Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2013 16:33 R Muž romant [27982] Re: Batlík
Batlík napsal: jojo to vím, hlavně mladí chtějí "krev" :) (maso) víc než dospělí ;-)
jen nevím, když sou zvyklí ti prcci papkat echináče, jestli pudou na to zélí..
Tak ono je to obráceně, mlaďoši více preferují rostlinnou složku v potravě, kdežto u odrostlejších jedinců už se tím masem lecos dá pořešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:37 Muž Batlík [5] Re: fido16
to zélí mělo být jako ten salát, nebo špenát :)
tu okurku vyzkouším taky, dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:01 Muž fido16 [631] Re: Batlík
Zkus a uvidíš. Ale zelí na ně bude dosti tvrdé spíš bych zkusil salát nebo okurku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 14:45 Muž Batlík [5] Re: fido16
jojo to vím, hlavně mladí chtějí "krev" :) (maso) víc než dospělí ;-)
jen nevím, když sou zvyklí ti prcci papkat echináče, jestli pudou na to zélí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 14:33 Muž fido16 [631] Re: Batlík
S tím špenátem salátem nic nepokazíš ale bacha nejsou to jen býložravci. Chce jim to sem tam hodit nějaké patentky nebo filé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 14:01 Muž Batlík [5] Re: fido16
hmm tak co teď s tím?? mám jim skusit dávat nějaké granulky co by jim chutnaly víc, nebo třebas špenát, salát??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 13:51 Muž fido16 [631] Re: Batlík
Čauky tak tohle je ožrané od ancáků po echinodorech jedou jak po uzeném :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:52 Muž Batlík [5] – je to od ancíků?
Fotka k příspěvku Dobrý dnes vespolek,
Chtěl bych se zeptat jestli je tohle u Echinodorus grisebachii 'Bleherae' ožer od ancíků (mám tam malé prcky a jednoho velkého), nebo se jedná o nedostatek železa a hořčíku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:49 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Kryštof
Srandičky, srandičky, Mayaca půjde do karantény, ať se vzpamatuje a bude tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sonetka
Mužem přírodu ovlivnit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:35 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Kryštof
Tomu nerozumí .... ne
Přemýšlíme, že kolem Mayaca postavíme z té síťky, v které nám krásně roste mech, barieru, aby se kytka vzpamatovala a trošku nabrala sílu a měl šanci bojovat s Molly .... No uvidíme o víkendu, vyberme to nejlepší co zbylo a dáme do "karantény potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sonetka
Neporučí, ale ovlivní ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:02 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku No jo, přírodě člověk neporučí ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2013 23:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: sonetka
sonetka napsala: Hmmm pěkné, nám potvory Molly z hladu kompletně zdevastovaly Mayaca fluviatilis a ta se už asi nevzpamatuje, když si vzpomenu jak krásně vlála v proudu a měla cca 30cm dlouhé šlahouny chlupaté jak štětka na flašky a stačil týden na dovolené a je po kytce

Molly nejsou potvory, rostlinožravost je jejich přirozenost, což byste snadno zjistila, kdybyste více četla před jejich pořízením. smich Tygr si dá také raději kýtu než špenát... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:01 Žena sonetka [136] - Živorodky
Hmmm pěkné, nám potvory Molly z hladu kompletně zdevastovaly Mayaca fluviatilis a ta se už asi nevzpamatuje, když si vzpomenu jak krásně vlála v proudu a měla cca 30cm dlouhé šlahouny chlupaté jak štětka na flašky a stačil týden na dovolené a je po kytce sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:05 Muž ludvik [1082] Re: Pasr
Dík. Taky ho mám skoro stejně panenské :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:02 Muž Pasr [8] Re: ludvik
Díky za obrázky. Máš pěkné akvárium. No snad to u mě skončí taky happyendem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 19:10 Muž ludvik [1082] Re: Pasr
Sice jiná, ale také Sagittaria - subulata. Ve skutečnosti to bylo ještě horší, v podstatě komplet uhnila, chtěl jsem ji vyhodit. Teď po necelých dvou měsících to snad už vypadá, že se vzpamatuje. Takže opravdu platí nejhlavnější akvaristické pravidlo: trpělivost.
gallery.khnet.info/…
gallery.khnet.info/…
gallery.khnet.info/…
gallery.khnet.info/…

Pasr napsal: Ano měla by to být šípatka.. Nedaří? No toho sem se taky bál.. kupoval sem ji aby i při menším světle co mám, udělala pěkné pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:44 Muž Pasr [8] Re: Edit
Díky za rady.. Odštípnu ty uhnívající a počkám tedy.. Uvidíme jestli se ještě vzpamatují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2013 18:35 Žena EditHa [91] - TetryRe: Pasr
Ono nejde ani tak o světlo, pokud jsou rostliny nově vysázené vždy trvá nějaký čas než zakoření a začnou růst, zhruba po měsíci se projeví buď jdou pěkně nebo nejdou a uhnívají.Některé rostliny rostou jako blázen hned a jiné jako třeba ech. belehere se škvíří klidně 2 měsíce a člověk neví co teda. Kryptokoryny nemají rády, když se do nich vrtá a reagují na každý přesun.Ono to chce čas. Já když vidím, že mi něco nejde při dalším čištění rostlinu vytáhnu a vyhledám si jinou kterou na místo zasadím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:22 Muž Pasr [8] Re: Edit
A nevíš, čím to může být způsobeno to uhnívání?? Chci mít pěknou zeleň :-) Hnojím asi 10 ml profito plus jednou týdně a jinak bych řekl, že mám dost rybek tak by to mělo snad stačit a odkaluju jednou týdně... Světla moc není to je pravda,ale časem chci větší, tak do toho už nechci vrážet peníze za třeba nový kryt.. Radši budu pěstovat méně náročné kytky na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2013 18:12 Žena EditHa [91] - TetryRe: Pasr
Ta druhá je kryptokoryna a připadá mi podle fotky, že také uhnívá. Ryby žerou spíše jemnolisté rostliny a nebo nové výhonky jsou vidět třeba špičky okousané. Mám totiž podobný problém a ryby mi rostliny nežerou.Vždycky listy odštípnu a tím to vyřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:08 Muž Pasr [8] Re: kofejn
kopřivu taky zkusím palec dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:07 Muž Pasr [8] Re: Edit
Ano měla by to být šípatka.. Nedaří? No toho sem se taky bál.. kupoval sem ji aby i při menším světle co mám, udělala pěkné pozadí. A u té druhé fotky taky myslíš, že se ji spíše nedaří? Je to asi nějaký echinodorus.. nevím už, mám ho z burzy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:04 Muž Pasr [8] Re: romant
Patentky dávám, ale na dno se prakticky nedostanou.. tak tam budu muset dát asi nálož nebo nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:54 Žena EditHa [91] - TetryRe: Pasr
Ta šípatka širokolistá (tedy pokud je to podle fotky ona) na fotce vypadá spíše jako ohnilá než ožraná. Třeba se jí jen nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:38 R Muž romant [27982] Re: Pasr
Třeba na to jdeš špatně, jak z nich děláš vegetariány, ancík v dospělosti dá určitě přednost něčemu masitějšímu než zelenině. Zkus třeba rybí filé, nebo patentky a uvidíš jak jim vylepšíš jídelníček. Zeleninou krmit na noc, to je dobrej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:32 Muž kofejn [963] Re: Pasr
Fotka k příspěvku Já prvně vyzkoušel kopřivu a měla velký úspěch u osádky. Žrali nejen otíci, ale i skaláry a dokonce i neonky. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pasr
Ja mám od sery, které žerou jen pancéřníčci a ancíci ;) zkus taky něco jiné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:09 Muž Pasr [8] Re: Kryštof
ty tablety mám od Tetra wafer mix a k těm správným rybám se ty tablety nedostanou.. rozkoušou je bojovnice nebo mečovky tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pasr
Zkus tablety pro ryby žijící u dna, které ubsahují rostlinou složku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:37 Muž Pasr [8]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka, to si nejsem jistý jestli je to nějak od ryb načaté a pak to odumírá.. nevím.. Nevíte co jim je..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:36 Muž Pasr [8] – Rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj. Chtěl sem se zeptat, už to tu bylo několikrát probíráno, ale přesto se zkusím zeptat jestli i mně ožírají nejspíše ancistrusi nebo parmičky jednopruhé rostliny... Ancistrusům dávám okurku, kterou bez problému baští. U parmiček je to horší, ty mi nejdou ani na špenát,salát zatím na nic kromě vločkového krmiva a patentek. Chtělo by to asi více té rostliné složky, ale co mám tetra wafer mix tak mi to roznesou ostatní ryby po akva a k těm ancistrusům se to nedostane, i když jim to dám třeba v noci. nemáte nějakou zkušenost s dobrým krmivem, co bych jim mohl dopřát a aby mi přestali "chodit na zelený"??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:47 Muž bulawaio [92] Re: Edit
a je to tu, zase jeden, co mu kongáčí kýtí nekousaj, no jsem z toho jelen, každopádně počítat s tím, že okusovat můžou, ale dá se to tedy minimalizovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:32 Žena EditHa [91] - Tetry – ožírání rostlin
Jediné ryby co mě ožíraly rostliny byly Tetry kosočtverečné, veškeré jemnolisté rostliny i mladé listy anubiasů neměli šanci.Tetry konžské jsem mezi nimi také měla a rostliny mě nežraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:26 Muž bulawaio [92] Re: romant
OT: díky díky, za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2013 10:04 R Muž romant [27982] Re: bulawaio
S kongama mám tu zkušenost, že dovedou zdecimovat jak anubiasy tak microsoria(u jemnolistějších to beru jako samozřejmost). Prostě se začnou specializovat na mladý listy i tuholistějších rostlin a je po srandě. Řešením bylo krmit živou potravou, konkrétně dafniema, od jara do podzimu a přes zimu patentky a příkrm pavíma okama(jsou to vynikající lovci) a rostlinám pak dali pokoj. Tak to alespoň bylo u mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bulawaio
Ja bych se svych planu pro takovou malickost nevzdaval. To chce zkusit a kdyz bude nejhur, a prezije jen rostlina odjinud, udelal bych proste biotop s vyjimkou :-D . Asie je v dobe letecke dopravy vzdalena jen kousek od Tvych zameru, a nedokazu si predstavit, co by mohlo zrat neco s konzistenci kreditkarty rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ivaha
Mne braly jen ty uplne vrsky. Ale vlastne jsem byl rad, ze se jim dari, at si klidne daji. Vzdyt s jakou dovednosti dokazaly ty vrcholky vystipovat, uz jen to je uzasny pohled. A asi jsme zase u toho pomeru, pac kdyz se tydne z akvarka vyhodi poradne klubko tehle kytky, 10 takovych Teter ji neohrozi, maximalne zpusobi jeji vetsi vetveni (coz dela nejvic bez vrcholu). Navic hazelo to vsude odnoze a musel jsem tu Limnophilu usmernovat i na dne, kde uz ji nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:48 Muž bulawaio [92]
díky za názory, mocse mi líbí biotop Konga,takže mam v plánu udělat nádrž objemově 500 hrubýho, rostlinstvo převážně anubiasy, počítám tam právě s jedněma africkejma tetrama 10-15 kusů. Takže proto se předemptám na Kongáče i když jako alternativa by mohla být rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenooka nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_dlouhoploutva otázkou je, jestli si s ožíráním rostlin pomůžu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Designer
Limnophilu mi císařky sežraly několikrát a komplet, počítám, že kongotetry budou ještě o něco výkonnější žrouti kytek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bulawaio
Pocitej s oziranim rostlin. Nemam s temito rybami zadnou zkusenost, nicmene mel jsem Tetry cisarske (o kterych se zde pise dost podobne ohledne rostlin) a rikal si, ze to nebude zadny des s tim oziranim, ze kdyz dostavaji i zelene... A ony ty potvory si vybraly vzdycky ten nejkrasnejsi vyhonek a zdib ho, proste jako naschval, ony to snad delaly jen kdyz jsem se dival :) . Ovsem zraly jen neco. Vrcholky rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora jim vyhovovaly, jenze ta pak zacala rust tak silene, ze se stejne musela kazdou chvili vyhazovat, takze ono to mozna bude take o pomeru ryb a rostlin, spolu s otazkou, co rostliny vydrzi (jake poskozeni) a jak rychle rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:29 Muž bulawaio [92] Re: vaaclav
četl jsem, ale nejméně dva lidi mi říkali, že u nich to nedělají, tak jsem chtěl vědět jestli to není kus od kusus, nebo jestli je třeba někdo něčim zázračnym nepřikrmuje a pak si rostlinek nevšímají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bulawaio
rybicky.net/atlasryb/afrotetra_konzska
Tam se dočteš že velmi ráda okusuje rostliny. Já bych s tím spíše počítal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:51 Muž bulawaio [92]
ahoj, nevím, jestli nejsem OT, ale cchci se zeptat na chov kongo teter, v budoucnu uvažuju o jejich chovu a slyším různé názory, že někomu okusují kytky a někomu vůbec, jak to tedy je? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:52 hanzys Re: romant
Díky mrknu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:48 R Muž romant [27982] Re: hanzys
Jako jeden z důvodů bych viděl, že vyžadují v potravě rostlinnou složku a když se jim nedostává, tak si pomůžou dostupnou v podobě rostlin. Podívej se taky do vlákna. rybicky.net/forum/3996 , živorodky mají taktéž velmi rádi zelený, ale u nich obvykle stačí vhodný sušený krmení s podílem zelený složky, u těch ancáků je to složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:37 hanzys – Rybky okusují rostlinky proč?
Chtěl bych se zeptat proč mi rybky neustále ničí rostlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 00:30 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Nejspíš ancík. Taky mi sjeli pár listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 00:24 Žena Filip a Lenka [0] – Které ryby mi okusuji rostlny
Ahoj, mam takovy problem s rostlinama, porad mi je nejaka ryby okusuje a a mam podezreni na mrenku nadhernou nebo na ancistruse .. je to mozne ? mohu tomu nejak zabranit.
Krmim je dost , vlockovym krmenim, tabletkama, ted jsem tam dala na zkousku okurku... ale s tejne nachazim okousene ,derovane rostliny sad


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=251