Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:55 Štěpán
Sid napsal: Nikdy se nebudu focením živit - je D40 s AF-S DX 18-55 dobrá volba? :-)

Pro "normálního člověka" je to velice dobrá volba, připadají v úvahu pouze dva nedostatky - člověku s velkýma rukama bude připadat příliš malý, ale když se s ním nebude fotit celý den, tak se to snad snese, a objektiv není stabilizovaný. Tady bych viděl prostor k pozdějšímu vylepšení - dá se třeba koupit ostrý objektiv 18-105mm, který má velice praktický rozsah a má stabilizaci obrazu - takže u nepohyblivých objektů se dá vyfotit ostrá fotka už na dvacetinu vteřiny z ruky. Stabilizace obrazu se dá nahradit stativem, u pohyblivých objektů je stejně zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:47 Štěpán
Tady mám ještě dvě ukázky, D40 se setovým objektivem, ISO 1600:
rybicky.net/k/osobni/6114.jpg
rybicky.net/k/osobni/6115.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Štěpán
D40 s objektivem je tak k mání za neuvěřitelných 7200 korun. Platí do 14.12. nebo do vyprodání zásob.
Dneska jsem celý den na netu po tomto foťáku pokukoval... Vánoce se blíží, je čas udělat si radost. Nikdy se nebudu focením živit - je D40 s AF-S DX 18-55 dobrá volba? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:23 Štěpán
Netvrdím, že setový objektiv je na focení ryb ideální, ale je použitelný. Jeho největší nevýhodu ve srovnání se speciálním makro objektivem vidím v nižší světelnosti.

50ka se mi šíří záběru a délkou nejkratší zaosřitelné vzdálenosti jeví na focení jednotlivých ryb naprosto nepoužitelná. Leda by to byly třiceticentimetrové maxiryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:01 V – Re: Štěpán
Netvrdím, že seťáky jsou špatné. Když víš co a jak, tak se s nimi dobrá fotka udělá. Ale fotit rybičky setovým 18-55... ZKOUŠEL JSI TO NĚKDY??? Já jo. A je to na ho***. Potřebuješ fotit z trochu větší vzdálenosti, aby sis každým švenknutím rybky neplašil. 60-70 mm (na APS-C) je proto minimum. Pokud máš prostor a můžeš poodejít a použít řekněme 90-105 mm, tak je to jednoznačně lepší. O tom jsem mluvil. Ne o kvalitě.

PS: Aby sis nemyslel, že mluvím do větru. Momentálně fotím pevnou manuální 50/1.7 tím stylem, že nastavím ISO 1600, MF + nejkratší zaostřitelnou vzdálenost (bohužel 45 cm), clonu 4 nebo 5.6, časovou automatiku a pak ostřím pohybem celýho foťáku a snažím se něco trefit. Jde to, ale hóóódně to dře. Mrzí mě, že jsem nekoupil 100/3.5 MACRO když byla příležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:35 Štěpán
Tento týden je možné kit zrcadlovky Nikon D40 nebo D60 koupit v Centru FotoŠkoda v Praze s 10% slevou. D40 s objektivem je tak k mání za neuvěřitelných 7200 korun. Platí do 14.12. nebo do vyprodání zásob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 14:25 conwiq – Re: Štěpán
Fotka k příspěvku takže dávám originál foceno do RAWu a pro tento web převedeno do jpeg bez úprav...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:52 cjonwiq – Re: DrBolíto
Přesně tak jak píšeš (DrBolíto), takhle jsem dosáhl nejlepší výsledky....Moc hezká fotečka rybky... Pokusím se sem dát originál té mojí fotky, ale je to foceno do RAWu tak to budu muset převést na jpeg asi....Když tak ještě něco přihodím :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 12:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Stabilizátor by měl být vypnut, pokud je fotoaparát na stativu!
Nastavit fotoaparát pokud možno ručně, ISO nejnižší (100). Zapnout blesk, když je moc ostrý, použít ruč. korekci, nebo tř. puzovací papír, či matnou umělou hmotu. S bleskem se snažte fotoaparát přiblížit co nejblíže ke sklu. Auto Ostření vypnout, když nejde, namáčknout do poloviny a držet, ostřit pohybem fotoaparátu k nebo od objektu. Fotit zpříma, kolmý pohled sklo i voda opticky degraduje!

To bluedream
Když nemáš zahnojené akvárium (vodu), tak pak rybky vypadají jako by pluli ve vzduchu.
Také nízká hloubka ostrosti rozmázne okolí. Já mám také rybky ve vzduchoprázdnu, a myslím si, že krom ryb by nemělo ve vodě nic plavat. ano

EDIT:
Plná velikost:
photografie.kvalitne.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 08:16 Štěpán
V jakém softwaru? Byla by zajímavá původní fotka... (pouze ořez)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 06:49 conwiq – Re: bluedream
Ořez, úrovně, kontrast, zmenšení, odšum, doostřeno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:24 Žena bluedream [245] – Re: conwiq
To bude asi trošku víc upraveno,co :) . Rybička vypadá, jako kdyby lítala ve vzduchoprázdnu (nebo vodoprázdnu :-) ) Ale rybka jako taková super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:33 conwiq – Focení akva
Fotka k příspěvku Chce to hlavně dobře nasvítit akvarium, pro zachování detailů bych doporučil snížit ISO na koukatelnou úroveň (dle foťáku u zrcadlovek klidně i ISO 1000 -1600, u kompaktu to asi nebude ani na ISO 200-400 to pravé ořechové, čas by měl stačit 1/60 popř. více (kratší). Doporučuju vše vyzkoušet na manualní nastavení (popř. prioritu času), clonu, čas, blesk pokud to foťák umožňuje. Samozřejmě fotit ze stativu. V případě nedostatku světla použít v nouzi blesk (nefotit pak kolmo ke sklu), hrozí, jak již bylo psáno výše odlesk od skla a přepálené místa a šupiny ryb. U kompaktu nastavit režim makro dopředu zaostřit na vzálenost, ve které se ryby vyskytují a čekat až se dostane ryba do záběru (je to sice krkolomné, ale dostaví se mnohem lepší výsledky než zkoušet zaostřovat když se ryby objeví), se zrcadlovkou a dobrým sklem asi nebude problém zaostřit rychle u kompaktu to trvá déle tak proto.
Tímto způsobem byla vyfocena tahle rybka v příloze; foceno kompaktem fuji 6500fd (EVF) ISO 100, blesk, čas už nevím asi 1/60, manuální nastavení, upraveno softem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 13:52 Žena Dinamit [68] – Re: bluedream
no jo, jenže se bez dalekohledu těžko podíváš na objekt vzdálenej x km. digi zoom je taková částečná náhrada :-D
Jinak digi zoom mi tady už kluci taky zavrhli, takže pro normální focení ho už nepoužívám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 13:43 Žena bluedream [245] – Re: Dinamit
Digi zoom jsem zavrhla. Je na nic. Já mám Canon PowerShot S5IS, kupovala jsem ho hlavně kvůli možnosti ručního nastavení a 12x optickému zoomu. Nejradši fotím detailíky se super makrem a na to není antitřas potřeba. Přilepím objektiv úplně na sklo a také se ani nehne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 00:07 Žena Dinamit [68] – Re: bluedream
používám ho jedině, když si zapomenu doma dalekohled a potřebuju si něco přiblížit :-D . Ale kdyby si chtěla fotit na digi zoom, tak bez antitřasu nedáš ani ránu. alespoň s mym tipem fotáku - olympus mju 720
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 23:31 Žena bluedream [245] – Re: Dinamit
Ty používáš digitální zoom? Řekla bych, že je spíš na škodu. Jasně, víc něco přiblížíš, ale na úkor ostrosti. Samotný optický zoom je lepší.
A bez stativu jsou fotky akva opravdu o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 23:24 Žena Dinamit [68] – Re: Hydrovar
to určitě. zkus sem ale dát i to, co si nafotil teď. ať aspoň vidim, jak to dopadlo. To rozlišení je fakt velký. jenom pro zajímavost, když vyfotíš tu fotku, tak kolik má MB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 23:20 Žena Dinamit [68] – Re: Hydrovar
Poslední větu absolutně porvrzuji. Jinak i s možností "antitřasu" to není mo slavné. Mě to funguje akorát tak při digitálním zoomu a to je asi tak všechno. Moje rada: dycky používat stativ a hlavně projet všechny možný kombinace makro nemakro režimů, kombinovat to s isem atd. mě trvalo nějaké 2 měsíce než jsem přišla na ten správnej režim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 19:20 Hydrovar – Re: danio123
velká omluva, nějak jsme zabředli do diskuse foťák X mobil .. pár rad máš už níže .. důležitý je hodně světla, krátký čas závěrky, vysoká "citlivost filmu" a dokonalé zaostření .. pokud nemáš stabilizátor obrazu (a i když máš) je vhodné fotit ze stativu(nebo alespoň nějaké stabilní podložky) na samospoušť ... ale pokud nemáš alespoň průměrně dobrej foťák (benq moc neznám) s ucházející optikou a světlostí objektivu, možnosti priority času, makrorežimu, možnosti vypnutí blesku a třeba manuálního ostření, tak sqělou fotku stejně neuděláš, ale může se Ti podařit alepoň ucházející .. už jsem tu psal, při focení akvárka uděláš sto fotek a prezentovatelné budou třeba jen dvě ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 19:18 Muž Horác [3942] – Re: danio123
Tak to sis neměl dávat do profilu Používaný fotoaparát: mobil-3.2 pixel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 19:05 pancernicek
ale já nefotím mobilem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 18:57 Hydrovar – Re: Dinamit
Táááák, musím sportovně uznat, že na neonkách jsem pohořel smich ... automaticky to nastaví příliš velkou citlivost a ten šum je šílenej .. zkusím to někdy za lepších světelných podmínek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 06:31 Hydrovar – Re: Dinamit
Rozlišení 2048 × 1536, šak jsem psal, že ten mobil má foťák s třímegovým rozlišením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 00:38 Žena Dinamit [68] – Re: hydrovar
tak na to jsem zvědavá :-) . pak sem vlož výsledek.
Na jaký si to fotil rozlišení, že si to musel ještě zmenšovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 21:04 Hydrovar – Re: wladys
Zkusím, ale dneska už ne, v aqa je tma, ryby už šly spát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:39 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Hydrovar
Vyfotit pancíka ležícího na dně není žádné umění...na to ti fakt mobil stačí.... ;-) Zkus tím mobilem vyfotit třeba neonku...(živou neonku) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:18 Hydrovar – Re: Dinamit
naopak, ta fotka je zmenšená :-) ... má třímegovej foťák s bleskem, přisvětlovací diodou pro ostření, makro režimem a podobně .. já netvrdím, že je lepší než klasickej fotoaparát, jen to, že je lepší než lecjakej Trust nebo Benq .. tahle fotka je první po který jsem tak nějak hrábl, jistě bych tu našel i jiný povedený .. ale jako u každého focení akvária .. dvě, tři fotky ze sta jsou dobrý a zbytek je balast

Jasný je, že na foťák s optickou stabilizací, skvělou světlostí objektivu, prioritou času a možností manuálního ostření nebude mít ještě dlouho, pokud vůbec někdy, žádnej mobil s foťákem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:07 Žena Dinamit [68] – Re: Hydrovar
Fotka k příspěvku Ale víc tu fotku nezvětšíš, výřezy jsou takový divný a celkově ta fotka nedosahuje takových kvalit, jako normální trošku kvalitnější foťák. Tohle jsem fotila nokií 5140.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:00 Hydrovar – Foťák vs. mobil
Fotka k příspěvku popravdě ... mám Fujifilm S5000 a SE K790i a raději fotím mobilem ... taky je pravda, že nemám ambice fotit profi fotky akvárka, na což už by byla potřeba jiná mašina, ale na běžný prezentační fotky mobil stačí .. tahle fotka není nicmoc, ale s klasickým foťákem se dá určitě srovnat ..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:59 apinek – Re: wladys
tak tak.....může mít někdo sebelepší akvo,ale když je to špatně nafocené,vypadá to hrozně....
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:56 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: johan
Mobil je na telefonování ne na focení.Kdo chce pořádnou fotku ryb a akvárka měl by hlavně zainvestovat do pořádného foťáku.Fotit krajinky a statické předměty je diametrálně odlišné od focení rychle se pohybujících ryb a kolikrát ještě i v (pro fotografii) málo nasvícených nádržích.Foťák je prostě základ od něhož se vše odvíjí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Hydrovar
Sice se říká hezkou fotku dělá fotograf a né fotoaparád, tak u mobilu tomu tak není. Ukažte mi jedinou hezkou fotografii udělanou mobilem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:47 Hydrovar
Ale jo, i s mobilem se dají udělat pěkný fotky (např. s mým SE K790i) nevýhoda je pouze to, že nemá závit na stativ ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:26 Usine – Re: danio123
Z mobilem asi moc krásný fotky nebudou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:20 Žena Eliška [38]
Jde fotit i s bleskem, ale tyto fotky bývají často přesvícené nebo je na skle vidět odraz blesku. Trochu se tomu dá pomoci tím, že před blesk šikmo nahoru dáš bílý papír. To ti hlavní světlo odvede směrem nahoru a blesk nebude osvětlovat přímo focený předmět. Ale chce to trochu cviku. Jinak, jak ti psali, projeď si všechny režimy a vyzkoušej, co to umí. A důležitý je stativ (pokud ho nemáš a nechceš do něj investovat, tak se dá použít žehlící prkno a na něm nějaká krabice palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:54 Muž chicko [124] – Re: Dinamit
To máš pravdu, ale v počítači tento šum lze odstranit. U mí to snad i nejaký freeware programy. Jinak do takovejch 400 ten šum nelze skoro vidět a v kombinaci s nějakou podpěrou by to mělo stačit tou 400 a čas takovejch 25, 30 envim jaký je osvětlení akvária :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:48 Žena Dinamit [68] – Re: chicko
Isem se pak zase ale zvýší zrnitost fotky, což taky neni úplně nejhezčí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:32 Muž chicko [124]
Něčím si ho podepři-v ideálním případě stativ, případně zvyš ISO a dej rychlejší čas závěrky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:20 Žena Dinamit [68] – Re: danio123
musíš si najít vhodný režim. tzn. vyfoť akvárko na všechny režimi co tam máš, kombinuj s makrem a hlavně používej stativ, nebo jak píše prisavnik nějakou krabičku nebo něco, o co si ten foťák podepřeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 18:18 Štěpán
Fotky můžou být rozmazané protože foťák špatně zaostří, nebo například nepřepneme na makro když fotíme něco co je blízko, takže ani zaotřit nemůže, nebo prostě fotíme na příliš pomalý čas.

Pokud foťák nemá režim S (shutter priority) - kde si rovnou nastavíme na na jaký čas chceme fotit, tak by možná mohl ještě mít nějaký sportovní režim, při kterém se snaží fotit s kratšími časy. Ale na druhou stranu by třeba mohl fotit až moc rychle a používat příliš vysoké iso takže fotky by byly zbytečně zašumělé.

Fotit se má rozsvícené akvárium bez blesku.

Neostrá fotka se už zachránit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:15 Muž prisavnik [51] - Rostliny
skus vecer pri zasvietenom akva bez belesku a si fotak podopry niecim krabicou aleba tak,aby sa ani trochu nepohol a ak toto nepomoze tak ho mozes rovno vyhodit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:03 pancernicek – mám samé rozmazané fotky neznáte nějaký trik?? na zaostřování
zdravim mám foťák benq c702 a fotí mi samé rozmazané fotky neznáte nějakou stránku či program na zaostřování?? nebo jak mám zkusit fotit?? třeba rozsvícenné akva nebo s bleskem?? děkuji všem za odpovědi danio123 sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 17:28 Štěpán
SAA napsal: Měl byste tedy propagovat i 1000D ... příslušenství je u Canona levnější
To nemůžu protože ho neznám! :)

Možná levnější bude - hlavně v profi oblasti (i když tam teď nikon má některé objektivy lepší než má canon), ale v amatérské oblasti to je zhruba nastejno, například stabilizovaný teleobjektiv 70-300mm stojí u nikonu 13800 a u canonu 12900, ale ten od nikona je lepší! ;)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 15:57 Muž wladys [291] - Cichlidy – FujiFilm S9600
Fotka k příspěvku Foceno s bleskem,ručně nastavená clona,ostření bodové automatické.Nastaven makro režim.Fotku jsem v kompu samozřejmě zmenšil a poté musel tudíž i jemně doostřit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 14:45 Muž SAA [9]
Měl byste tedy propagovat i 1000D, ten je lehce dražší se setovým objektivem, ale věřím, že uživatele DSLR nadchnou tak, že si dokoupí i další příslušenství (já osobně už mám další dva objektivy a brousím si zuby jak na třetí tak na blesk) a to je u Canona levnější (mluvíme o origo, ne o Tamronech, Sigmách a Tokinách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:29 Štěpán
SAA napsal: ... co se týče ovladatelnosti, jsou nesrovnatelně LEPŠÍ zrcadla! To je pravda, třeba u Nikonu u D80 (dá se sehnat použitá v dobrém stavu i za 10 tisíc samotné tělo) nebo u D90 (mnohem lepší foťák než D80, má chip z D300) jsou už čudlíky skoro na všechno, u D300 snad úplně na všechno. D300 už je vynikající foťák. Je tady ale takový problémek - D90 stojí asi 22 tisíc a D300 asi 36 samotná těla. D40 tady propaguju hlavně protože je levný (8000 i s objektivem) a spousta lidí co se teď mučí s kompakty by z něj byla nadšená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:42 Muž SAA [9]
I se setovým objektivem se dají udělat slušné fotky, je dobré ale koupit si třeba pevnou 50, která je u Canona a Nikona nejlevnější objektiv. S mezikroužky buď origo nebo třeba Soligor se dá udělat i slunější makro... Jinak pevné makro s ultrasonickým ostřením je opravdu jiná liga. Co se týče ovladatelnosti, jsou nesrovnatelně LEPŠÍ zrcadla! Vše je logické a většinou systémem 1 funkce=1 čudlik, ne nějaké složité menu kde trvá čtvt hodiny než najdete ISO nastavení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:09 Štěpán
V napsal:... se setovým objektivem se rybičky fotí pěkně blbě. Na ně potřebuješ alespoň AF-S Micro Nikkor 60/2.8 za 13500, nebo lépe AF-S Micro Nikkor 105/2.8 za 20500.
Proč by se měly fotit blbě? Už jsem psal že ostří na 55mm od asi 13 cm (vzdálenost od okraje objektivu), šířka obrazu je asi 6,5 cm. S tím se dají fotit i malé ryby. Mikro objektivy za desítky tisíc NEJSOU POTŘEBA, pokud člověk nemá profesionální ambice.

V napsal: A v každém případě to je sestava se kterou musíš aspoň trochu umět, jinak to jsou vyhozený peníze. Amatérovi udělá lepší službu pokročilejší kompakt a k němu nějaký obyčejný stativ. Tady bych si dovolil zásadně nesouhlasit. I některé kompakty mají stejné možnosti manuálního nastavování jako D40, mimo to má i úplně automatický "začátečnický režim".
Kompakty se ze zrcadlovkami NEDAJÍ SROVNÁVAT z hlediska pohotovosti focení, ale hlavně NEPOROVNATELNÝM rozdílem ve schopnosti fotit na vyšší ISO.

Už jsem tady myslím psal - se zrcadlovkou se fotí a s kompaktem se hlavně pořád na něco čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 10:29 V – Re: Štěpán
Set D40 sice je za 8000, ale taky bys měl dodat, že se setovým objektivem se rybičky fotí pěkně blbě. Na ně potřebuješ alespoň AF-S Micro Nikkor 60/2.8 za 13500, nebo lépe AF-S Micro Nikkor 105/2.8 za 20500. A v každém případě to je sestava se kterou musíš aspoň trochu umět, jinak to jsou vyhozený peníze. Amatérovi udělá lepší službu pokročilejší kompakt a k němu nějaký obyčejný stativ.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=401