Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Žádná další stránka   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:37 marfi – vodník
já jsem chemik, mě o rozborech mi nic nemusíš říkat, spíš mi jde o to aby to doma nevypadalo jak v laboratoři (chemii se už roky nevěnuju) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:35 Muž [] – filtr
....filtr čistím každý týden....Proč tak často a jakým způsobem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:33 Vodník – .
www.aquar.cz/…

Maj to levný a platíš poštovný, tak se vyplatí jich koupit víc. Určitě na celkovou tvrdost, knk, ph, NO2, NO3.
Já mám od nich vše, ale testy na železo a měď maj dost blbý, spíš na měření hodně velkých množství.
Testy na tvrdost jsou i hezké a zábavné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:19 marfi – alergie
Alergii mají nejspíš na mě. A start filtr budu muset koupit. (Já mám sice to menší (60l) akvárko už tři roky a půl roku, ale nikdy jsem s ním neměla ani polovinu starostí co s tímhle "velkým" (120l) za dva měsíce). Jak se testují nitridy? na to jsou nějaké testry? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:18 Žena Vesnach [56] – ..
Vodnickymu never! Za normalnich okolnosti ryby pozira. On to je masovej vrah taky! Staci se mu zadivat do oci, tam vidis jen kostricky z rybicek.


:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 11:16 Vodník – .
Kup si nějakej Filter start, obsahuje správný bakterie do filtru. A testy vody aspoň na NO2, ten rybám vadí nejvíc. Krupičku a rozpad ploutví dostanou jen když jsou něčím oslabený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:09 Žena Vesnach [56] – marfi
A jak to myslis? Myslis, ze umrely, protoze mely neonkovou alergii? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:05 Marfi – a otázka
ještě jedna otázka. Má tedy smysl kupovat do tohoto akvárka parmičky černopruhé a neonky? (mám je v malém akváriu a moc se mi líbí a chtěla bych je i tady, ale zatím pokaždé když jsem se o ně pokusila, tak zemřeli (z tohoto pohledu jsem docela dobrej masovej vrah) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 11:02 Žena Vesnach [56] – marfi
Pocitej vzdycky s tim, ze kazda zakoupena ryba ma kriticky obdobi 14 dni, kdyz do te doby zemre, tak s nemoci sis ji uz koupila.
Karantenu a trpelivost ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 10:59 marfi – :(
je pravda, že po tom, co jsem předevčírem eutanazovala i zbytek trápících se neonek, tak už mi žádná nová ryba neumřela a kupodivu se i ty prťousci od pavích oček a od plat docela zabydleli.
Prodejen bylo víc, procházela jsem Prahu a kde se mi něco líbilo.. už to neudělám slibujuuuu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 10:54 Žena Vesnach [56] – ..
O kreckovi nepremyslej, radeji premyslej o tom, jak vymenit prodejnu, kdes ryby nakoupila. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 10:50 marfi – Co je špatně?
Dobrý den, chtěla jsem se poradit.
Před 2 měsíci jsem si založila nové 120-ti l. akvárium. Hned s přinesením prvních ryb (cca po týdnu) jsem si do akvária zavlekla krupičku. Z původních 14 ryb zůstalo i přez léčbu do tří dnů pouze 3 ks (2x plata, 1 ancistrus). Akvárium jsem léčila, přeléčila, nasadila jsem po 3 týdnech, kdy se všechno zdálo být v pořádku paví očka (přendala jsem je ze svého menšího akvária) Paví očka prospívala dobře, narodila se malá. Po týdnu jsem nakoupila další rybičky (nepamatuji se přesně ale cca 2x čichavec, 2x ancistrus, 5x Danio čtyřpruhé. Tyto ryby byly v pořádku a koupila jsem tedy další (opět po týdnu). Další ryby začaly znovu hynout, vypadá to na rozpad ploutví, krupička. Uhynulo mi docela dost ryb ve velmi krátkém čase .. cca 11 neonek, 2x parmička černopruhá, 1 čichavec, paví očka, 2x black mola, 1x bílá mola, v rozmezí 5 dnů, do toho všeho se narodily malé platy a další paví očka.
Chtěla jsem poradit, jeslti někdo netušíte co je špatně, jeslti výběr ryb, nebo jeslti to může být vodou (neměřila jsem pH, ani tvrdost)- (měním cca 1/3 každých 14 dnů) odkaluji, filtr čistím každý týden. (Odmítám už vodu solit a znovu zvyšovat teplotu, protože po tomto zákroku při prvním pokusu o léčbu krubičky mi zahynuly i zcela zdravé ryby)

popis akvária: Pozadí žádné není (jen tapeta) filtr původní ze setu jsem nahradila lepším, molitanovým s menším průtokem, ale větším objemem filtru, topítko původní (vyhovující)teplota 25°C, dno pokryté (do výše 3-4 cm) kamínky, cca 4-8mm černobílé, dva větší lávové kameny. Rostlin mám dost a rostou dobře - (neodborně, dva typy přesliček, a jeden typ kapradí - nejspíš bahnatka bezstopečná, růžkatec ponořený, rohatec jemnolistý) dále dvě listnaté malé kytky. Akvárium je úměrně zarostlé. Zářivky dvě v krytu, klasický set.

Děkuji za rady, nebo poznámky (každopádně už začínám přemýšlet o křečkovi) :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2006 20:34 KejPi – Destilovana voda
No na destilovanou vodu bych byt tebou zapomnel. Zrejme by pochcipaly rasy, ale rybicky taky ;-) Destilovana voda je v podstate jed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 18:01 Muž wladys [291] - Cichlidy – JA
....čím svítíš..hnědá řasa je většinou z nedostatku světla,nebo při špatném světelném spektru.A ta hladina dusičnanů je opravdu normální...vždyť píšeš že je to založeno teprve 14 dní...v tu dobu nastává prudký nárust tusičnanů.Rostliny to trochu odbouraj.Pokud jich máš dost.....ale chce to SVĚTLO!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 17:15 ja – wrong
A co když mi ty řasy zničí zatim ty rostliny? Sou to jednak zelený vláknitý a jednak hnědý (hnědý zřejmě kvuli tomu no3). Budu měnit vodu každý týden 1x, buď za destilku nebo nějakou koupím,dá se taky tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 16:58 Muž wladys [291] - Cichlidy – dd
Na mastné fleky je dobrý líh...mastnotu očistíš a líh se vypaří.Žádný JAR a podobné svinstva bych nepoužíval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 14:57 Ota – čištění
Děkuji za rady.

Myslím jak otisky na vnější straně skel, až bude akvarium zařízené, tak i vnitřní strany (než akvárko "nainstaluji").

Zdravim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 10:55 pirát – čištění
myslíte asi otisky na vnější straně,tak používám clin na mytí oken,a vnitřní skla škrabkou nebo magnetickou stěrkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 20:23 Žena Wampi [54] – čištění
Já bych použila pouze to savo. Osobně používám roztok sava prim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 19:43 Ota – čištění akvaria (prazdneho a noveho)
Zdravim,

snažím se začít s akvaristikou a ocením rady zkušenějších.

Rád bych se Vás zeptal, čím vyčistit nově koupené lepené akvárium?

Jde mě hlavně o to, abych nějakým prostředkem nepoškodil silikonové lepidlo a akvarium pak netěsnilo či se nerozlepilo.

V jednom akvarijnim obchodě mě poradili roztok vody se Savem v druhem slaby roztok Chlorominu.

Čím čístíte mastné fleky na skle akvaria (např. od rukou)? Lze použít technický líh či jarovou vodu?

Díky za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 20:30 chjo – .
Vážně, to je vůbec možné těch 0 coze ? Nám teče z kohoutka tak 25 coze Ale v tom testu je napsáno, že při 30 začínají růst řasy a sinice, a řasy fakt rostou, teda doufám že se to spraví, vše je totiž opravdu založeo podle návodu a správných zásad, dokonce filtr je velký,(řekněme asi 1/15 objemu akva - 2l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2006 14:29 Muž [] – dusičnany
Dusičnany 30 nejsou nijak dramatické. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.09.2006 12:16 – No3
Dusičnany by měly být mezi 25 - 100, takže 30 není nijak moc. Já mám opačný problém, z vodovodu mi teče 0 mg a v zaběhlém akv. mám sotva 5 mg. Zjistil jsem to nedávno, nejspíš proto mi nerostou rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 10:12 Jirka – noné
Mám zkušenost, že čím menší akvárium, tím náročnější udržet tam slušný biotop. začni s ancistrusama a pavíma očkama. Moc nekrm a po nějaký době ( 2 měs. ) bys měl mít nastartovaný filtr a vyrovnanější hladiny dusičn. .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 06:07 pirát – špatně
ano až se vše zaběhne , rostlinky rozrostou ,nepřeženete to s rybí osádkou a budete dodržovat standartní postupy při údržbě,tak řasu dostanete to patřičných mezí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 20:03 chjo – .
Myslíte že časem až se ve filtru rozmnoží nitrif. bakterie, že se vyřeší i problém s řasou? Snažil jsem se o pořádné založení nádrže, ta řasa je na 100% v důsledku dusičnanů! Ale co když hladina no3 klesne, a řasaa zůstane (mrcha)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2006 06:10 pirát – co je špatně
trpělivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 21:42 ach jo – co je špatně?
Akvárium 30l, založené 14dní, dusičnany stále na 30, výskyt řas zelených samozřejmě. Část vody byla použita z 2roky zajeté nádrže, včetně vyprání filtru se starým. Co je špatně? Proč je zde v tak hodně zarostliněném akvu tolik dusičnanů no3? Proč ? Kde jsem udělal chybu? Jak to snížit ? pomohla by výměna části vody za destilovanou vodu'? Akva je bez živočichů (zatím). Všechna dekorace byla řádně vyvařena i štěrk. Rostliny i plovoucí, hodně. Filtr tak 30-40l/h vnější závěsný (malé čerpadlo= malý výkon= filtr mě nestál moc, narazil jsem na dobrou koupi).Poraďte prosím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 19:05 pirát – akva
umeješ akva,samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 19:03 pirát – akva
vybereš starý šterk,třeba do kýble a potom ho jen umeješ a vodu vyliješ třeba do umyvadla....tak v čem je problém? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 18:53 logan – vana
no jo, to me taky napadlo, ale kde to akva vycistim? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 18:50 pirát – akva
pokud máš vanu,tak je dej do vany i z vodou z akva, po výměně dna dolij 2/3 vody z vany a 1/3 čerstvou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 18:49 Žena Voloďka [59] - Tetry – dno
A stojí ti to zato vyměnit celý dno? Na co? K čemu? Jestli funguje akvárko, tak proč to dělat? A jestli chceš udělat jen jinej dizajn, tak dej jen navrch ten štěrk a je to. A jestli to je pádný důvod, tak ty rybky to v tom 13litrovém akva přežijou. A co se týče toho uchování vody+voda z kohoutku, tak to bych udělala to samé. Škoda, že nemáš vanu, aspoň tam by se mohla nechat odstát. Ale menší změna vody není tak drastická!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 18:36 Andik – čištění akva
Ahoj, potreboval bych poradit. Mam akvarko, ktery ma cca 70 litru. Chtel bych ho kompletne vycistit a vymenit dno (dat jinej sterk). Mam v nem asi 10 neonek, 7 cichavcu, z toho 2 o velikosti cca 10 cm, 2 skalary taky cca 10 cm, 2 akary hnedy, 2 ancistruse cca 12 cm a nejaky pancernicky a prisavku. 1. problem je, kam s rybama. mam jeste 1 akvarko o obsahu asi 13 litru, ale bojim se, aby se tam ty ryby snesly, nez ho vycistim a nove udelam (pocitam tak 2 hodiny). 2. problem je, ze nemam kde nechat odstat 70 litru vody a tak jsem si rikal, co kdybych treba 40 litru puvodni vody nekde mezitim v hrncich prechoval nez to vycistim a zbytek bych nalil primo z kohoutku? nebo jak to delate vy? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 16:50 Dracula – Re: Šárka1059
kým ti riasi nelikvidujú rastliny tak naco riasi likvidovat. Neviem aké más riasi ty, ale na mojich kamenoch sú riasy, a kamenom dali takú akoby viac prírodnú farbu....

O riasy by sa ti mali starat napr. prísavníci, alebo ine ryby ktore si radi pochutnaju na riase.......existuju aj pripravky proti riasam...ale tie by som neodporucoval, likviduju celkovu biolog. rovnovahu, a zle sa budu citit aj rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 16:49 Šárka1059 – Re: Dracula
Děkuji za odpověď.O rybky se postarám akvárium mám ještě jedno.Ale ještě jeden dotaz.Akvárium mám od Vánoc.A už od Vánoc se mi na kamenech, domečcích a dokonce i na rostlinách tvoří řasy.Nedají se nějakým způsobem zlikvidovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2005 16:31 Dracula – To je vtip, že jo?!
dúfam, že tých 30 litrov je preklep, lebo pokiaľ máš toľko rýb v 30 litrovom akváriu, úprimne ľutujem tvoje rybky. Tvoje akvárium je nenormálne prerybnené. Ako dlho ho máš???? MOžno je ten zákal dôsledok neprimeraného množstva rýb. V 30 litrovom akváriu by som nechal možno tých 10 neoniek, a pár prísavníkov, panciernikov. Aj tvoje ryby sa musia cítit nenormálne zle......

a, tetry sú hejnové ryby, tie tvoje dve sa cítia urcite dost sami /ale urcite nekupuj dalsie/

b, parmičky sú rovnako hejnové, a keď sú v malom počte sú agresívne voči iným druhom, nedivil by som sa ak by tvoje rybky "strácali" plutvy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 16:30 Šárka1059 – Proč se voda kalí???
Mám 30 litrové akvárium.Mám v něm:
2 Tetry Fantomové
2 Panceřníčky Leopardí
2 Ancitruse
2 Parmičky Čtyřpruhé
10 Neonek Obecných
5 Danii Pruhovaných
1 Karas Zlatý (Závojnatka)

Neustále se mi kalí voda i přesto že tam mám filtr.Nevíte někdo proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 13:58 Dracula – Re: Špinavé akvárium
existuje dost výrobkou zo "zarucenou" schopnostou odkalit dno, v roznych cenových reláciách, ja by som vsak uprednostnil klasiku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 13:57 Neona – Špinavé akvárium
Mám pořád špinavé akvárium. Existuje i snadší způsob čištění než hadičkou a vcucnutím? A popřípadě + co to stojí...dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2005 12:28 Spark – Místo chemie sůl
k chemii v akvariu. Po odsátí vody, přibližně tak jednou týdně (já mam 300 l - asi 10 l) do kýble nové vody dávám 1 polévkovou lžíci kuchyňské soli. Jako desinfekce a prevence to stačí. Žádné OFC, Preventin atd. Zbytečné vyhazování peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2005 21:32 xdis – Výměna vody
Jednou za týden vyměním 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2005 21:31 dracisrdce – Vybavení
Jak často čistím akvárko, asi co nejméně, tak jednou za měsíc. "Čím větší akvárko, tím míň práce." Rybky krmím sera Vipanem,, sera Sanem, sera Florou, sera viformem ancitrusky. Chemii moc nepoužívám, jedině sera Aquatan, sera Nitrivec. Když jsou nemocný, tak vodu naředím sera Bactopurem. Mám filtr Fluval 2plus, topítko a vzduchovací kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2005 21:06 Fox – Samo
Mě to funguje samo, jen občas měním 1/4 vody. Mám totiž dobrej filtr a nepřekrmuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:03 Jája – Bez chemie
Čistím každý pátek, chemii nepoužívám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 12:13 Rex – Jak se staráte o provoz akvária
Jak často čistíte akvárium, čím krmíte ryby, jakou používáte chemii?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [22]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045?od=1051