Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.05.2012 17:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: spajk17
Kořenový systém pod vodou i mírné zatopení krčku nevadí, pokud není opravdu trvalé.Bez dostatku vody tato pryskyřníkovitá rostlina rychle vadne a hyne. Stvol je poměrně dost tuhý a překvapivě ani ryba není úplný blb...blatouchy nežerou smich Protože jste blatouch našel v potoku, tak bych rád upozornil na to že se jedná rostlinu chráněnou a pokud budete mít zlé sousedy, mohl by se u vás objevit inspektor ČIŽP a budete muset prokazovat původ rostliny. ano To se týká i obou našich leknínů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 17:09 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomas11
já jí mam vee svem jezírku a dal jsem ji do kvetinače a nepotopil sem ji celou když jí potopíš celou tak zajde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 17:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas11
Není to rostlina přímo do vody jen do vlhka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:37 Tomas11 – Blatouch v jezírku
Dobrý den,
našel jsem v potoku krásný rozkvetlý blatouch a přemýšlím, že bych si ho dal do jezírka - neco jsem si o něm přečetl a je prý lehce jedovatý - nemůže se stát, že by se ho rybky (Zlatý karas) pokusili okusovat a tak se otravili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:22 Muž Ad@m [1051] Re: geminika
Keď vyberieš skaláre určite už rastliny budú v pohode. Skaláre vedia zožrať absolútne všetko od Egerie po Hygrophilu, mne žral H. corymbosa Cherry Leaf a odvtedy, čo nie je v akva žiadny problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:52 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Sid
Ano ano ano. 3x ano. Nie som na hlavu ;-) Čítala som si vaše príspevky. Len sa tie skaláre aj Black molly tvária ako neviniatka. No ale záver je teraz taký, nakoľko už rastlinka nemá mladé výhonky, tak ďalšie kúsance na nej nevidím. Preedpokladám, že ďalej neporastie, ale nevadí, lebo je dosť vysoká a tak to aj stačí.Všetkým ďakujem a želám pekný deň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: geminika
...Mohly by to robiť aj niektoré guramy alebo skaláre?
Tak ještě jednou, celkově potřetí: ;-) vyndejte skaláry a uvidíte, kdo je pachatelem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:12 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak stále čumím do akvarka, ale ešte som nikoho nenačapala, že by odhrýzal z rastlinky. Po troch dňoch má rastlinka okúsané všetky vrchné listy tak, že z nich ostali len žilky. :-| rozzureny Tie dlhé a staršie listy sú okúsané len minimálne. Zatiaľ. Mohli by to robiť aj niektoré guramy alebo skaláre? Ak to robia podľa vás Black moly, tak hneď ich dám preč. Nebudú mi žrať moje ťažko vypestované krásne rastlinky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 20:53 Muž jajaapaja [174] Re: Wampi
Já i plátek brambory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 08:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
Čerstvá kytka, je čerstvá kytka smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 22:32 Žena geminika [39] - Živorodky
Ďakujem za vaše rady. Zelené krmivo majú denne 3-4 granule, sem tam uhorku alebo špenát. Teraz im občas nasypem aj Spirulinu. Nemyslím, že by mali nedostatok pestrej stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 15:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: geminika
...Za dve hodiny mi nejaká sviňa v akváriu zožrala na nej mladé, vrchné lístky...
Souhlas s LiborSpryslem - na vině budou skaláři. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.04.2012 07:06 R Muž romant [27987] Re: geminika
Udělal bych si procházku k nějakýmu rybníku a nalovil jim živou potravu, třeba dafnie a budou to mí 2v1, spousty zelenýho v masitým obalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
No ono to chce také dávat rybám krmivo s rostlinnou složkou, pak nebudou ožírat rostliny...Rostlinnou potravu vyžadují i mnozí ortodoxní dravci, jako jsou třeba skaláři ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 23:08 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Cosmogagy
Uvedomujem si, že je tam veľa veľkých rýb, ale fungujú tak 2,5 roka a zatiaľ je všetko OK. A práve, že tie skaláre a guramy sa mi páčia najviac. Vždy som ich chovala spolu a vydržali dlho.
Tie Black moly ma nenapadli, že by to mohli robiť. Skôr som myslela na niektoré guramy. Možno práve tie bozkávacie, lebo stále chodia pusinkou po rastlinkách, ale asi kvôli riasam a nie ako na šalátik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 22:59 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: geminika
Koho se zbavit kvůli rostlinám ti na 100% nepovím (osobně si tipnu Black Molly), ale každopádně ta rybí osádka je celkem hrůza děs, aspoň z mého pohledu.
6 čichavců, 3 skaláři a dva thorakáti. To je jedenáct velkých ryb do takového akva. A to mi příjde strašně moc. Skaláry bych dal pryč jako první, a z čichavců bych nechal jen jeden druh (z osobních preferencí bych volil ty Bozkávače :-) ). Chudáka osamocenou platu bych asi taky někomu věnoval, a posílil hejno teter na cca 15 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 22:38 Žena geminika [39] - Živorodky
Priniesla som si krásnu Hygrophila corymbosa 'Siamensis'. Je vysoká asi 30 cm a každý list je dlhý cca 10 cm. Vyrástla mi v mojom menšom akváriu rybicky.net/nadrze/7242 , kde sa jej úžasne darí. Mala som tam dve, tak som chcela takú aj v tom väčšom rybicky.net/nadrze/10628 . Za dve hodiny mi nejaká sviňa v akváriu zožrala na nej mladé, vrchné lístky. Z toho veľkého akva som dala nedávno preč dvoch veľkých (cca 13 cm)Prísavníkov, lebo tie rastlinky, čo som si doniesla minule mi niekto zožral úplne na stonku. Tak som si myslela, že to boli oni a dala som ich preč, aby mi nezožrali aj túto krásnu rastlinku. Oni sú preč ale niekto mi ju obžiera aj tak. Viete niekto koho sa mám ešte zbaviť z tých rýb, ktoré tam mám? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:35 Muž Sentinel.czech [0] - Asie – Parmičky a Alternathera (plevuňka)
Zdravím ve spolek, nemáte někdo nějakou radu čím spestřit parmičkám a mřenkám potravu aby mi nelikvidovali plevuňku? Během dvou dnu ji kompletně celou zrušili :( Krmím je sera wipa chips, sera flora, deně dosávají kus zeleneho salatu, a kousek okurky, jednou za měsíc či trošku déle dostanou patentky - přes to všechno tu červenou kytku prostě zlikvidovali - takže evidentně jim něco ve stravě chybí - ale netuším co.
Díky za názory či postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 06:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: pindruskaP
Krmte více zeleným a nebudete muset řešit jestli vám rostliny žerou rybky nebo ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 06:06 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Fotka k příspěvku Prosím o radu - měla jsem koupenou tuto rostlinku, ale vždy mi nové špičky byly ožrány.. Myslíte, že to ancistrusáci nebo rybky? Je moc měkká, tak je láká?? Je to ta červená (foto jsem si vypůjčila z cizí prezentace..)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rosemil71
Jak je tu už napsáno, dělají to pravděpodobně Ancitrusi. Přikrmování z mojí zkušenosti nepomůže, jedině je někomu věnovat. Ale oni neožírají všechny druhy rostlin, jemnolisté rostliny by ta osádka měla nechat na pokoji.
Takhle nějak vypadají ožrané rostliny od Ancitrusů: rybicky.net/nadrz/6396/d56067.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:58 Muž SanelOne [5] - TetryRe: rosemil71
Tak s největši pravděpodobností to sou ancistrusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:34 rosemil71 Re: romant
Pravda,to nejdůležitější jsem nenapsal:osazenstvo nádrže.
Takže jsou to platy,danie,neonky,blackmolly,parmičky čtyřpruhé ancistrusy a pancéřníčci.Celkem asi 30-35 kusů.Přesněji počet nemohu určit,protože tento chov jsem zdědil a na důkladnou inventuru zatím nebyl čas. ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 13:32 R Muž romant [27987] Re: rosemil71
Nejspolehlivější metodou je, nechovat ryby, který to ožírání způsobují. Neznáme složení rybí osádky, tak se bude těžko konkrétně reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 13:17 rosemil71 – Požírání rostlin
Prosím o radu.
Asi po 20 letech jsem se pro moji malou dcerku rozhodl založit akvárium.Vše proběhlo podle očekávání,protože mám trochu zkušeností z minulosti.S čím se však zatím neumím vypořádat je neustálé okusování rostlin rybami.Vždy když dám do nádrže novou rostlinu,do několika dnů ji ryby dokáží totálně zdevastovat.Začal jsem i přikrmovat krmivy s rostlinnou složkou,ale ani to můj problém nevyřešilo.Nezná tu někdo nějakou jinou metodu,jak popsanému jevu do budoucna zabránit? Děkuji. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:39 Muž SanelOne [5] - TetryRe: NHKG
Ok. Zatim díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SanelOne
Pokud rostlina nahoře roste, tak to není potřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:46 Muž SanelOne [5] - TetryRe: NHKG
Mám to tedy nechat uhnít jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SanelOne
Tohle není dílo ancitrusů. Tohle podle mě ani nezpůsobily žádní obyvatelé akvária ale spíše ten list uhnívá. Pokud to byla nová rostlina z obchodu, tak je to normální. Rostliny se pěstují mimo vody (emerzně) a po vložení do akvária shodí listy (emerzní) a vyrostou jim nové podvodní (submerzní).
A ano, na té mojí fotce takové díry dělají ancitrusi a jim příbuzné ryby, nikdy neožírají od kraje listu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:15 Muž SanelOne [5] - Tetry
Fotka k příspěvku Toto je fotka ze včera...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:12 Muž SanelOne [5] - TetryRe: NHKG
Dal si sem správnou fotku Jirko? Mě totiž moc ožraná nepřijde :-) Já tam mám přímo díry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:10 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
Patentky jim občas dávám. Žere to i žebrovník. To file jim mám dát syrový jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SanelOne
Jak jednou ancíci začnou ožírat listy, tak z mojí zkušenosti s tím už nepřestanou. Jediným řešením je se jich zbavit (darovat/prodat). Ale pro jistotu se ujisti, že to ožíraní je od nich. Poznáš to podle poškození listů. Pokud to způsobují ancíci, tak listy jsou vyžrané uprostřed a žilkování je netknuté.
Vypadá to nějak takto: rybicky.net/nadrz/6396/d56067.jpg
(je to moje fotka a listy ožrali L128, což jsou příbuzní ancitrusů a způsobují stejné škody)
Pokud by jsi něco místo nich, tak se zkus podívat po krunýřovcích rodů Rineloricaria a Dasyloricaria. Žerou řasy, rostliny a krmivo nechávají na pokoji. Akorát nejsou tak atraktivní a moc se nehýbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Zkus je více orientovat na masitou stravu, jsou to všežravci a takhle si z nich děláš zbytečně vegetariány, kteří o to více mají chuť na rostliny. Dej jim třeba rybí filé, nebo patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:37 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
Hm, po tom co sem si tu přečetl sem si to taky myslel, ale když je pozoruju na těch rostlinách, tak sou tam tak 5 vteřin a vykašlou se na ně. Si teda nejspíš počká až když odejdu a vrhnou se na ně. Jde tomu nějak zamezit? Dávám jim pravidelně třeba okurku, ale to asi jen tak nepomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:19 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:16 Muž SanelOne [5] - Tetry – mokřanka žebrovaná
Mám v akvariu mokřanku žebrovanou (Hygrophila costata) teprv 3 dny a už je okousaná. Šneky nemam, z ryb mám tetry černý, červený, mečovky a ancistrusy. Plus žebrovníka. Koho z nich můžu podezřívat? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2011 21:51 R Muž romant [27987] Re: viktor267
Brusič ancík. Bude to znít blbě, ale když to jednou zkusí, tak Ti už nic nepomůže. Můžeš zkusit přikrmit nějakou zeleninou, nebo rybím filé, jsou to všežravci, takže za patentky Ti taky poděkuje, ale jak jsem napsal, vždycky se bude rád na listy zvláště echináčů vracet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: viktor267
Jediným řešením je zbavit se Ancitruse, musíš ho prodat/vyměnit/věnovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:49 viktor267 Re: havex77
mam echinodorus a aka ryba ho moze jist lebo je trochu deravi (ancistrus prisavka thajska)
a ako sa da tomu zabranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 17:03 havex77 – Okusování Zákrutich
Včera sem si koupil nový kytky do akvária a koukám a co nevidim - ti zmetci kančící okusují konečky zákrutich a já si naivně myslel, že je budou maximálně vyhrabávat :) .. Vadí to kytkám hodně ? Přežijou to ? Neni to teda žádnej extrém fakt jenom konečky. Jedná se o Kančíky Zelenooké a Zákrutichu Novosvětskou. Díky moc za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:57 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Ty salát a ancíci kuře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:56 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
jj mě též nechcou nic jiného jen tyto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
jasné..napadali mi len jemnolisté (tenkolisté) rastliny..do anubiasu sa nepustili ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:53 Muž fido16 [631] Re: romant
Pohoda ja jim dám renie :-D. Proti pálení žáhy :-D. A nad tím kuřecím jsem taky přemýšlel musím to zkusit. Nějak tak postupně zkouším na co půjdou a na co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:50 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
No jinak zbytek rostlin ok. A sem tam tam vidím ancíka takze to je od nich. Jsou nenažraní:-). Ale zatím mi to nějak extra nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:49 R Muž romant [27987] Re: fido16
To bude stejně dělaný na přepáleným vomastku, tak aby je potom nepálila žáha. smich To rozhodně ne, ale o krmení vařeným kuřecím masem se tady nedávno diskutovalo a vyplynulo z toho, že je to možné. Musíš pohledat už nevím jaký to bylo vlákno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
pozrel som tie foto.. ano moje rastliny vyzerali takto keď som mal nevhodný chemizmus vody v akváriu a ryby tomu len kúsok pomohli rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:44 Muž fido16 [631] Re: romant
zkusím tu sirovou filetu. Myslíš že i vepřové nebo hovězí maso? Jinak od oběda zbyl řízek že bych jim ho hodil na noc ať se baví :-D ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:42 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
V profilu mám fotky okousaných rostlin ale nemůžu si vzpomět na název rostliny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748?od=351