Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:02 Muž kofejn [963] Re: Ičin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já měl teď doma na testovní Pentax Q a Olympus E-PL5, oba s hodně světelnýma sklama a stejně ta rychlost nebyla nic moc. A co se týče výstupu, tak na běžný focení to rozhodně stačí, ale že bych to šel rychle měnit za svoje 7D tak to ani náhodou :) nebral bych to dokonce ani jako cestovní variantu. Prostě to má svoje dost podstatný omezení. A samozřejmě i ty výhody (skladnost, váha).
Fotka je vždy o tom kdo to fotí, ale co se týče techniky, tak tam jsou přednosti jasný. A kompakt, ať už půjde o klasiku, EVF nebo 4/3, nikdy nebude dosahovat výsledků jako DSLR. Dokud teda někdo nenarve FF snímač do kompaktu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:41 Muž sporinek [15] Re: Ičin
chtěl jsem tím říct, že kompakty s výměnnými objetivy se od zrcadlovek neliší formátem 4:3, ale tím že nemají pohyblivé zrcátko. řada/formát Four Third má tu výhodu, že je nejvíc vzájemně kompatibilní mezi různými výrobci.
jinak s tím lze souhlasit. neplatí velký snímač= hezká fotka. velikost snímače je plus, ale v amatérské fotografii o ní tak už podle mne nejde (nezahrnuju do toho foťáky v mobilu- i když iPhone 4S má podle mne dobrý foťák, slyšel jsem že Šibík z Reflexu s ním fotí v ulicích). stejně většina fotí na automatiku. v rozlišení to už není- nikdo si velké formáty už netiskne, koukáš na to stejně jen LCD.
podle mne teď už záleží na objektivu- skle, a proto je formát kompaktů s výměnnými objektivy docela dobrá cesta. nabídka je nyní na velmi slušné úrovni (navíc Panasonic a Olympus jsou vzájemně kompatibilní objektivy, dají se koupit "noname" skla za nižší cenu, dělají se i redukce). nevýhodou je pomalé ostření, proto to chce objektiv s dobrou světleností, ale na AQ to stačí.
jiná cesta jsou zrcadlovky- ale ta váha lidi odradí. já ji mám, protože mám v objektivech už dost peněz, ale kdybych se nyní rozhodoval co koupit jako první foťák- jestli mirroles anebo DSLR, tak jdu mirroless- váha, velikost, atd. podle mne tohle je budoucnost.
a nakonec nezapomeňme na dobrý stativ- ten řeší mnohé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 10:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ičin
Jo jo, krásně jsi to napsal. Ono mi stačí udělat za šera jednu fotku mobilem (Nokia N8 12MPx) a druhou fotku s Panasonicem TZ-5, u kterého mam stažené rozlišení na 5MPx při focení a rozdíl tam vidět je v kvalitě. Je to tím jak píše Ičin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2012 10:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jen poopravím, ať tady nejsou zmatky. Nejde o světelnost (tu má objektiv), ale o citlivost.
Jinak velikost snímače nejde ojebat. Malý čipy prostě mají svoje jasný nevýhody a nikdy se nedostanou na úroveň zrcadlovek, stejně jako zrcadlovka nebude nikdy výkonnější jak středoformát. Tady je prostě fyzika(plus technologie) neúprosná
EDIT : bavíme se o fyzické velikosti snímače, ne o rozlišení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 09:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sporinek
No hele, velikost snímače bych zase taky moc nezanedbával. Ono čím je větší, tím má větší světelnost a jsou i hezčí fotky (méně šumu) za horšího osvětelení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 09:06 Muž sporinek [15] Re: Miso
nejde ni tak o poměr stran fotky nebo velikost snímače, ale o zrcátko
systém 4/3, ale jsou i s jiným poměrem stran a velikostí snímače, hlavně nemají zrcátko- mirroless, což má rozhodující vliv na velikost a váhu přístroje, takže tento systém spojuje výhody kompaktu (váhu a velikost) a zrcadlovky (výměnnou optiku). zase to ale má vliv na to co s tím fotím- jde o rychlost ostření (na sport to není, ale na běžné anebo foto AQ to podle mne je vynikající kompromis)

blíže viz
www.digineff.cz/…
www.digineff.cz/…
www.digineff.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2012 10:57 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaaclav
celkem souhlas.Naučit se dá takřka vše.Rozdíl mezi člověkem, který má focení "naučené" a tím, kdo fotku "vidí" ale pozná takřka každý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 10:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Není až tak pravda že na focení musíte mít nějaký zvláštní nadání. Všechno se dá naučit. I s kompaktem se dají dělal dobré fotky, ale když jsem přešel na zrcadlovku byl jsem zděšen, protože fotky byly ze začátku horší. Chvíli mě trvalo než jsem na to přišel. Protože fotím převážně akvarijní rostliny pořídil jsem si objektiv s dobrou světlostí, ne canon protože ty jsou poměrně drahé, ale tamron a samospoušť. Stativ už jsem měl. Jedu na manuál, nejmenší iso, a používám náhled. Můžete si na něm upravovat fotku podle sebe. Fotky se dají programem ještě vylepšit, já používám zoner. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2012 10:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Velikost zrcadlovky je věc zvyku. Já už třeba neumím držet kompakt,když mě někdo požádá o cvaknutí. Do kapsy se opravdu nevejde,ale do batohu už bezpečně. Vše je otázka priorit. A u mě je to výsledná fotka. A ta stojí za to vláčet sebou i na výlety (pěšky,kolo,lyže,...) těch cca 5kg. Člověk si zvykne,ale pro každého to není. Kdo chce kompaktnost a kvalitu,pak má možnost v ono formátu 4/3
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 10:09 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetky – zrcadlovka vs. kompakt s výměnnými objektivy
U zrcadlovek nejprodávanějších značek (Nikon, Canon) je výhoda velkého výběru příslušenství.Za relativně příznivou cenu a i v bazarech a nejen objektivů.Zo u kompaktů s výměnnými objektivy není.Další výhoda je možnost ručního zaostřování, která u většiny kompaktů chybí.Všechny fotky v mých zdejších prezentacích jsou foceny na plný manuál a ruční ostření
Jediné plus kvalitních kompaktů je jejich "skladnost" .Zrcadlovku opravdu do kapsy nedáte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 08:27 Muž NIKO [527]
Jako amatér na focení jsem nadmíru spokojen s tímto fotoaparátem.

search.seznam.cz/…=
www.fotoaparat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 23:55 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Je pravda že kdo má cit pro focení tak dokáže udělat i s obyčejným kompaktem slušný fotky, a když se mu dostane do rukou zrcadlo tak je z něj profesionál. Dneska už taky pošilhávám po něčem lepším než je ten Canon, přece jenom je to práce s ním udělat lepší fotky. Se zrcadlem jsem to zkoušel a je to proti tomu super jednoduché. No ale zatím se považuju za klikaře co se mu sem tam povede obstojná fotka. ;-) ahoj

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:12 Muž Miso [470] Re: sporinek
cize presne to co je v natpise "kompakty s výměnnými objektivy" 3:4 s tym nema nic spolocne, ci? potom ide asi len o to ci fotku zmensujes bud 4:3na cip 16:9 alebo fotku 16:9 na cip 4:3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 17:31 Muž sporinek [15] Re: Miso
Micro Four Third (označuje vilkost snímače, nebo přesněji poměr stran, oproti zrcadlovkám fullframe anebo APS-C)
např.: www.megapixel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:21 Muž Miso [470] Re: sporinek
sporinek napsal:formát 4:3. v setu ho koupíš s jedním objektivem, a když budeš chtít tak si dokoupíš další skla. co to je? daj link
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 16:55 Muž sporinek [15] Re: malyLibor
na takovýto domácí focení je lepší než kompakt ten formát 4:3. v setu ho koupíš s jedním objektivem, a když budeš chtít tak si dokoupíš další skla. je to lepší kompakt s výměnnými objektivy. sport s tím nevyfotíš, ale na ryby by to mělo stačit. navíc jsou to skladný foťáky do kapsy.
u zrcadlovky je nejdůležitější objektiv- ten s kupuješ na 10llet, ale tělo měníš častěji
a důležitý je i dobrý stativ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2012 15:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já myslím že plusy a minusy zrcadla jsou známé. Co se týče techniky tam je to jasné. Ale kdo to nemá v oku ten to nevyfotí ničím. Jen ten výsledek bude díky technice lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 15:13 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
Fotím několik let levnou zrcadlovkou Nikon D40 a myslím, že se na to dá dívat.
akvatera-rk.cz/…

Zrcadlovka je hlavně o dost rychlejší než kompakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2012 15:09 Muž 150koni [653] Re: petulinakk
přesně jsi na to kápla ... dobrá světelnost objektivu je cesta k dobrému úspěchu palec Kvalitní optika dělá zázraky i na horším čipu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 14:54 Muž malyLibor [5371] - Asie
Děkuji moc všem za reakce. Možná jsem měl pouvažovat nad tou zrcadlovkou z bazaru, možná by byla kvalitnější než nový ultrazoom... Nicméně souhlasím se všemi, kteří napsali, že rozhodující není fotoaparát, ale cit pro focení. Avšak jelikož mým cílem není stát se prvotřídním fotografem a myslím, že pro to ani nemám nadání, doufám, že na nafocení průměrných fotek mi tento foťák poslouží. A pokiud ne, tak budu rybky raději malovat. To sice taky neumím, ale aspoň to nic nestojí a člověk se u toho pobaví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 14:24 Muž Miso [470] Re: malyLibor
ak zrkadlovku a budes chciet kvalitne odfotit jak cele akva tak detail budes potrebovat dva objektivy, na detail pohybujuceho sa objektu potrebujes fakt dobru svetelnost objektivu ako pisala petulinakk aby si mohol nastavit co najkratci cas, inak to nebude ostre, na cele akva potrebujes naopak clonu aby sa intenzita svetla zrovnala na urcitu uroven po celej fotke, profesionali to robia tak ze akva nasvietia z inych zdrojov ako je osvetlenie nad akva, ale na to bezni clovek nema moznosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2012 14:06 Žena petulinakk [2016]
Musím souhasit s názory níž, foťák je jen část "úspěchu", ale pokud ten kdo mačká spoušť nemá "dáno", tak to nic nezachrání... Svého času mi prošlo rukama na vyzkoušení hodně na svou dobu i velmi kvalitních a drahých foťáků, bylo to dané tím že tehdejší přítel pracoval ve fotoprodejně kde dealeři značek pravidelně nechávali jednotlivé modely týden i víc "na vyzkoušení" (a pravidelně končily u mně :-D ), ale i se sebedražším fotákem moje fotky působily vždycky obyčejně..., kdežto někdo jiný vzal do ruky mojí starou pixlu a strčil mě do kapsy :-)
Pokud chceš fotit akvárko, asi chceš spíš fotky detailů (ryb, krevet), takže bych se zaměřila spíš na makro a světelnost foťáku, protože s bleskem toho kvalitně v detailu fakt moc nevyfotíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 13:43 Muž Miso [470] Re: malyLibor
tak potom zrkadlovka, stativ a jeden kvalitny objektiv z bazaru ;) (osobne ale neznasam fotky z mobilu ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miso
Já chci foťák jen na focení akvária, nic víc. U moře, v horách nebo na momentky s přáteli mi opravdu stačí foťák, co mám v mobilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2012 13:32 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Podle mne, pokud člověk nemá cit a vlohy pro focení, nezachrání ho ani sebelepší zrcadlovka. Tím nemyslím jen focení rybiček ale celkově ;-)

edit:
Naopak lidé co tím kouzlem disponují umí udělat kouzelné fotky i s obyč kompaktem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 13:25 Muž Miso [470] Re: malyLibor
zrkadlovka ano, ale budes ju vlacit na hory alebo k moru? budes dokupovat objektivy ktory kazdy stoji viac ako tvoj kompakt? napr. ta G10 co som spominal spravy take fotky ze nikto netipne ze to bolo fotene kompaktom. Mama foti tym Panasonicom TZ10 a fotky uverejnuje na foto fore a nikto jej neveri ze to foti kompaktom ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.11.2012 13:19 Muž rudolf [4681] Re: karek
OT: To lidem, kterým "na momentky s přáteli bohatě stačí foťák na mobilu", nevysvětlíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   23.11.2012 13:09 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
zrcadlovka má opravdu spoustu výhod.Vyplatí se spíš koupit jetou zrcadlovku, než jakýkoliv kompakt.Focení je ale o oku a hlavě, stroj je jen prostředek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:01 Muž malyLibor [5371] - Asie
No, tak jsem foťák objednal, a sotva jsem ho objednal, tak jsem měl hodinový rozhovor s kamarády, co se ve focení vyznají, kteří mne přesvědčovali, ať si koupím zrcadlovku.... No, co už. Zrcadlovka je zrcadlovka, to uznávám, ale pokud mi tento Canon udělá fotky takové, jako fotí Tomas Emerson, budu naprosto spokojený.
To Miso: Nechal jsem rozhodnutí na kamarádce a objednal černý :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:46 Muž Miso [470] Re: malyLibor
malyLibor napsal:jen se rozhoduji jestli černý nebo stříbrný.
mat tvoje problemy... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:39 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: malyLibor
SX 120 má i manuální ošetření ale ja ho nepoužívám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 10:45 Muž malyLibor [5371] - Asie
Děkuji všem za reakce a jak to vidím, tak jdu do toho Canon PowerShot SX150 IS, jen se rozhoduji jestli černý nebo stříbrný. Černý je elegantní, ale stříbrný zase asi praktičtější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 10:15 Muž Miso [470]
moja skusenost, akva sa da vpohode odfotit aj s kompakom, ale musi mat manual ja nastavujem: minimalne ISO, maximalna clona a potom doladim uzavierku, ta vide na dost dlho takze treba stativ alebo fotak na nieco polozit a pouzit samostust a samozrejme bez blesku (hovorim o foteni celeho akva, ak ide o detail ryby treba k tomu pristupit inak).
@Luky89: moje fotky su fotene s TZ10 a myslim ze to nieje ziadna katastrofa ;) mal som pozicany Canon PowerShot G10 a to uz je pan kompakt ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 09:49 Muž sporinek [15] Re: malyLibor
zrcadlovka není třeba, stačí i formát 4:3, tren se dá sehnat za míň a má také výměnné objektivy ("pancake")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 09:47 Muž sporinek [15] Re: malyLibor
prokliknout Stáhnout návod .... pak to chce po tobě nějaký dat a peníze. Mají ho poslat do 3 dnů mailem. Jestli to funguje nevím nezkoušel jsem, stáhnul jsem ten manuál v ENG. Mohu poslat mailem, je to v PDF 3,5MB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 06:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Manuální režim znamená,že je možné nastavit expoziční hodnoty(clona,čas,iso) dle libosti aniž by vám to foťák měnil. Manuální ostření tam nepatří a přijde mě i zbytečné. Pokud chcete. Nahánět rybku s pevně zaostřeným bodem,pak stačí namáčknout spoušt. Ostření se tak zaaretuje a po vplutí ryby do záběru stačí domáčknout spoušť.
K těm foťákům jsem se včeratnedostal,snad dneska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 23:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomas Enderson
Zarazilo mne jedno - píšou, že se dá nastavit plně manuální režim ovládání... a teď čtu, že manuální zaostření není možné? Fakt se s tím nedá manuálně zaostřovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 23:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Tomas Enderson
Nooo, když koukám na Tvoje fotky, tak jsem k tomu Canonu docela dost nahnutá. Já původně uvažovala nad tímhle www.alza.cz/… (a ještě původněji nad tímhle www.alza.cz/… :-D už jsem se viděla, jak to topím v akvárku stydim ). A teď opravdu nevím, co vybrat. Můj červenej miláček odešel do věčných lovišť a mobilem je to na prd.
A ta Tvoje fotka, jak tu dal odkaz malyLibor, je krásná! A krásný krevetičky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomas Enderson
Jsou to pěkné fotky. A cena je myslím taky rozumná. Na zrcadlovku za 20.00,-Kč ... ne že bych neměl, ale ty peníze raději investuji jinam. A jedna ze tvých fotek pro ivaha: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: malyLibor
No nevím jestli jsou pěkné, ale furt lepší než s automatem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:54 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: ivaha
Jak jsem psal odpoledne. Canon je super fotí i bez blesku, ale člověk musí vědět jak to nastavit. Jinak se mi povede tak jedna fotka z 10 a to je si myslím docela slušné. Nejsou to fotky jak ze zrcadla, ale pro moje účely to stačí. ;-) ahoj

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:46 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Luky89
Tady bych se, s dovolením, zastavila - když vyfotím rybu s bleskem, není to prostě ono, to vůbec nemá smysl (a i s ohledem na ty rybky, že). Takže třeba ten zmiňovanej Canon vyfotí při troše šikovnosti i bez blesku slušně ostře - víte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sporinek
Promiň, ale toto jsem naprosto nepochopil. Jak z tohoto dostanu použitelný návod? Máš s tím nějakou zkušenost? Já tam nikde nenalezl, jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:40 Luky89
Mám Panasonic DMC TZ-8. Není to špatný, ale musim fotit jedině s bleskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:06 Muž sporinek [15] Re: malyLibor
v CZ ale za 19,-Kč

www.ceske-navody.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 14:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomas Enderson
Trpělivosti mám docela dost... díky rybičkám i rybám :-) Ona by prý i ta Konica co mám byla dobrá... ale bez návodu s tím nic nesvedu, je to na mne moc složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 14:01 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: malyLibor
Doporučím ten Canon já mám SX 120 IS a fotky v prezentacích jsou focený tímhle strojem. Důležitej je manuál a naučit se fotit. To chce trochu trpělivosti, ale jako správnej akvaristickej bard asi víš co to je. ;-) ano :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 12:46 Muž malyLibor [5371] - Asie
Zdravím všechny. Přišel jsem si pro radu. Mám nějaký ultrzoom Konica Minolta Dimage Z3, který jsem koupil z aukra, bohužel na něj nemohu sehnat český návod, protože Minolta zrušila výrobu fotoaparátů a přestala s podporou. Chtěl bych si tedy zeptat, jestli někdo nemá tento fotoaparát a byl by ochoten mi oscanovat český návod.
Pokud se mi nepoadří český návod sehnat, tak přemýšlím, že bych si koupil nějaký nový, nepříliš drahý foťák, a rozhoduji se mezi PENTAX OPTIO LS 465 a Canon PowerShot SX150 IS. První je levnější, má větší rozlišení, ale zase Canon je Canon a s jeho předchůdcem Canon PowerShot SX120 IS jsem tady na rybičkách viděl nějaké pěkné fotky. Jde mi jen o to, aby foťák dobře fotil akvárium, na momentky s přáteli mi bohatě stačí foťák na mobilu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=101