplně v noci. Invaze tam ale asi nebude, když tak přemýšlím - na začátku týdne jsem dělala okolo 1:30 noční přepad na odlov larvy šídélka (úspěšný potlesk ) a kdyby mi po skle lezlo enormní množství piskořek, musela bych si všimnout.

EDIT: udělala jsem další noční přepad a invaze piskořek se nekonala (zato jsem si zopakovala lov šídélka rozzureny ), naopak jich bylo vidět méně než přes den, sklo obhospodařovala jediná. V akvárku klesla teplota na 28°C a pár hodin od zhasnutí šel dolů předpokládám i kyslík, takže vyvozuji, že je vážně vyhání ze dna ven teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 18:54 Muž zervajs [167] - RostlinyRe: KaGaOri
asi kyslík smich
z větší teplotou je ve dně i akva méně O2, jsou vůbec nějaké testy na měření O2 ? ( nevím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 13:04 Žena KaGaOri [16] Re: Passenger77
Teď je tam taková teplota sice sama díky podmínkám venku, ale akvárium bylo od začátku v plánu s teplotami okolo 28 - 30°C. Jiní teplovodní akvária úspěšně provozují, tak doufám, že mi taky nic nezkolabuje.
Chtěla jsem tam původně dát (právě kvůli teplotě) granifery, piskořky věžovité se tam dostaly čirou náhodou přinesením s rostlinami - vyprala jsem je z košíků. Jiné akvárko kam by mohly jít nemám a alternativou byla hromadná šnekovražda, tak jsem je tam vypustila s tím, že pokud by se jim nedařilo, alespoň jim dávám šanci. Vylezením přes den dávají najevo, že jim něco nevyhovuje a v atlase mají teplotu do 26°C, takže jsem pojala podezření že to může být ono. Jinak jsem pátrala jestli není něco s vodou (nemělo by být, podle testů) a ještě uvidím to přemnožení, které mě po tak krátké době jednoduše nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 12:38 Muž Passenger77 [125] - RostlinyRe: KaGaOri
Ahoj, mně se obecně nelíbí ta Tvoje teplota ~30°C...to se Ti při tom objemu nemůže ochladit ani přes noc. A někde jsem tu na fóru četl, že biologická rovnováha čistících procesů vody začíná kolabovat někde od 27°C...
Měla by jsi uvažovat o chlazení... sám mám jižní byt pod střechou a můžu doporučit chlazení větráčkem, to funguje parádně, držím to teď na 24°C ;-)
Více si přečti ve vláknu:
rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 12:28 Muž Skoro důchodce [14] Re: KaGaOri
No možná budeš překvapená co jich bude na skle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 12:25 Žena KaGaOri [16] Re: NHKG
Díky za reakci, v akvárku ryby zatím nejsou a tím pádem ani žádné krmení, jen odpad z roslin a od jiných šneků a řasy. Zkusím stavy po zhasnutí zkontrolovat, ale musím říct, že jelikož i ty největší kusy sotva překročily centimetr délky, jsou na říčním písku docela blbě vidět. Před měsícem jsem jich tam hodila cca 25, velikostně všechny pod 1 cm. Tak rychle, aby jim 250 l akvárko po měsíci už nestačilo, se snad nemnoží coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 10:34 Muž NHKG [3685] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: KaGaOri
U mě lozily přes den po kořenech, když byly přemnožené a v akváriu nebyl ryby, které by je otravovaly. Takže doporučuji posvítit do akvária tak hodinu po zhasnutí světel, možná se ti taky přemnožily.
Přemnožení u mě bylo z důvodu, že ryby co jsem měl žraly jen větší kousky krmiva a ty menší ignorovaly. Takže po krmení toho pro piskořky zbylo vždy hodně. Po změně osádky problém s piskořkami okamžitě zmizel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 09:15 Muž Wanderer [1551] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KaGaOri
To mám taky a nevysledoval jsem, že by to souviselo s teplotou. Někdy prostě vylezou a šmejdí po kamenech, větvi a sklech. To na ně obyčně udělám nájezd a část jich zlikviduju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:49 Muž Planorbella [559] Re: KaGaOri
Jsou z toho horka jen více aktivní a našly si dobrý zdroj potravy. Nic špatného. Je to v pořádku, žádný stres ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:40 Žena KaGaOri [16] – piskořka vs. horko
Fotka k příspěvku Lidičky, jak se Vám v současném horkém počasí chovají piskořky věžovité? Co začala ta vlna veder zhruba desítka (z cca 25?) mi jich stabilně okupuje kořen. Nederou se nikam nahoru po skle, ale ani po rozsvícení (a delším svícení) se nejdou zahrabat do dna. Nejsou ani zavíčkované - lezou a žerou. Pořád měřím vodu a závadná se mi nezdá - dusitany stabilně 0, dusičnany oscilují mezi 0 a 10 mg/l ppm, pH původně 7,2, teď 6,8 (mandlovníkové listy), celková tvrdost vody pův. 20, pak pokles na 15 a 13°N (přidávám vodu z osmózy). V akvárku je teď přes den trvale okolo 30°C. Je možné, že jsou venku, protože je jim prostě vedro, nebo mám dále pátrat po závadě ve vodě? Nemám test na NH4, ale nepřijde mi pravděpodobné, že bych měla ve vodě amoniak vzhledem k množství ostatních dusíkatých látek. Je ještě něco, co by je mohlo vyhánět ze dna?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 08:24 Muž Skoro důchodce [14] Re: dudl007
Měď je zabiják plžů.
Jednoduchá zkouška kde je chyba. Dej šneka do karanténní nadoby-stači i sklenice od kompotu, pokud i tam zahyne, je problém na 99,9% ve vodě.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2019 08:53 R Muž Anthrax [2475] Re: KuBvA
Ne. Alespoň u mě ploštěnky fungují s piskořkami veselé dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 20:13 Muž KuBvA [2]
Dobrý den. Chci se zeptat, jestli když piskořky čistí dno, tak jestli platí i to, že když je čisté dno tak nebudou ani ploštěnky?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 13:18 Muž zervajs [167] - RostlinyRe: dudl007
není jíl jako jíl, nevím , já měl liapor, hnojil jsem o stopéro a šneci se množili ...
zkus poměřit vodu, zkus zvednout výměny vody a možná ( v tomto případě) začni na noc vzduchovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 13:03 Muž dudl007 [15] Re: zervajs
Víš co mě ještě napadlo...jak hnojím tak myslím že jíl má pufracni schopnost a ty živiny do sebe nasává. Za xxx let tam může být celkem dost mědi a jiných látek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 13:00 Muž zervajs [167] - RostlinyRe: dudl007
a víš co je to za pálený jíl ?
"šneci" jsou indikátorem "že je něco z vodou"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 12:46 Muž dudl007 [15] Re: zervajs
Jasný...údržba je pravidelná...uvažoval jsem ještě nad mědí ale ta je jen v tenso koktailu a je ji málo to by vadit nemělo.
Edit: Ano CO2 je přes el.mag ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 12:43 Muž zervajs [167] - RostlinyRe: dudl007
měníš vodu ?
vypínáš na noc co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 12:36 Muž dudl007 [15] Re: zervajs
zervajs napsal: co máš na dně krom "páleného jílu"?
Podle té "zařasené" rostliny ti parmičky nadělají slušně detritu... organický "bordel" smich

Jen ten jíl a bylo ho málo tak jsem dal na to černou lávovou drť. Od toho jsem si vzal ty piskořky aby to trochu probraly :-) no moc se jim tam nechce. Jde o to že mi umře tak do měsíce každý šnek. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 12:20 Muž zervajs [167] - RostlinyRe: dudl007
co máš na dně krom "páleného jílu"?
Podle té "zařasené" rostliny ti parmičky nadělají slušně detritu... organický "bordel" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:49 Muž dudl007 [15] Re: ctibum
Právě že vůbec ne..leží mi dokonce nějaké ulity na substrátu uz asi rok a jsou pořád stejné.
Edit 1: Jinak žádnou chemii nepoužívám...jen PMDD ale to spousta lidí a žijí jim v pohodě
Edit 2: Ještě doplním ph 6,8, kh 1-2, dkh 0.33 mmol, denně 2ml makro a 2 ml mikro prvků hnojiva. Hodím sem rozbor vody z vodárny. Hmm tak nehodim jdou jen fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:45 R Muž ctibum [4737] - Snažím se to nezahubit...Re: dudl007
Pozoruješ u nich rozpad ulity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:39 Muž dudl007 [15] Re: tramtra
A právě že mi umřou pokaždé všichni šneci...Tak už nevím...jedině ta voda..mám doma pár mořských korálů, můžu je zkusit zašít někam za kořen jestli to pomůže s tvrdostí. Nevím ale co na to řeknou rostliny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:35 Muž dudl007 [15] Re: Jarry
Některé jsou zahrabané...kdyby aspoň lozily po dně tak řeknu ok ale oni jak kdyby se opalovaly pod zařivkou smich ...a je divné že leží jen v přední části akva...uprostřed a vzadu neleží ani jedna. Normálně leží jen tam kde dopadá nejvíc světla. Nechápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:30 Žena tramtra [1070] Re: Jarry
Jsou zavíčkované, něco se jim nelíbí. Hrubostí to nebude, tohle by měly v pohodě zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:27 Muž Jarry [845] Re: dudl007
Přijde mi ten substrát hodně hrubý, mám piskořek spoustu, písek filtrační 0,6 - 1,2mm a přes den o nich nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:24 Muž dudl007 [15] – Lenoši
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím...dotaz ..donesl jsem si piskořky a že mají být přes den zahrabané ve dnu se mi může jen zdát. Většina jich lenoší na substrátu. Mám velmi měkkou vodu 0.33 mmol. Vápníku je ve zdrojové vodě 11mg/l. Dodávám CO2. Může být velmi měkká voda problém. Žádnému šneku se u mě nedaří tak jsem zkusil piskořky prý jsou velice odolné...Tak asi moc ne :-) Nějaká rada? Sépiovou kost jsem již v akva měl a žádný účinek. Vždy mě každý šnek umře...Tak samo krevetky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 08:22 R Muž ctibum [4737] - Snažím se to nezahubit...Re: pavel1234
Nahoře máš odkaz do atlasu...
"Den tráví zahrabané ve štěrku nebo písku, který svojí činností prokypřují a vyžírají z něj zapadlou potravu, tlející zbytky a detrit."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 08:18 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Množení
Dobrý den,
nikdy se mi piskořky nerozmnožovaly. Až nyní, když vidím, kolik jich je u neonek, začínám myslet na to, jestli jim takové moje zbytky potravy budou stačit. Neonkám dávám fakt málo. Aby prostě všechno snědly do cca 30 sekund. Nic na dno nepadá a proto se divím, že se rozmnožily. Jak to je s tím jídlem? Co když nic nebude padat na dno? Přežijí poté ještě z něčeho? Navíc, pískem nic moc nepropadá, takže co spadne na dno, sní čichavec a ancistrusi...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 20:42 Rennise - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)
Z počátku sem nadával, že se mi piskorky trošku víc rozmnozili, ale teď sem docela rád. Docela pěkně pročechravaj dno a nemusím se v kombinaci s krevetama bát, že kdybych náhodou prekrmil, že se to zkazí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:26 Muž jurirek [0] Re: JirkaŠčobák
Děkuji .... Ráno změní bydliště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:22 Muž JirkaŠčobák [2742] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: jurirek
Nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:16 Muž jurirek [0] Re: vaclav
A nejsou citlivější než ostatní šneci? Jako mám jich dost, ale i tak nechci ať utíkají ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:09 R Muž vaclav [10568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jurirek
Klidně hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 22:57 Muž jurirek [0]
Ahoj, za jak dlouho mohu přidat piskořky do nového akvária?? Jiné šnečky na zajetí nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 12:01 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Celsiq
mam tam asi 4 a v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 10:41 Muž Celsiq [44] – piskořky a platinum soil
Zdravím,
Máte někdo zkušenost s kombinací piskořek a substrátu platinum soil? Je u tohoto substrátu kypření piskořek také vhodné, nebo naopak riskuji kalamitu?
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2018 21:55 Žena sivon [1650] - PlžiRe: Rounce
Pokud mají heleny něco jiného k lovení - okružáky, levatky, dají přednost jim a piskořky mají šanci přežít i se rozmnožit. Pokud máš v akváriu hodně helen a málo "kořisti", je jasné, že piskořky budou jen další chod na jejich jídelním lístku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 19:39 Muž Rounce [14]
Chtěl bych se zeptat má cenu si jich pár nasadit do akvária když v nim mám helenky ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 22:38 Muž JirkaŠčobák [2742] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: powery
Zkoušel jsem i jiné malé šneky a obyčejné piskořky jdou na prodej překvapivě nejlépe.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 21:42 Muž powery [248] Re: JirkaŠčobák
Zlatý piskořkový důl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2018 21:38 Muž JirkaŠčobák [2742] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: tramtra
Zkusím to ještě jinak: Dobře se prodávají. Kus za 0,10-0,15 euro a bězně najednou prodám 10-15. Po několika akva burzách a asi 100 prodaných kusech jsem zjistil, že nerostou tak rychle, jak jsem si z počátku myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 21:31 Žena tramtra [1070] Re: teakmon55
Někomu je věnuj, je škoda je povraždit nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2018 21:16 Muž JirkaŠčobák [2742] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: teakmon55
Já jich měl v 32l asi 300 a v pohodě.
100 v 160l nic není.
Dej fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:16 Muž teakmon55 [5]
Zdravim,potrebujem sa zbavit týchto slimákou.Je ich už asi cca 100 v 160L akvarku.Vytlácajú mi rastliky ked idu nahoru.
Cital som tu o tom flubenole,ale keby naraz uhynuli,to by bol asi problém.Tak chcem skúsiť Surmovku vražednú a mozno potom ten flubenol ak neuskodí krevetám.
Je to dobrý nápad nasadit tam sumrovku,nebude to za rok tak ako s Piskořkou věžovitov,že sa premnoží?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 06:36 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Lubos
Ona tam mohla být docela dlouho, a ne sama. Piskořky jsou světloplaché a rády se zahrabávají do dna, takže snadno uniknou zvědavým očím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:46 Lubos - Z donucení miníčka
Zdravim. Mam akvarko asi pol roka bezproblemove a jedneho dna som objavil malinku piskorku. Ako sa mi tam dostala ked su zivorode? Moze sa vajicko dostat do nadrze s kupou rybiek? Ani substrat ani rastlinky som nekupoval ani strk. Nerozumiem kde sa vzala. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2016 23:38 Muž Mislow [304] Re: prasan
Ahoj, prijde na to, premnozit se nemusi, zalezi na situaci, me se moc nemnozi, ale to bude mozna tim, ze jsou v akvu s mrenkama. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2016 23:33 Muž Prašan [3250] Re: Paul
Ako napísal vaaclav sú živorodé a ak ten jeden bol oplodnený slimákom rovnakého druhu,tak sa ti čo nevidieť i tak premnožia.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 16376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9364-piskorka-vezovita