Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 05:34 Muž RadekCX [219]
DrBolíto napsal: Pokud mam pevne danou clonu, kterou nastavim hloubku ostrosti, tak musim honit ISO abych mel trosku srovnatelne casy s EVF
Tuhle větu nějak nechápu, to jako na H-1 máš čas 1/250 a na DSLR 1/100?


no ono to tak skutecne je...celej zadrhel je ve velikosti snimace...vzhledem k tomu, ze vetsina kompaktu i EVF ma pidisnimac tak dosahnou mnohem vetsi HO pri mnohem nizsim clonovem cisle a protoze je vic otevrena clona tak vyjde i lepsi cas

zase s pidisnimacem neudelate tak rozostrene pozadi aby se oddelil focenej predmet od okoli...jako treba takto: www.cncnet.info/…

foceno D300 a Nikkor AF-S 300/4 s mezikrouzkem

P.S.: vetsinu tech fotek co jste sem dali jsou hnusne preostreny - na hranach vylejzaji artefakty od JPEGu jak prase sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 02:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tady nešlo o šneka, ale o hlístici? co vozí na ulitě. Skutečná velikost šneka cca 3mm (podsvětleno zespodu zářivkou) a opět velmi nízká HO/extrémní zvětšení.


P.S.U prvního snímku možná byla použita lupa Close Up+4.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 02:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Semtex
Fotka k příspěvku jo jo tuto metodu také využívám, nicméně jsem to měl podstatně stížené, páč jsem si tehdá nechal posílat reverse ring z ciziny. Dnes se dá běžně sehnat i u nás. Musím ale říci, že to není jednoduché. Zaostřovací vzdálenost je asi centimetr až asi 10cm podle ohniska (nevím ale přesně, už se mě to vykouřilo. HO je taktéž velmi malá 1mm-5mm myslím. A vidět ostře objekt to chce hoooodně světla, neb na HO 3mm je potřeba nastavit clonu aspoň 20.

Přiložené nicmoc foto je z reverzu 18-55mm, Canon 350D
jen pro představu jak nízká HO je, a jak je objekt zvětšen. Vzdálenost objektivu od objektu byla asi cca 5cm. Ještě že byla moucha líná ulítnout. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 02:00 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Pokud mam pevne danou clonu, kterou nastavim hloubku ostrosti, tak musim honit ISO abych mel trosku srovnatelne casy s EVF
Tuhle větu nějak nechápu, to jako na H-1 máš čas 1/250 a na DSLR 1/100?
Mozna jsem to nenapsal nejsrozumitelneji, ale take nepisu, ze casem nebo citlivosti nastavuji hloubku ostosti.
No právě že napsal (Casy a ISO, které musí člověk na DSLR nastavit aby dosáhl stejné hloubky ostrosti
o EVF jsem napsal toto: Nevím jak jsou na tom dnes EVF
Opravdu jsem dlouho v ruce žádnou neměl, ale soudil jsem dle příležitostí, kdy mě někdo vrazí foťák ať ho cvaknu. Musím konstatovat, že se to reakčně moc neliší od mé stařičké Minolta Dimage 7Hi.

Fotografie je dnes již ze zastaralého Canon 350D se starým typem set. objektivu 18-55mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 00:55 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
Vždyť je to dobrý. palec
Jak jsem už psal - focení je můj druhý kůň, tak jsem se trochu plácl přes kapsu a udělal si na jaře radost. No a teď se snažím dostat z toho to nejlepší abych tady mohl dělat machra. smich
Na těch fotkách je krásně vidět ta větší hloubka ostrosti EVF proti makroobjektivu na DSLR, ale zase horší kresba v detailech. Ale jinak paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 00:52 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku ta sámá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 00:49 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Maza
Fotka k příspěvku Blázne :-D Dělám si legraci, tak na tohle fakt nemám. Já myslel, že je to trošku snažší, tak musím být rád, za to co pořídím normální foťákem:)) Ale díky za vysvětlenou a lovu zdar:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 00:12 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Tak skusím ještě jednu. Stejné hodnoty expozice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 00:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
Fotka k příspěvku :) No, je to docela problém. :)
Popíšu, kam jsem se dopracoval já, nezevšeobecňuji.
Fotím na manuál, jeden nebo dva externí, dálkově odpalované blesky mířící šikmo dolů z hladiny ke dnu, akva bez krycích skel. Na blescích difuzory.
ISO se snažím držet 200-400, clona F8-F16 (podle objektivu a velikosti objektu - hloubka ostrosti), čas min 1/100s, raději 1/200-250 (jinak nebudou rybky pohybově ostré).
A to nejduležitější - trpělivost. Vybrat si místo v akva, ideálně dobře osvětlené, kudy ryby rády proplouvají, manuálně si přibližně doostřit a čekat a doufat, že se rybka při průjezdu kolem objektivu aspoň na chviličku zastaví (nebo aspoň přibrzdí), abych mohl přesně doostřit a exponovat. Autofokus se mi jeví jako těžkopádný, v akva má AF trošku problémy.
No a pak udělat 200 snímků, z nichž bude 10 ucházejících a 2 dobré. :-D

Tetra červenoústá: D300s + 60/2.8 macro, 1x blesk, 1/160s, F11, ISO200

Edit: teď se dívám, že to zmenšení a komprese do jpegu dává těm fotkam pěkně na pr..l. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 23:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ok, ale jedná se mi o to, v jaké řežimu atd fotíte např. nějaké rybky. Mě přijde docela problém rychle plující živorodky vyfotit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2010 23:33 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
Asi by bylo vhodné si prostudovat tyto věci na netu. Je tuny článků popisujících focení od základů až po speciality, včetně makra. Co strýček Google?
Jinak makro režim je ve zkratce schopnost přenést objekt na snímač v životní velikosti až po cca 20:1 zvětšení. Pravý makroobjektiv má poměr zobrazení 1:1, tzn. že při focení na minimální zaostřovací vzdálenost objektivu bude objekt velký 1cm i na snímači mít 1cm. Různé pseudomakro objektivy, zejména zoomy pyšnící se tímto označením, mají pouze zkrácenou minimální zaostřovací vzdálenost, ale poměr zobrazení zůstává někde mezi 1:3 a 1:7. To v podstatě platí i pro EVF a kompakty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 23:16 Muž Vstrom [82] - Malawi
Pánové, když se fotí na makro (např. ryby v akvárku) na jaký režim mám fotit??? Jsem v tomhle začátečník a vždy jsem makro používal u kytek a u věcí co se nehýbou. Ale teprve při svém prvním focení akvárií jsem si všiml, že je docela problém na něco rychle zaostřit:( Něco jsem fotil normálně na režim P, něco na makro. Případně můžete mi někdo vysvětlit princip ISA a těch časů atd? Já fotím dost často, ale prostě pitominy a nikdy jsem se tou technikou nezabýval.
Před x lety jsem měl obyč kompakt od Samsungu, předminulý rok jsem si koupil EVF Panasonic FZ28 a byl jsem s ním naprosto spokojenej. Jen byla špatná videa, né obrazem, ale zvukem:( Pak jsem začal jezdit na motce a řekl jsem si, že si koupím nějaký nový kompakt a koupil jsem letošní novinky Fujifilm F80 EXR. Foťák krásnej, ale na většinu věcí nepoužitelnej. Slabej blesk, makro strašně bídný atd atd. Tak jsem ho prodal a před měsícem koupil novější ty Panasonic FZ38. Takže se s ním zatím zase seznamuju, ale princip makra mi není znám:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 23:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Musím souhlasit s DrBolítem co se týká rychlosti ostření a ovládání DSLR. Při obměně techniky letos na jaře jsem prvně koupil Nikon D5000. Po třech dnech jsem ho vrátil, doplatil 30k a koupil D300s. Ne, že by D5000 nestačil v obrazové kvalitě, ale prostě jsem sním nedokázal udělat fotku. Všechno se musí nastavovat v menu jako u EVF a kompaktů a než jsem to našel a nastavil, tak jsem mohl foťák schovat. Na D300s jsou všechny ovládací prvky na těle a brzo se na něm naučíš hrát, jako na piáně :-)
BTW, další co ovlivňuje hloubku ostrosti je i zaostřovací vzdálenost, která může být u DSLR a třeba 150mm makro objektivu podstatně delší(při stejné výsledné velikosti objektu na foto),než u EVF.
Jinak, fotka, co jsi přiložil, je skutečně vhodná jen jako dokumentační. Chybí ostrost a kresba. To je to, proč fotím s DSLR.

Foceno dnes ráno na zahradě. Z ruky a bez stabilizace. Objekt: Mucha.
D300s + 60/2.8 macro, 1/100s, F11, ISO200.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2010 21:31 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku Kolego, foceni se venuji dost dlouho na to abych vedel, co delam! Nebudu se prit kdo z nas zacinal drive. Pokud mam pevne danou clonu, kterou nastavim hloubku ostrosti, tak musim honit ISO abych mel trosku srovnatelne casy s EVF. Mineno za stejnych svetelnych podminek. S clonou si asi hrat nemuzu, kdyz chci mit hloubku ostrosti takovou jakou potrebuji. Promenne mam jen cas a ISO. Je tak? Mozna jsem to nenapsal nejsrozumitelneji, ale take nepisu, ze casem nebo citlivosti nastavuji hloubku ostosti.

Asi tedy nemas zkusenost s EVF, ja jsem ti vyjmenoval na cem fotim a obdelnik pres pul displeje (ostrici bod) na Sony H-1 skutecne nemam a je urcite srovnatelny s bodem na DSLR. Umi ostrit nejen na stred, ale i na bod. Nemluvim o kompaktech bez manualniho nastaveni. Mozna zkus prostudovat nejake manualy, aby jsi vedel, co dneska umi to ci ono. A to je H-1 uz peknych par let stara... O presnosti ostereni se muzeme prit, ale na EVF s tim skutecne nemam problem. Rychlosti jsou srovnatelne, projdi testy na dpreview nebo www.steves-digicams.com kdyz ti paprda Neff neni dost dobry ;-)
Vyhody toho ci onoho jsou obecne zname a ty clanky nepsal Neff. Ja se s nimi ztotoznuji protoze mam stejne zkusenosti a ne proto, ze to nekdo napsal. Kolik hmyzu jsi vyfotil? Myslim, ze uz mam neco za sebou abych vedel v jakych podminkach se nachazi a foti. Nejsem zastancem aranzma a radeji fotim hmyz tam kde je nemanipuluji s nim. Sekvence, kontinualni ostreni urcite pomaha, ale proste zakony expozice a fyzicke vlastnosti cipu neobejdes. Dale jeste do toho vstupuje stabilizace obrazu, ktera je u meho Sony velmi silna oproti Pentaxu a srovnatelna se stabilizovanymi objektivy Canon/Nikon za nesrovnatelne vyssi ceny (viz testy dpreview). Pokud fotis na efekt, je DSLR jasna volba, pokud spise pro dokumentaci, zalezi na objektu. Ano, je to take o cviku, ale i o ucelu fotografie.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 21:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Na webu zaměřeném na Bojovnice je uživatel Michal Riša.
Ten má zajímavou metodu focení a fotky vypadají úžasně i při relativně nízké pořizovací ceně.
www.splendenspower.cz/…

V diskuzi o málo níže pod fotkami mladých bojovnic uvádí popis s čím fotí a jak.

Michal Riša: ....je to fotené zrkadlovkou Nikon D40 a obyčajným setovým objektívom, ktorý je však otočený tak, že predná šošovka je priložená k bajonetu (to je ten otvor v tele zrkadlovky, do ktorého sa dáva objektív) , takže pri najširšom zoome - 18mm a zaostrení na nekonečno viem zobraziť 1mm dĺžky skutočného obrazu na 4-5 mm dĺžky čipu......

více v diskuzním vlákně....

www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:30 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Neff je starej páprda a jeho recenze strojí za starou bačkoru. Nevím jak jsou na tom dnes EVF, ale hádám, že ta tvoje pohotovost bude trvat 2s než zaostříš a doma pak zjistíš, že to perfektně zaostřilo list. smich U DSLR ti zaostření trvá cca 0,3s a ostřicí bod (ne obdélník přes půl displeje jako u EVF) je daleko přesnější. ano
Pokud si chceš přečíst seriozní informace, tak navštiv tř. fotoroman.cz/…

Z tvého příspěvku je znát, že focení moc nerozumíš což ti nevytýkám každý začínal.
Casy a ISO, které musí člověk na DSLR nastavit aby dosáhl stejné hloubky ostrosti
Ani jedna z uvedených hodnot neovlivňuje hloubku ostrosti! Navíc ISO si nastavím na procházce, nebo na místě což zabere zhruba 1s. A když jdu fotit macro tak fotím na A (priorita clony) a věř, že jak zahlédnu objekt tak ruka jede automaticky a než zdvihnu foťák k oku je nastaveno.
Fotografování je o cviku a pokud nemáš natrénované, tak pak hold máš hodně odpadu. Nicméně odpad nic nestojí a pokud najdeš něco výjimečného, tak se vyplatí jet na sekvenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:33 Muž vlacek [402] – Re: Maza
EVFvsDSLR - par clanku je na digineffu. Je mnoho pripadu, kdy je EVF na makro lepsi-pohotovejsi. Diky hloubce ostrosti. Fotky z DSLR jsou mozna peknejsi, ale pokud nechci extra detaily, tak mi z EVF vypadne daleko vice pouzitelnych fotek nez z DSLR. Casy a ISO, ktere musi clovek na DSLR nastavit aby dosahl stejne hloubky ostrosti jako treba na ultrazoomu jsou prakticky nepouzitelne u pohybujicich se objektu. Parkrat uz jsem litoval, ze mi vzacny objekt frnknul aniz bych mel jeho zvecneni jen proto, ze mi treba nevysel prvni vycvak z Pentaxe a na druhy uz nedoslo :-( A behat po louce s aparatutou blesku je fakt pro fajnsmekry a stejne maji hromady odpadu.
Pokud se ale povede, tak je ze zrcadlovky hezci vysledek. Bohuzel, mnohdy v nem chybi ostry detail toho na cemz zavisi spravne urceni druhu :-( Ale to clovek zjisti treba az doma. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 11:51 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku A co třeba páření hlemýžďů. :-)
Toto je zmenšená celá fotka, předchozí dvě jsou výřezy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 11:47 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 11:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Fotka k příspěvku No, a to je další plus moderních zrcadlovek. U mé D300s je i ISO1600 v "pohodě" a ISO3200 na dokumentační účely. Když se podíváš na parametry nově uváděné D7000, ta může jít až na ISO25600, tak si myslím, že ISO3200 bude téměř bez šumu. A to je pak sakra rozdíl v potřebě světla.

Dám sem ještě několik snímků, aby byl jasný rozdíl v kresbě zrcadlovky s makroobjektivem a kompaktu. Jen podotýkám, že u makrofota přírody nezkresluje sklo akvária.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 11:15 Muž Chem [837] – Re: Maza
Jo, tak to je moc pekny..
Ad. moje fotky - Jasne - jsou tam mezery a publikovat to treba v casopisech, tak spise jen pro ojedinelost fotografie, nez pro jeji krasu. Obecne cim vice svitim, tim je fotka lepsi a ja svitim hodne malo.. Te posledni fotografie, kterou jsi prilozil bych opravdu nedosahl ani co se tyce makra ani co se tyce prokreslenosti. Zkusim se nekdy pri tom shonu zastavit a pripravit si k foceni vice svetla - byly by pak me fotky mene zrnite..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2010 11:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Fotka k příspěvku Já se focením bavím, tak jsem letos zainvestoval do výměny techniky trochu víc (i než jsem chtěl). Vedla mě k tomu zejména touha po lepší kresbě fotek. A tady narážíš na omezení pevných objektivů. Taky fotím makro s externě odpalovaným bleskem/blesky a odraznými deskami, což u nezrcadlovek taky nejde (jednoduše) zrealizovat, ale na výsledných snímcích je to znát. Zatím ale stále zkouším :-)
Díval jsem se na ty tvoje fotky, a většinou zde právě kresba detailu chybí, rovněz pohybová neostrost je vidět na hodně snímcích. To je právě to s čím bojuju a snažím se odstranit použitím ext. blesků a krátkých časů. Kresbu pak dodá kvalitní objektiv a ruční ostření. A někdy se zadaří :-)

Oko Somanniathelphusa Pax - výřez 1024x768
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:54 Muž Chem [837] – Re: Chem
Fotka k příspěvku Pokud chceme dosáhnout ještě detailnějšího pohledu, mohou se investice do vybavení pohybovat samozřejmě daleko výše než 10 000 Kč za automat - viz přiložený detail oka N. heteropoda var. red.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:51 Muž Chem [837] – Re: Chem
Fotka k příspěvku Investice se samozřejmě vyplatí, pokud chceme jít k detailějším fotografiím. Například oko krevetky N. heteropoda var. red - viz přiložená fotografie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:45 Muž Chem [837] – Re: Maza
Fotka k příspěvku Jak jsem psal - téměř všechny fotky (a to i ty, které přikládám k diskusním příspěvkům) dělám automatem starým přes 5 let určitě ne v té době dražším než 10 tis. Přisvětluji občas nějakou šetřivkou navíc, ale opravdu investice do vybavení u mě s příchodem digitální fotografie skončila. Pokud nepočítám fotky pod mikroskopem apod., ale o těch tu není řeč. Opravdu o penězích investovaných do techniky to není (pokud fotky v mém profilu a na www.krevetky.wbs.cz budeme považovat za kvalitativně dostačující).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:32 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Do určité míry :-( Protože jsem Nikoňák, dokážu si představit ve výsledku stejné makrofoto z D3000 (9000,-) a z D300s (35000,-), pokud použiji stejnou kvalitní optiku a stejně kvalitní, dálkově odpalovaný blesk. Ale to je dalších 25-35tis k tělu navíc. Můžu doplnit, pokud bude někdo mít zájem.
Pokud použiji i sebekvalitnější kompakt v macro módu, nikdy nebude výsledek na úrovni zrcadlovky s vybavením - vlastní zkušenost.
Čímpak jsi dělal tu fotečku?
Edit: dík, už to tam je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:27 Muž Chem [837] – Re: Chem
Fotka k příspěvku Používám foťák určitě starší pěti let, je to automat, firma Cannon, ale nevím co přesně - určitě tehdy nestál více než 10 000. Když to srovnám s Praktikou na film s několika mezikroužky - velký rozdíl. Když srovnávám s ostatními digitály i zrcadlovkami, nevidím tolik rozdílů při stejném osvětlení, stejném objektu atd. Téměř všechny fotky v mém profilu i na stránkách www.krevetky.wbs.cz jsou z tohoto automatu.

Fotka u předchozího příspěvku - vajíčka Caridina japonica pod pleopodami
Fotka u tohoto příspěvku - mládě A. moluccensis na hlavě samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2010 10:19 Muž Chem [837] – Re: Losky
Fotka k příspěvku Jsem fotograf-amatér, ale tuším, že o použité drahé technice to tolik není. největší skok jsem zaznamenal, když jsem přestal fotit na film a začal fotit na digitál. Daleko důležitější (u těchto akvaristických makro snímků), než vybavení je množství dopadajícího světla na objekt, vzádlenost objektu, čilost objektu atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 09:43 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Maza
krásné přiblížení coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 09:42 Muž Vstrom [82] - Malawi
Pěkné fotečky. Možná by stálo i za zmínku napsat, kolik ty fotoaparáty stojí:(( Ono nejde srovnávat a hodnotit nesrovnatelné:))
Já mám pouze EVF Panasonic FZ28 čili Ultrazoom a pořiz cena 8000,-, jednalo se mi o univerzální nástroj, který umí vše nastavit manuálně a umí natáčet HD videa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2010 09:10 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Nikon D300s
Fotka k příspěvku Ještě jeden nezmenšený výřez 1024x768 - předchozí byl zmenšený na 1024x768.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2010 09:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Nikon D300s
Fotka k příspěvku Ahoj, jen pro představu, jaký detail lze nafotit s 60mm macro objektivem + 12mm mezikroužek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 01:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku má oblíbená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 01:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku vše foceno z ruky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 01:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku ještě foto s použítím telemakra. První foto je normálně v režimu P a foceno asi ze 4 metrů. Druhá foto je s použítím makra a zoomu asi 12x
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 01:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 01:18 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Foceno na makro, EVF Panasonic FZ38, mám ho pár dní, tak se s ním teprve učím, ale oproti kompaktu je to strašně veliký rozdíl
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 15:24 Žena eleonen [10] – Re: Miras
to je pravda, ale kdyby sis přečetl celou diskuzi tak pochopiš. Už jenom nazev mluvi za vše :-)Hodnotíme fotoaparáty, nikoli fotky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 00:43 Muž Miras [111] – Re: eleonen
nechci urazit, ale je velkej rozdíl vyfotit papuška a kočku na stole a ryby v akva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 23:18 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bali
Ale vůbec ne. Jen s ním člověk musí umět pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: eleonen
ten blesk to je zlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 09:39 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku Používám kompakt Olympus FE-370, viz foto. Uvažuji o zrcadlovce Canon řady EOS.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:40 V – Re: chuanvaldes
Že se ti nepovedlo nafotit řasu 17-40/4 se vůbec nedivím. Jestli chceš slušný fotky detailů v akvárku, tak potřebuješ středně dlouhý macro objektiv. Minimálně sáhni po EF-S 60/2.8 nebo Sigmě 70/2.8. Lépe EF 100/2.8, Tamron 90/2.8, Tokina 100/2.8 nebo Sigma 105/2.8. S 50mm macro objektivy budeš nalepej na skle a vyfotíš houby. Naopak s ohnisky kolem 180 mm budeš potřebovat větší odstup. Když porovnám svoje dřívější pokusy s 50/1.7 (ne-macro) a teď se 100/3.5 Macro, tak to je obrovský skok v komfortu i kvalitě (kromě ostření - f/1.7 je zkrátka f/1.7).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:52 dest
smich smich tento prispevek me opravdu pobavil :-D vypoukle sklo funguje v tomto priapde jako lupa a objektiv ostri na nejblizsi bod :-D bud nastavit manual ostreni pokud to umoznuje objektiv u zrcadlovek to vetsinou jde nevim jak u 50 ( jejiho objetivu) tu jsem vyhodil po cca 1 tydnu pouzuivani proste nesedela v ruce ale u mojeho marku eos 1ds III. to jde objektiv dystak muzu pujcit nejakej kdyz by jste potrebovali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: chuanvaldes
tak to je drsný... kort s takovým foťákem... ale problém nebude v tobě, ale v tom vypouklým skle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:07 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: milous
To mi povidej Milosi... ja to skousel vcera, udelala se mi rasa... tak jsem se chtel poradit a neslo mi to a neslo mi to... rozzureny vypukle sklo na akvariu uplne degradovalo opticke vlastnosti objektivu pri foceni z blizka... takze to fotku uplne zmrstilo... Fotim nekolik let, a to ze nedokazu poradne odfotit blbou rasu me odrovnalo... :-D smich doma mam Canon 50D + Canon 17-40/4L

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 14:19 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: falco1992
pokud budeš fotit na iAuto, tak nikdy akva nevyfotíš pořádný - focení akva je hrozně specifické... nejlepší je makro, rychlou závěrku a v počítači si fotku trochu rozsvítit. stejně to je ale o tom - udělat 50 fotek a vybereš z toho 3 obstojný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 13:25 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Mrakoplash
To je pravda :-)
Focení ryb je dost náročný ano Moc jsem to nezkoušel, ale ty mršky se mrskaj, jak blázen.
Několik let fotim s C 30D a poslední dobou s 1D Mk III.Můj hlavní kůň je sportovní reportáž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 10:57 Mrakoplash – Re: falco1992
Ještě bych dodal, že na focení ryb, zvlášť těch živejších, je potřeba potrénovat.
To se prostě nedá dohnat jen nastavením foťáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 10:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: falco1992
důležité asi nej bude nastavení času na minimum, udává se většinou jako 1/8 - 1/100 - 1/4000
pak dál je třeba ostřit na bod a nejlíp co se mi osvědčilo tak na makro.....
ale ten čas je asi nejdůležitější....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17605x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102-hodnotime-fotoaparaty?od=301