Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 13:27 Muž hanz [27]
Nech mě hádat. Jsou bílí? :-)
Já je mam totiž v akva na rostlinky také. Být tam ryby, tak zřejmě asi ne. Myslím že by to mohl být plankton
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 13:21 rolandmynar – Re: veronika
Broučky? coze Chtělo by to foto, nebo velmi podrobný popis. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 11:58 veronika
Mám v akváriu malé broučky asi 1 mm veliké. Jsou jich tam desítky. V poslední době jsem tam nedala ani novou rybku. ani rostlinu. Poradí mi někdo co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 22:08 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Přesně tohle jsme měli v akvárku, je to druh vláknité řasy, taky mě mátlo, že byla hnědá. Co nejvíc jsem namotala na štětičku, odkalila, na hladinu jsem dala plovoucí rostliny a nasadila na to ampulárku, zabralo to 100%. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 20:55 Muž hanz [27]
Vláknitá řasa měl sem jí také. Bacha na ní tenhle druh roste obzvláště rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:27 jirka4
100 % vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:25 Muž chicko [124]
zkus to odkalit, bude to asi řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:15 Anonym
Fotka k příspěvku A há! TAk teď se mi to foto už snad načte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:15 Honza – Co je to? Jak na to?
Ahoj,podívejte co mi narostlo během dvou dnů v mém akvárku. Nevíte jak co to je? Jak se mám toho zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 13:35 LukyPalu
Já čistil roztokem Sava a vody.Pak pořádně vypláchnout a je to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 13:26 rybickyakvaristika – Čisstící prostředky zvenku
Já drhnu akvárko zvenku Cifem a nic špatnýho se s ním neděje, takže myslím že zvenku se může čistit úplně normálně,pokud vám něco náhodou nekámne do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:25 Muž Jestr64 [8]
Ota: ten technickej líh je dobrej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:43 Žena kosiska [18] – čištění skla
Vím, že tohle téma už je staré, ale chtěla bych se zeptat, jestli je opravdu možné akvárko z venku "leštit" připravky na mytí oken a podobně. Někde jsem totiž četla, že čisticí prostředky by se neměly dávat na akvárko zevnitř ani zvenku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 14:57 Lukáš
nazdar !
aj ja som mal ten isty problem.mal som na stenach biely povlak a aj voda bola biela ako mlieko..ten zakal bol z kremiciteho piesku,tak som ho vybral a vyvaril,ale tak startil ziviny pre zive rastliny a rastliny zacali hnit...strk som vyhodil a dal nove dno. ale ak mas len umele rastliny tak kludne ten strk vyvar vo vode..neviem...zatial. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 10:09 oldkiwinka
avarium s vodou se ma nechat zabehnout-osvetleni, filtr, s rostlinami 2-3 tydny.možná u vás mohlo djít k otravě dusíkatými látkami, jestli ste je tam dal brzy.při otravě vodou by se měla vyměnit 90% vody, toť mlj názor,ale přečtěte si i rady jiných.to s otravou vodou mám z knihy.
nechť se to spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 10:03 Rybous
Tečky na kořeni jsem měl taky vůbec nvm co to bylo , ale asi po týdnu to zmizlo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 23:12 Bodík
Mám stejný problém, akvárko "zaběhávám" již 14 dní- vše dle dobrých rad, bez ryb, filtr na plno, ale ten povlak nemizí, je usazený všude, na rostlinkách apod, nyní se přidaly bíle tečky na kořeni. Mám strach tam pustit ryby. Poradí někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 16:32 Žena Rebbie [71] – - na hrobech
Chii, ta moje původní je přesně tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 15:07 Sidonius
Nejlíp se vyjímá na hrobech... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 13:47 Vitekm
Bílá drť bude dobrá někam na chodník, ale do akvárka asi ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 18:28 Muž Sprachys [48]
presne tak jak rika isamik! akva ma minimalne tejden stat jen s kytkama a zaplym topenim, filtrem a svetlem akorat BEZ RYB!!! nekdo rika jeste dyl ale mne stacil tejden a vse OK. meli ste si neco precist driv ale co... ted uz to nenapravite tak si to aspon prectete pro priste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 18:16 Muž isamik [180]
Doporucuji si precist neco o zakladani akvaria, ikdyz je uz zalozene. A sednete si na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 18:11 Monika
Ahojík, mám stejný problém. Akvárium jsem zřizovala tak před 14-ti dny. Je 50 litrové a mám v něm Betty. Zatím všechny vypadají čile :-) Ale ten bílý povlak, který je všude mi dělá starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 17:42 Štěpán
Týýývole, invaze mikrosasanek! coze


(fakt netušim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 17:29 GEORG – bili svinstvo na skle
Čaues lidi , zalozil sem nové akvárko(80l),jako základ na dno sem koupil bilou drt,a do ni zasadil 3 méně rostlé rostliny a pěkné keramické úkryty,i po důkladném proprání se mi v akvariu udělal bílej zákal.Ryby(2 páry Agasisek,chovný párek skalárů,a nějaký živorodky)sem tedy nechal přes noc v belíčku.Vodu sem honil přes nový,dost výkonný filtr s aktivním uhlim,druhý den se mi to zdálo good , a tak sem ryby přelovil do nového.Z prvu se nic nedělo ale den na to mi chcípla samice skalára,točila se dokola jak otrávená,samec ještě žije ale dělá cukavé pohyby jak ploutvema tak i plave,nežere, a ty samý příznaky má jeden z dominantních samců agasisek,furt se skovává přitom dříve hrdě projížděl celé akvárko.Už je to pátý den a voda je na pohled čistá ale na skle a rostlinkách se coby usadilo,vypadá to jako mikro sasanky,světlé malé,a jsou všude,i na rostlinkách.NEWIM CO MAM DELAT . . .PORADTE PROSÍM.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 14:18 Petr – desinfekce akvaria-SAVO
Dobrý den,
jako majitel domku, který je napojen jen na studnu, SAVO běžně používám na desinfekci vody ve studni a to cca každý týden 0,05l SAVA ve kbelíku vody naleju do studny. Voda je pak 1-2 dny cítit jako z běžného vodovodního rozvodu - po chlóru.
Na desinfekci omývatelných povrchů je SAVO ideální, na ničení štětičkových řas z kamenů a kořenů přímo ideální.
Takže SAVA se není třeba bát, jen je potřeba vše pořádně opláchnout a omýt čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 14:13 Muž isamik [180]
No mel sem podobnou predstavu, ale dam na zkusenejsi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 14:11 Jozifek
To skutocne je savo na to idealni? Ja myslel ze to je silna smradlava chemikalia, ktora tam ostane aj po vyplachnuti a ze by uskodila... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 11:44 Muž isamik [180]
Na tu tloustku skla kouknu, a dam vedet jeslti nebudu mit mokry ponozky:)! Diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 09:39 R Muž Mrakoplash [1776]
Ja bych se jeste podival na tloustku sten toho akva, preci jen pokud bylo koupeny pro krecka mohlo by byt ze slabsich skel a nemuselo by vydrzet tlak vody ;-)

na cisteni urcite savo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 18:01 Muž isamik [180] – fazola
Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:45 fazola
Jako to savo si já osobně myslím, že je nej. Vyprchá a je pryč. A suprově čistí. Stěny oškrábat žiletkou. Víc už nepovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:21 Muž isamik [180]
Jasny, no mokry je kdyztak budu mit ja to mas pravdu:)! Me zajimalo cim popripadne jinym. :-P ! Diky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:17 fazola
Hlavně si uvědomit, jestli to akvárium je schopné udržet vodu. Křeček tam nebyl týden. Ale já mokré ponožky mít nebudu ;-)

Ale k věci: Já bych sáhl normálně na klasické savo bez vůně (myslím stále červený špunt a žlutá láhev?). Je úplně jedno, jaká koncentrace, protože se to lehce vymyje a zbytek vyprchá a opět vypláchnou teplou vodou.. Prostě buď si dej rukavice, nebo co snesou ruce.. Používá se i do studny (návod na lahvi) na desinfekci vody pro pití (pokud to je možné zachránit tím savem). Ze studny píšou že za 30 minut je pryč. Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 16:29 Muž isamik [180] – desinfekce akvaria
Zdravim vas vsechny, chtel bych se zeptat cim vydesinfikovat akvarium ve kterem byl krecek? Trosku sem to hledal, ale nasel sem jen savo 1:20 s vodou a to byl jeste myslim navod na desinfekci dekorace. Vic hlav vic vi tak se tedy tazi ciiim?? Diky za komentare ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:09 Muž Hugo [8] - Cichlidy – trochu pozde
jak je potreba :-D :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:04 Žena yama [25] – filtr
Filtr cisti 1x mesice a myj ho v akavarijni vode, at ti neumrou bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 13:09 Vodník – .
Já bych udělal ty testy a strčil je tam rovnou, žádný zbytečný zdržování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:47 Muž [] – marfi
Nech to klidně měsíc a více bez ryb v klidu.Jen na tom do budoucna vyděláš. ano Jestli jsem tomu nahoře rozuměl,tak máš ještě jedno menší aqa s těma parmičkama.Pokud to tak je,není problém po té pauze rybky přemístit do toho problémového aqa.To menší si pak zařiď jako karanténu.A až budeš mít plný stav ryb ve velkém není problém menší založit znova a časem si tam dát pár menších rybek z velkého.A budeš mít klid s nemocema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:12 Žena Marfi [10] – všem
Jé děkuji, vy jste hodní. Za jak dlouho od toho posledního úmrtí neonek můžu zkusit nasadit nové? (umřeli teď v pondělí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:56 Vodník – .
No asi čím zvlněnější hladina, tím líp :) Ale těžko ti na to někdo odpoví, zkus udělat pokus a měřit kolik vzduchu se do vody dostane :)
Testy na tvrdost - do plast. zkumavky se dá stříkačkou pár ml vody a kápne kapka. Voda se zbarví. Pak se kape tak dlouho než změní barvu a podle počtu kapek se určí tvrdost. Ty barvy jsou dost hezké. Pak jsou blbý testy kde je prášek a má se tam dát troška mini lžičkou, ale nevím jestli ho dávám přesně a otravuje to. Pak se to třeba zbarví a podle barevnejch koleček se určuje výsledek, ale ty barvy jsou dost podobné a třeba u mědi je rozdíl mezi 0 a 0,2 v barvě zanedbatelnej, ale přitom ve vodě je to dost rozdíl. A někdy je ta barva tak nějak mezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2006 11:55 francoa – franc
Molitan neproplachuj nikdy vodou z vodovodu no zahubíš bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2006 11:52 Žena Vesnach [56] – hladina
Staci i zvlnena hladina, ale dej si pozor pri silnym proudeni na rasu! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:47 Žena Marfi [10] – vodník
už jsem koukala na ty stránky, díky. Mají tam i popisy (měla jsem se podívat hned) A k tomu vzduchu - musí probublávat, nebo stačí zvlněná hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:46 Žena Marfi [10] – vesnach
Ok, dík.. nebudu čistit.. supéééééél, to se mi začíná líbit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:43 Žena Vesnach [56] – marfi
Ja si toho prve nevsimla, az Barca upozornila, ale filtrovy molitan se cisti jednou za mesic. Proplachnes molitan pod tekouci vodou a pak jako posledni faze properes v ode odstaty a nebo uz upraveny. Tohle totiz taky muze byt jedna z pricin uhynu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:43 Žena Marfi [10] – vodnik
Ale mě šlo spíš o to, jeslti si koupím zkumavky a chemie a nebo jestli ponořím papírek napuštěný něčím.. ;-) nebo jaký je postup. Ne že jsou na to chemikálie a že to je hezký. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:43 Vodník – .
A taky musí mít dost vzduchu (pokud rostlinky ještě nedodávaj kyslík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:40 Vodník – .
Nemusím ? Odpovídám ti na otázku "Jak se testují nitridy? na to jsou nějaké testry?"

Pokud je zabíjí NO2, tak je právě chyba ve filtru(ucpanej nebo spíš tam nejsou bakterie), má se tam měnit na NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:39 marfi – Borca
Jen promývám molitan a vybírám z něj (no dosud kousky chcíplých ryb) ale i kousky kytek. :-( to je taky špatně?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045?od=1001