Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořka věžovitá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Piskořka věžovitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:00 Žena majka0007 [108] - Amerika
Dnes som si všimla, že v akva, kde má okrem iného aj endlerky a malajské vežovky sa jedná mala endleročka ocitla v pasci - v jaskynke z kamienkov, teda samozrejme na skle lebo som to videla, nad ňouj malá vrstva kamienkov a pár vežoviek... Neviem, s akým úmyslom ju tam "malajčanky" zahrabali, ale trošku kruté... Metala sa v tom centimetri štvorcovom ako o život (doslova). Okolo toho plávali malé rybky, neviem, či pochopili jej situáciu a snažili sa pomôcť alebo čo... Myslíte, že to bola zhoda náhod alebo sa na ňu piskorky dohodli??? Ktovie, koľko uviaznutých rybiek tak skončilo svoju "životnú plavbu"... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 09:03 Žena petulinakk [2016] Re: scorpion075
Díky moc, budu jí tedy bedlivě sledovat ;-) pH mám opravdu nižší... Pokud by rozpad ulity pokračoval, je jedinou cestou bud zkusit zvýšit pH, nebo se zbavit šneků... nebo je i jiná cesta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 07:19 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: petulinakk
Ani moc nejde o měkkou či tvrdou vodu, ale spíš o její PH. Čím nižší tím víc se šnekáčům odvápňují ulity. Ovšem ohledně toho co vidím na fotce, bych zůstal v naprostém klidu. Rozpadlé konce ulit u piskořek je běžný jev a netřeba se znepokojovat a natož podnikat nějáká mimořádná opatření. Tedy pokud se nezačne rozpadat celá ulita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 22:12 Žena petulinakk [2016] Re: sikula
Děkuji. Vodu mám už z vodovodu měkkou, co mám ted podniknout jako první pomoc? Napadá mě skořápka z vajíčka nebo sepiová kost, dokázali by to šneci zužitkovat nebo plácám nesmysly? :-) Při obhlídce jsem to na jiném šnekovi zatím neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 22:08 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
Odvápnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 22:03 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Pěkný večer, dnes jsem si všimla že jedna piskořka má proděravělý konec ulity, vidím tohle poprvé, jde o odvápnění ulity, nebo může jít o "úraz", co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2012 13:17 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Já kolikrát ani nevím, že nějaká ryba umřela, až když po nějaký době se snažím udělat sčítání, tak se na to většinou příjde. Samozřejmě, že mrtvolu skaláry asi těžko utajíš, ale šnečí zdravotní policie je vždy u případu první. Mám piskořky, okružáky a z větších neritiny a jednu ampulárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2012 13:16 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: SanelOne
Což je ale pro akva dobré. Mrtvé tělo nenarušilo rovnováhu a nenadělalo vám žádné problémy. Okružáci se o mrtvolu ihned postarali a tak Ti udělali velkou službu a oni si navíc zpestili jídelníček.

K tématu: Přemnožení piskořek se nemusíte vůbec bát. Jak jsem už psal - dobrou péči o ně vám vrátí dobrým a pečlivým úklidem akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2012 13:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SanelOne
A to vadí čemu? nebo si jí chtěl udělat hrobeček na zahradě? Vždyť je to jedna z hlavních funkcí šneků v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 13:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: RadekCX
Já se spíš bál toho přemnožení no. Okružáci už se mi jednou přemnožily, a to tak, že když mi na večer umřela rybka, tak sem ji ráno už nenašel...:) Tenkrát sem musel propírat písek, abych se jich zbavil, ale samozřejmě i já mám na tom svou vinu, že se přemnožily...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2012 13:07 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: RadekCX
Počtu piskořek v akva bych se také nebál. Ve 120 l jsem jich měl - tedy nasazoval kolem 50. Jejich počet se určitě zvýšil, ale stále jsem měl pocit, že ideální počet jich stále není.
To samé je i s okružákama (sice jiné téma, ale zmíním se o tom). Okružáků také není nikdy dost. Uvádí se, že zdravé rostliny nepožírají pokud mají potravu. Já jsem jim potravu dopřával a likvidování "nezdravých" rostlin toleroval a oni mi za to uklízeli akvárko. Ať jsem jich měl kdovíkolik, pořád jsem měl vnitřní potřebu mít jich pro úklid akva více ;)
To stejné s piskořkami. Pokud budou mít dobré podmínky a budou mít dostatek potravy, odmní se úklidem akva - tedy hlavně substrátu. Jak zmiňuiji v tomto příspěvku výše, ve 120 litrech jsem ani nemusel často odkalovat, protože zkrátka díky piskořkám nebylo toho tolik - co je třeba odkalovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 13:01 Muž RadekCX [219] Re: SanelOne
Mam jich tam asi milion v 90l ;-) Toho bych se nebal a neresil to - oni jsou samoregulacni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:58 Muž SanelOne [5] - Tetry
A 5 Piskořek do 50l akva je v pohodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:05 Žena sivon [1714] - PlžiRe: SanelOne
Ne, pouze dokonale zlikvidují mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:17 Muž SanelOne [5] - TetryRe: O.Tom
Tak já budu žít v tom, že tam někde sou a daří se jim dobře, i přes to, že je nevidim :)
Já když sem měl okružáky, tak sem měl asi 20 kousků v samostatnym akvariu a ve společenskym žádnýho. Pak sem se rozhodnul, že jich dám 5 do toho společenskýho. Z 5 přežil jeden, tak sem cca po dvou měsících přidal dalších 5 a nepřežil žádný. Po další době, tentokrát cca 3 možná i 4 mesících sem přidal do akvária 10 okružáků a akvárium s nimi zrušil. Opět mi nepřežil ani jeden. Po 2 letech mi umřel ten jediný ve společenskym akvárku, zřejmě na stáří:) Nešlo mi ale do hlavy, proč mi umíraly ve společenský nádrži...
Jo a ještě sem se chtěl zeptat, při nedostatku potravy je možnost, že by se požíraly navzájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:40 Muž O.Tom [439] Re: SanelOne
Nedalo mi to, prohrabl jsem ted akva, tak piskorek vezovitych tam mam desitky. Tech druhych jen par kusu a zcela mi zmizeli okruzaci :( Vsude jen prazdne ulity po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:34 Muž SanelOne [5] - TetryRe: O.Tom
To sem viděl taky, když sem měl 8 piskořek v pulitru:) dnes sem je hodil do akvaria, tak sem zvědav jestli je ještě někdy uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:33 Muž O.Tom [439] Re: Linduš
Ten jemny pisek bude asi prijemnejsi na zahrabavani atd, jako ukryt, ale nenajdou vnem potravu, jak ted premyslim nad svym akvariem a proc se mi nemnozi. A jestlize tu mam stado luxujicich pancernicku a skupinku vyrostku sekavcu pricnopasych, tak nenajdou na dne nic ani vnoci kdyz vylezou. Navic ti moji sekavci si radi smlsnou na snekovi kdyz to jde, takze ty piskorky muzou k tomu vsemu jeste obtezovat.
Byl jsem na navsteve u jednoho akvaristy, kde mel ten bezny hrubsi sterk 4-6mm a tam se dno doslova hybalo. Koukal jsem s uzasem jak se vlni horni vrstva kaminku, pod kterou pracovaly piskorky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:18 Žena Linduš [166] Re: RadekCX
S tím jemným pískem nemůžu až tak souhlasit. Z jedné jediné věžovky je obsypaná celá nádrž jejíž dno tvoří kamínky, ty nejmenší mají asi? půl cm. Myslím, že tohle jim opravdu nevadí, i když to pro ně určitě není ideální prostředí, umí si skvěle poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:15 Žena sivon [1714] - PlžiRe: RadekCX
Myslím, že množení piskořek závisí spíše na krmení, než na hrubosti dna. Mám hrubý štěrk smíchaný s praným říčním pískem 2-5 mm. Pokud jim přilepšuji dostatečně, nestačím ty potvůrky rozdávat, nyní kvůli řasám krmím míň a piskořky (ani jeden druh) nepřibývají.

Pravdu máš ale určitě v tom, že jemnější dno lépe vyhovuje všem plžům, kteří se do něj pravidelně či občas zahrabávají, už jenom kvůli tomu, že si neodírají ulitu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:29 Muž RadekCX [219] Re: Sid
No nevim - ted momentalne mam tri akvaria - kazde proslo a prochazi ruznyma fazema vyvoje - bez ohledu na to v jake fazi udrzby, stavu fauny a flory, krmeni apod. To bylo stejne - v tech s jemnym substratem bylo piskorek vzdycky dost v tom hrubozrnnem vzdy malo - spis jsem je tam jen dosypaval.
A pamatuji si, ze i pred 15 lety kdy jsem koncil s akvaristikou jsem kolegovi zavidel piskorky a nevedel proc u nej jdou a u me ne - ted to vim - ja mel hrubej sterk a on jemny pisek.

Ono je to i videt s jakym gustem se ta piskorka zanori jak ponorka do jemneho pisku a naopak jak bojuje s tema sutrama.

Jinak muzu si za ne sam a rad ;-) Ja je mam ve velke oblibe a vykrmuju si je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2011 13:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadekCX
...dne jsou jich na dne volne kvanta (nekdy uplne chuchvalce) - nijak se neomezuji a nekdy i prelezou po bocnich sklech...
Jenže ve vašem případě už ztrácejí pud sebezáchovy! :-D Prostě - je jich moc. (A není to jejich vina. :))
Piskořky, jako významné pomocníky při fungování akva, provozuji v nádržích s různými typy substrátu. Nějaký markantní rozdíl v "koncentraci piskořek v závislosti na typu substrátu" nepozoruji...
Když se tak nad tím zamyslím, "kalamitu" piskořek jsem zaznamenal v jednom krevetkáriu, které jsem co do údržby "úspěšně dlouhodobě zanedbával". :-O
(Typově šlo o tzv. "zahnípané" akva.:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:01 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Sid
Na tom pocitu bezpečnosti něco bude! ;) I když s jejich tvrodstí ulity .... :) S tím pocitem většího bezpečí bych souhlasil ovšem s tím výletem na mlsku už zase tolik ne, ikdyž možné je vše. Jejich hlavní potrava jsou různé zbytky v substrátu dna, ale určitě není vyloučeno, že by se nemohly vydat i na nějakou drobnou řasu. Jak už tady někdo psal, že je vidívá i v jeho mechu - tam je určitě také vyšší koncentrace zbytků - tedy potravy piskořek a proto se zdržují přes den i tam.

Děkuji za diskuzi za toto téma, rád jsem se něco mál přiučil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:59 Muž RadekCX [219] Re: Sid
No to asi neni uplne presne.

Mam ve dvou 90l nadrzi jemny pisek (1-2mm), ktery si troufam tvrdit je vyznamnou podminkou pro zdarne chovani piskorek.

Ve dne jsou jich na dne volne kvanta (nekdy uplne chuchvalce) - nijak se neomezuji a nekdy i prelezou po bocnich sklech.

Ryb se urcite neboji - jsou tam pro ne celkem neskodne druh.

Presto kazde rano mam predni sklo uplne obsypane piskorkama - hustota nekdy 1snek na cm2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadekCX
Jj, v hustě zarostlých nádržích může vlivem rostlin koncentrace O2 klesnout, ovšem v nádržích s "málo" rostlinami bude mít na koncentraci O2 (jak jsem napsal) vliv zejména pokles teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:54 Muž RadekCX [219] Re: Sid
No zrejme v noci klesa koncentrace O2 pod pro ne unosnou mez a snazi se dostat nekam kde je koncentrace prihodnejsi.

Svetloplache zrejme nejsou - u me radi celej den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2011 12:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dvorak
...Vyvětlil jsem si to tím - že v noci mají asi větší potřebu kyslíku než ve dne a že ve dne si vystačej s tím málem, co je mezi kamínky substrátu...
Proč by měly mít vyšší potřebu O2 v noci, než ve dne - na takovou otázku je třeba si odpovědět.
Jediné řešení, které mě napadá (v souvislosti s vyšší potřebou O2!) je, že by tomu mělo být spíš naopak! ;-) Ve dne lze totiž předpokládat vyšší teplotu a tudíž nižší obsah O2.
Nevím, jestli mohu svoji "teorii" považovat za správnější - to ponechám na druhých. Já si to vysvětluji tím, že v noci (za tmy) mohou mít piskořky "pocit větší bezpečnosti", proto si dovolí vylézt ze substrátu a vydat se za "mlsem"... :-)
(Nemám, samozřejmě, na mysli "hromadný úprk" piskořek k hladině při kyslíkovém deficitu, ať už je tento způsoben čímkoli!)
A přidám ještě jeden poznatek, kterým bych podpořil svou "teorii vyšší bezpečnosti": běžně pozoruji, že v hustě zarostlých nádržích se piskořky pohybují mimo substrát i ve dne, a to právě v porostech rostlin. Co tam dělají, je nasnadě - totéž co ostatní druhy "šneků-údržbářů". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:51 Muž SanelOne [5] - TetryRe: dvorak
Já samozřejmě vim jak pracujou, vim i to, že se ukazují převážně v noci, zajímal mě spíš nějaký fígl, jak je dostat ven ze dna i přes den. Okurku sem zkoušel, ale moc si ji nevšímaly i když sem je měl v pulitru. Tablety hážu ancikům a žebrovníkovi, ale piskořka kvůli ní ze dna nevylezla :/..je taky možný, že byla zrovna na druhý straně akvária :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:50 R Muž romant [27987] Re: dvorak
Já tedy piskořky vídám hlavně přes den a to po celým akváriu. Velmi se jim líbí v mechu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:41 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Sid
Jen opisuju moudra, co jsem jinde přečetl a nastudoval. Tuhle otázku jsem si také kladl - proč nevylézají i ve dne, když ve dne díky fotosyntéze musí být ve vodě více kyslíku. Vyvětlil jsem si to tím - že v noci mají asi větší potřebu kyslíku než ve dne a že ve dne si vystačej s tím málem, co je mezi kamínky substrátu. Ale pokud máte správnější teorii, rád se něco přiučím ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2011 12:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dvorak
...V noci lze vidět piskořky i mimo dno. Je to proto, že mají větší potřebu dýchat a tak se vydávají tam, kde je větší procentuální výskyt O2 - tedy ve "volné" vodě, kde proudí kyslík vyrobený rostlinami...
A proč tedy piskořky nevylézají ze substrátu i ve dne, když mají tu větší potřebu dýchat a tak se vydávají tam, kde je větší procentuální výskyt O2 - tedy ve "volné" vodě, kde proudí kyslík vyrobený rostlinami, když právě ve dne bývá díky fotosyntéze koncentrace O2 vyšší, než v noci? :)
(Zjevně ta vaše teorie zadrhává... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:19 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: SanelOne
Dovolil bych si tě opravit. Ve 2 ráno je určitě při práci neuvidíš. Jejich "práce" jestli se tomu dá říkat - ale spíše životní činnost - spočívá v prohrabávání se ve dně a hledání a následného žraní potravy ve dně. Tím je pro nás akvaristy i užitečná - provzdušňuje dno a uvolňuje z něj nebezpečné plyny vzniklé tlením zbytků atp. V noci lze vidět piskořky i mimo dno. Je to proto, že mají větší potřebu dýchat a tak se vydávají tam, kde je větší procentuální výskyt O<sub>2</sub> - tedy ve "volné" vodě, kde proudí kyslík vyrobený rostlinami. Můžeme také vidět piskořky jenž se ženou k vodní hladině. Je to proto, že piskořky mohou dýchat i atmosférický vzduch a kvůli němu vyrážejí ke hladině.
Je možně, že po cestě k hladině po skle sem a tam si uždibnou kousek řasy - tedy čistí i sklo. Jejich efektivnost v této činosti je však minimální. palec ahoj

RE: Linduš: Ano, pokud by jste chtěli vidět piskořky i ve dne, můžete je nalákat na zeleninu, bukové listí ale nepohrdnou i nějakými tabletami pro ryby žijící u dna. U mě si pochutnají především na okurce - pokud ji však připěvním ke dnu, aby na něj piskořky mohli a ne tak jak včera, kdy jsem umístil kolečka okurky na špejli a tu zabořil do dna. Během 5 minut už se mi to vznášelo a tak jsem podstrojil jen Ancíkům a SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:18 Žena Linduš [166] Re: SanelOne
Ve dvě ráno s baterkou :-D
Nebo prohrábnout dno. možná by zabrala třeba okurka na dně, většinou jí neodolají ani ve dne, ale u mě nefunguje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 11:53 Muž SanelOne [5] - TetryRe: O.Tom
Já už je tam mám skoro 3 týdny a zatim sem je neviděl. Hned na začátku se zahrabaly do dna a ende. Je pravda, že sem ještě cca ve 2 ráno nevyšel z baterkou, ale tak rád bych je viděl při práci i jindy než ve 2 ráno...jak aspoň zjistim, jestli žijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2011 23:57 Žena sivon [1714] - PlžiRe: petulinakk
Ne, jsou to různé druhy.

Edit: Nevím jak v jiných akváriích, ale u mne vidím granifery častěji mimo substrát než věžovky. Rády opečovávají jávský mech a také dekorace ze spodní strany. Dno ale kypří asi stejně, někde se uvádí, že jsou trochu větší krtci, což nemohu potvrdit.

Pokud tě to zajímá, mám v současné době v akváriu patrně nějaký zatím neurčený druh piskořky (darovaný) a ta je vidět mimo substrát ještě častěji než granifera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 17:27 Žena petulinakk [2016]
Možná už mi hrabe z věčného pročítání témat o křížení krevetek :-) ale nedá mi to - budou se křížit různé druhy piskořek v jedné nádrži? (M. tuberculatus a m.granifera).
:-)
Edit: Jinak předpokládám správně že z hlediska "funkce" v akvárku mezi nimi není rozdíl? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 09:04 Žena Linduš [166] Re: O.Tom
Tipuju na šnekožravé ryby. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2011 01:57 Muž O.Tom [439] Re: SanelOne
Nachystej si baterku a když se v noci probudíš, tak si zkus do akvária posvítit a jestli žijou, tak bys je měl vidět :)

Já mám už nějaký čas nejen s pískořkama, ale se šneky obecně problém, nějak se jim nedaří. Nevím čím to je, buď po nich jdou moc ryby, nebo mají málo zbytků na žrádlo. Mám v akváriu jen písek, žádný štěrk a tam toho žrádla moc nezůstane, nezapadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 00:14 - Re: SanelOne
Jasné,že ich uvidíš.Zo substrátu lezú najmä podvečer a v noci.Alebo až sa namnožia a v substráte už nenachádzajú toľko potravy, tak idú za potravou aj do okolia. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 00:11 Muž SanelOne [5] - Tetry – Piskořka Melanoides granifera
Před dvouma týdnama sem dostal 5 Piskořka Melanoides granifera, hodil sem je do svýho 50l akvária a do 1 minuty se zahrabaly do dna. Od tý doby sem je ještě neviděl. Je nějaká šance, že je ještě někdy uvidim? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 08:39 PVC Re: Linduš
Vytřely se mi ramirezky a právě do důlku v písku. Asi 200 jiker, druhý den byl důlek neznatelný a jiker čtvrtina, třetí den byl písek rozrytý, jikry pryč a jen z písku v tom místě vykukovali ulity piskořek. Toto prostě asi ramirézky uhlídat nemohou. Jikry byly zdravé, neplesnivěly a už v nich byly znát oči plůdku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 01:42 Žena Linduš [166] Re: PVC
U zdravých jiker ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 21:18 PVC Re: PaDa
Už se Vám někomu stalo, že by zmizely jikry a viníkem byla jednoznačně piskořka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 12:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: PVC
Jsou to všežravci, tak klidně i jikry zvládnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 11:42 PVC – Piskořky a jikry
Zdravím, můžou piskořky sežrat rybám jikry v písku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 19:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
JJ, může být, na to běžné kapkové testy k určení KH nestačí, kdoví kolik z té "tvrdosti" (přesněji alkality) tvoří sírany, křemičitany, Na2CO3 atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 16:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
...Vstupní voda má nízký obsah vápníku, i když naměřené KH je kolem 9, tak nevím...
Nic nemožného - KH může být vysoké i ve vodě, která neobsahuje žádný Ca.
Příkladem může být voda v Malawi - měkká, ale s vysokou alkalitou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 07:51 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Voloduson
Piskořky se mi nikdy nepřemnožily, krmím střídmě, Cleu 100% nemám. Vodu měním 1x týdně, přitom odkaluji, nikde se žádný bordýlek nehromadí, rostlinám i rybám se daří dobře, testy OK.
Ještě je tu možná souvislost s dávkováním CO2 a rašelinového výluhu - prázdné ulity jeví známky rozpadu (děravějí, lámou se špičky -> rozpouštějí se). Vstupní voda má nízký obsah vápníku, i když naměřené KH je kolem 9, tak nevím... hmm

Edit: teď po ránu jsem udělal hloubkovou kontrolu a našel jsem 3 živé ks s ulitami v pořádku, normálně ryjí ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 23:20 Voloduson Re: Tudy
Nespadla ti tam omylem Clea Helena? Tento usmevny omyl se stal mel :)... V domneni, ze mam v ruce Neritku... A nasledky byly podobne. Jinak Ph to urcite nebude... Zkus poradne odkalit... Mozna se ti neco nezdraveho deje ve dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:32 Usine Re: Tudy
Já mám pH 6,6 a piskořek je tam spousta tím to určitě nebude.
Pokud ti pochcípají v nádrži šneci je hodně zle, následují je obvykle potom další živí tvorové

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9364-piskorka-vezovita?od=251