Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 00:48 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: MShanti
:-D tohle mi něco připomíná...Já sice nemám mřenky,ani parmičky,ale ancíky,kterým postrojuju zeleninku. a taky tak vypadá třeba salát ráno,že z něj zbyde jen žebrování.Naučila jsem si je na zeleninu,tak musím dodávat pravidelně ano Však jak se blíží večer,ancíci čekají na obvyklém místě v obvyklém čase :-) a pak že jen "psy mají hodiny v hlavě",jak říká moje mamina smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 21:33 MShanti – Re: MShanti
Dobrý večer všem, musím to hned vykecat!!!! Zpočátku to nevypadalo, ale teď už ze salátu zbylo jenom žebrování!!! Chodí na něj jak parmičky tak mřenky a máte vidět ten tanec!!! Tak snad už budou mít moje rostlinky pokoj. Díky moc všem za rady. hop hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 19:32 MShanti – Re: vaclav
Tak salát plave i když je na malý kousíčky (je asi dobrý znát Archimédův zákon :-D ), tak jsem ho zatížila kamenem. Estetické hledisko bych raději nehodnotila... a miláčkové ho přehlíží jak rodný lány...uvidíme, co to udělá do rána. (Konečně, taky chodím v noci do ledničky...). :-D A ten špenát určitě zkusím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 18:57 Usine – Re: MShanti
Nevím jak dopadne salát, ale asi bych byl pro něco jiného, nevypadá to v akváriu zrovna pěkně. Radši bych zamrazil špenátový protlak z rybím masem. Kostka plave jen chvíli než trochu rozmrzne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:54 MShanti – Re: vaclav
A jejda! Díky za tip. Asi jsem měla nějaké náhlé selhání mysli, že jsem si toho nevšimla. Ale dokud jsem měla jen jednu, tak se nic nedělo. Ale vlastně teď mi to dochází...přikoupila jsem další mřenky a pak po nějaké době to začalo. Vypadá to, že padouch je dopaden!!! Díky hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:49 MShanti – Re: včelař
Tak salátek si spokojeně plave na hladině a moji miláčkové si ho ani nevšimnou. Pokud mi ty rostlinky likvidujou mřenky, tak ho asi musím dostat nějak na dno. Možná to bude vypadat jako hloupá otázka, ale jak??? Nařezat na malý kousíčky? Nebo zatížit kamenem? Nebo nevím. Poradíte prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 16:39 Muž včelař [44] – Re: MShanti
salát jak kdy většinou ne,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 15:33 Usine – Re: MShanti
rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna to jsou zřejmí škodiči na rostlinách. I těch parmiček je příliš moc, mám větší akvárium a více jak 3 - 5 jich nedoporučuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:53 MShanti – Re: včelař
Ještě mám dotaz, prosím. Ten salát asi nespařuju, že? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:50 MShanti – Re: včelař
Prima, dík, jdu jim ho koupit. ano ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:27 Muž včelař [44] – Re: MShanti
tak zkus přikrmit salátem nebo spařený mladý kopřivy nebo tak něco, mně to žerou všechny ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:00 MShanti – Re: včelař
Jo, jo, díky, světlo vylepším, ale přece není možný, aby v těch kytkách byly dírky přes noc. Stále mi to vrtá hlavou. Vypadá to fakt jak sežraný od šneků. Tak nevím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:21 Muž včelař [44] – Re: MShanti
Souhlas s Mrakoplash, taky mám 120cm dlouhý akva a měl jsem dvě trubice po 36W a bylo málo světla rostliny stagnovaly. Přidal jsem usporku 11W svítí odpoledne 5 hodin a růst se rapidně změnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:53 MShanti – Re: Mrakoplash
Dík za odpověď. Ono je to hlavně špatně nafocený, ale tím jsem začala. Je fakt, že jsem tam měla zářivky asi rok a půl (ne-li dva roky!!!) a jednu jsem před 14 dny vyměnila. Za 14 dní se chystám vyměnit druhou (nechci to měnit obojí naráz, aby to nebyl příliš velký šok. No a teď tam mám Sylvania Lux line plus F38/830 Warm white (vzadu, to je ta stará) a v předu Hagen 40W SUN GLO. Ale světlo je jasný, to máš pravdu. Jenže dneska ráno jsem se dívala a nové kytky mají další dírky!!! Už jsem na akva postavila plechovku se sardinkama a slíbila jsem rybičkám, že jestli nepřestanou, tak dopadnou takhle!!!! :-D Jen prostě nevím, které z nich to jsou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 05:18 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: MShanti
Rostliny ke svému růstu, mimo jiné, potřebují i dostatek světla. Bez dostatečného ozáření jim honojivem spíše přitížite. Na fotce v prezentaci to vypadá hodně tmavě, takže bych začal u světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 22:40 MShanti – Co mi žere echinodory?
Prosím o radu. V akva se mi vyskytla štětičková řasa. Poradili mi, ať si pořídím parmičky krásnoploutvé. Mám jich sedm v akva 260 l. Řasy zmizely, ale asi za 5 měsíců se mi začaly rozpadat echinodory. Vypadalo to jako požerky od šneků, ale žádné v akva nemám! Tak mi radili hnojivo, (prý málo železa), tak již přes týden dávám PMDD, ale je to spíš horší. Včera jsem osadila do nádrže Hygrophila polyspema a dnes odpoledne...dírky v listech!!! Waúúúú!!! Takže si myslím, že to není ani vodou, ani hnojením, ale nějaký zlatíčko si nejspíš na kytkách pochutnává. Mám tam 4 skaláry, 1x Labeo bicolor, 6x Botia macracantha a 7 parmiček krásnoploutvých. Parmičky jsou 10 cm velké a osobně je podezírám. Myslíte, že je to možné? Event. netušíte někdo co s tím? sad Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:41 Muž chrobak [0] - Cichlidy
I mě se můžou po patentkách umlátit)) Rostlin se vůbec nevšímaj(naštěstí) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 14:29 Muž Dixon [13] - Sumci
moji si pochutnaju aj na hov. srdci,patentkach,nitenkach, a este aj na slimakoch,ked rozpucim a hodim tak to potom cucaju :-P :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 04:19 Muž NASREDDIN [1383] – Re: MartinPHX
Moji drobci si s oblibou pochutnávají na i mnou oblíbeném pangasu dolnokém, samozřejmě bez úprav jak již uvedl Horác ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 01:43 Muž Horác [3942] – Re: MartinPHX
Pokud vím, tak na téhle planetě je pouze jeden jediný živočich, který si (dobrovolně) znehodnocuje svou potravu smažením, pečením, vařením a bůhví čím dalším. A je to Homo (prý) sapiens, nikoliv Ancistrus sp. :o) ... Co se druhů masa týče, nejpřirozenější by asi bylo maso rybí ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:03 MartinPHX
Zdravím všechny, chci se zeptat na maso pro ancíky.
Jaké druhy masa se jim můžou podávat, a musí se nějak upravovat (myslím teplotně).
Díky všem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:30 Kralicek11
hmm to je super co se docitam...moji ancici mi ohoblujou kdejakou kytku co jim tam dam..predevcirem jsem koupil nejakej kousek a ta kvetinka mi stala 98kc...mylim ze je to dcl skoda penez kdyz mi to ancici sezerou...co s tim?mam vedle velkyho AQ mensi AQ(20L)mam je tam dat a nejak je naucit na tablety?protoze ja si myslim te v mem pripade je kravina jim tablety hazet ve velkym AQ pac to sezerou bud perovci a nebo ostatni rybycky...:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:06 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A mám malinkatý dotaz: kdy mohou mít ancistrusi mladé (pohlavní zralost) ti moji mají ted 5cm na délku a sameček má malé výrůstky na tlamce ale nejsou tak velké jako u jiných, které jsem viděl např. ve zverimexu... Stáří odhaduju na cca 9měsíců možná 1 rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:11 Muž sportsmen [62]
Ahoj musím jen souhlasit s kolegy, dokud byli ancíci malí tak žádné kytky nežrali ale jak vyrostli pustili se do kytek, spousta lidí mi v tu chvilku radilo přikrmovat okurkami a dalšími rostlinnými druhy potravy ale problém přetrvával dál! Pak jsem si pořídil terče a začal krmit pouze masem a ancíci od té doby přestali kytky okousávat a jakmile krmím terčovce hodím několik kusů i ancíkům a je pokoj! Takže se podařilo ryby staré několik let naučit na maso a tak odstranit problém s ožíráním kytek! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:20 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak to čumím teda u mě to je to samé akorát že starší kořen měl stejnou drsnost jako má ted ten novější takže do 3 měsíců budou stejný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:04 Žena datura [104] – Re: stanovsky
řekla bych, že jo. ten můj už stačili ohoblovat fakt profesionálně, že se celej leskne :)
a když to srovnám s tím, kterej mám u žebrovníků (oba kořeny jsem dostala současně), tak je vidět, že se o něj nikdo nestará :-D je na něm takovej matnej povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:41 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: datura
Takže to že ten starší kořen je takový hladký je tím že jej ožírají ancistrusi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 17:58 Žena datura [104]
taky není na škodu zajistit jim přísun dřeva, lignin jim pomáhá trávit. ty moji tráví drtivou většinu na kořenu a kytek si nevšímají (tím nechci říct, že ancíci žerou primárně dřevo, ale je to důležitá složka potravy a lignin je i v buněčných stěnách všech rostlin ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:52 Muž lachon [8] - Cichlidy
zaplať pánbůh že mě je nepapaj protože bych tam už neměl nic :) ale určitě když jim koupíš náký tablety a budeš je s tim cpát tak ty rostlinky musej omezit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:13 Muž Geri [29] - Skaláry
Jo a taky jsem si všiml že jim uplně nejvíc chutná dužina z listů plovoucího Limnobia, dělaj do něj dobré dirky, v ostatních AQ se to množí jak mor, tak jsem našel konzumenty :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:11 Muž Geri [29] - Skaláry
Proto jim raději žádné zeleninové saláty nepodávam, teda aspoň ne těm co mam okrasných akvárkách, tý chovný skupince dole občas naložim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:09 Usine – Re: LangMaster
Taky se mě to stalo. Po druhé várce mladých se ancík, který nikdy rostliny nežral, do nich pustil z velkou chutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:05 Muž Geri [29] - Skaláry
Dobré je dávat ancíkum tabletky se spirulinou, Sera Spirulina Tabs jsou ideální, mam chovnou skupinku pod Black Mollama, daří se jim tam supr, živorodky maj špatné trávéní a to jim vyhovuje, jinak Black Molly maj rády taky "zeleninu" tak si takhle pomahaj, ale jsou ty tabletky zbytečně velký, ve vodě naboptnaj a pak je toho až moc, už několikrát jsem se takhle spálil. Ale štve mě jaký jsou ancáci prasata, hrozně kadí, chce to každý 2 dny odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:00 Zdenek58
Já dával nedávno párkrát do akvária slabý plátek okurky za účelem odlovení přemnožených šneků, ancíci se okurky ani nevšimli (jsou 3, cca 7-8 let), ale po tabletách (Tetra TabiMin, PlecoMin a TetraWafer Mix) jdou hned, jak je vhodím do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:46 Muž LangMaster [24]
Dejte jim mraženej špenat ja si ho připravuji tak že si ho dam do misek na led a potom jen ty kosky necham přirozene rozmrznout a davam to jak ancikum tak tetrovitejm rybam hlavne tetra císařská ty se mužou utlouct myslim taky že to jedna z ryb co žere rostliny a pokud se ancici trochu pusti do rostlin tak to je většinou po mladejch samci doháněj co nestačili při hlídání potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:43 Muž Yirka [9123] – Re: The Edge
Přesně tak byl míněn můj příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:41 The Edge
Aha, takže to je vlastně dobře, že ti moji zeleninu odmítli a pak už jsem to nezkoušel. Ještě by se mi mohli pustit do rostlin v akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:38 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: The Edge
Taky mi nežerou okurky ale s chutí ty řasy. A co hlavně že maj nejraději nítěnky co spadnou na dno. Hned se přiženou a začnou se o tu kouli nítěnek prát ani ostatní rybky k tomu nepustí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:38 nemesizer
presne tak ide o to ako si ich naucite ja im od mala krmim vyhradne len krmivom s obsahom zelene (SAK green)a pripadne nejake tie granule (Vitakraft POND food special) a mam pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:35 The Edge
Lidi jak to děláte, že vám ancistrusi baští okurky? Já jsem zkoušel okurku, pak čínské zelí a ani ancistrus ani gibbiceps to nežere. Ani rostlin si nevšímají (to jsem samozřejmě rád). Ale skvěle mi čistí akva od řas a když jim tam hodím tablety určené pro ryby žijící u dna (jmenuje se to TetraWaferMix), tak to jim velice chutná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Zajímavé. Mám 2 ancistruse a kytky nechávají na pokoji a žerou zrovna to co spadne na dno (vločkové nebo nítěnky) nebo ožerou místa s řasou na skle a na předmětech v akváriu. Žádný problém s nimi není. Kdo ví co těm ancistrusům co žerou kytky chybí ve výživě. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:12 Muž Yirka [9123] – Re: Agis
Přesně jak píše Václav. Jakmile si zvyknou je konec. U mne to začalo, když jsem začal přikrmovat okurkou a jinou zeleninou. V ten moment vzali rostliny útokem a nezbylo mně než je vyměnit (rybky). Od té doby mám pokoj. Chce to však pestrou stravu a nezapomenout na to, že rádi i maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:42 Agis – Re: vaclav
Tak pokud uz ve 4 cm jsou nesnesitelny,jak to bude vypadat,az budou mit kolem 9 cm? smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:35 Usine – Re: Agis
Do určité velikosti to s nimi jde, ale jak začnou žrát rostliny, nezbude ti než je dát pryč.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:25 Agis – Re: Jurasek
Tak dobre ...V pondeli skaknu do zveraku(Stejne tam mam namireno,uz kvuli cichavcum) a koupim nejakou mrazenou havet :-D ...Deeekuji moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:21 Muž Jurasek [137] – Re: Agis
Pokud se jednou naučí na rostlinky, tak je těžké je to odnaučit. Jsou to všežravci, zkus jim dát sem tam patentky, nebo nějaké maso. Dobré krmení je od Sery - Wels chips. Jiné nemám vyzkoušené.
Edit: To jsem to psal vážně tak dlouho? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:17 Muž Dixon [13] - Sumci
nauc ich na tablety ano, aj mne ozierali rastliny ale naucil som ich na tablety a rastliny si uz nevsimaju,moji si daju aj vlocky,hovadzie srdce... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:12 Agis – Ančíci ožírající rostlinky
Ahoj....Dobry den :) ...Mam kapanek problem s ancikama...Nedavno jsem zalozila akva,do nehoz jsem zasadila plno rostlinek(Dily Mraku :-D ),ale bohuzel,moji ancistrusove se do nich s chuti pustili.Proto me napadlo,ze maji nedostatek rostlinne potravy,proto jsem ji tam dala nakrajenou okurku.Samozdrejme dle ocekavani se do ni s chuti vsichni anci pustili...Ale v niceni rostlin pokracuji stale...Neznate nejaky spusob jak jim v tom zabranit?Po pripade,nejake osvedcene krmivo pro tento druh rybek?(Ancistrus ancistrus)...Dekuji predem,tem co odpovi X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 18:12 Štěpán
Lývanec tam určitě je. Taky polybek a plyvajzník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2008 18:11 dado
Ja som sa pytal na rastliny a nie na vymenovane slova po L. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=551