Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 16:00 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
AD neoriginální objektivy:
Jak tu někdo psal, je třeba číst recenze, i když kvalita většinou odpovídá ceně. U neoriginálů je problém, že většinou nemají stabilizaci. A navíc každý kousek objektivu je trochu jiný (platí i pro originály). Takže pokud se kupuje starší, je potřeba si vyžádat pár fotek s tím objektivem, nebo si ho vyzkoušet osobně. U nových to je loterie, doporučuju kupovat přes internet a pokud se chytne horší kus vrátit.

Já mám Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II a stačí mi prakticky na vše. K tomu mám Sigmu 70-300 APO DG MACRO právě na makro a když je potřeba velký zoom, ale používám ji minimálně.


AD mobil Nokia:
Ehm, ta Nokia možná toho umí hodně, ale pořádně nic.
-Jako telefon mi vadí hodně špatná správa kontaktů.
-Navigace co neumí průjezdní body a naviguje hodně pofiderně (mnou známé trasy volí často blbě, přitom jiné navigace je volí tak jak vím, že je to nejlepší).
-Foťák co má 41 mega pixelů a pak to přepočítává (není lepší mít rovnou větší plochu bodu?). Navíc velikost objektivu a čipu je proti zrcadlovce pořád malá a fyziku jen tak neobechčiješ. Jasně, za dobrých podmínek udělá dobrou fotku s malým rozlišením, ale to udělá skoro cokoliv. Viděl sem pěkné fotky z hodně historických přístrojů.
-.....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 16:00 Muž Langpy [-1] - Amerika
Pro tyto ucely je k dispozici prislusenstvi v podobe camera gripu, ktery zavit na stativ obsahuje...v anglii jsem fotil bratford pri vychodu slunce velmi low light scena a minimum sumu a to to bylo z ruky pres sklo a vysledek byl fascinujici opticka stabilizace zde plni ucel na 110 %
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 14:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Langpy
Jasně,ale já potřebuju fotit. K čemu mě pak jsou jmenované ptákoviny? Zrcadlovka bude produkovat lepší fotky a to ostatní zvládne stejně mobil s cenou do 2k
Prostě já v tom naopak vidím samé nevýhody...
Mimochodem kde to má stativový závit? Akva jako celek fotím jen ze stativu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 13:25 Muž Langpy [-1] - Amerika – jj
Kupovat si to nemusis ale vyhod je nepreberne mnozstvi tak treba mobil stale u sebe, celosvetova navigace offline mp3 mnoho dalsich plno pomucek od slovniku az po poznamkovy blok vyborna kvalita fotek i pri low light dlouhodoba podpora softwaru a neustale vylepsivani fotoaparatu a jeho funkcema castyma aktualizacema panove toto je nokia lumia 1020 co strka do kapes polovinu kompaktu a i par zrcadlovek racte si precist recenze na tento mobil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 13:11 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Langpy
Pokud je to fotka z mobilu(nemá to EXIF), tak slušný. Na běžné použití dostačující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 12:59 Muž lhajek [1870] - Rostliny
No ale za stejnou cenu si pořídím i zrcadlovku pro začátečníka (třeba EOS 1200D) a je to systém který do budoucna mohu upgradovat a vylepšovat. Ten fotomobil nevylepším novým objektivem ... neumožní mě přidat systémový blesk řízený na dálku apod. Kde je ta výhoda proč bych si to měl koupit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.11.2014 12:56 Žena Raviolka [2187] Re: petulinakk
petulinakk napsala: A jak jsou na tom s kvalitou ty "neoriginalni" objektivy?
Potrebovala bych makro objektiv, ale zas bych ho nepouzivala tak casto abych byla ochotna dat x tis. za original...

Problém je, že jak kvalita, tak cena se k sobě hodně přibližují. Pokud se teda bavíme o makro objektivu, který má být dobrý. Svůj výběr jsem už uvedla o kousíček níž, je to pevná devedesátka od Tamronu. Objektiv s pevným ohniskem bývá lepší a pokud ti tvůj stávající objektiv se zoomem stačí na většinu situací, ale chceš opravdu dobré makro, tak zvaž pevné ohnisko.
Ale cenově je takový objektiv s Canonem srovnatelný - ono v tomhle případě i kvalitou. Chce to pročíst hodně recenzí a diskuzních fór. Taky pozor na to, že ta písmenka nebo číslíčka úplně na konci názvu objektivu mohou znamenat podstatný rodíl v kvalitě - jedna generace objektivu může být slabší a její následovník výborný, ale i naopak.
Pokud nechceš dát "x tisíc", stanov nějaký strop - to x máme každý jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 12:08 Muž Langpy [-1] - Amerika
Fotka k příspěvku Akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2014 11:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Langpy
Na mobil to má výstup dobrý, ale tenhle výsledek dostaneš i z rozumného kompaktu. Přes objektiv o průměru 0,5cm nikdy nedostaneš tolik světla a detailů aby se mohl rovnat průměrnému foťáku. V určitých situacích se mu může blížit, ale překonat ho (ve stejných rukou) nemůže. Zvlášť za nízkého osvětlení nemá šanci, což je případ zrovna focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:53 Muž Langpy [-1] - Amerika
trik je v tom,ze prepocitava z 41 na 5 megapixelu... pak je mozne udelat orezy fotky a vysledny vyrez je ve velmi vysoke kvalite podivejte se sami :-)
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:49 Muž Langpy [-1] - Amerika
samozřejmě ani zlý vtip ani zlý marketing :-) detaily jsou BRUTalni napr vyfotim foto,a priblizim a ma bezztrátový zoom na youtube a gmsm arena což je asi nejznámější portál zabývající se telefonama udělal test, ze kterého vyšla oproti pár zrcadlovkám jako vítěz a ano při slabém sveětle dělá rovněž velmi kvalitní foto, za nikoho software nepracuje kdo chce tak automatika a nebo plne manualni režim snímání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2014 10:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Langpy
41 Mpx s mini-objektívom je zlý vtip alebo dobrý marketing, podobne ako posielať zmenšeninu fotky rozmerov 640 × 360 px (0,23 Mpx). Keď už, tak sa pozrime na výrez 1:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2014 10:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Langpy
V určitých situáciách sa môže výsledok blížiť fotke z fotoaparátu s veľkým čipom (sem nepatria len "zrkadlovky"), ale prekonať sotva - iba ak by fotku nerobil fotograf, ale laik a nechal by za neho pracovať softvér v telefóne. Ale chcel by som vidieť fotku akvária alebo hocičoho v slabšom svetle, ktorá by bola porovnateľná ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:37 Muž Langpy [-1] - Amerika – jj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 41 megapixelu na mobil obri čip,stabilizace xenon mechanicka zaverka plne manualni nastaveni ostreni isa cčasu a ostatních věcí ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.11.2014 10:32 Muž Langpy [-1] - Amerika – j
Fotka k příspěvku fotomobil NOKIA LUMIA 1020 mnohdy z toho lezou i lepší foto jak ze zrcadlovky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:28 Žena petulinakk [2016] Re: zervan
Diky moc :-) priznavam bez muceni, ze problematice nijak do hloubky nerozumim, pouze bezny uzivatelsky zaklad :-)
Fotak je stary (350D) a moc casto ho nevytahnu, i to je dalsi z duvodu proc se mi nechce investovat do draheho vybaveni. Taky neni tak uplne "do kabelky" :-) Ale obcas prave dost lituju ze prislusny objektiv nemam.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:22 Žena petulinakk [2016] Re: vaaclav
Objektiv na vyfoceni celeho akvaria mam, jde mi o makro :-)
A vsechny objektivy v odkaze by mely byt pro canon, podle zuzeneho vyberu v levem sloupecku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Asi skôr 3 m ;-) Pre fotenie celého akvária je ideálna ohnisková vzdialenosť do cca 50 mm v prepočte na eq35, teda v prípade bežných zrkadloviek cca 20-35 mm. Dá to najprirodzenejšiu perspektívu. Dodatok - výborná kalkulačka na vzdialenosti (pri akej vzdialenosti fotenia bude aká veľká plocha obsiahnutá) a hĺbku ostrosti pre Android je aplikácia DOF Calculator.

Čo sa makroobjektívu týka - samozrejme bude fungovať aj dlhý (povedzme 150 mm), aj krátky (povedzme 35 mm), tým dlhším je možné (resp. skôr nutné) nafotiť makro na väčšiu vzdialenosť, teda kľudne i objekt pri zadnom skle, kdežto s krátkym sa bude dať fotiť makro len kúsok za sklom, ale zase nie je treba toľko svetla, fotí sa oveľa ľahšie. A vlastne naozajstné makro (1:1) spravidla ani netreba, takže aj krátky bude stačiť i na dlhšiu vzdialenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: petulinakk
petulinakk napsala:A jak jsou na tom s kvalitou ty "neoriginalni" objektivy? Nájdu sa aj lepšie ako "originálne", niekedy i drahšie :) Nedá sa to vôbec zovšeobecňovať, na tieto veci si treba naštudovať testovacie recenzie v odborných časopisoch a weboch a hlavne porovnávať porovnateľné (podobná cenová kategória a podobné základné parametre). Analyzuje sa veľa vlastností. Spomeniem napr. slávny www.dxomark.com - človek však musí rozumieť trochu problematike, aby chápal, čo je čo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 09:46 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Musíš hledat objektivy pro Canon. Tvůj odkaz to nejsou objektivy na focení akvária. Já mám
Canon 75-300 1:4-5,6. Abych s ním vyfotil celé akvárium musel bych od něj být tak 3 mm. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 09:28 Žena petulinakk [2016] Re: Ičin
Diky. Koukala jsem, ze tech pouzitelnych neoriginal objektivu je vic... Ja vzdycky lustrovala jen ty od canonu :-)

Nemate nekdo osobni zkusenost s nekterym z nich?

objektivy.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 09:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: petulinakk
Pevný skla jsou naprosto na úrovni originálních skel. U různých levnějších zoomů je kvalita nižší a občas kolísá i kus od kusu, podle toho jak se jim zrovna povedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 09:05 Žena petulinakk [2016] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Objektivy Canon jsou dost drahé ale lze koupit i od jiné firmy které jsou levnější. Například zmiňovaný Tamron.

A jak jsou na tom s kvalitou ty "neoriginalni" objektivy?
Potrebovala bych makro objektiv, ale zas bych ho nepouzivala tak casto abych byla ochotna dat x tis. za original...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2014 17:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vaaclav
Ono je to tak totiž SKORO vždycky. Kompakty jsou primárně dělané pro lidi, co chtějí prostě mít fotku. Tzv "Namířit a vyfotit". Jsou na to stavěné a celý foťák je tomu podřízen.
U zrcadlovky je to naopak. Kvalitní výstup má být jen prostředek jak člověk znalý fotografování může pořídit zamýšlený snímek. Pokud to bude chtít někdo dovysvětlit, tak není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Přesně tak....
A nebo vím co se mě na fotkách z kompaktu nelíbilo a vím že je to právě v té technice a ta zrcadlovka to vyřeší ....
Já třeba jsem chtěl více pracovat s hloubkou ostrosti a to na malých senzorech kompaktů téměř nejde. Chtěl jsem daleko véce pracovat s blesky a ty prťavé u kompaktu které míří pořád dopředu mě nevyhovovali, takže k zrcadlovce jsem pořizoval systémový blesk. Lze ho mít úplně mimo tělo a ovládat na dálku. Teď se chystám na výmenu setového objektivu ...

Zrcadlovka není zrovna moc o tom že koupím jeden stroj a mám vystaráno ... je to celý systém, který se neustále dá vylepšovat a posouvat pořád dál podle toho co zrovna nejvíce fotím. Určitě nemá cenu šetřit na objektivech a určitě mě nevadí že objektiv co jsem si teď vyhlídnul cenou několikrát převyšuje moje tělo (EOS 1100D) časem určitě vyměním i tělo, ale ten objektiv bude určitě sloužit déle i na lepších tělěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 15:27 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: djkoli
Jak píše Raviolka moje první fotky se zrcadlovkou byly horší než s kompaktem. Chvíli mě trvalo než jsem se to naučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2014 15:20 Žena Raviolka [2187] Re: djkoli
djkoli napsal:Celý život fotím na automatiku a nějaké ty snímky za sebou mám, ale není to ono. Proto ta zrcadlovka.Už to tu zaznělo, ale zopakuju: abys po investování 13 tisíc nezjistil, že to pořád ještě není ono. Co takhle si od nějakého kamaráda zrcadlovku na delší dobu půjčit a vyzkoušet si, co (klidně jen s tím setovým objektivem) umí? Jak se ti s tím bude akvárium fotit? Pokud takovou možnost nemáš, klidně bych zvažovala koupi bazarového těla (resp. setu). Staršího Canona koupíš opravdu za babku. Objektivy, které jsou větší investicí, pak můžeš používat i na nějakém tělu (dělu :)) vyšší třídy, pokud se ti to zalíbí.

Od low-endového těla rozhodně neodrazuju, sama mám asi pět let Canon EOS 1000D a nijak mě to neomezuje, radši jsem si připlatila za makro objektiv. (Asi už fotím tak dlouho, že mi stačil přechod z klasického EOSu na ten digitální ;-).) A mimochodem, ten zmiňovaný seťák jsem si nedávno koupila znovu samostatně, protože mi přestal ostřit - a je prostě dobrý a univerzální.

Myslím, že zrcadlovka se ti líbit bude :-). Ale pro někoho, kdo "celý život fotí na automatiku", je to asi zbytečné, pořizovat hned tělo, které toho umí až moc. Schovej si peníze na případné dokupování objektivů.

Výše uvedené platí, pokud se bavíme o fotografování akvária a jeho obyvatel. Tam pořád kvalita fotografií závisí hlavně od tří faktorů - fotograf, (ne)dostatek světla a sklo akvária (špína, škrábance, deformace). Zervan má pravdu, že fotit makro objektivem něco v akváriu je o nervy.
Čím širší použití pro foťák plánuješ, tím větší nároky... ale je potřeba se naučit i fotit jinak, než na automatiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:42 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: djkoli
Objektivy Canon jsou dost drahé ale lze koupit i od jiné firmy které jsou levnější. Například zmiňovaný Tamron.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: djkoli
Pisu z mobilu, tak krátce. Byt tebou koupim nove tělo se základním setakem. Pak muzes kupovat a zkoušet starší objektivy. Ja jich tak koupil asi 6 a nechal jsem si jen 2 nejlepší. Ostatní sem prodal za stejnou cenu jako jsem je kupoval.

V tělech Cannon se nevyznám. Mi kvůli vyssi cene přijdou nezajimave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:05 Muž djkoli [5] - Rostliny – Re: Raviolka
Taktéž děkuji za odpověď a názor. Tak uvivíme, co nám na to NHKG napíše :)) potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:02 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ne tělo zrcadlovky je pouze bez objektivu, ale u většiny zrcadlovek máš k tělu automaticky i základní objektiv a s tím už se fotit samozřejmě dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: djkoli
Snímek udělat lze, ale bude to bílo šedá čmouha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2014 13:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: djkoli
djkoli napsal: .... Lze fotit zrcadlovkou bez objektivu? ....
Teoreticky to možné je :-)
Nikdy jsem si to nedovolil zkusit. Každý fotograf řekne že fotku dělá právě objektiv. Tělo samotné už jen soustředěné světlo zachytí a převede do nějaké srozumitelné podoby pro počítač apod. Takže myslet si že koupím jen tělo a můžu fotit a časem dokoupím objektiv je opravdu zcestné ....
djkoli napsal: ......Celý život fotím na automatiku a nějaké ty snímky za sebou mám, ale není to ono. Proto ta zrcadlovka. Díky moc
A víš co přesně není ono? Víš co ta zrcadlovka na tvých fotografiích udělá lépe? Pokud to nevíš tak se bojím aby jsi nebyl koupí zrcadlovky zklamán ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 12:58 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: NHKG
Děkuji moc za vysvětlení. Celkem rád bych šel do canonu už jen kvůli značce.
Cenově jsem na tom asi kolem 10-13 tis. Jen ještě jedna doplňující otázka. Lze fotit zrcadlovkou bez objektivu? Vše budu asi postupně dokupovat a rozumím, že jsou objektivy do dálky, nebo makro či makro. Lze ale udělat snímek jen s klas. šasi, teby bez objektivu.

Celý život fotím na automatiku a nějaké ty snímky za sebou mám, ale není to ono. Proto ta zrcadlovka. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 11:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Raviolka
Ono fotenie akvária je dosť špecifické a treba asi rozlišovať, či ide o fotenie akváriu ako celku alebo o detaily.

V prvom prípade sa fotí z väčšej vzdialenosti a kolmo ku sklu, tu je možné využiť vysokú svetelnosť bez prehnanej straty hĺbky ostrosti (ja mám na foťákoch menší čip, takže môžem i na F/2, na FF by to bolo F/4), vcelku sa vyplatí svetlejší objektív, hlavne ak nie je akvárium silne osvetlené.

No a v druhom prípade je zbytočná taká svetlosť, pretože kvôli hĺbke ostrosti je i tak nutné pricloniť na F/5,6-8, niekedy i viac. No a oveľa výraznejšie do toho vstupujú deformácie zo skla (stena akvária) - neviem, ako sú na tom nové moderné nádrže, ale moja stará pár desaťročí má už dosť mizerné sklo, nemyslím len kopu škrabancov, ale hlavne nerovnomernosti spôsobujúce rôzne deformácie obrazu, do toho vstupujú fyzikálne jav lomu svetla, takže dôsledok je, že prakticky nemôžem fotiť inak ako kolmo ku sklu a darmo budem mať parádny ostrý objektív, keď mi celkovú kvalitu výrazne degraduje sklo akvária.

Čiže lacné "kit" objektívy môžu spraviť tiež dobrú službu, ale v prvej situácii si myslím, že svetlejší objektív pomôže a v druhej situácii je treba objektív umožňujúci kratšiu vzdialenosť zaostrenia (nemusí byť hneď "makro" - možno stačí i ten z kitu).

No a samozrejme sa lepšie fotia veľké ryby ako maličké :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 10:53 Žena Raviolka [2187] Re: NHKG
K Pentaxu se nevyjadřuju, protože nemám osobní zkušenost. S Canonem už dlouhodobou a ten zmiňovaný objektiv je opravdu dostatečný, to není jen můj subjektivní názor. Sama jsem s ním pořídila spoustu fotek, do akvárií svítím také málo, fotím s ním i na výstavách /fotím zásadně bez blesku/. Vzhledem hloubce ostrosti clonu dolů nešponuju. Nepořídím s ním fotky, abych byla u vytržení, jakou má dokonalou kresbu - to samozřejmě ne. (Na to mám Tamron :-D.) Ale takových fotek jsem kdekoliv na českém webu viděla... mno, upřímně řečeno, velmi málo.
Na běžné fotky akvária a jeho obyvatel opravdu stačí. Jen jsem chtěla oponovat tomu, že všechny seťáky stojí za *** a nejdůležitější je vůbec nepoužívat. Nic víc. Že makro objektiv na makro snímky udělá lepší službu, to je jasné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Raviolka
No můžu srovnávat u Pentaxu, tam je rozdíl mezi starším objektivem za 1000Kč a seťákem obrovský. A to má údajně Pentax lepší základní setové objektivy než Cannon. Každopádně na focení většiny akvárek to chce větší světelnost, aspoň f2,8. Ryby se potvory pořád hýbou smich , tak je potřeba nastavovat co nejkratší časy uzávěrky.
A samozřejmě taky záleží jaké má kdo osvětlení akvária. Třeba já mám 2x18W led na 325l akvárium, navíc hnědou vodu od výluhů a to fakt moc světla není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:14 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostliny
Canon EOS 650D + Tamron SP 17-50mm F/2,8 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:02 Žena Raviolka [2187] Re: NHKG
NHKG napsal: Co je nejdůležitější, je vůbec nepoužívat základní setový objektiv. Všechny stojí za ****.
Nemůžu souhlasit, takový setový Canon EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6 IS II je na běžné focení (včetně focení akvária) naprosto dostačující.
Na makro jsem spokojená s Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD.
Ale kolik lidí, tolik chutí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: djkoli
Otázkou je, kolik chceš utratit a jestli chceš nový nebo starší. Jinak u nových zrcadlovek většinou cena těla odpovídá kvalitě. Co je nejdůležitější, je vůbec nepoužívat základní setový objektiv. Všechny stojí za ****. Objektiv ovlivní fotku mnohem víc než tělo a přitom spousta lidí má supr tělo a tragický objektiv. Obecně každá značka má něco do sebe:

Cannon - nejvíc rozšířený (snadné pučování a shánění starších věcí), ale většinou při stejné kvalitě dražší
Nicon - docela rozšířený a slušný poměr cena výkon
Pentax - Málo rozšířený, ale má stabilizaci v těle, takže se dají používat bez problémů i staré objektivy
Sony - zaměřené spíše na video

Já mám Pentax, takže bych doporučil starší K-r (nebo K-x) a k tomu Tamron 17-50 2,8 (případně obdobnou Sigmu). Celkem cca 10 000Kč.
Nové tělo K-50 + stejný objektiv viz výše už vyjde cca 25 000Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:59 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: Johan
Díky za tip. Škoda jen, že už se neprodává. Našel jsem starý inzerát za 2000 Kč. On jej ale určitě nahradil nějaký nový, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: djkoli
Já používám canon 60D (případně předtím 350d) + makroobjektiv Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM, případně předsádku. Naprostá spokojenost. palec
Čistě na akvárko se mi pak zdá dostačující setový objektiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 14:38 Muž djkoli [5] - Rostliny
Nazdárek, chtěl bych si koupit zrcadlovku na focení makro snímků přírody a hlavně akvária. Je jasný, že chci fotit i ostatní věci, ale hlavně to akvárko. Můžete mi něco doporučit? Díkys

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 19:17 Muž geralt [11] – canon
mám za sebou prvé pokusy s Canon PowerShot S5 IS... a zdá sa, že pre fotografa na mojej (veľmi nízkej) úrovni, to bude celkom slušná pomôcka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mapo8278
Jasně, to je to stejný jak ta Leica. Ta možnost tady je, ale cenově sme zase někde jinde. Já bral kompakt, tak jak si ho představuje běžný uživatel. Tudíž něco malýho s cenou do 10(15) tisíc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kofejn
I když polarizák nejde namontovat napevno, tak člověku nic nebrání držet ho v ruce před objektivem. Sice dost nouzovka, ale na těch pár fotek se to dá přežít. Stejně každej drží kompakt v jedné ruce, tak má druhou volnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:41 mapo8278 Re: Ičin
Tady je kompakt s FF chipem www.fotoskoda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:17 Muž NIKO [527] Re: kofejn
Jenže,tady je to slůvko "kdyby"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:28 Muž kofejn [963] Re: Ičin
Detailisto! :)
Já fotim Olympusem SP-510 a ten stojí za prd. Na focení v interieru či akva. Kdyby šel aspoň nasadit polarizák na objektiv, tak s bleskem by použitelný byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:21 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
O téhle variantě samozřejmě vím, ale docela záměrně jsem ju neuváděl, protože postrádá jednu z výhod kompaktu :-D a pak teda barvy, což někomu může taky vadit :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=51