Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořka věžovitá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Piskořka věžovitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:30 Žena tramtra [3202] Re: Jarry
Jsou zavíčkované, něco se jim nelíbí. Hrubostí to nebude, tohle by měly v pohodě zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:27 Muž Jarry [1433] Re: dudl007
Přijde mi ten substrát hodně hrubý, mám piskořek spoustu, písek filtrační 0,6 - 1,2mm a přes den o nich nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 10:24 Muž dudl007 [15] – Lenoši
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím...dotaz ..donesl jsem si piskořky a že mají být přes den zahrabané ve dnu se mi může jen zdát. Většina jich lenoší na substrátu. Mám velmi měkkou vodu 0.33 mmol. Vápníku je ve zdrojové vodě 11mg/l. Dodávám CO2. Může být velmi měkká voda problém. Žádnému šneku se u mě nedaří tak jsem zkusil piskořky prý jsou velice odolné...Tak asi moc ne :-) Nějaká rada? Sépiovou kost jsem již v akva měl a žádný účinek. Vždy mě každý šnek umře...Tak samo krevetky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 08:22 R Muž ctibum [6876] Re: pavel1234
Nahoře máš odkaz do atlasu...
"Den tráví zahrabané ve štěrku nebo písku, který svojí činností prokypřují a vyžírají z něj zapadlou potravu, tlející zbytky a detrit."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 08:18 pavel1234 – Množení
Dobrý den,
nikdy se mi piskořky nerozmnožovaly. Až nyní, když vidím, kolik jich je u neonek, začínám myslet na to, jestli jim takové moje zbytky potravy budou stačit. Neonkám dávám fakt málo. Aby prostě všechno snědly do cca 30 sekund. Nic na dno nepadá a proto se divím, že se rozmnožily. Jak to je s tím jídlem? Co když nic nebude padat na dno? Přežijí poté ještě z něčeho? Navíc, pískem nic moc nepropadá, takže co spadne na dno, sní čichavec a ancistrusi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 20:42 Rennise
Z počátku sem nadával, že se mi piskorky trošku víc rozmnozili, ale teď sem docela rád. Docela pěkně pročechravaj dno a nemusím se v kombinaci s krevetama bát, že kdybych náhodou prekrmil, že se to zkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jurirek
Nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:16 Muž jurirek [0] Re: vaclav
A nejsou citlivější než ostatní šneci? Jako mám jich dost, ale i tak nechci ať utíkají ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:09 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jurirek
Klidně hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 22:57 Muž jurirek [0]
Ahoj, za jak dlouho mohu přidat piskořky do nového akvária?? Jiné šnečky na zajetí nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 12:01 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Celsiq
Mam tam asi 4 a v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 10:41 Muž Celsiq [50] – piskořky a platinum soil
Zdravím,
Máte někdo zkušenost s kombinací piskořek a substrátu platinum soil? Je u tohoto substrátu kypření piskořek také vhodné, nebo naopak riskuji kalamitu?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2018 21:55 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Rounce
Pokud mají heleny něco jiného k lovení - okružáky, levatky, dají přednost jim a piskořky mají šanci přežít i se rozmnožit. Pokud máš v akváriu hodně helen a málo "kořisti", je jasné, že piskořky budou jen další chod na jejich jídelním lístku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 19:39 Muž Rounce [30]
Chtěl bych se zeptat má cenu si jich pár nasadit do akvária když v nim mám helenky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 21:31 Žena tramtra [3202] Re: teakmon55
Někomu je věnuj, je škoda je povraždit nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2018 21:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: teakmon55
Já jich měl v 32l asi 300 a v pohodě.
100 v 160l nic není.
Dej fotku akvária.

Zkusím to ještě jinak: Dobře se prodávají. Kus za 0,10-0,15 euro a bězně najednou prodám 10-15. Po několika akva burzách a asi 100 prodaných kusech jsem zjistil, že nerostou tak rychle, jak jsem si z počátku myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:16 Muž teakmon55 [6]
Zdravim,potrebujem sa zbavit týchto slimákou.Je ich už asi cca 100 v 160L akvarku.Vytlácajú mi rastliky ked idu nahoru.
Cital som tu o tom flubenole,ale keby naraz uhynuli,to by bol asi problém.Tak chcem skúsiť Surmovku vražednú a mozno potom ten flubenol ak neuskodí krevetám.
Je to dobrý nápad nasadit tam sumrovku,nebude to za rok tak ako s Piskořkou věžovitov,že sa premnoží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 06:36 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Lubos
Ona tam mohla být docela dlouho, a ne sama. Piskořky jsou světloplaché a rády se zahrabávají do dna, takže snadno uniknou zvědavým očím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:46 Lubos
Zdravim. Mam akvarko asi pol roka bezproblemove a jedneho dna som objavil malinku piskorku. Ako sa mi tam dostala ked su zivorode? Moze sa vajicko dostat do nadrze s kupou rybiek? Ani substrat ani rastlinky som nekupoval ani strk. Nerozumiem kde sa vzala. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2016 23:38 Muž Mislow [304] Re: prasan
Ahoj, prijde na to, premnozit se nemusi, zalezi na situaci, me se moc nemnozi, ale to bude mozna tim, ze jsou v akvu s mrenkama. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2016 23:33 - Re: Paul
Ako napísal vaaclav sú živorodé a ak ten jeden bol oplodnený slimákom rovnakého druhu,tak sa ti čo nevidieť i tak premnožia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 23:33 Muž ludvik [1082] Re: Paul
Partenogeneze ... klonování ... samoplození ... může chytat i házet (nejspíš).

maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 23:26 Muž Paul [2] - AsieRe: ludvik
Tak jak to tedy s nima je? Hermafroditi to nejsou, takže se mi logicky jedna nerozmnoží..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 23:21 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
To je Homo sapiens také ... a musí být dva zdroje genetické informace.

Předpokládám, že jsi chtěl říci, že to jsou klonovačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 19:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Jsou živorodé tak si nedělej iluze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 17:32 Muž Paul [2] - AsieRe: vaclav
Mám tam jen jednu, takže se nic moc neděje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 17:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Jsou to ony. Nejsou zrovna malé taková střední velikost. Za chvíli se ti bude večer hýbat dno a pěkně si ho srovnají do roviny :-) rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 17:00 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pořadí mi někdo, jestli tohle je piskořka věžovitá? Má cca 1cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 18:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zip
Zase nemusíš být tak úzkoprsej v tomhle ohledu , vzhledem k tomu že se hnojivo uvolňuje z kuliček posupně , a rostliny neberou živiny jen kořeny ze dna ,ale taky listy z vodního slupce, nemusíš mít žádné obavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 18:43 R Muž romant [27983] Re: Zip
Mám osmocote ve flexiobkladech, polovina je na povrchu, nepozoruji žádnej problém, akvo nemám v prezenatci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 18:33 Muž Zip [277] Re: MonterMonty
Nemám obavu z estetického hlediska, souhlas to se u mně ztratí;-)
Spíše mně šlo o to, aby to následně nedělalo nějakou neplechu s vodou a řasou, právě proto, že si jich nevšimnu a nestrčím je zpět do dna. Ikdyž jsem tu někde četl, že by snad nemuselo díky tomu jak se uvolňují pomalu a nekalí vodu, narozdíl od např. zásubního substrátu.
Co se týká odkalování, tak zatím není problém, mám v průměru výšku štěrku 10cm a kapsle jsou až u dna, tak hluboko neodkaluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 18:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zip
Řekl bych že při povaze (struktuře,barevnosti a zrnitosti) tvého dna ,Ti nějaké kuličky osmokote můžou být jedno , vono jich stejně časem dost vyoráš sám při odkalování , časem se nějaké rozpadnou, nemyslím že budou až tak viditelné, že by to dno hyzdily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 17:58 R Muž romant [27983] Re: Zip
Sem tam něco se jim zadaří, ale to nebude žádná tragédie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 10:54 Muž Zip [277] – Pisklořka a osmocote
Zdravím a prosím o konzultaci. Mám v plánu si jich pár pořídit. Nebudou mi vyorávat na povrch hnojivo osmocote, které mám pod povrchem v nejtenčím místě asi 4-5cm?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 14:26 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Boldy
Hm, ta to asi bude zakopaný pes. Léčiva obecně plžům nesvědčí :-(. Píšeš, že občas vykouknou, tak snad to "rozchodí". Mohou ale uhynout i po delší době - léčivo jim zničí vnitřní orgány.
Krupička se objevila u nově přidaných ryb? Lepší je prohnat je přes karanténu, než je dáš do akvária, nebo léčit nemocné jedince v nějakém menším akváriu. V akváriu se vždy následky léčení nějak negativně projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 00:24 Muž Boldy [0] Re: sivon
Ano, prohazoval jsem to občas vločkami a granulemi pro pancéřníčky. Kytky jsou ze zoo bráník a pěkně se uchytily. Když se něco ulomilo a plavalo to na hladině, tak jsem to vylovil. Občas jen trochu vykouknou, ale je to ojedinělé. Pravdou je, že jsem zaléčil krupičku preparátem s názvem esha exit a 2000, která mi tu byla doporučena. Okružákům se to nelíbilo, ale po pár výměnách vody se dali zase do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 22:21 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Boldy
Krmil jsi alespoň trochu ten měsíc, kdy byli v akváriu "jen" plži? Kytky vypadají, že je máš od někoho, takže žádné velké uhnívání emerzních listů se nekonalo. V čerstvě založeném akváriu moc potravy nenajdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:28 Muž Boldy [0] – Piskořky
Ahoj, trochu mě zlobí piskořky věžovité...už pár dní leží zakuklené na dně a nic...Nevíte, čím by to mohlo být? Ostatní plži (viz prezentace) vypadají v pořádku. Málo potravy, kyslíku, nemoc? O.o

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 09:00 radim Re: LiborSprysl
Hoblují je teda pěkně. Porušit je nějakou jsem ale neviděl. Takže by to mohl být jeden z důvodů, že se z 200 jiker vykulí vždy tak do 30...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
U velké části vlastně ano. Tedy minimálně maří... hoblují povrch tak, že je pak zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 00:03 radim
Fotka k příspěvku Žerou, nebo nežerou? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 19:49 - Re: radim
Ja mám plné krevetkárko vežoviek,tiež to extra neriešim.Občas majú krevetky posvícení,keď vežovka vlezie do výpuste filtrácie a tam ju rozseká vrtulka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 19:30 radim Re: prasan
Tak musím to žrádlo hodit na dno, když mám ryby co žerou většinou ze dna :-) Za par minut je to pryč... Nechápu co dělám špatně.
Mám nad rybama práskat bičem, ať žerou rychleji, nebo u toho stát hodinu a dávat jim to po patetentnce přímu do tlamy? :-)
Když dám do akava krmivo, tak to ti šneci, ať už piskořky, nebo heleny cítí a hned lezou ze dna ven....
Zrovna mi tam leží vykulený potěr Hoplarchus a mezi ním se promenádují piskořky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 16:40 - Re: radim
Nemôžem súhlasiť pretože mám opačnú skúsenosť.Kŕmim ryby denne a helenky si i tak radi páčili vežovky.
Ty asi niteniek či patentiek dávaš do akvárka až moc,že ti to ryby nestíhajú žrať.Padá to na dno a tak si ľahko dostupné mäsko dajú a na vežovky kašlú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 14:32 radim Re: prasan
Krmivo je právěže ok. :-)
Když krmíš velké ryby, tak při krmení prostě "drobí" a pokud tam nemáš uklízeče a jen šneky, kteří si ještě hodně přilepšují rozkládajícími se listy, tak se jim daří. pivo Teď jak jsou tam už geophagus, tak je to jiné... Bez zbytků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2015 14:28 radim Re: sachlj
Pořizovat Heleny na piskořky je blbost, když máš v akva ryby které potřebuješ hodně krmit... Heleny si rády dají cokoliv jiné z krmiv pro ryby, než páčit piskořky z ulit :-)
Vyzkoušené...např. patentky do sebe tahají jak špagety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 14:26 radim Re: LiborSprysl
Ano pH je ve vstupní vyšší, ale to stahuju dole úmyslně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 11:25 sachlj Re: LiborSprysl
Mě to pomohlo. A docela dost. Vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2015 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
Hele ty zrovna berou piskořky jen z hodně veliké nouze... ideálnější redukce je Flubenolem... je to do druhého dne hotové... :-D Jen je třeba pár kousků nechat stranou, aby nezmizly docela... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 09:30 sachlj Re: radim
Pokud máš hodně piskořek je možné je redukovat přirozenou cestou. Použij rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna . Stačí jeden kousek a vydržet. Nastolí se ti rovnováha počtů. Je pravda, že ti pak zůstanou v akváriu jejich skořápky a to je zdroj přírodního vápníku (především). Který zase využijí kytky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9364-piskorka-vezovita?od=51