Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořka věžovitá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Piskořka věžovitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:37 JuraS Re: letfudo
Názory se různí..
Já je mám v akva protože jsou užiteční ale protože krmím terče a ti se občas místo žraní poperou, tak část krmení zapadne mezi šutry.. Co nevyšmejdí pancéřníci je na pistkořky a krevetky.. Piskořky vítězí a občas se mi vlnově namnoží ve velkém... Zrovna tento týden jsem měl akva zamořené sotva 3 mm piskořkami.. Ve velkém lozili po skle a plavali na hladině.. Odebíral jsem je síťkou a 3 plné síťky jsem dal do kýblů na balkon. O velké se postarají heleny ale tyhle malé prcky by mohl nasát i filtr a to bych nerad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:24 Muž letfudo [30] Re: xOB
Taky se musím zastat piskořek, nepřemnožují se mi a krom toho čistí dno a ještě mě baví je po setmění pozorovat (vidím ve tmě) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:09 Muž xOB [83] - CichlidyRe: basa1313
Souhlasim s Lukassonem, piskorka je jeden z nejuzitecnejsich sneku. Pokud se neprekrmuje, tak s nima neni zadny problem.
Pokud se ti premnozuji, tak delas neco spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 12:59 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Lukasson
Nesuhlasim ze sa toho da zbavit len tak. Najskor som na to musela kupit mrenky nadherne a potom ked som ich dala do vacsieho akva tak cleu helenu... Su to potvory ak to nebudes krmit tak zozeru rastliny. Moja skusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2010 11:37 Muž Lukasson [40] Re: JuraS
Nesouhlasím s názorem, že Piskořka je mor, který se musí v akva přemnožit. Naopak si myslím, že Piskořka je velmi užitečný šnek, který čistí dno od přebytků žrádla a hlavně rybího trusu. Množství těchto plžů se dá krotit, ostatně tak jako u ostatních šneků, kteří se množí velmi rychle (okružák atd...) stačí v akva držet čisto a hlavně nepřekrmovat a jde to (hovořím z vlastbní zkušenosti)

Co se týče lezení šneků nad hladinu, tak je možno toto chování přiřadit změně vody, či špatnou kvalitou vody, protože piskořka se v tomto případě snaží utéct aby se zachránila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.07.2010 08:49 JuraS Re: Juck
Jen doufám, že jsi si rozmyslel proč je do akva dáváš.. Piskořky jsou mor kterého se pak zbavíš jedině restartem akva s kompletní výměnou dna a akva s desinfekcí přípravkem s mědí... A jestli jich budeš mít málo a nebo ty co nepolezou jsou tuhé tak ti jich dám hafo zadáčo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 18:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Juck
Spíše se podívej klidně ráno jestli jsou ulity tam kdes je vysypal, já když je přidával tak také některé dělaly mrtvolu...ale pokud to bude do rána tak je to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 17:49 Muž Juck [1] - CichlidyRe: Deathbull
Mužu nato počkat do zítřka? v noci se podívam jestli jeví známky života..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 17:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Juck
Piskořka vydrží hodně, ale pokud ti to někdo poslal kurýrem nebo poštou, tak při tomhle počasí...se mohly přehřát. Takže některé reagují na změnu vody a teploty tím že lezou ven z nové vody, další to také nemusely přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 17:18 Muž Juck [1] - Cichlidy – Piskořka...vůbec se nehýbou...
Zdravím. Dnes mi přivezli piskořky.. Tak jsem si je dal do aq. Do 20l vcelku dost... Některe se šly zahrabat. Ale většina leze po skle k hladině. Mam zaplé vzduchovani, takže nevim co by snima mohlo byt. A ostatni jsem dal do 100 l. Ale ty se ani nehybou. Nějak to nechapu. Děkuji za odpovědi.. :-P
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:49 Muž Yirka [9118] Re: Verča.D
Piskořky jsou opravdu většinou (nemusí to být pravidlem) zavrtané ve dně a dělají tam svou záslužnou práci. K hladině utíkají v případě špatných podmínek v nádrži. Na skle jsou většinou vidět pokud jsou přemnožené. V noci se však většinou pohybují po nádrži a při rozsvícení je možno je vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2010 13:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dzira
spis nez svetloplache jsou plache... pokud bude v nadrzi klid a minimum ryb tak budou vylezli i pres den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 11:47 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Verča.D
jsou světloplaché a jsou ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 11:46 R Muž Silent [5949] Re: Verča.D
Nejspíš budou zavrtané ve dně. Zkus se podívat do nádrže tak hodinku nebo dvě po zhasnutí světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 11:44 Žena Verča.D [3] – Piskořky
Zdravím,
včera jsem dostala 5 piskořek, tak jsem je dala do akva ale od té doby jsem je neviděla, je to normální ? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Linduš
To se ale nevylučuje s tím, co jsem napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:03 Žena Linduš [166] Re: Sid
Já myslela, že je nosí někde za "hlavou". coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2010 20:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 720Martin720
Je živorodá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:48 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Když klade piskořka vajíčka tak se pohybuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:17 Muž NASREDDIN [1383] Re: pavol
Kdo hledá najde ;-). maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:08 pavol – piskorka
Cauko, chcem sa opzytat zere piskorka vezovita aj riasy? Co zere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin
Jsou to hermafroditi a navíc se dokážou množit partenogenezí - nepotřebují druhého jedince. Ve velikosti 3cm už jim to půjde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:45 Martin Re: Linduš
Ahoj zatím co jsem o nich přečetl plno článcích tak je to normálí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:26 Žena Linduš [166] Re: Farrael
Ony nejsou ani moc vidět a pěkně čistí dno. ale koukala jsem, že (aspoň) ta pramáti má špičku trošku odrolenou. Vadí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:06 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Linduš
A hlavně téměř nezničitelné :-) Já jsem vlastně s Piskořkama jako malý capart začínal. Byli to moji první živočichové v mém pidi akvárku v krabičce od zmrzliny. Ta měli kamínky z venku a trs trávy. A jak se hezky množily :-D. Ty co mám teď jsou vlastně jejich potomci. A to mi bylo kolik. Hmmm asi osm-devět. Tedy je v Xxxxté generaci vlastním 12 let určitě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:55 Žena Linduš [166] Re: Martin
Já měla jednu omylem rostlině a pak jich je plné dno, jsou skvělé. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:22 Muž Yirka [9118] Re: Martin
Piskořky rostou pomalu, ale jistě. Chce to trochu trpělivosti, jestli jich máš více, za půl roku budeš rozdávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:48 Martin – Piskořka
Ahojte, chtěl bych se zeptat. Mám asi do 1 cm velké piskořky. Za jak dlouho se budou množit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 22:23 karel Re: Rebbie
To pravě není jedna. Ale asi 10.Nějaká jsou na skle nějaké na povrchu na písku.A dal jsem jich tam asi patnáct takže většina možná jsem nějaké přehlédl. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2009 20:56 Žena Rebbie [71] Re: karel
Podle jedný piskořky nemůžeš posuzovat, mi třeba kolikrát jedna vyleze až k hladině a žádný lapání po dechu se u ryb nekoná :-) Nech ju, se zahrabe až se jí bude chtít ;-) Třeba má dost bašty na dně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2009 19:13 karel
ahoj Mam dotaz Piskořka se nechce zahrabat čast šneku je na skle část nahoře na písku.V jíních akvarijních když jsem ji tam hodil tak za hodku zmizeli.Dočetl jsem se že by to mohl byt nedostatek kyslíku ve vodě.Sice přidávám co2 ale dle měřeni je ho akorát.Ryby taky v pohodě,žadné lapáni po dechu u hladiny ani stižené dýcháni . Tak nevím co by jim mohlo vadit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2009 16:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aneta
Ty ještě taky nemáš maturitu. Vše chvíli trvá. Tak trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:58 Aneta – Piskořka věžovitá
Mám asi půl roku piskořku věžovitou. Mám čtyři velký asi 2cm a další jsou malý, těch mam opravdu moc. Proč nevyrostly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 20:54 RAP Re: sharon
To je fakt. Holt 10cm Akary jsou macíčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 20:34 Žena sharon [126] Re: 1trebor
Pokud nejsou v akvárku žádné ryby, které by jim ublížily, piskořky se nezahrabávají. Až tam dáš cichlidy, zalezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:51 RAP Re: 1trebor
Mám hrubší a vidím je jen, když je vytáhnu při odkalování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:35 1trebor – Re:
Díky za odpovědi, ještě bych se chtěl zeptat jestli je normální že mi šneci nezalezli do písku ale trádují si to přes den i v noci na povrchu. Písek mám jemný bílý, akva se teprve zabíhá pro cichlidy. Momentálně tam mám 3 dania.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 17:34 mrazik Re: F
Myslim ze tam halvně okruzak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 17:58 F
Fotka k příspěvku To si můžete jen představovat , že se tak "bleskově" namnoží a rychle vyrostou. Osobně jich mám stovky , ale dosáhnutí tohoto počtu trvalo více let.

Foto: na snímku jich mnoho vidět není , protože vylézají z úkrytů po setmění.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 16:08 Muž vhisky [45] Re: F
diky moc.. no nrity jsme dovezli ale jsou prázdný :( byly v nádrři s krevetama v akvaristice a řekl nám jestlitam nebudou tak je máme vrátit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 16:04 F Re: vhisky
Ano požírá řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 12:27 Muž vhisky [45]
chtěl bych se zeptat jestli piskořka věžovitá požírá řasu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 09:39 Muž j_j [18] Re: sharon
To raci je sežerou i s ulitou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 08:37 Žena sharon [126] Re: Malapa
Viděla jsem krevetky, jak vytahujou malé piskořky z ulity :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 23:12 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: zoo
Taky je chci ke krevetkám, jen doufám, že jim nebudou ubližovat. jako piskořky krevetkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:27 zoo – piskorky
Zdravim, po dlouhy dobe...
Ja jsem si prinesla jednu piskorku s kytkou do myho pidi akva. Vyrostla a byla zahrabana v kaminkach, ale casem se zacala pekelne mnozit (myslim, ze krevetky taky neprekrmuju), stary velky jsou teda zalezly v substratu a maly lezou po celym akva, ale nastesti nelikvidujou kyticky. Takze je nejak zasadne neresim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 20:40 Sidonius Re: sharon
Tak nějak jsem to myslel... Tedy - spíš jsem myslel na ten dostatek (resp. nadbytek) potravy, než na kančíky...

Nasadil jsem si piskořky do zarostlého, nepřerybněného a skromně krmivem zásobovaného akva, a když jsem tu nádrž rušil, bylo v ní tolik piskořek, (s trochou nadsázky), jako na počátku. :)
A ještě jednu zkušenost přidám - když jsem zakládal nové akva, spolu s rybkami a krevetkami jsem do něj nasadil i okružáky, levatky a právě - piskořky. Nevím proč, ale piskořkám se v tomto akva nezalíbilo... Zůstávaly na povrchu substrátu, vylézaly i ve dne na rostliny a stěny akva, a po nějaké době značná část z nich uhynula. (Všechny ne, protože při čištění filtru jsem v něm několik mladých našel).
Je pravdou, že se v té době (záběhu) mírně zvýšil obsah NO2. Ovšem ostatní tvorové v akva neprojevili žádné příznaky otravy, natož aby uhynuli.
Chvilku jsem si myslel, že jim v čerstvě založeném akva s čistým dnem chybí potrava, ale na druhé straně, rozkládajících se původních kořenů rostlin musely mít k dispozici dostatek...
Tak nevím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 20:29 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: sharon
To, že na výběru plže (chceš-li - šneka) nezáleží, je podle mě blbost! To se dočteš i v článku na výše zmíněné adrese od Isamika.
A je jasné, že pokud budu ryby překrmovat, budou se přemnožovat i piskořky... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 20:00 Žena sharon [126] Re: Sid
Máš pravdu, u kančíků nemám ani jednu, když je tam občas házím. :-( Ale kanci provrtají dno spolehlivě sami. :-D. Ale kde se přemnožují okružáci, obyčejně se přemnožují i piskořky, takže na výběru šneka nezáleží ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 19:18 Sidonius Re: sharon
Myslím, že i piskořky se množí úměrně tomu, jaké mají v akva podmínky. Ne v každém akváriu se přemnoží... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9364-piskorka-vezovita?od=351