Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 23:29 Muž elko [30] - Sumci – Re: 0
Díky za odpověd,vaším příspěvkem jste mojí zvědavost ještě zvýšil.Škoda,nezbývá mi než respektovat vaše odmítnutí.Přeji at se daří a příští léto je teplejší,letošní stálo opravdu za bačkoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:16 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Už se moc těším,hlavně aby tam byly na prodej lorikárie lanceolaty a simillimi.
Ve čtvrtek dodělám akvárium a v sobotu jedu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:14 0 – Re: elko
Dokončení:

- toto zdražení může způsobit pokles zájmu o akvaristiku , tedy i o nabídku rybiček.

Teď v tomto období se pořádá mnoho akvaristických akcí a nyní je i nejlepší nabídka ryb , takže se mi nechce věřit , že by se nedalo nikde poblíž Vašeho bydliště nic kvalitního vybrat. Už musím končit , zdravím , 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:04 0 – Re: elko
Lituji , letošní sezóna nepřála nejen úrodě mého oblíbeného ovoce v zahradě - meruněk , broskví , hroznů ( bylo jich podstatně méně ) a výnosu medu od mých včel ( bylo jen po deset kilo z každého úlu a vůbec jsem nemohl uspokojit poptávku ) , ale i produkci akvarijních ryb. Jen trávy narostlo všude dost a mohl jsem , alespoň víc králíků odchovat i na prodej.

Není pro mne problém přes zimu ryby jikernaté i živorodé namnožit do stovek a tisíců kusů mladých (, což je energeticky nákladné ) , jenže udržet v tomto množství potěry do začátku léta , kdy je lze za příznivého počasí vysadit ven a bez velké časové a pracovní zátěže odchovat do prodejní velikosti za své současné situace nezvládám.
Nesměl bych mít plno vedlejších starostí , vydání , chodit do práce a mít spoustu dalších zájmů.

Když třeba v noci do dvou , tří hodin rána měním rybám vodu a v pět hodin nevyspaný a unavený z předchozích šichet odcházím na autobus , tak mě přestávají ryby bavit a stačí malé zanedbání nebo nepřítomnost některý den a všechno snažení je vniveč. Musel bych se specializovat a zůžit sortiment , protože mám mnoho druhů ryb a jejich variet , kterých se nechci vzdát , neboť ani v obchodech nejsou a nedostatek nádrží a času nedovolí větší - produktivní úspěšný chov , takže raději nechám ryby v nižší teplotě přezimovat ( + 15 - 17°C )a na jaře nechám třít jikernaté druhy a začínám s částečným množením živorodek , které mají hlavní reprodukční dobu po vypuštění do nádrží v zahradě.

Léto roku 2010 bylo chladnější a ryby jsem mohl vysadit do jezírek koncem června a v červenci a pouze dva měsíce tam ponechané nedostačovalo , aby se patřičně namnožily a potěr vyrostl. Též velký počet čolků a jiných predátorů , kterým nevadí i větší ochlazení a nečiní je méně pohyblivými , mělo vliv na výsledek ( nejen predací potěru , ale i vyžíráním značné části předkládaného planktonu a tím nižších velikostních přírůstků u ryb. A po výlovu se snažím co nejdřív všeho čeho jen jde rychle zbavit - nemám skladovací místo .
Mimo jiných trablů mi okraje jezírek narušují hryzci , tak na příští rok plánuji kolem těch rybníčků vybudovat ohrazení a možná i nadkrytí sítí , takže by to bylo lépe chráněno proti nevítaným hostům i nepohodě a odchov by měl být úspěšnější a mohl bych zvát vážné zájemce , aby si u mne vybrali ryby pro svůj chov. Jenomže ona opatření jsou nákladná a kdo ví jestli se vůbec vyplatí do toho investovat , když má markantně stoupnout cena elektřiny a
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:42 jurek – Re: provokater
Tak to nevíš o co přicházíš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:19 kreten – Re: jurek
Já jedu vozem....................a odpoledne či k večeru odjíždím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:18 jurek – Re: provokater
No to by dopadlo :-D
Ale na sobotu se těším,to zas v neděli ráno budem vypadat.Doufám že nám někdo přinese česnečku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:16 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Mrakoplash
Ta uzávěra je silnici číslo 321 nebo 318 jen pro upřesnění. Loni jsem jel po 321 do Solnice a do tamtud po 14 do Rychnova. Jen pro upřesnění jelikož pojedu od Hradce a doufám že si eventuálně navigačka poradí. :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:14 kreten – Re: jurek
Ale ty se svým mušketýrským výzorem bys i za manekýna mohl být.-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 20:44 jurek – Re: provokater
Neboj,kravátli nosit nebudu ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 20:44 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak objíždky jsou k dnešku asi v módě, páč kolem Mělníku to je taky bludiště. ;-) A co tam bude za cicchlidy, to aby mělo význam se tam vypravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:54 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
Díky..Tak tím směrem zrovna pojedem.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:30 R Muž Mrakoplash [1776]
Upozorňuji všechny kteří se vydají do Rychnova na výstavu, na objížďku.

Častolovice - RK (Synkov, Solnice) je uzavírka.
1. Pro znalé dá se jet přes Lično směr Lokot ("U Voříšku" se dá přejet).
2. Méně znalé Kostelec - Tutleky
3. po objížďce směr Vamberk


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:52 kreten – Re: Mrakoplash
No dřív se tomu říkalo rotace kádrů, svěží vítr a mladý duch plný nadšených výkonů, tak jsem to myslel smich ne že by si pán pořídil kravátli:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:23 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
pokud by mel nekdo zajem muzu privest krevety peocaridina palmata "green"
jedu tam asi v sobotu. pokud mate zajem kontaktujte me pres mail nebo sz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:04 Mrakoplash – Re: provokater
Ty funkce, nejsou myslím nikde moc viditelně vystavené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 06:09 kreten – Re: jurek
Nějak mi uniklo tvé jmenování guvernérem dění v rychnovském spolku...:-)Opožděná gratulace není výrazem patolízalského nadšení, nýbrž výrazem spokojenosti. Letos se docela těším. Snad se zeměkoule nebude točit naopačno a v sobotu jsem tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 05:43 Mrakoplash – Re: Danila
Copak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 21:37 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Danila
Dašo tak to letos bude Mentální sekce silně oslabena a já se těšil, že spolu budem mít konečně trochu víc času na pokec. :-(

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 21:33 Žena Danila [4489] - Sumci
Zdravím Rychnov, Ziky a Dan letos z vážných důvodů nedorazí. Hrozně moc mě to mrzí... :-(
Tak mi držte místo ve spacáku na příští rok.
Ať je ta výstava stejně úžasná, jako každý rok, a ten kdo nedorazí bude brečet až do příštího září, stejně jako já.
Danila
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:02 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: vladislav
akvatera-rk.cz/…

Odkaz na mapu, máme v sekci kontakty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 16:34 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Mám prosbu ..V jaké ulici jen ten Dům chovatelů v Rychnově???Abych tam nějak nebloudil...Nemohl by mi sem někdo dát odkaz kde je ten dům vyznačený na mapě???Ještě jsem tam nikdy nebyl a letos se tam chystám..Děkuji moc.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 12:54 Muž elko [30] - Sumci – Re: 0
Dobrý den,koukám že se v živorodkách vyznáte,tak se chci zeptat jestli by na vás nebyl kontakt.Už jsem dlouho neviděl např.pěkné platy,jen samé směsky.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2010 19:02 jurek
Tak voda dopuštěna,rostliny zasázeny,ve středu jdou do nádrží první ryby a v sobotu to již vypukne.
Doufám že Vaše účast bude hojná a naše výstava Vás nezklame.
Jiří Němec,předseda Akva-tera R.n.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 10:15 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: petulka
Přeposlal jsem ty kontaktní informace přímo Jirkovi do vzkazu. Lepší je si tu zřídit registraci, než psát kontaktní informace přímo do fóra.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:35 petulka – Re: jurek
Dobrý podvečer měla bych tedy zájem o celou skupinu skalárek.Budou tedy na výstavě v Rychnově nebo si pro ně přijet přímo k Vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:48 jurek – Re: petulka
Kolik kusů si zamluvíte,tolik jich budete mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 20:09 petulka – Re: jurek
akvárko by neměl být problém zhruba 500l a 60 na výšku.Musela by se vzýt celá skupina nebo šlo by vzýt jenom nějaké kusy v akva už nějaké skalárky podstatně menší jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:08 kreten – Re: 0
Na tohle téma se někdo "od standardů" chytne, já to jen odhaduji a váhám:-). Zatímco u vašich o "variátech" nepochybuji, tu první bych viděl fakt jako Hawai, tedy maculatus:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 14:30 jurek – Re: petulka
Fotka k příspěvku Zdravím,skaláry jsou zajisté i pro amatérského akvaristu ;-) ,chte to ovšem větší nádrž,neboť někteří jedinci mají dost přes 20cm.
Cena by byla cca 90,-Kč za kus.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2010 12:48 0 – Re: Jetta
Fotka k příspěvku Ryba , na kterou směruješ dotaz je podle vykazujících názorných znaků - červená ocasní ploutev s delším tělem , varieta od druhu Xiphophorus variatus - plata pestrá a ne X. maculatus - pl. skvrnitá. Dost běžné jsou i odlišné typy kratší a vyšší tělesné stavby , takže , až budeš kupovat platy , tak si všímej těchto detailů a zaměř se na posouzení co nejlepšího probarvení té červené barvy v ocásku i tu výraznou žluť v hřbetní ploutvi , která u některých kmenů je protažená - zvětšená a ryby jsou ozdobnější . Černá barva těla má být sytá a celistvá se světlou částí hlavy. Některé chovy mají světlý i hřbet.

Ještě hezčí jsou tělesně a barvami ploutví podobné a méně kdy k dostání temně modré platy s příčnými proužky po bocích. Ty platy co jsou jen bledě modré s krátším a vyšším tělem se s nimi co do krásy nemohou srovnávat.

Ty černé ( Xiph. variatus var. nigra ) , patří ( po několika generacích letního chovu venku ) mezi nejodolnější ryby jenž chovám . Stále jsou v jezírku - v chovné síti , aby se nekřížily s volně puštěnými mečovkami malinše ( Xiph. malinche ) a ráno byla teplota jen +9°C ( při focení +11°C ).

Do Rychnova s nimi nepojedu. Snadnější bude dodat je do některé prodejny a mám hned klid i peníze , lepší , než s nimi stát někde na burze. Uvidíš a rozhodneš se dle mých 'rad' podle toho ,jaké bude mít Libor ( provokatér). Já většinou běžnější platy prodávám za 8-10kč , menší i za 6kč. Končím , musím do práce.

Fotka mých ryb , ve vodě po nabrání z jezírka plavou i řasy a voda je studená , tak ryby , dokud nebudou v teple , jsou méně výrazných barev. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:07 petulka – Re: jurek
Dobrý večer mám dotaz za jakou cenu by byla k dispozíci ona skupina skalár nebo jestli je to pouze pro zkušeného akvaristu jsem pouze amaterka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:50 Muž elko [30] - Sumci
Nejede někdo do Rychnova z Děčína,Nového Boru nebo od Č.Lípy a má volné místo?Nebo kdo by se ke mě přidal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:48 Robert1 – Re: Jetta
ano asi dudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:45 Robert1
mikro razbory v prodeji určitě budou f1 cena asi 40kč,L ancistrusi L213,L59,super red,rio paraguay..... atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 06:54 kreten – Re: Kotyza
Napiště do vzkazů, asi bychom se též dohodli:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:18 jurek – Re: romant
Doufejme že ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:14 R Muž romant [27987]
Tam zase bude narváno v té malé prodejní místnosti s akvarijní stěnou nalevo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:59 jurek – Re: Kotyza
Něco určitě bude,tuším že elioti a perleťáci v nabídce byli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:44 Kotyza – Re: jurek
Nevíte zda budou k prodeji nějaké cichlidy ze střední am.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:29 jurek – Re: Jetta
Pokud vím,divoké živorodky v prodeji nebudou,platy ano,ale jaké formy nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:25 kreten – Re: Jetta
Napište mi do vzkazů, do Rychnova se chystám...asi bychom se dohodli na mnoha druzích:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 15:10 Jetta
Fotka k příspěvku Budou na výstavě v RK na prodej malé(divoké živorodky),a platy var Hawai ,viz foto
nebo alespon podobné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:12 jurek – Re: gogle
Cenu galaxek fakt nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:04 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Díky moc,ještě tě poprosím,jestli nevíš cenu razbory galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:02 jurek – Re: gogle
Cenu máš ve vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:49 Muž Kuca [43] - Cichlidy – Re: jurek
Jaká bude cena crystalek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:14 jurek – Re: Kuba
Partnerem výstavy je Aqua-daho,tím je myslím řečeno vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:13 jurek – Re: hop
Jestli máte na mysli krevetky C.tiger,tak ty v prodeji nebudou,populace kterou mám se jen udržuje,přírůstky téměř žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:08 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Byl bych rád kdyby tam bylo aqua-daho.
Rataj je na prd!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 48361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8090-vystava-akvarijnich-ryb-rychnov-nad-kneznou?od=951