Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Docela chápu že se snažíte ozelenit i to co se nedá, ale je to dá se říci trochu podvod. Tyhle rostliny uvidí přibližně 3500 návštěvníků a dost velká skupina si je i koupí. Jejich zklamání když jim potom rostlina chcípne vás ale asi už nezajímá. Když to přeženu je to to samé jako prodávat nemocné ryby, které po čase čeká stejný osud jako třeba zmíněný Acorus.
Nečekal jsem, že to bude gradovat...Vendo no Například do auta se leje olej. A pak v televizi uvidíš, jak někdo leje do auta "vyjetej olej po smažení hranolků". No a někdo to uvidí a použije a zadře bavoráka...
"Je to debil", řeknu.
Zklamání si připravují lidé, kteří neví do čeho jdou... ahoj ... a holt každé zklamání něco stojí.
Když už Roman chce vyvolávat diskuzi, tak bych tímto reagoval i na tebe Markétko... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 20:33 R Muž romant [27987] Re: Raviolka
Nemám problém s nesouhlasem. ;-) Vyvolání diskuse a zamyšlení se nad tématem, je to oč tu běží. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2014 20:29 Žena Raviolka [2154] Re: romant
romant napsal: ...ale my co o tom kapku něco víme, budeme stejně vědět, že se budou kupovat a do akvárií instalovat i ty Acorusy. ;-) Nesouhlasím. Ty acorusy se kupují proto, že si je lidi vyberou v prodejní nádrži, kde jsou VE VODĚ. Lidi si nekupují kytky v zahradnictví, aby si je dávali do akvárií.
Na všech fórech se stále opakuje, že prodejce chce jen prodat, nevěřte prodavačům v akvaristikách... Pak se takový človíček vydá na akvaristickou výstavu, tj. mezi akvaristy, a koupí si tam kytku od firmy, která má vizitku na polovině výstavních nádrží všude kolem. Koupí si stejnou kytku, kterou tam viděl v několika akváriích... když pak odhalí svůj omyl, co si má myslet? Kdo komu vlastně naletěl?
Já věřím, že se nad tím rychnovští zamyslí, i když řešení není vůbec snadné a asi nikdo nečekáme, že se to změní hned. Ty neakvarijní rostliny tam byly vždy, ale letos v množství do očí bijícím a taky hodně emerzů. Mimochodem, ty peřovce je možné vystavovat v akváriích bez rostlin tak jako třeba některé cichlidy, trnuchy atd. - nikdo se nad tím nepozastavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 19:36 Muž půlpy [2131] Re: Bobby
fotky z výstavy jsem zatím uvedl pouze tady ve fotoreportáži:

rybicky.net/clanky/1381-38-vystava-akvarijnich-ryb-a-terarijnich-zvirat-v-rk

a na uložišti fotek na Rajčeti:

pulpy.rajce.idnes.cz/…

myslím, že obojí je jednoznačně označený v názvu odkud fotky jsou ;-)
Příště to můžu dat i do vodotisku
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 19:28 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Podle mě je to klasický dilema a nekonečnej příběh zároveň. :-) Dovolím si tvrdit, že rozumím argumentu obou stran a když to vezmu z pohledu pořadatele, jenž je masírován veřejností, že u těch jedněch ryb nebylo nic zelenýho(nutno podotkouni, že veřejností méně znalou), tak když tam dá třeba nějakou rostlinu umělou, se zlou se opět potáže, tak se to řeší a to není jenom v Rychnově tou cestou odolných, ale nevhodných rostlin pro trvalé umístění pod vodou a je zde otázka co vyřeší popiska, že tyhle kytky tedy fakt ne. Lidi na to většinou nedají a stejně kupují, tedy když se budeme bavit stále o těch jedněch, ta druhá skupina informovaných návštěvníků, bude mít větší pochopení. Takže když to pořadatelé pro příště vyřeší tím popisem o nevhodnosti bude to tak nějak jenom pro jejich klid duše, ale my co o tom kapku něco víme, budeme stejně vědět, že se budou kupovat a do akvárií instalovat i ty Acorusy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 19:12 zvedavka Re: Bobby
Před pár lety byla na výstavě nádrž s rybami z našich řek, na to nezapomenu, u toho jsem stála jako solný sloup. Hlavně jsem to tam vůbec nečekala a bylo to super zpestření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bobby
Docela chápu že se snažíte ozelenit i to co se nedá, ale je to dá se říci trochu podvod. Tyhle rostliny uvidí přibližně 3500 návštěvníků a dost velká skupina si je i koupí. Jejich zklamání když jim potom rostlina chcípne vás ale asi už nezajímá. Když to přeženu je to to samé jako prodávat nemocné ryby, které po čase čeká stejný osud jako třeba zmíněný Acorus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2014 18:51 Bobby Re: vaaclav
Chápeme Vaše připomínky, ale např. Acorusy u peřovců byly zcela úmyslné - jiné rostliny by byly rybami zcela zničeny, proto jsou u nich tyto "tvrdé" rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 18:47 Bobby Re: půlpy
Za pořadatele prosím nejen Tebe, ale i ostatní co fotografovali, aby u publikovaných fotografií uváděli, že snímky pořídili na výstavě v RnK. (V minulosti jsme řešili zda fotografování zpoplatnit či ne - zvítězil názor, že ne, ale že budeme fotografy přesvědčovat, aby uváděli místo vzniku fotografií - takže "něco za něco").
Děkuji všem, kteří to takto dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.09.2014 18:35 Bobby Re: Xabara
Vážená paní,
označení rychnovské výstavy jako největší takovéto výstavy v Evropě není výmyslem rychnovských akvaristů. Takto se o výstavě již několik let vyslovují akvaristé ze SRN, Švýcarska a Rakouska, kteří nelitují času a peněz, aby do Rychnova přijeli. A protože se jedná o lidi, kteří v evropské akvaristice něco znamenají a nějakou tu výstavu viděli, myslím, že jejich hodnocení je reálné. Samozřejmě, že výstava amatérů se nemůže porovnávat s komerčními akcemi velkých profesionálních obchodních firem v Německu či v Asii.
Přeji Vám abyste se někdy podívala např. do Friedrichshafennu, Duisburgu či Tokia a také abyste se jednou mohla zapojit do přípravy takové "malé" výstavy, jako byla v Rychnově.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 18:14 Bobby Re: Hansel
Prosím, pro zajímavost uveďte, které ryby Vám na výstavě chyběli - je to na pomoc pořadatelům na příští rok. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 07:30 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Tak stanou se v životě i horší věci a je to přesně o tom tvém doplnění. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 07:09 R Muž Mrakoplash [1776]
Tak jsem dneska zjistil, že většina fotek co jsem na výstavě udělal je nepoužitelná. Občas to chce vyčistit optiku :-(

Ještě, že tyhle věci fotí tolik lidí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 23:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Mrakoplash
Moc pěkná reportáž,povedlo se:-) Zoo Braník děkuje za vzácné rejnoky,už u nás plavou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   19.09.2014 21:19 R Muž Mrakoplash [1776]
Kdo nemohl nebo nechtěl, může mrknout na reportáž z TV Rychnov.
www.orlicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:50 sakura Re: Kuca
bohužel skaláry už nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:35 lapi
hoj do brna to maš blíž, terčovcibrno.cz, lumír
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:46 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zdravím.
Nepojede někdo od Pardubic ještě na výstavu do Rychnova ?
Potřeboval bych koupit a přivézt 5ks scalár Nanay.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 05:59 R Muž Mrakoplash [1776] Re: LiborSprysl
To si piš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 05:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: půlpy
Ale všiml, a to v celkem hojném počtu. :-)

Víme o tom. Na druhou stranu, je dobrý vědět, kolik lidí ty štítky opravdu čte. ;-)

Taky teda musím dodat, že to je moje chyba. Nerozluštil jsem řádně rozpis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Výstava byla velmi pěkná a potkal jsem tam spoustu příjemných lidí. Přesto z pohledu příznivce rostlin bych vytkl pořadatelům chybu. Spousta nádrží obsahovalo tak zvané rostliny nevhodné, jako je například Acorus, Ophiopogon a našly by se i další. Spoustu let se snažím(e) aby si začátečníci tyhle rostliny do akvárií nekupovaly, ale tady je vidí v přímém přenosu. Z mého pohledu je výborné že jsou ukazovány základní rostliny použitelné do akvárií v submerzní formě, zřejmě se ale do dvou názvů vloudil tiskařský šotek.
Vendo tvoje práce osvětového politruka je natolik známá, že určitě, stejně jako Monter Monty, se většina návštěvníků řídila heslem "darovanému koni na zuby nehleď", a hlavně když kytky splní účel, a ještě ke všemu vůbec nejsou hnusné. Vydrží bez problémů výstavní pobyt... Takže bych to vůbec neviděl jako chybu pořadatelů, ale prostý stav věci. Pokud budeš chtít svou osvětářskou činnost povýšit do nebe - rok je dost dlouhá doba - zkus napěstovat nebo sehnat dostatečné množství rostlin vhodných do akvárií. Věřím, že pořadatelé ti i medajli daj a budou tě velebit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 21:05 Muž půlpy [2131] Re: Mrakoplash
Díky za důvěru :-)
s tím vybarvením máš pravdu, první dny než si rybky zvyknou, tak nejsou tak krásně vybarvené(šok ze změny a Ti lidé, nebo tolik lidí), dnes už většina byla krásně barevná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 19:19 R Muž romant [27987] Re: půlpy
Výborně, znáš mě, sleduju všechno a všechny, nic mě neujde, o tom dovolenkování jsem se dočetl. ;-) Přebral jsi funkci reportéra, za což díky, jen tak dále. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2014 19:16 Muž půlpy [2131] Re: romant
prodloužil jsem dneska kvůli tomu dovolenou až do konce týdne (původně byla jen do úterý včetně), tak snad to do soboty stihnu hmm
zítra mně čeká ještě výstava v Praze ( v sobotu mi to nevyšlo stydim )
minulou středu jsem dělal fotky v ZOOBráník, tam je polovina fotek upravena, zbytek fotek bohužel bude muset počkat až po obou výstavách :-(
tak snad do soboty RK do úterý Pha a pak Bráník, tak se můžete těšit hned na tři
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 19:07 R Muž romant [27987] Re: půlpy
V redakci čekáme na reportáž. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 19:04 Muž půlpy [2131]
tak s návštěvou na výstavě jsem spokojen, pořídil jsem přibližně 1200 fotek, tak jsem zvědavej kolik se jich podaří, jestli to bude stačit aspoň na reportáž (60 fotek) ;-)
s dětmi má Zvědavka pravdu - jako smetí ano
jen mně překvapilo, že si nikdo do dneška nevšiml malého šotka u jedné nádrže (překlep: místo neonka černá tam bylo červená), ale to se stane každému, hlavně u množství tolika vystavovaných akvárií :-)
jinak dneska byl přímý přenos výtěru cichlidek (sousedi vedle už vytříno měli) potlesk
opravdu krásná výstava a skvělý zážitek
pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 18:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Tyto rostliny zavedené firmy neprodávají jako akvarijní a když ano tak se štítkem kde je napsáno jejich správné použití. Výstavu navštíví přes 3000 lidí a to docela dost potenciálních zákazníků. Kdysi jsem si jí také koupil jako většina z nás, protože je vzhledově hodně zajímavá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2014 14:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: půlpy
Budeš mít fajnové fotky, spousta ryb se včera večer začala vybarvovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 14:14 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: zvedavka
Bohužel tyhle prodejci (stany) jsou jen o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2014 13:11 zvedavka – :-)
Klobouk dolů před pořadateli, kteří nevybírají žádné vstupné od školních výprav. Dětí jako smetí. palec Jen mi je líto, že jsme o víkendu otáleli a dnes jsem už nesehnala sadu mističek se sítky na plankton. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 05:56 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: MonterMonty
Rostlinky dodala firma Peuker Akvaristik, dále pak někteří členové z přebytků + pan Ešpandr, který je pěstuje. (od něho jsou právě ty Václavem zmiňované)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2014 23:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Já bych toto bral trošku s nadhledem , vzhledem k tomu že rostliny dodal sponzor , tam si asi není moc jak vybírat , co umístit do nádrže a co ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 22:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Výstava byla velmi pěkná a potkal jsem tam spoustu příjemných lidí. Přesto z pohledu příznivce rostlin bych vytkl pořadatelům chybu. Spousta nádrží obsahovalo tak zvané rostliny nevhodné, jako je například Acorus, Ophiopogon a našly by se i další. Spoustu let se snažím(e) aby si začátečníci tyhle rostliny do akvárií nekupovaly, ale tady je vidí v přímém přenosu. Z mého pohledu je výborné že jsou ukazovány základní rostliny použitelné do akvárií v submerzní formě, zřejmě se ale do dvou názvů vloudil tiskařský šotek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:56 Muž Johan [4945] - Rostliny
Kolikrát jsem byl na této výstavě už ani nespočítám a i letos to bylo moc fajn. Takže i já děkuji. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:56 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Aquasky
Bude to finger wood také mám doma dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:53 Muž Aquasky [35]
nebude to finger wood...kořen čajovníku...na výstavě se prodávali i v této místnosti tusím byly podobné dekorace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vaaclav
Nádherná nádrž. Neví někdo, prosím, co je to za kořeny(ten nejvíce nalevo)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2014 20:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Jedna z nejlépe udělaných nádrží. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2014 19:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku a poslední :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 19:12 Muž půlpy [2131] Re: snehulda007
to já taky neumím, jen se o to pokouším smich
a doufám, že nějaká ta fotečka výjde :-)

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2014 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2014 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Seznam nádrží a vystavovaných ryb. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 18:24 Muž snehulda007 [850] Re: půlpy
Škoda že neumím fotit, některé nádrže se opravdu povedly. A některé kořeny v nich jsem normálně záviděl... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2014 18:10 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Letos jsem se přijel také poprvé podívat.
Musel jsem jet autobusem hodinu a půl tam a hodinu a půl zpět a stálo to zato a jel bych i déle.
Nádrže byli pěkně zařízené a umím si představit co dala příprava práce.
Koupil jsem vše co jsem potřeboval a když jsem byl už v půl cesty zpět k autobusáku tak jsem se ještě vrátit pro hypancistruse smich
Další ročník přijedu zase ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 18:10 Muž půlpy [2131]
už se nemůžu dočkat, až zítra ráno se přijedu pokochat krásou rybek a udělat si pár foteček :-D
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 17:54 Muž snehulda007 [850]
Tak mi to letos konečně vyšlo a opravdu to stálo za to... palec
Krásné nádrže, krásné ryby, prostě paráda. Pořadatelé zaslouží obrovskou poklonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 17:45 Žena Danila [4489] - Sumci
Rychnovská výstava popáté...
Tentokrát jsme vyrazili v zesílené sestavě Vaaclav, Ziky, Danila, už v pátek, abychom pomohli při přípravách.Po příjezdu radost veliká, že zase vidíme ošklivé obličejíčky našich rychnovských kamarádů, oni nad našimi ksichtíky též zajásali.
Dokončovací práce probíhaly v poněkud menších nervech, než jiné roky, ale stejně se protáhly hluboko do noci.
Výstava si letos rozhodně nezadala s minulými ročníky,pověsti nejlepší výstavy v Čechách dostála bezezbytku. Během tří dnů jsme ji procházeli opakovaně a bylo pořád na co hledět.
Fotky na ochutnání zde: www.aquatab.net/…
počítám,že se pochlapí i Vaaclav a něco sem hodí.

Vzhledem k neustálému skučení nejvyššího- Vládi Hulmanna, že jsou na výstavu jen kladné ohlasy a žádná kritika, která by ho posunula vpřed,tak mohu vyhovět a to hned dvěma:

1) Popisky na nádržích jsou perfektní, až na to, že nejdou při lepení sundat z podkladu a polepování nádrží při přípravě je pakárna největší. Při označování nádrží jsme vzteky skřípali zubama, že to bylo slyšet až do Pardubic. tone
2) Některým druhům ryb by rozhodně svědčil jemnější písek v nádržích (sice jsi mi to vysvětlil osobně, ale jinak bych neměla co kritizovat.) ;-)

Moc děkujeme za přátelské přijetí, nocleh, možnost setkání s přáteli a celkově skvělou atmosféru vaší výstavy.Bylo to krásné.
Tak příští rok ve stejnou dobu love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2014 06:34 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Bella
Rak je opravdu Procambarus clarkii v bílé varietě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 04:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Xabara
Xabara napsala: Výstavní akvárka sice hezká, ale příště prosím stahnout tu hlášku - největší podobná akce v evropě :-) Podle toho se čekalo něco tak 5x většího. Opravdu to odpovídá na objetí zverimexů po závozu :(
Vše začalo pytlíkem věnovaných rostlin, fůrou neznalosti a špatnou společností v akvaristické skupině na FB 31.7.2014....cituji z prezentace...sice jsem paninku také opalcoval, ale pak jsem si říkal, že ona toho ještě moc neví... neví o nejen o výstavách....a nespletl jsem se. Žehrá nad špatnou společností ve skupině na FB...no tak snad to tady bude vidět lépe smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 00:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RAP
Ale taky je to pak velká paráda ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 48360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8090-vystava-akvarijnich-ryb-rychnov-nad-kneznou?od=451