Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 20:48 Muž Janci286 [1] - Afrika – voda
Každé 2 týždne 1/3 vody, odstáta z vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 19:18 Tomm – Re: sifik
1xtýdně zhruba 1/5 - 1/4 vody vyměnit za odstátou, popřípadě nějak upravenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:49 deCORF OBRAEN
urči si nejaký pravidelný interval a vymieňaj určitú časť vody...predídeš tak aj iným problémom ako sú riasy,choroby a kopec iných nežiadúcich vecí... tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: sifik
voda by se v akváriu neměla nikdy zkalit, ať ji měníš nebo ne. pokud se ti kalý, tak je někde problém!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:27 Muž Horác [3942] – Re: sifik
Na zákaly nečekej. I voda přiotrávená N-látkami může být křišťálově čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:24 Muž frmol [14]
preventivne pravidelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:17 Muž sifik [6] – voda
Ahoj, Nevíte náhodou jestli je lepší pravidelně vyměňovat vodu nebo jí nechat do tý doby než bude zkalená ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 07:30 Sidonius – Re: Saša
Určitě neudělal!!! :-)
Je mnohem důležitější vědět o těchto organismech, jak je nemít v akváriu, než cosi o jejich systematice... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 03:02 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – RE: Sidonius
Konečně jsem zpětně dohledal tohle vlákno... Vaše výtka je oprávněná, beru to. Původ mých poněkud nešťastných formulací níže, je v jedné ze starých příruček, s nimiž jsem v dětství s akvaristikou začínal (autor v ní, pokud si dobře vzpomínám, rozsivky od řas výslovně a dost striktně odlišoval). Mě potom už jaksi nenapadlo zjišťovat si o těchto organismech o mnoho víc, než jak je nemít v akváriu... No, snad jsem tím tady ze sebe neudělal vyloženě pitomce. Doufám... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 14:29 václavka
Tak máme po desinfekci a čekání co bude, rybky jsou ok rostlinky taky zbytek se vyčistil dosti=)....pokud se zdařel dnes jdu zakládat nové akvarium
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 09:44 Muž romi [7]
ja som mal organickeho nalevnika zvlast smradlaveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 09:42 Muž Eff [417] - Rostliny
romi:
Ano, v tomto případě je zápach způsoben organickým znečištěním, konkrétně organickým křečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 09:31 Muž romi [7]
ak dobre predpokladam, malo by to odstranit aj vsetok zapach vo vypustenom akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 09:28 Muž Eff [417] - Rostliny
romi
nemá, zabíjí to jen mikroorganismy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 09:18 Muž romi [7]
ma roztok sava nejakych 1:20 nejake ucinky na silikon na spojoch akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 16:24 václavka – Re: filipsi
promin psala jsem to po úmorném dni(ségra má novej řidičák a včera nabořila auto) a to jsem spíš přemíšlela nad tím jak to zpravit byl to překlep....to cca 2 hodiny bylo myšleno aspon 2 jinak klidně den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 16:21 václavka
Zdravím zrovna jsem dala dávku sava do vody(bez rybek v mém případě) a uvidím, dám pak vědět co a jak...
Dávkování mám napsáno takto: Pokud zjistíte krupičku tak je přeléčení(s rybičkama) 10kapek sava na 50L vody-rostlinky prej v pohodě.

Pokud máte akvárium bez rybiček: 1kapka na 1L vody (10kapek=1ml) nechat alespon 2 hodiny působit poté vypustit vodu a dát novou- Po 24 hodinách lze dávat rybky(to nevím jiste jak kde bylo to konkrétně na naší vodu z vesnice vhodnou pro kojence)

Zkouším poprvé ale věřím tomu že to bude dobrý-nevím jestli někdo znáte je to akvaristika v Třebíčí je tam fajn chlap palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 22:16 PETAN – Re: václavka
pro léčbu použijte ESHA exit, pokud to podchytíte včas tak jsou rybky za 3 dny zdravé. Přijde mi jen, že to nedělá dobře kytkám a při léčbě mi chcíply 2 x pancéřníček skvrnitý a 2 x sekavec thajský, asi jim ta chemie nedělala dobře, protže krupici neměli. Jinak perfektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:31 Muž Johan [4945] - Rostliny
no, ten návod mi taky ještě nějak nesedí. ale pokud tam budou ryby a bude se používat savo, místo přípravků určených přímo na krupičku, tak z toho akva bude "sterilní operační sál". a rybkám (co to přežijí) natanou opět krušné chvíle. jo, pokud je prázdná nádrž jen s rybama, a každý den se mění voda, tak proč ne, ale v normálním akva bych to nedělal. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:44 Muž filipsi [1295]
václavka napsala: Ryby tam nejsou a dá se to i když tam jsou....a navíc tohle dám nechám 2 hodiny působit(cca 2 min)a pak ....

Tak to jsem taky zcela zmateny, ryby tam jsou a nejsou, pusobi to dve hodiny nebo cca 2 minuty ;-) , a to jsem cetl fakt podrobne, mam za sebou cely den starani o deti uzivam si vecerniho Jamesona.

(jinak savo mam rad, vim, ze se pouziva i s rybami, jen to chce uplne podrobny navod, aby to tam ted nekdo podle toho nekapal)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:05 václavka – Re: johan
Necháš tam tu vodu dáš určité množství kapek sava do ní a až po té době to vypustíš a zbytek sava vyprchá sám...nevím ještě to budu řešit jedu tam tento týden snad znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: václavka
jestli to dobře chápu, tak vypustíte vodu, nalijete savo (třeba nějak zředěné) savo vypustíte a pak dáte znova vodu?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 19:58 václavka – Re: Anuska
Ryby tam nejsou a dá se to i když tam jsou....a navíc tohle dám nechám 2 hodiny působit(cca 2 hod)a pak to vypustím a zbytek vyprchá dám novou vodu a za 2 dny si rybky plavou hop ten chlap používá jedině prej tohle a v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 19:50 Anuska
Tak teda savo bych tam nelila ani náhodou! Záleží na koncentraci, trochu se to přepískne a je po rybách. Akvárko bych nechala měsíc bez ryb, odkalila dno - pravidelně 1 až 2 krát týdně, i když tam ryby nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 19:46 václavka – Re: filipsi
Nee jako myslele taky různá léčiva a tak....Jinak není co ztratit mám 3 rybičky co mě zbyly tak ty půjdou prej vyhodit říkal ale dám je asi někomu je mi jich líto...jinak půjde akvárko odznova ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 19:39 Muž filipsi [1295] – Re: václavka
Na krupicku by taky musel byt blazen, aby daval antibiotika ;-) Je otazka, co rybam udela lepe, koupel v redenem savu, nebo jine veci. Kazdopadne je to levne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 19:12 václavka
Savo léčitel =)) dneska jsem byla u jednoho chlapa co dělá akvaristiku hodně a je známej a docela jsem se divila....na krupičku savo a je klid a nejsou to anitibiotika takže rybičky pak nebudou náchylný a když budu brát od něj ryby tak mi ručí 100 že nemocný nebudou a má tam svoje nádherný akva palec konečně zvěrák kde něco ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:43 Muž danrycka [56] – Re: filipsi
taky mi kdysi tahle zdravější cesta přišla zbytečná, krupička pořád dokola, stačilo trochu multimedikalu a byl klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:14 Muž filipsi [1295] – Re: Honey
Pote, co jsem tuhle lecbu nekolikrat vyzkousel a vyzkousel exit, si vubec nemyslim, ze je to dobra lecba. Casto funguje, ale pokud je typ zvlast odolny, je to nekonecne trapeni s teplotou a soli, kde odchazeji rostliny a vetsine ryb se to take moc nelibi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:05 Honey
no jo -20- ale co na to řeknou rostlinky? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:01 Muž danrycka [56] – Re: Honey
2 lžíce je málo, možná tak 20 ale nevím tak nebudu mystyfikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:55 Honey
Nazdárek. Já jsem taky zjistil v mém akvárku krupičku. Známá mi poradila zvíšit teplotu na 29 stupňů a místo léku použít sůl ( 2 polévkové lžíce na 100 litrů rozpustit a nalít do aqua ). Rybky se pak obalí slizem a krupička prý se na ně nechytá. Když máte v akva nakapaný nějaký lék, tak musíte vypnout filtr, ale tak můžete filtrovat v klidu dále. Myslíte že je to správná volba? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:47 Kamekh – RE : ncis a RE: Sid
To ncis : Jj, to by bylo lepčí ano
To Sid : Souhlas... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:42 ncis – Re: Kamekh
Pakliže je pravda, co říkáte, pak mnou uvedený postup nemusí fungovat 100%ně. Pak se ovšem tazatelka bez chemie neobejde. AQ a techniku tedy vyčistit savem, písek do trouby na 180 a více
stupňů a rostlinky vyházet. Nebo - což je méně násilné, použít EXIT.

Proč vyhazovat kytky, dáš je do manganistanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 15:07 václavka
Tak mám akvárko prýzdný a jelikož jsem nemocná tak se mi nechtělo přes celý město dneska do zvěráku a nevíc tu je jen jeden a tam je šíleně pitomá baba.....něco koupám zítra až, zkusím nějakou chemii jinak mám 3 rybičky bokem a zatim se i drží tak nevím(ale některé z jejich druhu na to doplatili)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 15:03 václavka – Re: Sid
Tomu se zabránit nedalo jezdím na víkendy oryč a tuhle jsem byla pryč 5 dní a táta mi volal a říkal že je krmí že jsou ok přijedu domů a už jich pár bylo tuhých a ostatní úplně bílý...je mi líto štve mě to ale boužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 10:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kamekh
Jsou i jiné zdroje, než je příbalový leták EXITu, které hovoří o tom, "že to s krupičkou nemusí být tak jednoduché, jak by se zdálo"... :)
Proto kladu důraz na to rychlé zahájení léčby osvědčenými prostředky a dotažení léčby do konce. Pak se dá předpokládat, že se podaří onemocnění potlačit.
Provizorní řešení nesou riziko, že přeživší rybky se stanou (i díky nabytí částečné imunity, jak se také uvádí) hostiteli parazita v omezeném latentním stádiu, které za vhodných podmínek znovu "nastoupí".
Ale jinak si nedělám iluze - krupička je (stejně jako blbost) - věčná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 10:12 Kamekh – Re: Sid
Pakliže je pravda, co říkáte, pak mnou uvedený postup nemusí fungovat 100%ně. Pak se ovšem tazatelka bez chemie neobejde. AQ a techniku tedy vyčistit savem, písek do trouby na 180 a více
stupňů a rostlinky vyházet. Nebo - což je méně násilné, použít EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 23:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vena
To skutečně bez veterinární laboratoře asi těžko půjde... hmm
Vrátím se k té původní myšlence - když už nás krupička potká, chtělo by to včasnou léčbu solidním přípravkem. To by mohlo podobná rizika minimalizovat.
Ještě EDIT:
Teď jsem si uvědomil, že m.j. i příbalový leták k eSHa EXITu vzpomíná "velmi tvrdošíjné formy, jako např. anglicky zvaný pepper stip ".
Dále se tu uvádí, že "existují i vytrvalá stádia" některých forem prazita, která "sedí na rybách" nebo "leží na dně jako cysty" a čekají na příležitost k napadení rybek. (Nových - vystresovaných nebo stávajících - oslabených zhoršujícími se podmínkami v akva.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:52 Muž vena [52]
A jak jinak poznat o jakou formu a jak moc odolnou se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vena
A nebo chemiky z chemického praporu AČR v Liberci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:43 Muž vena [52]
to sid: Podle některých zdrojů může jistá forma kožovce přežívat bez hostitele řádově i několik měsíců. to by pak znamenalo zapojit do léčby i veterinární laboratoř ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:43 Muž vena [52]
to sid: Podle některých zdrojů může jistá forma kožovce přežívat bez hostitele řádově i několik měsíců. to by pak znamenalo zapojit do léčby i veterinární laboratoř ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: wayn
Chci tak trochu vyprovokovat zájemce o problematiku, aby se podívali i po jiných, než jen "tradičních" zdrojích informací o této parazitóze. ;-) :-)
Některé jsou hódně zajímavé. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:10 Muž wayn [79]
Z mě dostupných zdrojů jsem si spočítal (když jsem kupoval rostlinku v akvaristice kde měli krupičku), že 14 dní je jistota, aby parazit bez hostitele uhynul. Jestli existují formy přežívající déle nevím, možné je všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:10 Muž wayn [79]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: logik
Nechci se vyjadřovat k metodám, jak vyčistit nádrž po invazi kožovce. (Už se vyjádřili jiní...)
Chtěl bych jen vyjádřit názor, že pokud se začne s léčbou co nejrychleji a použije se k ní některý z osvědčených prostředků, je velká šance uzdravení rybek (i beze ztrát) a následně odpadá nutnost řešit otázku v názvu tématu.
Ještě k tomuto:
erdo:
Dospělý cizopasník z ryby odpadne a rozmnoží se, pokud nenajde nového hostitele, uhyne

Kamekh:
... čekejte, asi 4 až 6 týdnů, krupička projde všemi vývojovými stádii a bez hostitele uhyne.

vena:
...když nejsou ryby není kožovec.


Podle některých zdrojů může jistá forma kožovce přežívat bez hostitele řádově i několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:43 Muž vena [52]
Krupičku způsobuje parazit kožovec rybí.když nejsou ryby není kožovec viz. www.akvarijni.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:39 Muž danrycka [56]
a co třeba použít antiichtin nebo něco na krupičku podle návodu, leč bez rybek? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:31 tibil
...presne tak 4 tyzdne.Ja som bol nedockavy,vyvaril som vsetko okrem rastliniek,potom som ho nechal ist asi tyzden prazdne(pri 24 °C) a nasadil rybky.Tie su tam necele dva tyzdne a dnes som si vsimol ze krupicka je spät.Nesprav tu istu chybu ako ja.Mne totiz trpezlivost nic nehovori.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045?od=901