Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 18:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Štěpán
Lyšej? Lývanec? :-O To mě neučili... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 18:02 Štěpán
Všichni si pamatujeme vyjmenovaná slova po L: lýko, lyšej, lývanec atd, ale nejsem si jistej, že je mezi nima taky lykvidátor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:59 dado
:-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:57 Žena sharon [126] – Re: dado
Však sám říkáš, že některé ožrané jsou a některé ne...tak tam snad logicky přidej ty, které ožrané nejsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:56 dado
obzrali by aj bacopu carolinianu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:53 dado
tie jemnoliste rastli dobre,ale anciky to neboli,boli to pardalisovia,videl som ich ako obzieraju rastliny,ostatne rastliny niesu obzrate ale jemnoliste ano,ja viem ze mam malo svetla ale rastliny rastu,ake by neobzrali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:24 Usine – Re: dado
Máš 50w osvětlení pro 500 litrové akvárium. 0,1w/l tak to nesváděj na ancíky ale na své osvětlení. Máš v akváriu terčovce to znamená i vysokou teplotu. Divím se že ti tam vůbec něco roste mimo cryptošek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 17:05 Muž Malapa [494] - Afrika
Sežeň si kryptokoryny, jsou to krásné osvědčené rostliny. Ancistrusi pořádně krm vločkovým krmivem, mraženýma patentkama, cyklopem a dají rostlinkám pokoj. Pokud si můžou vybrat, vždy dají přednost masité potravě před rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 15:50 dado
ja ich prikrmujem uhorkov a inou zeleninou,ale ktore rastliny by ste mi poradili?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 15:47 Muž MorfeussES [8] – Re: dado
Tak no skus ich prikrmovat ;-) ak budu mat dost rastlinnej zlozky v strave tak s nimi urcite nebudes mat problemy, skus uhorku pripadne zaparenu zihlavu, alebo aj jablko ale od toho sa dost muti voda, pozri si niekde vo fore daku temu ktora sa venuje krmeniu najdes tam toho pozehnane ;-) tak prajem nech sa dari
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 15:24 dado – Prisavniky likviduju rastliny!
Mam v akva prisavniky a uz mi zlikvidovali vsetky jemnoliste rastliny,akymi rastlinami by som ich mal nahradit,ktore by nezlikvidovali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 21:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Malapa
...jistá podoba tam být může, ale poznat to jde...
O.K., můžete to rozpoznávání objasnit kolegovi s nickem Vapel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 21:20 Tereza – Re: Sid
Tak s takovými praktikami rozhodně nesouhlasím no Ale když jim to jde přirozeně, tak ať si vrznou, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 21:18 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Sid
To jsou dvě věci. Já je tedy asi malinko neobratně spojil, přesněji neodělil. Takže postupně, gonopoidum jde rozeznat od prodloužené řitní ploutve samičky snad vždy. Uznávám, jistá podoba tam být může, ale poznat to jde. Druhá věc, "reprodukovaná" asistence u živorodek je samozřejmě desítky let používaná a metodicky dobře zpracovaná činnost. Nicméně geny těh nádherných lyrovitých rybek z 70tých let nenávratně mizí. Příroda to tak prostě chce a nic na tom nezmění fakt, že chovatelé dokáží množit i rybky, které toho samy schopny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 21:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Malapa
...pokud mají samci tak dlouhá gonopoida, že nedokáží oplodnit samičku...

Ale tady nejde o délku gonopodia! :-D Jde o to, že řitní ploutve lyrovitých samic mohou být velmi podobné gonopodiím lyrovitých samců. :-)

Mimochodem - nevím, jak tomu je teď, ale za mých mladých let (před těmi vámi vzpomínanými 30 i více lety) se k páření s lyrovitými samicemi mečovek používali "normální" samci. Ovšem byla také vypracována i metodika odběru spermatu od lyrovitých samců a umělá inseminace samic.
(O zkracování gonopodií lyrovitým samcům jste slyšel? A o mírné narkotizaci samic "předložených" do nádrží těmto samcům, aby tito měli větší šanci se s omámenou samicí spářit?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 18:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Tereza
Já to nemyslel adabsurdum. Myšleno tak, že pokud mají samci tak dlouhá gonopoida, že nedokáží oplodnit samičku, tak to není taková hrůza, že vyhynou. Ona příroda si poradí, viz třeba lyrovité formy mečovek. Před dvaceti, třiceti lety bývaly v běžných akvaristikách vidět nádherné lyrovité mečovky, dnes se takové nenajdou ani na výstavách. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 10:51 Tereza – Re: Malapa
No ony se tyhle rybky zpravidla neptají, jestli se smí rozmnožovat ;-) Mám gold a silver molly s dlouhatánskými ploutvičkami, u kterých pohlaví nepoznám, i údajní kluci mi připadají jak holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 09:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Malapa
Tohle byste měl doporučovat všem, kteří chovají jakékoli druhy živorodek neodpovídající standardu! :-D Co povinná kastrace? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 08:52 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Sid
Pokud má lyrovitou formu s takovým prodloužením ploutví, že nejde poznat samička, tak je to stejně jedno, takhle deformované rybky, zcela neodpovídající standartu, je lepší nemnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 23:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Malapa
Domnívám se, že Vapel popisuje lyrovitou formu, u které může být pro začátečníka s identifikací poněkud problém... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 17:50 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Vapel
Tvar ocasu nemá na pohlaví vliv. Samec má gonopoidu, snad to píši správně. Po lidsku, má řitní ploutev přeměněnou v pindíka. Samice má stejnou řitní ploutev, jako ostatní ploutve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:02 Usine – Re: Akusek
Přidej světlo 0,1w/l je opravdu hodně málo. Okusuje z nich řasu a když je rostlina v tak špatném stavu tak to nevydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 18:51 Akusek – Co mám dělat s black molly když....
Co mám dělat s black molly když mi okusuje rostlinky !!! V akváriu mám jen jednu molly !! :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 10:32 Falcon-554 – okurek
Mě by ji asi taky snědli úplně celou .. ráno je na kořenu jen obroučka z okurky, ale raději to každý druhý den vyměním ať to zbytečně nezačne hnít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 10:22 Vodník – .
Mně tu okurku snědí úplně celou, nic nezbyde. Ale nejvíc paví očka. A nějaká mrcha mi rostlinky překusuje a nevím kdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 10:00 Falcon-554 – TIME
Ještě by mě zajímalo...Jak často jim tu okurku mám dávat, aby se nenafoukli a nebo nebyli přežraní !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2006 21:50 Falcon-554 – .
Okurka zbaštěná ( vnitřek ) - nechám ji tam do zítra a pak jim dám novou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2006 12:45 Falcon-554 – super
Okurka se asi osvědčila...jsou v ní ( v dužině ) úplně vyžrané díry a decimování rostlin asi i ustalo...žádné viditelné oškubání se přes noc nekonalo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:50 Falcon-554 – umělé
To byl pokus o vtip s těma umělýma rostlinkama ... takže schvaluješ okurku pro Pestřence? ... nebo máš nějaké specielní krmivo pro ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:46 Likas – Rostlinky
Nezapomeň, že pestřenci jsou také býložravci. Potřebují suché krmení s rostlinnou složkou.
O těch umělohmotných rostlinkách jsem to raději ani nečetl. Naskakuje mi z toho husí kůže. Brrrrrrrrrr. Umělá hmotná v akva fuj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:42 Falcon-554 – Jeskyňka
Jeskyňky mají 2 ... jednu pod kořenem a druhou pod kokosovým ořechem. Museli to začít, ale dělat až od včera, protože ty rostlinky tam byli déle a ani si jich nevšimli a teď mě je ti "zmetáci" devastují jednu po druhé. jestli mě naštvou, tak jim tam koupím UMĚLOHMOTNÉ a budou mít po ptákách ( po kozách ) :) Zatím je pozoruji a největší Pestřenec se o okurku zajímá. Teď jsme si všimli, že samice zajíždí do kokosového ořechu ... asi si tam dělá doupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:38 Muž [] – okurkovej pestřenec
U mě si taky někdy sem tam uždibne.Ale spíš na ní ...Jinak pokud nemaj nějakou jeskyňku,tak jim nějakou udělej z kamenů či kokosu.Dobré je to mít buď kousek od rostlin,nebo naopak u nějakých větších a odolných kousků.Pak daj většinou pokoj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:31 Falcon-554 – to Wampi
Tak jediný kdo si toho všímá je Pestřenec .... vrhnul se na to a pořád uždibuje ... doufám, že se nenafoukne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:24 Žena Wampi [54] – ..
zkus, ale zabere to na ty ancíky, pestřenec si bude dělat nadále po svým. No uvidíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:23 Lukas – Tření
No tak to je přesně ono. Vypadá to jako, když je to jejich posledni chvilka. Pestřence bych doporučil do kařd´ho ava. Mám jeden pár ve 130 l akva a pořád se třou. Je to bezva živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:20 Falcon-554 – to Wampi
Tak já zkusím dát jim na dno tu okurku ... jsem zvědav jestli to zbaští ... no a jak psal výše kolega-asi se mě třou Pestřenci, tak jestli to dělají oni, tak nevím jestli okurka pomůže..každopádně ji tam zkusím dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:18 Falcon-554 – to Lukas
Aha ... tak mě se asi právě Pestřenci třou ... když se k sobě přiblíží, tak se rozvibrujou, jak kdyby do nich šel proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:16 Lukas – Pestřenec
Čauky, Pestřenec to může dělat. Hlavně c době tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:15 Žena Wampi [54] – okurka
plátek nemusí být slabý ,můžeš klidně i půl cm. Strč jí třeba kousek pod kámen nebo kořen, jinak plave. Uvidíš jak ti vydlabou prostředky. Pestřence nemám, ale mě tohle ve velkým dělaly ty akary,kdybych si je nechala tak mi to zničej všechno. Zrovna dnes mi psal pán , co je ode mě dostal, že se mají fajn, tak jsem ráda. . Já už teď zůstanu věrná čichavcům a neonkám, u těch vím co čekat a nejsou s nima problémy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:10 Falcon-554 – Pestřenec
Nemůže to dělat Pestřenec? Všiml jsem si, že občas k rostlině připlave a zaškube s ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:00 Falcon-554 – Okurka
Jak velký kousek? ... slaboulinký pláteček na dno a nebo pověsit na nit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 20:55 Falcon-554 – Tabletky
No já když jim hodím tabletky na dno, tak jsou za 10 minut sežrané ... to bych jim tam musel hodit těch tablet 500, aby měli co do rána dělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 20:00 Žena Wampi [54] – ..
Každopádně black molly a ancistruse je dobré krmit rostlinou potravou, aby je to zbytečně nenutilo žrát kytky pro to neurčené. Já dávám tablety na dno a okurku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2006 19:43 Falcon-554 – Pancéřníčci
Vše se děje přes noc, tak mám spadeno na Ancistrusy nebo Black Molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 12:45 Žena katunka [158] – ...
A když je vytažená tak ty ostatní ji totálně ožerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2006 12:44 Žena katunka [158] – ...
Osobně bych to tipla na pancíky, mně občas nějakou rostlinku vytáhnou omylem, když hledají ve štěrku zbytky jídla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 12:42 Žena katunka [158] – ...
Záleží na tom co tam máš za ryby, mně připadá, že některý to dělají jenom z nudy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 12:10 Falcon-554 – Sagittaria subulata
Dodnes jsem měl hezkou rostlinku ( travičku ), která se pěkně rozrůstala a přes noc mě ji nějaký zmetek totálně rozcupoval, že ji mohu akorát vyhodit. Nevíte co to může znamenat? ... jestli chtějí rybky třeba nějakou zeleninu??? Konkrétně mě rozškubali " Sagittaria subulata " ... :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=601