Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:02 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tak určitě, trošku záměrně to hrotím. X-) Musíš zkoušet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:00 Muž Tomiino [43] Re: romant
aha :-) tak to je blbe :-( ja nemam sanci nachytat a Koblasa ted do Plzne nejede...takze se mohu asi s rostlinou rozloucit...snad jim bude stacit mrazene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:49 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Příjdeš o kosokvět, tedy pokud nezačneš krmit živým, ale to už se opakuju. ;-) Argumenty, že se bojíš toho či onoho mě nepiš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:46 Muž Tomiino [43]
tak to delaji skalary...potvory ted jsem dve nachytal...takze jake rady?nebudu davat pryc skalary,ani nechci prijit o kosokvet... :-) takze? krmeni jim davam granulovane jbl nebo tetra discus,nebo tetra rubin,sera granulky a dale pak mrazene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:25 Muž Tomiino [43] Re: romant
prave jim rozmrza artemka...zive nemam,nemam sanci jej nachytat a mam i strach abych si z rbnika neco nezavlekl...tak radeji mrazene patentk,koretry,artemky,atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:20 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Chce to živou, budeš mít po starostech, kloním se k názoru, že to jsou ty skaláry, mám s nima v tomto ohledu velmi bohaté zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:14 Muž Tomiino [43] Re: NHKG
taky si prave rikam..uz jsem mel nekolik teter a nic a skalary mam v akva dohromady tak 3 roky a nikdy rostliny nezraly...tak nevim ze by mely hlad? jsou furt hladovy...snazil jsem se fotit ale vsechny ryby prijedou k fotaku a cumi,kosokvet je v zadni casti akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomiino
Nešla by přidat fotka okousaného listu? Tetry okusují maximálně mladé výhonky a zrovna ty druhy co jsi přidal neokusují prakticky vůbec. Ani o Skalárech nevím, že by žrali kvítka (oni mají radši neonky smich ). Pancéřníčci zase kvítka maximálně vyhrabou, ale jenom ti velcí.
Pokud můžeš, aktualizuj tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2015 11:01 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Tipuju skaláry :). U mě tedy kosokvět tolik nelikvidují, ale mokřanku a hvězdoš spásají zdatně. Mokřanku jsem musel vyhodit, protože šly hlavně po mladých lístcích. Chce to přikrmovat zeleným - kopřiva, špenát, hluchavka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 10:44 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,tak snad jsem ve spravnem vlaknu abych se dozvedel co se deje v akva :-) krasne mi rost kosokvet,krasne do vysky hezke listy,listy ma hodne jemne.Do akvaria jsem dal nove obyvatele nez je zde v prezentaci,jeste jsem nebyl schopnej upravit.Plave zde 25 teter vlaknoploutvych,20 neonek,14 cca 5 cm skalar manacapuru,pancernicci...dnes pri odkalovani jsem zjitil ze je jakoby okousany,nekde az ke stonku,nekde spisky listku...je mozne ze by tyto rybky zraly rostlinky????
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2015 13:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pajuska
Dat rostlinu a Ancistruse od sebe, jinak to nepujde. Zachutnalo tak basti, tezko mu to vysvetlis :-D. Pravoverny rostlinar tuhle rybu v akvarku casto nemiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:06 pajuska – Ancitrus mi žere kytky
Ahoj potřebuju poradit . Můj ancitrus mi ožral už 5 kytku , a to mu dávám najíst(okurku, špenátový list),nevíte co udělat aby mi jí neožíral? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomason
Ja vzal ten jemnejsi. No a kolik litru, to si prece spocitas. Ja mam dno 10dm x 4dm, takze je to 40dm2, tedy potrebuju 40l Terramolu na 10cm vrstvu. Tak moc nechci, vzal jsem 30l a mozna ani nepouziju vsechen, rad bych pod nej jeste nejaky vyzivny substrat, ale o tom jeste uvazuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tomason
A kolik toho objednat na 112l akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:51 Muž Tomason [37] Re: Designer
Doporučuješ spíš Terramol 50K, frakce 3 - 6 mm a nebo 30K, frakce 1 - 3 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2015 12:49 Muž Tomason [37] Re: Amatértom
Nemyslím si: www.bonequip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 12:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Amatértom
Amatértom napsal: a ten terramol je bílý ? nerozčiluje to rybičky ? mně přijde tmavé dno lepší
Ne, je do cervena, trosku takova barva antuky.
www.bonequip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Yirka
Děkuji jsem od Litomyšle, takže Svitavy znám spíše okrajově nicméně tenhle obchůdek vypadá moc pěkně. Jinak Šumperk mám 85km od domova, to se mi spíše vyplatí ty kytky objednat přes net :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Designer
a ten terramol je bílý ? nerozčiluje to rybičky ? mně přijde tmavé dno lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Amatértom
Jestli uz budes menit dno, zkus se zamyslet i nad nejakym palenym jilem. Mel jsem necele dva roky ve 200l akvariu slusny pisek, ale ted tam prijde Terramol, protoze kazdy chce casem neco vic, a proc mit pro rostliny cokoli horsiho, nez si mohu dovolit. Terramol neni az tak drahy (Liapor je jeste levnejsi, ale resit jednorazove cenu slusneho obeda u akvaria mi smysl nedava, barva Terramolu mi nevadi, a konzistence mi dokonce prijde prirodnejsi).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 12:16 Muž Yirka [9126] Re: Amatértom
Co se rybiček týče, je ve Svitavách i lepší obchod než SuperZOO. rybicky.net/obchody/470
A pokud máš možnost, je nejlepší do Šumperka pro rostliny zajet osobně. Není to tak daleko a osobní výběr i kontakt je k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 11:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Designer
Až mi konečně přijde filtr tak nakoupím nové drobnější dno a přes daho objednám ty kytičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 11:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: koyack
Občas jezdím do Svitav, kde je Superzoo. Většinu rostlinek mám právě z Litomyšle, daří se jim dobře a ten obchůdek mám rád, ale přeci jenom to není specializovaná akvaristika a pán nemůže vědět o všech kytkách všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 06:44 Muž koyack [87] Re: Amatértom
Stavoval jsem se ve V.Mýtě v Holicích a je to podobné co se výběru týče. Designer radí dobře. Vybrat, objednat. Mrkněte se ještě na Jaroměř. Na stránkách píší, že rostliny jsou submersní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: koyack
však neříkám, že ne jenom jsem si dvakrát nechal doporučit neakvarijní rostlinu(acorus a Hemigraphis alternata) takže jsem se chtěl podívat i jinde, případně se lépe zpravit o vhodných rostlinkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2015 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: koyack
Ono objednat si rostliny u takove specializovane firmy (casto primo pestirny) je neco jineho, nez je vzit od prekupnika, ktery casto prodava i krmivo pro psy a kocky. Treba chci Echinodorus, tak vim ze ho koupim z pestirny, bude emerzni a neposkozeny. Prekupnik ho okamzite cely soupne do vody, a kdyz si ho neodnesu hned, macha ho ve vode a casto ve tme, vlastne mu ublizuje a nedava mu moc sanci co nejlepe prejit na submerz. Krasna cista emerzni rostlina jde v dobrych podminkach do submerzu jak po masle, ale takova machana ve tme, to uz je jine, chce se ji uz mnohem mene.

Taky je obcas videt (treba Hornbach na Cernaku), ze mezi rostlinami plave nejaka ta ryba. Rostliny vzdycky dezinfikuji, a ani primo z pestirny to neni 100% zaruka, ze neprijdou s rostlinou nejake patogeny (treba bakterie), ale cim mene clanku k dodani, tim vyssi sance je, ze dostanu rostliny v nejlepsim stavu a co "nejcistejsi".

Kdyz se chce vic rostlin, povazuji za vyhodne se nespolehat na nejaky meziclanek a to obetovani postovneho za to stoji, nehlede k tomu, ze kdyz vezmu vic, treba dostanu jeste nejakou rostlinku jako darek, coz zase vyrovna nejake ty naklady navic, nehlede k tomu, ze prekupnik muze byt o dost drazsi nez primo pestirna.

S kamaradem jsem se dohodl, objednali jsme balik rostlin. Pak jeste resil telefonat, ze neco neni a zda dodat pozdeji ci nahradit. No a nakonec, protoze to bylo dost rostlin, prisly darecky, a dost blbe se to delilo, kdyz jsme oba chteli presne jeden konkretni. Moudrejsi ustoupi, a nakonec to lezelo na stole, a obema nam bylo zinantni si to vzit, pricemz oba jsme mlsne koukali smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:11 Muž koyack [87] Re: Amatértom
Vozí jim je aqua-daho jednou za čtrnáct dní. Pokud se nepletu, tak zrovna včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 19:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Amatértom
Nebo pokud prekousnes postovne, vyber si rostlin vic (at se to vyplati) a treba tady:
www.aqua-daho.cz/…
prikladem:
www.aqua-daho.cz/…
Uz je to dele, co jsem tam rostliny bral, byl jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 19:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Určitě objednávají odněkud rostliny, stačí se pak domluvit a to co chceš ti přivezou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 16:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Designer
obávám se, že jsem však čistě vázán na nabídku zdejšího akva krámku. Ludwigiu by však míti mohli ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2015 16:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Amatértom
V akvaristice Ti prodaji nejakou rostlinu, ktera nepatri do akvaria, to uz tady bylo mockrat. Ber nejakou Ludwigiu, to roste dobre skoro vsude a ryby to zrat nebudou.
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris
Pokud chces neco jemnejsiho, pak:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
Tu mi oziraly tetry cisarske, vystipovaly ji vrcholky, ale rostla tak rychle, ze nejake ztraty byly fuk. Mel jsem tu rostlinu i s platami, ty ji nedelaly nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 15:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Co nadělám, budu muset nejspíš vybrat nějakou tvrdší rostlinku, v akvaristice mi snad poradí nějakou nenáročnou z nabídky. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2015 14:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Protože to jsou ryby, u nichž rostlinná složka potravy je hodně vysoko na žebříčku obliby a cabomba je fajn měkounká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Proč to dělají je podle mě celkem jedno. Důležité je, že jak s tím jednou ryby začaly, tak už nepřestanou. Rozluč se buď s ožíranými rostlinami a nebo vypozoruj které ryby to dělají a dej je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 12:57 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Cabomba
Ahoj, mám problém s touto rostlinou a sice ten, že je neustále ožírána a cupována rybičkami(hlavně mečovky a parmičky siamské). Nějakou řasu v akváriu sem tam mám, ale ta je u nich až na druhém místě, krmím klasickým vločkovým krmením, ale i adhezivními tabletami na sklo, které obsahují spirulinu. Proč jim tato pěkná, ale křehká rostlinka tolik chutná ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 21:13 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
Díky za odpovedi :-), tak holt parmičku a po diskuzi na chatu i oba thorakáty daruji, akvárium je pro ne nevhodné

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 17:30 Muž Tomson [1] Re: gupka
Mi parmicky take oziraji kytky,,uz moc a moc jich odeslo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 17:10 R Muž romant [27987] Re: gupka
Jinak odnaučovat jí to nemá smysl, musí pryč, už to bude dělat neustále i když bude mít přísun rostlinný potravy, jak jednou zkusí, už nemůže jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 17:08 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
romant. díky, i na chatu mi bylo poradeno že to bude asi ona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 16:40 R Muž romant [27987] Re: gupka
Podle mě ta parmička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 16:37 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy – Ryby mi žerou anubias
Zdravím, v mém akvárku už delší dobu pozoruji to že všechny nové lístky anubiasu jsou nemilosrdne požírány, mám tam jednu parmičku vláknoploutvou, dva thorakáty a asi 5.ti centimetrového ancistruse, nevíte která ryba by to mohla páchat , díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 12:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hajanek10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 12:16 Muž Hajanek10 [0] – Kdo požírá rostliny?
Zdravím, poslední dobou mi někdo v akváriu zdevastoval nádherné rostliny. Myslel jsem, že to způsobovali ancistrusi, tak jsem je separoval do jiného akvária. Ale rostliny stále někdo ničí. Kdo by to z následující osádky mohl dělat? Díky

Danie
Krunýřovec vláknoocasý
Lorikárie kopinatá
Mřenka pakistánská
Pancéřníčci
Tetry
Parmička nádherná
Parmička černopruhá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2014 19:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MonterMonty
Neritina spíš pojde hlady, než aby se pustila do rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jardzino
ani jedna z těch uvedených ryb rostliny neožírá , snad ani při tejdení hladovce jsem se s tím nesetkal , spíš bych to tipoval na tu neritinu která nemá co do huby (řasy) tak hlodá kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:19 Muž Tomson [1]
U me si parmicky nadherne pochutnavaji skvele na kytkach..hlavne ze jim chutna, :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 09:12 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám parmičku černopruhou , betu, čtverzubce , neonky a pancíky. Podle mě je to prožrané. Souhlasíte ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:05 Muž sux [117] - AmerikaRe: struback
moje akvárium je mu malé...tak radši popřemýšlej...nevšímá si Valisnérek a velkého echináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 17:31 R Muž romant [27987] Re: struback
Nedával bych je do menšího než těch 450 litrů a to od začátku, oni ze začátku docela dost rostou a v tom skoro 200 litrovým jim bude za pár měsíců těsno, zvláště mluvíme-li v množném čísle. Jinak abych odpověděl na ten prvotní dotaz, tak anubiasy, tuholistý kryptokoryny, hlavně dřevo na vocucávání a správný krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 17:27 struback Re: romant
kupuji si malý do 200l akvárka za rok budu mít 450l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=101