Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:29 Žena stetinka [270] – Re: NASREDDIN
nebylo by levnější občas pozvat fotografa? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:27 Muž NASREDDIN [1383]
stetinka napsala: ruce se mi klepou velmi silně, takže leda někoho, kdo by mi je držel, když já budu držet foťák
Tento problém za mne nedávno vyřešil stavit z Lidlu za pár korun ;-).
K tomu je v mém případě nezbytná samospoušť , teď ještě kdybych nějak dořešil nastavení a to focení akvária mne začne i bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:25 Usine
Potřeboval bych poradit co si koupit za objektiv, mám canon eos 450D.
SIGMA 17-70mm f2.8-4 DC MACRO OS HSM ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:12 Štěpán
NHKG napsal:... Další varianty jsou Canon PowerShot S95 ... Každopádně chci fotoaparát kompaktních rozměrů, kromě akvária fotím na akcích a horách a nechci sebou tahat nic velkého.

Myslím, že než kupovat za víc než 10 tisíc luxusní kompakty jako Canon S95, G11, G12, Nikon P7000 a podobné, je lepší připlatit si a koupit zrcadlovku. Je to normální foťák, kompakty jsou jenom karikatury foťáků, rozdíl v používání a v kvalitě výsledných fotek je tak obrovský, že by jsis pravděpodobně velice rád zvyknul na jednu brašnu na opasku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:07 Žena stetinka [270] – Re: NHKG
aspoň jsi to schopný nastudovat! Ber to jako maximální výhodu. Jinak ruce se mi klepou velmi silně, takže leda někoho, kdo by mi je držel, když já budu držet foťák :-D
Ty alespoň fotíš víc,ale já mám foťák jen na akvo a na děti. Psy mi bohužel fotí špatně, hlavě na sněhu (mám celočerné plemeno),ale to chápu a psy na sněhu nefotím. Jenže když zaboha nevyfotím detail řasy nebo nemocný ryby, to mě štve. PRoto jsme přemýšlela nad novým. Ale pokud je to ve mně tak musím asi koupit novou já smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:52 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: stetinka
Ten stabilizátor trošku pomůže, má ho i můj stávající foťák, ale nemůžeš od toho čekat zázraky. Navíc někdy víc uškodí jak pomůže. Na klepající ruce je stativ. Při focení akvária jde lehce použít a dá se koupit od 500Kč.
U mě je problém, že vždycky když něco kupuju, tak si určím maximální cenu a jak problematiku více nastuduju, tak koupím něco 3x dražšího... Původně jsem chtěl koupit na Aukru starý ultrazoom do 2500Kč. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:48 Žena stetinka [270] – Re: NHKG
jsem na to koukla, na ty tvoje návrhy. Já ti sice neporadím :-D , ale ty dva první jsou na mě moc drahý. Ten třetí. U něj je napsáno "stabilizátor obrazu". To znamená, že to vyrovná ty moje klepací ruce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:39 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Panasonic LX5 (LX3)
Zdravím, nechcete se na chvilku vrátit k tématu? :)
Uvažuju o novém fotoaparátu, stávající Panasonic LZ2 hrozně šumí, nemá pomocnou lampu AF a prakticky nejde nic manuálně nastavit. Co si myslíte o P. LX5. Další varianty jsou Canon PowerShot S95 a malé ultrazoomy (například Panasonic DMC-TZ8). Každopádně chci fotoaparát kompaktních rozměrů, kromě akvária fotím na akcích a horách a nechci sebou tahat nic velkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DrBolíto
Začal jsem to pročítat znovu a poctivě od začátku, mám za sebou expoziční základy a měření expozice hmm , pokud se mě povede to přečíst až do konce tak na tom budu asi jako po provedené lobotomii smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Přesně tak, vtlouct to do hlavy :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:08 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
a mlátit u toho, že jo! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DrBolíto
Díky, na té stránce už jsem byl ale jsem spíš ten typ co to potřebuje ukázat a vysvětlit fyzicky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:28 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Bob66
Zde to máš zadarmo a perfektně vysvětleno i s příklady.
fotoroman.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:12 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
Třeba má Štěpán pojízdnou prodejnu...eee, učebnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Štěpán napsal: Nabízím výuku základů fotografování (případně včetně výuky používání dig. zrcadlovek Nikon) v Praze za běžnou doučovací cenu. Email:profoton@seznam.cz".Email jsem teďka založil, takže případná podobnost s někým nebo něčím používajícím k něčemu stejný název je náhodná. :)


Škoda že nejsem z Prahy, tohle bych potřeboval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 17:57 Žena stetinka [270]



Když to bude v rovině, tak bude ale vidět odlesk blesku a akva je pak tmavé?
Jak se teda správně drží foťák, když ne ukazováček nahoře, palec dole?
U mě je problém, že mám opravdu velmi klepací ruce, asi nastoupí to žehlící prkno?
Foťák zaostří na to, co je při namíření uprostřed toho rámečku, nebo si vybírá, co chce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 17:47 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek , stetinka
Už jsem myslel že si nevzpomeneš (expo na bílou). :-D

stetinka
Ještě dodám, dbej aby objektiv byl vždy v rovině s předním sklem! čím je obj, šikměji vůči sklu dochází k degradaci obrazu (většinou neostrý nebo pokřivený objekt).
Dále si lidé neuvědomují pohyb u focení na bobku. Hloubka ostrosti je většinou velmi malá a tak se stává, že sice dobře zaostříš, ale než domáčkneš spoušť, tak se nevědomky pohneš a místo ostrého šneka máš ostrý písek. ano To samé platí o mačkání spouště, co tak koukám po lidech, tak lidé fotí stylem dvou prstů (palec dole ukazovák na spoušti) což při takto sporém osvětlení je zaděláno na pohybovou neostrost. Tak že, zvolit stabilní polohu, pořádně uchopit fotoaparát, zklidnit tělo a pomalu namáčknout spoušť zaostřit a jemně domáčknout. Na displeji ověřit, že si zaostřila na správné místo, stává se, že fotoaparát zaostří přední sklo nebo objekt výraznější třeba list těsně v zákrytu za rybkou. Přeji hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 14:09 Žena stetinka [270]
jj, budu trénovat, až budu mít svaly větší než čáry ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:52 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ted mne napadl jeste jiny problem. Tobe se s namacknutim zafixuje asi i expozice, tzn. ze pokud jsi namackla na svetlem papire nebo necem, a pak fotis mnohem tmavsi objekt, dopadne to takhle. To pak jedine zkus namacknout na necem tmavsim, ale s ostrou hranou a pak znovu piskorky. To vse tedy za predpokladu, ze jsi to delala technikou, co jsem ti poradil. Na druhou stranu to mozna nebude tak ostre, protoze vysledny cas bude delsi. Musis to natrenovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:48 Muž vlacek [402] – Re: Maza
palec
Takova uz bude konkurovat mnohym fotkam ve zdejsich prezentacich :-)

stetinka: vylov ten bily kamen, verim, ze pak to bude lepsi i bez editoru :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:46 Muž vlacek [402] – Re: Štěpán
Tak jest, ale uplacat z hliny se to i tou detskou da ;-) Hold kazdy ma jine moznosti, ale proc nevyuzit plne potencial toho co (a na co) mam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:46 Žena stetinka [270] – Re: Maza
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Třeba tak? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:44 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ja myslim, ze docela slusny. V nejakem editoru (ja treba jako uplne zakladni pouzivam irfan view, zadara) by jsi to mohla pripadne prisvetlit a trochu doostrit.
At se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:42 Štěpán
Dětskou lopatičkou nikdo sochu z kamene nevytesá... Je to jenom ztráta času.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:41 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
ne, dobrý i tak ti moc děkuju, řekl jsi mi věci, které pomohli. Je mi jasný, že všechny fotky nebudou pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:38 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku tady je to tedy bez té světlé lišty. Stejně je to tmavý, ne? Není tam ten blesk. Ale díky vám se mi podařilo mít ty fotky ostřejší!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:36 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Aaha, tak to abych si stahl navod nebo ti maza ci radek poradi, jestli lze kompenzovat expozici, coz trochu pochybuju, a budes si proste muset najit v akvariu vhodne misto k foceni. Bily kaminek tam take udelal svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:35 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
ty poslední piskořky byly v režimu supermakro, kde se blesk deaktivuje sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:32 Štěpán
No, trochu mě to inspirovalo, ale myslím to vážně. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:32 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
No, to je efekt blesku, kdy mas ve focene plose svetle predmety na tmavem pozadi. Zde je i videt, ze fotak velmi spatne prizpusobil silu blesku resp. cas.... Zkus se vyhnout te spodni hrane dreva. U fotaku vyssich rad se toto da ruzne kompenzovat, ale tveho moc ne. Ty piskorky asi vyjdou lepe bez blesku. Pokud budes fotit ramirezky, snaz se, aby za nimi a kolem nebylo nic svetlejsiho nez jsou samy. I hrany a bocni steny akvaria muzou byt problem, protoze se tam moc odrazi svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:31 Žena stetinka [270] – Re: Štěpán
smich smich to měla být narážka na moje lamovství? smich


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:30 Štěpán
Nabízím výuku základů fotografování (případně včetně výuky používání dig. zrcadlovek Nikon) v Praze za běžnou doučovací cenu. Email: mailto:profoton@seznam.cz Email jsem teďka založil, takže případná podobnost s někým nebo něčím používajícím k něčemu stejný název je náhodná. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:28 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Takže teď je to fotka udělaná zaostřením na písnenka na papíru a pak se stejnou vzdáleností do akva. Je to normální, že supermakro mi to bere jen bez blesku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:25 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:23 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
No, s temi pohybujicimi se rybami to bez blesku lepsi nebude, to uz jen trpelive cekat, az se zastavi, ale na tu jednu z 50 fotek to das ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:21 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku děkuju! To je dobrá rada, zkusím
Teď jsem vyfotila rybu, asi 10 cm ode mne, jenže když vypnu ten blesk, tak je rozmazaná (Jinak tam bylo supermakro a potrét, bez blesku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:21 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
To je dobre, tady se asi spise projevilo to, ze cas byl prilis dlouhy, ale jinak je videt, ze ostrici vzdalenostt byla +- spravna. Zkus s bleskem, trochu sikmo ke sklu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:21 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
No, a ještě když bys ten foťák podložila (aby se eliminovaly třepoucí se ručičky a jestli nemáš stativ), tak to bude ještě lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:17 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku teď jsme to zkusila bez blesku a je to lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.10.2010 13:16 Štěpán
...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:15 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
K tomu, co radil radek bych jeste dodal, ze muzes zkusit nasledujici.
1.zapnout rezim super makro
2.najit si nejaky predmet, ktery ma ostre prechody (cerne pismo na bilem pozadi)
3.s fotakem se pribliz na takovou vzdalenost treba k te strance v knize, na jakou priblizne planujes fotit rybu (rekneme 10cm). Namackni spoust do poloviny tak, aby fotak signalizoval, ze ma zaostreno (napamatuji si uz prsne jak to OlyFE ma, musel bych zkusit uFE240, ke kteremu se obcas dostanu)
4.podrz spoust namacknutou do poloviny
5.presun se k akvarku, zamer na rybu ci neco, tak aby objekt byl v takove vzdalenosti, jako byl predtim papir (u nas 10cm), mela by jsi na displeji videt objekt ostre
6. domackni spoust uplne.

Zkus to treba s tou piskorkou.

FE rada je ta nejnizsi u Olympuse a ostreni neni nic moc. Fotak potrebuje ostre hrany na to, aby byl schopen zaostrit. Pokud se mu to nepodari na 10cm ani na pismo na papire, tak bud mas malo svetla nebo neni zapnuty super makro rezim nebo fotak nefunguje sprevne.

Pouziti blesku necham na tobe, Jsi -li moc blizko obejktu, blesk ho neosviti, takze fotit treba z tech 10cm by mohlo byt ve vysledku lepsi.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
Stáhl jsem si manuál k tomu Olympusu a máš to asi nastaveno správně. Zkus napřed vyfotit na to supermacro něco mimo akvária. Namáčkni spoušť, foťák by měl zapípat, jako že má zaostřeno a pak teprve domáčkonout spoušť. Začni raději u větši vzdálenosti, např 10-15 cm. Jestli budou tyto snímky OK, pak má aparát problém se zaostřením v prostředí akvária.

EDIT: To je další výhoda zrcadlovek - možnost manuálního ostření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:13 Žena stetinka [270] – Re: Maza
no, podle manuálu je to právě ta kytička s tím "S". Musí to tam být nastaveno, protože před zmáčknutím fotky se mi tam ukáže, co všechno mám nataveno. Myslíš, že je teda ten foťák rozbitej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
:-( To zase vypadá, že to není přepnuté do toho režimu supermakro, ten Olympus FE-100 ho má psaný opravdu od 2cm. Opravdu v manuálu najdi nastavení tohoto režimu, případně jeho omezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:59 Žena stetinka [270] – Re: RadekCX
Fotka k příspěvku takže jsem dala kytičku s "S". Nevím, zda mám ještě k tomu nastavit zda Auto, Portret, noc,... Předmáčkla jsem čudlík, i když mi přišlo, že to nešlo. Takhle dopadla piskořka přes sklo, asi 5 cm od foťáku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:39 Žena stetinka [270] – Re: RadekCX
on ten corydoras nebyl v makro režimu, to nevezme vůbec. Takže myslíš, že by se to zlepšilo, když předmáčknu spoušť? No, já věděla, že to mám, ale myslela jsem, že to předmáčknutí je proti efektu červených očí. Takže on je ten foťák, tak chytrej, že si sám zaostří? Tady je opravdu vidět mé lamovství tone Já to vím, no jo no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:20 JuraS – Re: RadekCX
Na to focení to chce mít buňky..nemyslím tím umění vyfotit fotku an výstavu..to je pak už úplně jiná kategorie ale i pro pitomou fotku mouchy sedící na bábovce...mám celkem slušnej foťák, makročočky, bezdrátovou dálku spoušť a oči lepší než doktoři na očním ...ale ruce wolšový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RadekCX
Ty bublinky kyslíku jsou pěkné. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:04 Muž RadekCX [219] – Re: stetinka
vezmu to od zacatku - ten Oly co ho mas ma nekolik rezimu viz. web vyrobce:

Rozsah zaostřování
Standardní 0,5m – nekonečno.
Makro 0,2m (wide) / 0,5m (tele) – nekonečno.
Super makro Od 2 cm

takze urcite je mozne v rezimu super makro byt hodne blizko v podstate pri foceni akvaria nepresahnes ty 2cm co to umi - takze vzit navod a kouknout se jak zapnout rezim supermakra

z fotky co jsi dal je jasne ze se ti neklepou ruce, protoze to by byly rozklepane i ty knizky na ktere ti fotak zaostril - je treba vzdy zkontrolovat ze ti fotak pipnul nebo dal jinak najevo, ze ma zaostreno (znam lidi co vubec nevi ze spoust ma dva chody - tedy namacknu spoust do poloviny a pockam az fotak zaostri a teprve pak domacknu a exponuju) pokud proste jen zmacknes fotak vyfoti hned (podle toho jak jsou nastavene priority)

pokud vyresis tyhle dve zalezitosti urcite budou fotky lepsi

takovahle fotka se da vyfotit nejlevnejsi DSLR a manualnim makroobjektivem z bazaru: www.cncnet.info/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=201