Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2012 16:54 LuboZ Re: vaclav
Když nemám externí spoušť, tak jinou možnost stejně nemám :-( .
Ostatně ne každá fotka se povede, takže udělat hezkou fotku znamená, že jich udělám hodně a z nich si vyberu tu nejlepší ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:36 Usine Re: LuboZ
To máš pravdu, jen to má jednu chybku. Je to trochu na dlouhé lokte a když se ti podaří odehnat ryby tak při tom zpoždění se vrátí. Vždy jsou většinou před objektivem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:30 LuboZ Re: vaclav
předpokládám, že externí spoušť používáte proto, aby jste si nepohnul s foťákem - to se dá obejít i nastavením samospouště (tu by kompakty na rozdíl od externí spouště mít měli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:19 Usine Re: bolek
Nejlepší je fotit bez blesku, večer nebo v noci aby byla okolo akvária tma. Pak si dáš náhled a manuál na čas nebo clonu (nebo obojí) a zkoušíš. Pokud chceš ostřejší fotky tak to chce stativ a nízké iso dlouhý čas.(pozor na neonky dělají hrozné čmouhy) Důležité je vyvážení bílé. Pokud nemáš stativ tak stačí třeba žehlicí prkno. Na fotky (rostliny celkový pohled) je dobré mýt externí spoušť. Ryby to je trochu něco jiného.
Takhle jsem začínal já z rostlinami.
Bez blesku, se clonou 4,2-5,6, časem 1,6-1,25s,
kompenzace expozice - 1EV.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:10 Muž bolek [5]
Chtěl bych se zeptat jestli tam nějak nastavujete hodnoty když fotíte akvarium aby ty fotky trochu vypadaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bolek
bolek napsal: Chtěl jsem se zeptat nefotí tady někdo fotakem Panasonic DMC-TZ1?
ja mám DMC FZ 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 09:20 Muž bolek [5]
Chtěl jsem se zeptat nefotí tady někdo fotakem Panasonic DMC-TZ1?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:03 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Johan
Mi se asi ruce netřepou stejně. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: leontin
Jen o troše cviku . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:39 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Johan
Asi by vycházela dost asynchronně. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: leontin
Neznáte ruční synchronizaci? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:18 Muž Stehan [2] Re: leontin
prajem veľa zdaru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:08 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Stehan
Hraji si,přisvicuji osvětleními z dalších akva. atd.Snad to někdy rozlousknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:48 Muž Stehan [2] Re: leontin
s kompaktom...tak bez blesku s tým že možno máš doma nočné lampy na stolíku v spálni...poriadne nasvietiť nádrž plus okolie, pretože podľa toho si meria foťák expozíciu a s troškou hrania sa dostaneš na taký čas aby fotka bola ostrá aj bez blesku a farby boli ako v reále :) treba sa hrať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:45 Muž leontin [46] - CichlidyRe: vaclav
Jo bohužel,manželka chtěla lehce přenosný kompakt.Ext. blesk mám,ale není kam do foťáku zapojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2012 17:30 Usine Re: leontin
Pokud chcete úspěšně fotit ryby a máte možnost externího blesku, tak ten se dává nad hladinu, neboli shora. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:05 Muž leontin [46] - CichlidyRe: petulinakk
Fotka k příspěvku Tak při téhle fotce s bleskem jsem zapomněl jaké barvy má doopravdy. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:01 Muž Stehan [2] Re: petulinakk
chce to skúšať a robiť fotky aj tak aj tak a vyberú sa v PC tie najlepšie...ale toš pravda, nato sa niekedy aj zabúda, že blesk vykreslí farby ktoré by inač boli fádne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 11:27 Žena petulinakk [2016] Re: Stehan
Fotka k příspěvku Jen podotknu že ideální by bylo samozřejmě fotit bez blesku, ale blesk někdy ryby "vybarví" úplně jinak, tak jak samozřejmě neodpovídá realitě tak jak jí běžně vidíme - viz bleskem osvícený můj jinak "obyčený" celočerný oblíbenec :-) fotka opravdu není kvalitní, je jen pro ilustraci barvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 10:14 Muž Stehan [2] Re: pajaman
trošku sa vyznám vo fotení...teda, ak máme foťák s plným manuálom (môžme si nastaviť všetky parametre) máme výhodu...najlepšie je fotiť rybky bez blesku (blesk sa odráža od skla) jedine žeby sme mali foťák vodotesný a v akva :-D je možné fotiť aj s bleskom ale z uhla takého aby na fotke ten odraz nebolo vidno, chce si to odskúšať a troška sa s tým pohrať. čo je problem fotenia č.1 - rozmazaná fotka...na to aby sme spravili ostrú fotografiu potrebujeme mať rýchlu uzávierku...podľa mojich skúseností je fajn 1/30s a vyššie pri 1/100 je to už paráda, lenže platí čím kratšia je uzávierka tým viac svetla musíme do objektívu dostať čiže pri 1/30s nám postačí menej svetla ako 1/100 a to väčšinou je ten problem, čiže je fajn nasvietiť si ešte pomocnými svetlami akvárium tak aby sme dostali čo najkratší čas uzávierky a čo najlepší výsledok :) zase sa s tým treba pohrať...nedostatok svetla môžme kompenzovať zvýšením hodnôt ISO no najlepšie je fotiť na najmenšej hodnote podľa mňa, najmenej to zašumuje fotky čiže väčšinou sú najkvalitnejšie...problem č.2 - rybka pláva, objektívy majú stabilizáciu obrazu v 4 smeroch, na manuále sa dá nastaviť vypnutie stabilizácie vo vodorovnom smere, čiže rybka môže plávať sem a tam a dá sa odfotiť (fotka bude ostrá) stačí zaostriť na rybku a sledovať ju hľadáčikom určity čas...v tom najlepšom cvaknúť a je to (je to technika tzv. panning)...zase ale pod čas 1/30s by som nešiel maximálne na 1/20 pretože potom už ten výsledok nie je tak pekný...ak sa dostanete s foťákom na čas 1/100 a kratší tak to nie je treba :) nechcem tu zo seba robiť mudrlanta, pre tých čo majú doma foťák a neviedia svoje rybky dobre odfotiť, tak dúfam že im to pomôže :)


hodnotenie foťáku: fotím s Panasonic Lumix FZ50, vačšinou na hodnotách clony 2,8 až 3,6 ISO 100 alebo 200 a časoch 1/30 a kratší...nie vždy mi fotky výjdu podľa predstáv...foťák je super, robí kvalitné fotky aj inde, problem je pri zhoršenom svetle ako väčšina foťákov, že stúpa čas uzávierky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 09:59 Muž Stehan [2] Re: vlasin
od tohto foťáku nič lepšie ani čakať nejde...sorry, pravda je niekedy krutá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:56 Muž pajaman [15]
Fotka k příspěvku Jj,blesk je dobrý sluha ale zlý pán :-(
Když si člověk pohraje s nastavenim dá se fotit i za hodně mizernýho světla,problém v akva je je že ty potvory chvilku nepostojí rozzureny ale zas zkažená fotka na digitálu nic nestojí,chce to zkoušet a poučit se s chyb X-)
Tohle jsem fotil k večeru za deště
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mmulcr
Bez blesku jde opravdu kvalitní fotka velmi těžko. Jenže jako se vším, i s bleskem se to musí umět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 06:41 Muž mmulcr [86]
Ivoš napsal: To dělá ten blesk, ...
Souhlasím. S bleskem je to sice jednodušeji udržitelné, ale hodně to zkresluje barvy a rybky jsou solidně vykulené.
Chce si to pohrát s nastavením foťáku a zkoušet. Hezké fotka trvá dlouho a dlouho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 01:12 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: vlasin
To dělá ten blesk, ryby jsou pak nepřirozeně zbarvené. A pokuds nemáš aspoň možnost manuálně nastavit ISO, tak to lepší nebude:-( Mimochodem, jsi první u koho vidím mix afrických a amerických cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:52 Muž vlasin [8] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Snaha veliká ale výsledek se mi vůbec nelíbí v reálu se mi akva líbí mnohem víc palec NikonCOOLPIX S3000
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:46 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Ještě jedna
Fotka k příspěvku Opět Canon 50d (na tom nezáleží), objektiv 100mm 2.8 macro (na tom zálěží).
Vyšší ISO, asi 800. Obecně je problém se světlem při focení v akvárku, takže s automatem se nechatáte. Mě se osvědčilo ještě ručně podexponovat. K dodatečným úpravám používám software DXO Optics. Doporučuji též kvůli zkreslení fotit přímo proti skulu v úhlu co nejblíže 90 stupňů - čili ne zešikma ke sklu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:33 Muž mmulcr [86] – Canon SX 120IS
Fotka k příspěvku Foceno: Canon SX 120 IS
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:51 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Canon 50d + 100mm 2.8 macro
Fotka k příspěvku Canon 50d + 100mm 2.8 macro
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:49 Muž mugs [0] – Re: stetinka
Šikovná ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:10 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
vůbec ne, to foťák, já ho ještě neumím nastavit, tak fotím a fotím a ono to občas vyjde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Super palec Z tebe už je profík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2010 19:08 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku hale, co se mi povedlo! Pochvalte mě! potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 11:57 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Jo hledáček je malý a k tomu mám astigmatismus, tak že jsem si musel nechat vyrobit čočku do očnice, což řeší jen horizontální rovinu na výšku fotím takřka naslepo.
No takový objektiv bych jim omlátil o hlavu, objektiv musí přeostřit změnu v milimetrech pokud je tedy HO mimo cílený objekt. V servisu to měli dát do pořádku, asi by bylo nejlepší se tam stavit i s tělem, aby provedly přesnou diagnostiku na front/back a seřídili to.hmm:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:34 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Ostrim v 99.9% na stredovy bod. Problem je mozna i v tom, ze ostrici krouzek teto Sigmy ma prilis kratkou ostrici drahu, takze je ostreni prilis hrube a asi se to tyka i automatiky s pohonem z tela. Nejmensi krok pootoceni sroubu asi znamena prilis velky rozdil v ostrici vzdalenosti. Preostreni pak prakticky nefunguje, protoze 5cm vpred ci vzad a znovunamacknuti nezpusobi preostreni objektivu. Manualne to take nema smysl, protoze v hledacku tak maly rozdil neni poznat. A to ma Pentax hledacek o poznani vetsi nez Canon 350D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 23:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Tak to je brutus takovej kus vzad, jelikož jsem slepejš tak jsem si zvykl průběžně promačkávat spoušť, tak že za 1s stihnu třeba dvakrát přeostřit (ověřit zaostření).
Ještě mě napadlo, ostříš na středovém bodu (či jednotlivém) nebo necháváš automatický výběr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 23:05 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Krasny, jako vystrizeny ;-)
U me sigmy je to ale vetsinou pri foceni obliceje. Ostrim vzdy na stred (nos, rty) a mam casto ostre az usi... Kdyz na to pamatuji, nejdriv zaostrim, pak se trochu vzdalim, tim je to lepsi, ale komfortni to moc neni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 23:00 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Fotka k příspěvku S tím ostřením se také setkávám, myslím že je to věc těla respektive ostřícího bodu. Tuhle jsem fotil jelena a jak před ním byla taková dlouhá stébla na pár fotkách to prostě ujelo o 1m na stéblo i když tělo mělo prioritu stéblo asi bylo ostřejší pro automatiku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:49 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku Jo jo, chce to vzit vlastni fotak a ozkouset s objektivem primo na prodejne. Ale to i u tech mnohem drazsich (viz treba zkusenosti majitelu Sigma 70-200 F2.8)
Prikladam vzorek z tohoto tydne, foceno prave Sigmou 17-70.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:47 Muž vlacek [402] – Re: vaclav
Sigma 17-70 je obecne slusny objektiv, take ho mam jako nahradu setoveho 18-55. Je teda ponekud vetsi a tezsi, ale kresli slusne, jen se musi trefit. Ja s nim mam trochu potiz v presnosti ostreni, casto zaostri za (back focus). Jindy ale zaostri dobre a asi i proto se chova po kalibraci v servisu porad stejne. Ale muze to byt jen problem me kombinace telo-objektiv. Makro 1:2.3 (pamatuji-li se dobre) je na takovy objektiv take slusne, ale na maximalni pomer musis byt hodne blizko objektu. Samozrejme zalezi na tom, co chces hlavne fotit. Ciste na krajinky by investice za to nestala, pokud vyuzijes jeho vetsi univerzalnost (rozsah se slusnou svetelnosti), za danou cenu lepsi nenajdes. Ja jsem spokojeny. Ciste na makro to ale urcite neni vhodne.
www.photozone.de/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:32 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vaclav
Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM nebo Canon EF 17-40 mm f/4 USM (zde je blbá ta clona F4)
Ty potřebuješ proměnné ohnisko, nebo dopadneš jak já, málem mě Danila žalovala za těžké ublížení když mě v HK spadl vedle její nohy objektiv 35-105mm.:-D
Na 50mm 1,8 bacha! ostří až myslím z 45cm. Schválně si dej na setu 50mm a všimni si jak si daleko od akva. Já Václave vyměnil starý 18-55mm za nový typ 18-55mm IS a je podstatně lepší, má sníženou min vzdálenost, clona je také předělaná dělá pěkný bokeh a i obrazově je lepší. Sigmu jedině přímo v krámě a vybrat si nejlepší kus, kamarád se setkal i s chybou ostření, ostřil mu cca 0,5cm za. Viděl jsem i fotky kde jedna půlka fotky byla ostrá ok a druhá půlka byla lehce bez kresby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Štěpán
Jo promiň, já jsem přehlídl to "a" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:04 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Já jsem bohužen Nikoňák, kvalitu objektivů Canon a praktické zkušenosti s nimi nemám. Poradím jako Stetince - zajít na prodejnu a nechat si něco doporučit a hlavně vyzkoušet na prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:04 Štěpán
Maza napsal: Canon 50/1.8 macro nedělá. Já jsem to taky nepsal jako makro objektiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:01 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Štěpán
Canon 50/1.8 macro nedělá. Dělá 50/2.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:56 Usine – Re: Maza
Nepotřebuji zrovna macro, jen něco lepšího než je setový EF-S 18-55mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:54 Štěpán
Celých akvárií? Částí? Jednotlivých ryb? Malých detailů? Já bych koupil nějaký makro objektiv a třeba Canon 50mm f1.8 na větší ryby nebo celky (světelnost se vždycky hodí), na celá akvária nějaký širokoúhlejší objektiv, jaký, nevím. Problém může být nemožnost optimálně nastavit ostření u různých objektivů. Canon 50D nebo 7D to umí, 40D asi taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:53 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Na ty pseudomacro zoomy pozor. Pravý macro objektiv je pevné ohnisko, např. 50mm/2.8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:34 Usine – Re: Štěpán
Hlavně na focení akvárií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:30 Štěpán
vaclav napsal: Potřeboval bych poradit co si koupit za objektiv Objektiv na co? Mimochodem, Sigma dělá slušné makro objektivy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=151