Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:06 Muž filipsi [1295] – Re: Miras
Jaky rozdil? Porad je to 1/3 objemu. Tam se toho moc neprecura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Moucha
1)ano
2)s Tondou jsem šel jednou domů z návštěvy té vodárny a jak píši pro regionální malé stanice to takhle funguje.
3)ztráty vody ano, ale vodní hladina pro únik plynů jen v přečerpávací stanici, jak píšeš.
4)se netýká mé připomínky.

akva zdar! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:31 Muž Miras [111] – Re: Yirka
procentuálně ano, ale podle mě je trochu rozdíl vyměnit ve 30l 10l a ve 300l 100l - ve větší nádrži jsou přeci jen stabilnější podmínky ne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:10 Muž Yirka [9123] – Re: Miras
Měníš-li procentuálně stejný objem vody v malé či velké nádrži, je výsledek týž. (1/3 z 30l nebo 300l tedy vyjde výsledně nastejno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:04 Muž Miras [111]
nuže dobrá možná mám pravdu a možná ne, každopádně byl jsem koupit nějaké ty testy na chlor a nikde u nás v akvaristikách jsem je nesehnal, takže nemůžu změřit, přesto já budu přípravky na vodu stále přidávat už pro jistotu, jasně jen u menších nádrží, u 300l to leju taky rovnou bez úpravy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: mirlun
1) rozvodna sit nejsou jen trubky! (zapominash na vodojemy, precerpavacky apod.)
2) zadnej Tonda to tam nesype, ale par moudrejch hlav vymyslelo neco jako automaticky davkovace, ktery jsou jak ve vodarnach tak i jinde např. ve vodojemech....
3) zapominate ze i trubni sit ma sve ztraty a netesnosti a cim starsi tim je to horsi
4) pokud mate drazsi bezobratli tak bych spish sledoval hladinu medi nez chloru.... dost zarizeni v rozvodny siti ma minimalne bronzovy tesneni.... chlor vyprcha ale med....

ale znovu opakuji zalezi na mistnich podminkach, barak od baraku je to jiny, pokud si nejsi jistej tak kup testy a otestuj si to, pripadne na "den vody" delavaj vodarny testy donesenych vzorku zdarma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:31 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Miras
super věta, "prostě to tak je". až na to, že tak je jenom to, že vidíš bublinky. co jsou zač a odkud se vzali, to tady ví jenom studovaný chemik.(adheze vzduchu na povrchu skla při delším suchém stavu nejspíš).
jak tady říkáte něco o chloru, který na konci vodovodního řádu už ve vodě není, tak se ptám, kam vyprchal, když jsou trubky pod tlakem, tj, uzavřeny? on může vyprchat až při napouštění kanystru, kdy proudem čeříme vodu a pak při volné hladině.
je taky pravda, že nějaký člověk tam chlor a možná další látky ve vodárně sype. a jestli je to nějaká periferie, či region, pak je to nějaký tonda od vedle, co má školení a občas to kontroluje a záleží jen na něm, kolik toho tam nasype.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:11 Muž Miras [111] – Re: Yirka
nevím proč by to měl být nesmysl, prostě to tak je, nikomu to nevnucuju, každopádně koupím nějaký ten test na chlor a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:23 Muž sollik [257] - Cichlidy
Bublinky na skle se netvoří z chloru, ale je to vzduch, který uniká z vody, protože ta je v potrubí pod tlakem. Jinak nevím jak vaše ryby, ale ty moje berou čerstvou vodu z hadice přímo z vodovodu jako příjemný zpestření života v nádrži a tím proudem proplouvají. Kdyby z toho vodovodu teklo něco škodlivýho, tak se schovaj a nebudou v tom plavat. Odstávání vody má smysl jen v případě, že jste netrpěliví při zařizování nové nádrže a chcete ihned po napuštění akvária vypouštět ryby (což se ale běžně nedělá).
Zkrátka si myslím, že při běžné údržbě spojené s výměnou i 1/3 objemu akvária není potřeba nechat vodu odstávat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 08:46 Muž Yirka [9123] – Re: Miras
Než začneš psát nesmysly o třídenních bublinkách chlóru na skle tak si raději najdi stránky svého dodavatele vody, nebo si mu napiš a uvidíš kolik Cl ve vodě ve skutečnosti je. Že by jeho bublinky držely dny na skle, tomu nevěř.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 01:57 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Miras
Tie bublinky nemusia byt nutne kvoli chloru. Mne napriklad vznikaju vtedy, ked prilis rychlo lejem vodu do akvarka, a tym padom sa zviri dno a tie bublinky unikaju odtial. Takze tipujem, ze to bude CO2 alebo nieco podobne. Chlor tam nie je, jednak pouzivam vodu z 19l barelov (0.00% chloru) s trochou vodovodnej vody (kvoli namixovaniu pozadovanej tvrdosti), a okrem toho vzdy testujem potom akvarko, ci tam nieco je....a test na chlor bol zatial vzdy neutralny :)

Kazdopadne tie bublinky rybkam neskodia - keby to bol chlor, tak chcipnu za niekolko minut :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 00:47 Muž Miras [111] – Re: protein007
no ty papírky schválně zkusím, ale jak říkám podle mě máme v řádu chloru dooost, když napustím čerstvě akva tak trvá cca.3 dny než zmizí všechny"Bublinky" ze skel a předmětů, což značí dost chloru :-( no a pokud měním vodu ve vícero akva tak teča voda někdy i půl hodiny, což znamené, že se trubkama ten chlor ke mně dostane :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 00:02 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Miras
Hej, najma ak si predtym mal dlhsie pustenu vodu, tak tam uz moze byt chlor. Ked vsak byvas napr. v rodinnom dome, tak tam musis mat pustenu vodu aj niekolko minut, kym dotecie k umyvadlu zachlorovana voda. Zasa na druhej strane, niektore ryby su na to citlivejsie viac a niektore menej, kazdopadne chlor skodi kazdej. Je to, ako keby si cloveku dal dychat vzduch po spalenych plastoch - niektori sa zadusia hned, ini to vydrzia niekolko dni :) Ja napriklad v bytovke musim pustat vodu asi 5-15 minut, aby tam boli aspon nejake stopy chloru - a to byvam v centre Bratislavy, takze asi budem daleko od vodarne.

Najlepsie bude, ked si kupis take tie testovacie pruzky, napr. od Tetry. 20 kusov stoji okolo 15 eur, a po ponoreni do vody ti okamzite ukazu, ci tam nejaky chlor je alebo nie je. Alebo proste napusti vodu do kybla, nechaj ju odstat 30 minut a nemusis kupovat nic ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Andrez
napada me jen 50l barel + 10l kandak + cerpadlo... ale vetsi akva si s tim chlorem dalsim sejrajtem lip poradi nez moje 10L miniakva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:04 Andrez
Pravda je to co tady nekdo psal, cim blize je nekdo k vodarne tim vice je voda citit po chloru (chlor je ale tekava latka, takze ho tam nemusi byt tolik, ale je citit)... jak mi jednou rikal kamarad chemik, "nejhorsi to maji ti co bydli u vodarny, parametry vody tam "nikdo nemeri" (to spise opravdu v uvovkach), ale podstatne je splnit normy vody na konci radu".

Ja osobne davam vodu primo z vodovodu, nalivam ji pres filtr v akvariu a to ne z duvodu ze bych ji chtel filtrovat, ale aby necerila vodu (zbytky kalu u dna), ale take tim odbouram bublinky ve vode a na sklech nadrze...

Prece jenom mam 190l akva a tak nevim jak bych ji nechaval odstat, kdyz se potrebuji ve vane koupat :-D :-D (to je totiz jedina nadoba doma, kde bych mohl napustiti 60l vody na vymenu tretiny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:01 Muž Miras [111]
protein007 napsal: a rybam max. po polhodinovom odstati.

takže jestli tam leju vodu rovnou z kohoutku tak to škodlívé být přesto může jestli to dobře chápu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:44 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: JanaTu
Pripravky proti chloru su zbytocne, pretoze:
1) chlor odburavaju bakterie prirodzene zijuce vo vodovodnych trubkach. Musela by si mat pustenu vodu aspon niekolko minut, kym by chlorovana voda dosla az k tebe
2) chlor je silno prchava latka. Ak aj nahodou je vo vode (na dezinfekciu vody sa pouzivaju zluceniny chloru, nie chlor samotny - a tie zluceniny sa vo vode rozkladaju na chlor + nejaky bordel), tak uplne vyprcha za zopar minut po napusteni vody do kybla. Kamos (vystudovany chemik) mi vravel, ze cloveku ta voda neskodi vobec, a rybam max. po polhodinovom odstati.

Toz davat Aquatan a podobne protichlorove roztoky do vody je uplne plytvanie peniazmi (aj ked ti vyrobcovia maju dobry marketing :)). Aquatan je dobry vtedy, ked mate stare olovene vodovodne trubky, lebo vraj viaze olovo z vody. Inak ti staci obycajna vodovodna voda....no a ked mas vacsie akvarko, tak sa ti oplati kupit reverzna osmoza, pretoze zarucene odstrani vsetok bordel z vody - a nemusis sa spoliehat na drahu nemecku chemiu, u ktorej ani nie je uvedene zlozenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
mne slo spis o poruchovost... mame tu (Praha-Nusle) buhvi jak starou litinu a nedaleko tu postavily novou kancelarskou obludnost (na Vytezny plani) a diky tomu si asi potrubi trosku sedlo... zkratka behem 1,5 roku bylo v okoli (obytny blok) minimalne 10 havarek....
dokonce je tu jedno misto, ktery kopali aspon 3x protoze to vzdycky ruplo o kousek dal, az vymenily celou troubu a bylo to

nebo dalsi priklad... Žlutice, mestys na pekne prikrem svahu, kousek od vodarensky nadrze, ktera zasobuje i Žatec a Toužim, kvuli Žatci poradne nachlorovana a nekolikrat do roka jde z trubek vzduch (hlavne ve vyse umistenich odberech) a pak radne zkalena voda... takze bez odstati ci prevareni se skoro nedala pit...(hlavne kvuli tomu zapachu chloru)

takze opravdu bych pouziti vody z vodovodu bez odstati u mensich obemu prilis neodporucoval, a u vetsich objemu aspon odtocil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:28 Muž Yirka [9123] – Re: Moucha
Já ti rozumím, a věř, že po havárce mě teče z trubek shit a je to jedno z jakého materiálu trubky jsou. Prostě to musíš nechat odtéct. Rodiče mají na dědině kus rozvodu z olova, a táta se dožil 89ti a máma je tu ještě s námi. Prostě bych jenom ten fenomén materiálů neglorifikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
no je podstatnej rozdil mezi 100let starou litinou a novym plastem, jen si vzpomen co tece z kouhoutku po havarii..... a rozvodnou sit netvorej jen trubky......
proste jen upozornuji na rizika a taky ze zalezi na mistnich podminkach
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:12 Muž Yirka [9123] – Re: Moucha
Opravdu si myslíš, že jestli jde voda z plastu, zinku či olova, že je v tom nějaký významný rozdíl? To by voda v těch rozvodech musela delší dobu stát, ale ona je co chvíli v pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 10:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: sollik
panove uvedomte si ze kvalita vodovodni vody se znacne lisi pomalicku dum od domu a ma na ni vliv dost faktoru napr. stari a druh rozvodu, razove vlny, defekty (treba v Londyne se 50% vodovodni vody proste ztrati v siti!), havarie, lidske chyby, zdroj vody.....
nekdy je dost velkej rozdi mezi tim co tece z upravny a co pak z kohoutku.....

takze odstati vody podle me nejni az tak zbytecne (hlavne u mini akvarii, ale u velkejch akva to asi ani nejni technicky mozny)... voda se "vyvetra", ohreje na pokojovou teplotu, usadi se kal atd...
ale zase bych to neprehanel vetsinou par hodin staci

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 08:31 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Bob66
Taky si myslím, že to s tou vodou přímo z kohoutku nebude tak horký. Kdysi jsem mluvil s panem Dittrichem - specializuje se na terčovce a on jim mění vodu tak, že si v akva téměř lehnou :-) Hlavně tu všichni řeší chlor, ale podle mě je odstátí dobré možná tak kvůli vzduchu, který je ve vodě, která je v potrubí pod tlakem. Ale to se dá při napouštění eliminovat čeřením hladiny a tím usnadnit uvolnění z vody......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 22:12 Muž Miras [111] – Re: Bob66
to je docela zajímavej názor, já se právě hlavně u Terčáků bál co oni na tu normální vodu, nechtěl jsem nic zanedbat. No ale na druhou stranu jak už psala Johanka u nás je taky občas ve vodě tolik chloru, že je to cejtit jak blázen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 22:10 Muž Yirka [9123] – Re: Johanka
Pro tebe byla ta prostřední věta. A jinak, věř tomu, že pokud je voda dobrá pro lidi je v 95% dobrá i pro rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Miras
Vůbec se toho neboj, při léčbě jsem terčovcům měnil 80% vody přímo z kohoutku v 450L a žádný problém X-) Běžně terčům vyměnuji 100-150L vody týdně a nevím kde bych ji měl nechat odstávat. A už kvůli terčovcům bych do vody žádné zbytečné zázračné vodičky typu Aqua safe nelil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:54 Žena Johanka [57] – Re: vaclav
Ta voda z kohoutku je pravená pro potřeby lidského organismu.Respektivě tak,aby mu neškodila.To ale neznaméná,že je vhodná i pro ryby a že jim chutná stejně jako nám.Nám je občas tak cítit chlorem,že se z toho nenapijeme ani my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:48 Muž Miras [111] – Re: vaclav
je to možné, mě bohužel pošla, i kamarádovi a bylo to zaručeně vodou, od té doby co je odstátá vše v poho, ale to je věc názoru. :-( , hlavně se mi nechce nic riskovat dávat Terčákům neodstátou či neupravenou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2009 21:43 Usine – Re: Miras
Dávám do akvária asi 20 let vodu přímo z kohoutku. Žádná ryba mě kvůli tomu neodešla. To o tom chlóru a šupinách slyším poprvé. :) Nic proti odstáté vodě, ale zkus se jí někdy napít. Není to moc dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:43 Žena Johanka [57] – Re: Yirka
No a já nepsala o chemii vůbec. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:41 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Yirka
Já ti budu oponovat ale :-D. Sice je pravda, že na spoustě míst už je to bez chloru. Ale co se Práglu týče tak se to říct nedá. U nás je z toho ten chlor občas vyloženě cejtit. Sice máš pravdu, že ryby to přežijou a prakticky je jim to jedno. Lil jsem vodu z vodovodu do akvaria X let a nikdy se jim nic nestalo :-) Ale tu naši z kohoutku bych si třeba ke krevetkám lejt netroufl či k rakovi, aniž bych do toho nalil ChlorStop ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:15 Muž Miras [111] – Re: Yirka
Ta "teorie" o těch šupinách je z dlouholeté praxe mého otce a mnoha dalších akvaristů, každopádně i moje(Pokud jsem neměl odstátou vodu a rval jí do akva bez úpravy ryby umíraly).
PS: Nemyslel jsem vodu odstát a pak tam něco cpát, buď jedno nebo druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:00 Muž Yirka [9123] – Re: Miras, mirlun, Johanka
Ta teorie o chlóru ulpívajícím na šupinách je super. To sis jen tak vymyslel, změřil, nebo nastudoval? ;-)
Jinak nikomu svou praxi přímého doplňování vody nikomu nevnucuji, jen dávám k dobru zkušenosta měním tak vodu u velké nádrže i u 25ky.
P.S. Nejlepší je nechat vodu odstát a pak tam cpát nějakou jinou chemii. Když ta chemie ty těžké kovy naváže tak kam potom přijdou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:17 Muž Miras [111]
co se týče těch přípravků proti chloru tak nasebe nevážou jen chlor, ale i těžké kovy, jak už tu bylo, můžou ryby strácet barvu, můžou být vystresované. Chlor jim nemusí hned ublížit, ale může jim zůstávat na šupinách a dlouhodobě je může i zabít. Jenoznečně pokud je možnost odstáté vody je to asi nejlepší. Aspoň toliko můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – odstátá je dobrá
voda z kouhoutku-já nepoužívám žádné přípravky na přípravu vody.
čerpám teplou(horkou) vodu do kanistrů, nechávám pár dní(týden) odstát, až pak použiji. víčka utahuji, pod víčkem je trocha vzduchu a tam je ten chlor, který se tam nahromadí a při otevření kanistru je pryč.
teplá voda je dobrá proto, že neobsahuje sinice(v případě brněnské vodovodní vody) a možná ani tolik minerálů, ale to spekuluji.
mám pouze 2x54 litrů a jedno malé, kam dávám brněnskou vodu. u větších akva bych se už vůbec nebál.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:08 Žena Johanka [57]
Nejde tady jen o chlor,ale i ionty těžkých kovů.Nejsem tedy žádný chemik,takže nevím,do jaké míryodstátá voda,tohle vše snižuje.Ale u chloru bych se bála spíš né okamžité otravy,ale dlouhodobému účinku,který by se časem mohl na rybičkách začít projevovat.Já jsem byla jednou nucena použít rovnou z vodovodu.Ramirézky (takový indikátor,že něco není v pořádku) zbledli,zalezli a viděla jsem je až druhý den.Samičce trvalo tři dny,než se opět zabarvila.Když měním odstátou-naopak jsou výraznější ,než obvykle.Takže já bych se toho bála.Jinak údajně pomuže nechat 24hodin naplno pustit vzduchování v nádobě určenou pro odstátí,chlor by měl vybublat-jsem někde četla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2009 14:18 Muž Yirka [9123] – Re: JanaTu
Odstátím nic nepokazíš, ale jinak je chlór ve vodě jedním z mýtů. Je to zřejmě z doby kdy se tento prvek přidával do vody takřka nahodile a nekontrolovaně. S nynějšímu daleko sofistikovanějšími systémy v čističkách i úpravnách je nebezpečí kontaminace minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 14:07 Žena JanaTu [0] – Re: Yirka
Hmm, tak to mě docela překvapilo, měla jsem čerstvou vodu z vodovodu resp. chlór v ní za takovýho "strašáka" a taky je to dobré vědět do budoucna, až se budu chystat na větší akvárko. ano Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:06 Muž Yirka [9123] – Re: JanaTu
Žádnou chemii nepřidávám. Vyzkoušej si to že to funguje. Ušetří to spoustu práce. Pro poprvé si nech tu odstátou vodu v záloze, ale uvidíš že nebude třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 09:19 Muž Miras [111] – Re: JanaTu
jj, chtělo by to nechat otevřené ať může chlor ven, jinak ano já přípravek proti chloru dávám(třeba Sera Aquatan)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 09:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JanaTu
chlor vyprchava i v potrubi, ale lepsi je kdyz je volna hladina... ja mam bud proderavena vicka, nebo vicko nahradim platynkem, proste aby to aspon trosku vetralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 08:53 Žena JanaTu [0] – Re: Miras
A to nedáváte ani žádný ten přípravek na odbourání chlóru? Já mam doma sedm pětilitrových kanistrů (pro 100 l akvárko), které vždycky hned co je vypustim zase doplnim a týden mi to tam stojí, takže je to odstáté dost. Ale myslíte, že ten chlór opravdu vyprchá, když je to v uzavřených kanistrech? J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:47 Muž Miras [111] – Re: Yirka
jj, proto jsem psal 20l což je 1/3, jinak já taky dávám vodu z kohoutku, ono u 250l bych měl těžko tolik kyblíků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:44 Muž Yirka [9123] – Re: Miras, Honz
No vidíš to a já (nejen)dávám vodu přímo z kohoutku už hoodně dlouho a vše OK i bez kbelíků. Kolegovi se hlavně asi jedná o to zda má měnit 1/2 či 1/3 vody a na to lze odpovědět že u zavedené nádrže je to celkem jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:30 Muž Miras [111] – Re: Honz
no doporučil bych sehnat ještě dva kbelíky, já jsem vždy ve dvou (každý 10l) nechal odstát vodu a do třetího dával starou, na 60l to bohatě stačí. Jinak se používají přípravky pro odbourání chloru z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:14 Muž Honz [7] - Tetry – Údržba
Já mám 60l aq.A 10l kbelík já ksbelíkem když čistím aq tak ho vynáším 3 (půl aq) a chci se zeptat že mám teda normálně 30l odsát nebo 20apd. prosím poraďte :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 20:08 Muž Skid [2] – Re: Marfi
Člověk může snad jen pogratulovat. Podle mého názoru máš dobře zaběhnuté akvárium...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:03 Tornado – Re: Dahak
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 14:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kikuška
Na bioakvacit nema savo zadnej viditelnej ucinnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 14:47 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tornado
Savo mění pružnost houbiček na nádobí z molitanu, tak bych ten filtr radši vyměnila celej

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045?od=651