Ryby mi ožírají rostliny
dekuji ti moc zkusim to jak pises dobra rada...ted uz jen zjistit kde tuhle dobrotu prodavaji a da se na ni podivat...
trosku se obavam ze ta garra slupne sama jedna tabletku .. uz ted do tlamy nasune celou tabletu sera chipsu ...
vsechny mam male tak dva cm max.. krom garra ty maji tak sest a pak Parotocinclus ma tak cm sest...
celkem ruznych krunirovcu a tech garra mam cca do 30ti kusu plus ctyri parmicky..
vcera jsem jim tam dal zarasene drevo a do dneska ho totalne vycistili ..
kolečko okurky syrový.. a Salát hlávkový... zkusím
Vypadá to zajímavě .. tak zkusím objednat
Kolik toho tak dáváš a jak často?
www.svetakvaristiky.cz/… Právě je přikrmuji Sera Vipan Chips (5 chipsů denně) ... možná to chce vhodnější krmivo jaké? Řasy celkem i jsou, vyloženě parmičky vidím jen u řas... krunýřovce všude možně..
krmit více ? či jiné lepší vhodnější krmivo pro dané složení ryb?
Tetrám, Ramirézkám dávám suché vločky a mražené patentky...
Starší reakce
A i B je správně.
Tedy, to zírám... přiznám se, že jsme kongotetry měli několik let, ale rostlinky nám neožíraly... asi jim nejedou kryptokoryny a jiné rostliny jsme tehdy neměli... a nebo to bylo tím, že měly dost žrádla... tehdy jsem měl na zahradě rybníček a odtud byl stálý přísun dafnií, koreter a komářích larev a v Tetraminu bylo tehdy taky docela dost zelených lupínků. Jinak kongotetra osvícená slunečním světlem je jedna z absolutně nejkrásnějších ryb.
Starší reakce
Ano, při nedostatku rostlinné složky v potravě rostliny okusuje, zvláště jemnolistý, přistihl jsem je i na mladých listech anubiasu, ale je to o krmení. U mě se tak dějě(dělo) povětšinou v zimních měsících kdy nemám možnost krmit živou(dafnie, komáři).
Edit: Pro správce. Asi bych to sloučil s tímto vláknem.
rybicky.net/forum/748 Zdravím. Rád bych si do svého cca 240 litrového Akvária pořídil hejno Teter Konžských. Rybka je to hezká,ale údajně se jedná o docela slušného likvidátora rostlin, tak bych si docela rád přečetl názory těch kteří mají s touto rybkou zkušenost.
Starší reakce
Ani mne SAE rastliny neožierajú. Ale dobré krmivo je Wels - Chips od Sery
.
existuje spousta vloček, granulí i tablet s vysokým obsahem "zeleného", tak zkusit něco z toho
Pro mřenky a parmičky asi nejspíš tablety padající ke dnu. Mřenky teda nemám ale SAE ano, používám střídavě VegeTabin, SpiruTabin a Pleco´s Tabin od Tropicalu. A nikdy jsem neviděl SAE ožírat kytky
Nemáte nějaký dobrý typ na krmení, které parmičkám a mřenkám zajistí dostatek živin aby kytky neožíraly? Deně sporcují list či dva zeleného salátu (čínský zelí moc nefrčí, protože není tak moc zelené). Přes zimu to taková sláva nebude, tak bych to raději řešil nějakým kvalitním krmením i za cenu toho že bude o par korun dražší.
Pozn.: přišel jsem totiž na to, že rostliny mi nelikviduje ancik, ale právě "gang" parmiček siamských a mřenek žlutoploutvých.
Díky za tip
Starší reakce
Dík všem
Dohledal jsem zmíněný příspěvek Libora Spryšla, zkusím ještě poladit krmení, maso normálně dostávají Betty, ale větší část zvládnou samy... uvidíme. Čus..
S.subulata jsem sázela v půlce května, to jsem ještě ancíky měla, trvalo jí skoro 2 měsíce, než se srovnala (i jsem čekala, jestli nezajde, jak blbě vypadala). Teď už je pěkná.
Na začátku července jsem sázela s.platyphylla, ancíky už nemám a průběh je stejnej - zatím.
Takže já bych to u týhle kytky přisoudila taky tomu přesazení.
Já jí měl zasazenou přes měsíc, rostla v pohodě a pak jsem dostal 10 ancíků, byla na tom během týdne hůř než tvoje. Ancíky jsem dal pryč a dnes roste jako z vody, bez újmy. Sid má pravdu zase s tou změnou prostředí, také se dějí změny na listech
Ono je otázka, jestli jsou držkolezci skutečnými viníky a nebude to tak jak naznačuje Sid.
Ano, otici si kytek nevsimaji.
Yirka - Krunýřovec jednopruhý... Pomohlo to? Rybička je to pěkná. Ancíci jsou pěkná švédská trojka, samec jako poleno, krásně se třou, někomu bych je věnoval.
Já to vidím na důsledek přesazení/přenesení do nového prostředí.
Pro mne, pote co jsem vse vyzkousel, bylo jedinym resenim je dat pryc a nahradil jsem je krunyrovci jednopruhymi.
Nevnadit, odlovit. Jak jednou zkusí, už nebude jinak, to je jedna možnost a druhá je ze zamyslet nad jejich potravníma nárokama a to krmení tomu uzpůsobit. Nevím jestli v tomto či jiném vlákně je to vcelku logicky popsáno od uživatele LiborSprysl.
Vnadíte? Ty je chceš chytat?
Já teda musim říct,že mi ancíci kytky nikdy neničili,ale co jim začít dávat patentky a file a tak,aby se naučili spíš na maso?
Z telefonu už asi víc nedostanu. V každém případě, pokud jsou to Anc., čím vnadíte? Nedá se tomu asi zabránit úplně, ale tohle je smutek.
Te fotce sice chybi detail poskozeni, ale rekl bych ze to je prace ancistrusu. Zvlaste pokud zbyla jen listova sitovina a hmote je vystrouhana pryc.
Ahoj, navazuju na téma. Dva dny zasazená štípatka, koupená v Bráníku, krásná, zdravá. Teď vypadá takhle. Ancistrusi dostávají zelené, okurka, paprika, tablety, kvalita vody vesměs ok, lehce vyšší ph. Měním. Nerad bych začínal s hnojením, ale... Co na to plénum?
) Je to okousané, nebo uhnilé? Dík moc za nápovědu. M.
Starší reakce
Když jsem je měl, tak Echinodorus a Sagittaria, jim chutnala nejvíc
Není to vyloučený. Mě třeba microsoria, kryptokoryny a anubiasy nekonzumují.
Tak na to jsou rady dvě, buď nemít ancíky, nebo ty rostliny, který konzumují. Možná drsné, leč spolehlivé řešení. Mrkni se do vlákna kde se o krmení ancíků pojednává, tam najdeš jídelníček.
Starší reakce
Tak uvidím, zkusím to. Díky všem
Trošku doplním Tvoj príspevok.
Aj pozornému oku skúseného akvaristu sa môže pomýliť tiež s Crossocheilus oblungus alebo Crossocheilus langei. Ale nie sú to zlé rybky, práve naopak.
docela pomaha dat jim list salatu denne, nebo alespon stred od salatove okurky... naucili se ze "zelena" je kazdej den na stejnym miste a od ozirani je pokoj...
Parmičku jednopruhou tam mam taky, ale ta si raději počká na vločky.
Tak uvidím, zatím to není tak hrozný, do ničeho dalšího se nepustili, tak budu zatím pozoroat, jestli někoho nezahlídnu. Jinak malawi fakt ne
Jako treba Parmicka jednopruha nebo Parmicka(Labeo) krasnoploutva(e) napriklad!
Nejsou SAE jako SAE. Pod tímhle názvem se schovává několik podobných ryb.
Já své SAE zbožňuji, akvárium je pro rybky, nevadí mi, že ožírají rostliny...Jen aby to nevypadalo, že se na ně za to zlobím...
Ale opravdu s nimi mám tuhle zkušenost. Ze Sagittaria subulata udělaly anglický trávníček
Mám pro ně různé tablety, Sera, Hikari, Tetra...s podílem rostlinné složky. Občas i ty kopřivy. Přesto se do rostlinek pustí. Každé akvárium je prostě originální a jedinečné.
Možnosťou je akva s rastlinami zrušiť a založiť si Malawi
lucie.aqua napsala: Rostliny určitě ožírají SAE, mi ožraly kromě H. polysperma i Sagittarii, jávský mech sežraly komplet... Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky. Tablety se spirulinou to nezachrání.SAEčiek sa musím zastať. U mňa je to v pohode, prikrmujem ich Sera Wels - Chips. Ja si skôr myslím, že to budú cichlidy.
lucie.aqua napsala: Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky...
Až se zima zeptá co jsi dělal(a) na jaře a v létě ... až nebudou, je třeba vytáhnout krabici se sušenými kopřivami a po spaření podávat
Kto to bol? -tazko povedat lebo H.polyspermu maju ryby celkom radi.Niekto ju ma zasadenu prave na tento ucel.
Rostliny určitě ožírají SAE, mi ožraly kromě H. polysperma i Sagittarii, jávský mech sežraly komplet... Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky. Tablety se spirulinou to nezachrání.
x-krát
No zkoušel jsem je pozorovat, ale nic zvláštního jsem neviděl. Zě sežerou parmičky jávský nebo jiný mech je normální, ale skoro celé listy? To mi nepříde. Vám už takhle ožraly nějakou stonkovku, nebo něco?
Souhlasím s LiborSprysl. Buď parmičky nebo cichlidy. Akorát se obávám, že už se to neodnaučí a ani přikrmování zeleným nepomůže. S trochou trpělivosti tu rybu určitě přichytíte při činu.
Všechny parmičky, i akara hnědá...zkuste víc krmit zeleným, asi to zanedbáváte...
Zdravím, nějaká ryba mi začala ožírat hygrophilu polyspermu a já nevím, která by to mohla být, abych to mohl nějak řešit. Nesežerou celý list ale nechaj uprostřed šťopku (foto). Máte nějaký typ, která by to mohla být, nebo která určitě ne? V akvárku mám SAE, jednu parmičku jednopruhou, 2 Denisovi parmičky, jednu akaru hnědou, 4 cichlidky pestrý, pancéřníčky a štikovce páskovaný. Podezdření mám na ty Denisonky nebo cichlidky. Máte někdo zkušenosti, žeby Denisonky takhle šly po kytkách?
Starší reakce
Se mnou nesouhlasící anonym, nejspíš indetitu změnivší bývalý místní rostlinný specialista, nebo jiný z mých "příznivců"
, pravděpodobně potřebuje ozřejmit, jaký je rozdíl v některých tvrzení. Půjčil jsem si kousek z encyklopedie.... Blatouch bahenní (Caltha palustris) je bylina rostoucí na podmáčených stanovištích od nížin do hor. -
® usine [165] – Re: Tomas11
Není to rostlina přímo do vody jen do vlhka.
Podmáčený je podle mého vyjádřením častého a dlouhého styku s vodou, zatímco ve vlhku dobře rostou třeba houby v lese
A když přijdou velké deště a terén je "podmáčený", neudrží houby stabilitu. Mám blatouchy spolu s ďáblíky v průběžně plněném "bahňáčku" a jsou téměř stále s krčky pod vodou. Takže je lze sázet do příbřežních zón jezírek bez rizika toho, že rostlina utrpěla újmu. S ohledem na již zmíněou ochranu této rostliny u nás, jsou vhodnější šlechtěné kultivary...
Přidat reakci
1 ...... [7] ...... 13
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10512x