Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 17:17 R Muž romant [27982] Re: struback
Jedna mimosoutěžní. Jak bude, je, to akvo velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 17:14 struback – Jaké rostliny k gibbicepsům
Poraďte mi prosím,nějaké vhodné rostliny k gibbicepsům,mám spadeno na anubiasy,k
tomu si pořídím hygrofily,ty rychle rostou,ty můžou ožírat,ale stejně bych chtěl mít
akvárko hezké. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:29 Muž smajdalf [0] Re: Sid
jojo taky to zkusily,ale jak zjislily ze sou echinace chutnejsi... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 20:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: PEPIS1
...nebo tam dej Anubias, s tím nehnou ani náhodou... Chvilku mi trvalo, než jsem zjistil, které potvory mi ukusovaly špičky ještě nerozvitých listů anubiasu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 19:29 Muž smajdalf [0]
anubiasu si zas vsimaji rasy :) skalary uz tam davno nejsou(stare fotky)bouzel umrely po par dnech co sem je koupil myslim si ze to byly nejaky slabsi kusy :-( ty parmicky tam prisly az po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:55 R Muž romant [27982] Re: smajdalf
Jinak, bych upozornil na jiný problém, který příjde a tím je přítomnost skalár ve společnosti s těma parmičkama. S největší pravděpodobností bude docházet k tomu, že budou parmičky skaláry otravovat a i okusovat jim ploutve a za další je to akvo silně na hraně, tedy spíš pod ní, na skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:51 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
No a nebo tam dej Anubias, s tím nehnou ani náhodou. :) Nebo košík na hlavu jako pro psa. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:03 Muž smajdalf [0]
ok dekuji.takze porad do nich valit zeleny.ja jim rikal ze je vymenim jestli neprestanou ale asi mi nerozumely.asi spatne navazane telepaticke spojeni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 17:48 R Muž Silent [5949] Re: smajdalf
Zkus přidat kvalitní zelený vločkový krmení (Tetra Phyll, Sera Flora apod.). Jinak jim to nevysvětlíš nijak, leda zkusit telepaticky působit a vnutit jim svou vůli, ale tomu moc velkou šanci nedávám ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: smajdalf
No asi je toho zeleného málo...co víc chcete radit?....parmičky prostě zelené žerou... :-P :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 17:41 Muž smajdalf [0]
nikdo neporadi? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 21:31 Muž smajdalf [0] – zmetci
zdravim vas vsechny.nevi nekdo zvas jak mam mojim parmickam 4pruhym a mechovym vysvetlit ze novy listky echynacu nejsou k jidlu?vzdy kdyz konecne zacina rust novy listek tak mu uzerou spicku tone .dostavaji smesku spenatu s hovezim srdcem a obcas mrazene artemie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
To je určitě pravda, za pokus to stojí a když si tak Ancíky někdo vycvičí od malička, tak mu žádné rostliny ani začít žrát nemusí, ale záruka to není. Každopádně, jak jednou začne, tak nepřestane. Já každý den večer po zhasnutí hodím do akvária dvě čtvrtky tablety a vždycky na ně jdou oba mí Ancistrusi okamžitě. No a stejně mám některý rostliny obroušený. Zkrátka čerstvá sváča je čerstvá sváča, vyčítat jim to nemůžu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:39 Muž patamatix [408] Re: romant
Já se čím dál více kloním k výměně ancáků za zmíněné Otíky,nebo nějaké jiné ryby dna s ohledem na to jaký bordel dělají ancistusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 19:36 R Muž romant [27982] Re: MarekP
Tak ono je to s tím krmením taky o tom "kdy". Jako nejvhodnější pro tyhle noční brusiče je jim podstrojovat tzv. na noc, před, či po zhasnutí světla. Ovšem ono pokušení šťavnatýho listu echináče, je obvykle zajímavější krmě, nicméně za pokus to stojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:36 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Partou Otíků. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:33 Muž patamatix [408]
No takže do rubriky daruji brzo přibyde pár ancáků,teď ale je otázka čím je nahradit,ale to je již na jiné vlákno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Jak už ti tu napsali ostatní, jak jednou zkusí, tak nepřestanou, ať je krmíš, čím chceš. Mně nedávno začali ožírat Vallisnerie a Sagittariu platyphyllu...kdysi jsem taky míval Echinodory a dopadly vždycky stejně, jako ty tvoje, tak šly ven. Nějakou dobu uvažuju, že půjdou ven spíš ti Ancistrusi a časem pořídím Otíky. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Je to klasický požer od ancíka. Kdyby jsi zajel do starších příspěvků najdeš tu podobné fotky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:19 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Ancák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:17 Muž patamatix [408] Re: romant
Takže dle vašeho názoru? Pachatel je ancistrus? ;-) (nebo je jiná možná příčina?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Vyměň ancíky za otíky, jak jednou začnou už je to neodnaučíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:15 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Jak jednou zkusí už je to nikdy a nikdo neodnaučí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:14 Muž patamatix [408] Re: vaaclav
Zjevně jim to zachutnalo a né a né je to odnaučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Spíš pozdní, noční večeři. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:12 Muž Yirka [9118] Re: patamatix
Osobně bych si byl jist, že to jejich práce je. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:11 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Myslím si to také,jelikož jsem je dal do jiného akva na zkoušku a po týdnu se v původním bydlišti zatím problém nevyskytuje. Pokud si budu jist,že je to práce ancistrusů,tak je někomu daruji a nahradím je jinými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2014 19:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Řekl bych, že si Ancistrus dal sváču. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:01 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:00 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku ?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:00 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Je toto problém v rostlině? Nebo co si myslím já-práce ancistrusů?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:31 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Mám Spirulinu v prášku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:31 R Muž romant [27982] Re: invalida
No vždyť to píšu, na čichavce platí dafnie, mají to 2v1 a je klid a jak jsou po nich pěkně dobarvený a i tření bývá snažší. ;-) Jinak s tou nevzdělaností souhlas, to je problém i u lidí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:29 R Muž romant [27982] Re: geminika
Určitě je, ale asi jim více chutná ta řasokoule. :) Spíš než tabletky , bych se zaměřil na vločky , nebo granule s tím zeleným, k tomu se dostanou snáž. :-) Mám velmi dobrou zkušenost s tímto. www.happypet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:26 S Muž invalida [3881] Re: romant
Dovolím si podotknout že některý ryby to nemůžou pochopit co je vynikajících krmiv a stejně jim chutnaj kytky. Mrchy nevzdělanmý. ano romant napsal: Zajistit přísun zelený složky v potravě a teda jako ideál se mě jeví živý dafnie, rybníky už jsou plný. ;-) Samozřejmě, že krmiv s vyšším podílem rostlinné složky je na trhu nepřeberné množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:07 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Denne dávam zelené tabletky pre prísavníkov. To neni dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 12:15 R Muž romant [27982] Re: geminika
Zajistit přísun zelený složky v potravě a teda jako ideál se mě jeví živý dafnie, rybníky už jsou plný. ;-) Samozřejmě, že krmiv s vyšším podílem rostlinné složky je na trhu nepřeberné množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Koliza likviduje Riasovú guľu
Od kedy mám v akváriu Kolizy krpaté, pomaly ale iste mi ubúda z Riasovej gule. Videla som jednu Kolizu, ako si z nej odtrháva a potom tie kúsky plávajú na hladine akoby v penovom hniezde. Čo s tým? Obidve by som si rada ponechala. Pravdou ale je, že tá guľa mala v strede dieru, ale nebola vidieť. Teraz je z gule už takme len polovička s veľkou dierou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:42 DANMAZUR00
Vážně takže jr to normální dík super hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DANMAZUR00
už ti tady o tom někdo psal , kytce odchází listy neb vyrostla v pěstírně enerzně (nasuchu) , postupně shodí tyto staré listy a začnou růst nové submezní(podvodní) a vše bude vpoho , to prostě kytky z pěstíren dělaj , otrhal bych ty nahnilé , resp ty které rostou nejdál od středu růžice aby se co nejvíce světla a živin dostalo do středu růžice kde vyrůstaj nové listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:30 radim
ancistrus, když už se teda pustí do zdravého listu, tak nezačíná od kraje. Začne od středu a to tak, že tam postupně vyhobluje díru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:27 radim Re: DANMAZUR00
najdi si něco o emerzních a subemerzních listech ;-) ty echináče a jiné rostliny se pěstují takto www.vivarium.cz/…
Po zasazení pod vodu prostě začnou měnit listy, aby přežili. Když to napíšu až tak zjednodušeně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:15 DANMAZUR00
Tohle nesnáším jeden tvrdí to pak se další připojí a ten tvrdí ono.Takže je echinodorus v pořádku nebo není protože mu nevyhovuje štěrk?Jsem z OSTRAVA!!!Páni to jsem netušil ze akvaristi nabízí rostlinky za daco já za jednu utratim 60-100kč a ze jich budu potrebovat hodně kdyz to budu osazovat.No nevím jestli uvadavaji Staré listy ten echinodorus mam4-5tydnu a kdyz jsem ho kupoval byl nedotceny a po 3tydnech začalo tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DANMAZUR00
Netuším od kud jsi , no koukni občas do inzerátů , rostlinkáři většinou přebytky po stříhání darují za odvoz, za tejden jsem sehnal zadara rostlin na dvě takové akvárka jako máš, hol se tomu obětuje trocha času X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:48 radim
Ten echináč je v pořádku. To "ožrané" je starý list, který prostě končí a jestli si na něm viděl ancáka, tak jen proro, že už se rozkládá a to oni k svačině můžou :-) Dokonce bych řekl, že se rostlině daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:47 DANMAZUR00
Cezarmilan já vím vzdyt jsem psal ze vím ze nemám vhodné rybky ale ze jsou staré tak je nechám dožít a ze vím ze ta rostlinky neni vhodná do vody podívej se trochu zpet a nejde ten štěrk upravit musím ho vyhodit sehnat si nový a založit akva znova je to riskantni pro rybky jestli to jiňák nejde jaky mám sehnat?už jdu spát jdu do školy tak zítra cus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DANMAZUR00
Ak má rada mamka kvetiny, tak časom iste pochopí aj teba ;-) Máš malú nádrž na rybky, ktoré máš. píšem to preto, aby neboli ďaľšie problémy s nimi a čo potom mamka?
Vidím tam rastlinku accorus, tá nieje akvarijná a časom sa jej prestane dariť, bude odhnívať a budú problémy ďaľšie. Neprajem ti ich, to len, aby si vedel už teraz reagovať.
No ten štrk je žiaľ hrubý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:22 DANMAZUR00
Akva je 60x30x30 54litrů ale čistého bude min asi 43.Myslis ze je moc hrubý?Doufám ze nebudu muset kupovat nový založit znova akva je duška a nebezpečný(moc sterilní prostředí)a navíc mamka to vidí jako vyhazování peněz no a co tak budeš mít umělé rostlinky.Jako .neptal jsem se ale když jsem říkal ze mi nerostou rostlinky tak řekla bohužel prostě ti nerostou rostlinky a dál to neresila(je to skvělá mamka ale akvaristice moc nerozumi).Takže si myslím ze bude mit takový názor takže hledám co nejpřijatelnější možnost.Hnojim hnojivem akvaflor af-7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DANMAZUR00
Substrát, či štrk je na rastliny moc hrubý, máš tam niečo výživné? Myslím v dne. Akvárium má koľko litrov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:03 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Ja vím vpravo vzadu rostlinky nevhodná pod vodu a zvadnou ale tak jsem je tam nechal.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=151