Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 11:20 Muž Kubaa [718] Re: Hanumana
To skoro vypadá jako Glofish, jestli ano, tak bych to veřejně moc neukazoval, za to jsou astronomické pokuty. Ale můžeš na ně zkusit večer posvítit UV světlem.

Jinak křížit se to bude s jakoukoliv zebrickou, protože to je zebřička (Danio rerio).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 10:47 Hanumana – Křížení
Zdravím,
mám problém, že jsem si pořídila na burze 5 "růžových" dánií, které byli ještě příliš malé na určení pohlaví a pak se ukázalo že jsou to 4 samice a jen jeden samec sad. A teď mám strach, abych o ně nepřišla, jelikož samice jsou plné, ale jeden samec na ně nestačí. Nevíte zda se kříží s nějakým běžně sehnatelným druhem dánií? Nejde mi o odchov, spíš jen aby "nezatvrdli".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2017 09:21 Muž motýlek [275] Re: Ziki
na rozdávání stačí tak 2cm ... aby rychleji rostly - musíš mít delší nádrž - aspoň 80cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 17:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Ziki
3-4cm ,rychlost růstu hodně záleží na krmení cca 3 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 16:15 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – jakou velikost dát do zverexu?
Dobrý den, mám potěr dánia leopardího a momentálně mají ti největší cca 1 cm. potlesk Jakou velikost by měli mít abych je mohla dát do zverexu příp. rozdat? Je mi jasné že zatím jsou moc malí ano , počítám s tím že by měli mít tak 2 cm, co myslíte? A za jak dlouhou dobu povyrostou do té požadované velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 12:58 Maq Re: Beastie
Beastie napsala: O vytirackach jsem cetla, i clanky o nich jsem cetla, neni to mozne v mych podminkach
... ergo není možné ve Tvých podmínkách dánia rozmnožovat. Ony to prostě sežerou; pokud by i nakrásně přehlídly živou jikru, jakmile se vykulí a začne mrskat ocáskem, tak to najdou a sezobnou.
Plus šneci - taky neomylně poznají, kde "roste salát".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 12:08 Žena Beastie [314] Re: Pepan
O vytirackach jsem cetla, i clanky o nich jsem cetla, neni to mozne v mych podminkach, proto se snazim zlepsit podminky jejich jednodruhove nadrze.

S krmenim to teda zvazim, ja obvykle krmim jednou za par dni a ryby ziji jiz 5 let, a to jak v te 360l tak v tehle 50ti litrovce, ale necham si klidne poradit. Mam takove zvlastni smesi, zbytky INVE, Hitachi granule pro bety, vipan seram, vlockove krmivo dajana pro cichlidy nebo supervit od tropicalu a vodni blechy Delica.
Vice mene to stridam, vlockove se snazim namacet kvuli cyprichromis, kdyz krmim velkou nadrz, daniim to vypada, ze je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2017 10:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Beastie
Ty ryby jsou krmeny jako vězni v koncentráku a kromě toho dánia obvykle jikry žerou. Takže to, co vytřou, okamžitě s velkou chutí sežerou. Pro odchov dánií se doporučuje vytíračka s roštem.
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
P.S. Ono není k zahození si občas počíst v místním atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2017 10:41 Žena drvi [2894] Re: Beastie
Proc krmis jen jednou za 3 dny ? coze .
Doporucuju krmit 2 x denne male mnozstvi, ktere ryby sezerou behem 20 vterin ;-) , o vikendu muze byt pauza. A vodu menit jednou tydne 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 09:27 Žena Beastie [314]
V 54l mam samostatne 8ks danii, javsky mech, anubias, okrehek a ludwiga. Ani po trech tydnech nevidim naznak odchovu, treni vidam casto. Vodu menim 20% kazdy tyden, 26C.

Muzu jeste udelat neco pro podporeni? Krmim jednou za 3 dny.
Diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2017 19:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: cempirek
-samice, pokud jsou vyklenuté jikrami ,mělo být tření umožněno do dvou až třech týdnů nejpozději ,jinak se zvyšuje riziko zatvrdnutí jiker ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 18:55 Muž motýlek [275] Re: cempirek
zeptat se jich můžeš, ale asi ti neodpoví ;-) ... ale vážně - dania se třou pořád - velké břicho je spíše problém nějaké nemoci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 17:08 cempirek – danio
dobrý den,
chtěl jsem se zeptat.
Mám v akva 2 samce a 1 samici samice uz ma hodne velke bricho uz mesic muzu se zeptat kdy se asi vytře?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 10:12 Žena Pandice [22] Re: Pandice
Tak jsem udělala údržbu ve velkém akvarku (výměna vody, atd..) a pak jsem tedy vrátila dania zpět z vytíračky do akva a co myslíte, že ty potvůrky malý udělaly, čerstvá voda je nabudila a nedají samičce pokoj. To mi dělají naschvál smich , ale já na ně jednou vyzraju hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 16:58 Žena Pandice [22] Re: motýlek
Může se stát, že jsem je přehlédla, ale nevím koukala jsme opravdu pozorně. Když je zítra přendám, nechám to pro jistotu tak týden stá, netknuté a budu to pozorovat. Pochybuju ale, že se tam něco objeví, spíš to vše sežerou. :-)
- kdysi jako desetiletý jsem je třel ve flašce od okurek - to už jsem právě tady v diskuzi od vás četla, tak proč ne já, když se tolik starám, aby měly vše na co si vzpomenou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 16:51 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
Mám Corydoras aeneus, no tak já je budu hlídat a když někde najdu nalepené, zkusím je dát vykulit. palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2017 16:21 Muž motýlek [275] Re: Pandice
no - ty jikry jsou zcela čiré a nezkušené oko je prostě nevidí ... i to tření dania je strašně rychlé - kdysi jako desetiletý jsem je třel ve flašce od okurek - a nic jsem tam neviděl, tak jsem je odlovil a flašku i s vodou odložil - a po třech týdnech jsem ji potřeboval - a plavaly tam čtyři už pruhované rybky ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
Teda mimochodem... :-) když to ti pancíci nalepí na sklo, dá se to odchovávat podobně jako jiné jikry ... kreditka, vývojová voda, seškrab, umístění do vývojové vody a za pár dní to plave... teda můj vývoj skončil přes paleáty a aeneusy k pár jikrám pand... ale nepředpokládám, že máte složitější rybky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2017 13:54 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
Dobře díky :-) Pokud to do zítra nedopadne, tak je nebudu mořit a pujdou zpět do akva k ostatním. Je to asi těžší než se mi zdálo, hodně jsem četla, že tomu se množí samy a ten jich má plné akva a nic pro to nedělají, tak po mnoha a mnoha úspěších s živorodkami jsem chtěla postoupit o level výše, njn nevzdám to, vše má svůj čas. :-) A to se mi v akva začínají mrouskat panceřníčci, samečci jdou po samičce jak diví, no tak Ti mají opravdu smůlu, na mimina si ještě dlouho počkají, když se mi nedaří ani Dania, prý jedna z nejlehčích jikernatých ryb na množení. Moc si je chci odchovat, ale nechci je trápit. Počkám si a až se mi bude zdát zase vhodná doba a samička bude mít zase plný bříško, tak je tam zkusím dát znovu. Udělám to od začátku jak jste mi radil, pořeším ten rošt, abych je nemusela tak hlídat. Snad bude lepší i převařená odstátá voda, to by se pak měly ty hodnoty PH a tvrdost alespoň trochu snížit. Zatím díky moc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 13:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
No ještě je nechte, když u nich sedět nebudete, stejně to sežerou. Ale je klidně možné, že prostě samice není dost plná na to, aby jikry chtěla pustit, což podle popisu vypadá...vodu určitě neměnit!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 10:53 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
No tak jsem u nich seděla až do deseti hodin, proháněly se teda hodně, dokonce jsem je viděla jednou opravdu třít. Trvalo to asi 15 vteřin a nic. Víckrát už to neudělaly. Ať koukám jak chci žádná vajíčka nevidím. Teď samička odpočívá a sameček už jí taky moc neprohání, jen sem tam. Bříško jí nesplasklo ani trochu. Asi jsme nabyly úspěšní. Nechám je ještě tam a uvidíme. Napadlo mě mužu jim vyměnit tak 1/3 nebo radši 1/2 vody za novou. Převařenou a odstátou na stejnou teplotu, jako mají? Nebo radši ne? Myslela jsem, kvůli odpadním látkám. Radši se ptám abych něco nepokazila. Koukám na ně z povzdálí, abych je nerušila, tak jestli jim tam mužu takhle zasáhnout. To jsem nikde nevyčetla. sad Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2017 07:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
Tak to bývá ... :-) ... často je to poránu lepší jak v koránu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 07:36 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
Dodré ráno, ranní zprávy z vytíračky, rybky už od 6 hodin lítají jak splašený a to jim ještě nesvítí světlo nad akva, jen se rozednilo. :-) budu je sledovat z povzdálí, ostřížím okem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 22:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
Mám náladu a dneska jsem moc nerehabilitoval prsty... tak jste na tom vydělala... :-)
No vidíte, že se holce začalo líbit, tak je to snad dobře... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:18 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
Tak dobře, teď už to nechám na nich, ale musím říct, že po vypnutí bublifuku a vzduchování je samička klidnější, už tak neutíká a vůbec se neschovává v rohu jako před tím, opravdu jí to hodně rušilo. Pozoruju je stále a dokonce u sebe samečka snesla i pár sekund, předtím hned zběsile utekla, jen se přiblížil. Díky za rady a trpělivost:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 21:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
No hele nic moc voda pro vývoj potěrů ... proto jsem říkal, víc číst... :-) ...
Z třecí nádrže vše vyndejte a řešte podle situace po tření ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:32 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
Teplota 25°C, ph 6,8, zbytek bohužel nevím, už nemám testy, jestli pomůže bereme vodu tady www.vakna.cz/… , jsou tam nějaké parametry. Dávám ji do akva a vím určitě, že ve společným akva se už třely a ne jednou, právě po výměně vody. Vypla jsem vše kromě topení, aby zůstala teplota konstantní. Můžu to nechat ve vytíračce a později zapnout, až bude třeba, nebo musím vše vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
Začátek samozřejmě úplně bez! Hlavně klid.
Ta voda? Jak to vypadá s parametry? Protože pokud dániím voda voní, tak se třou pár hodin po umístění do vytíračky.
Teda pokud jsou to ryby fakt připravené pro tření ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:17 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
At´čtu jak chci, tak to stejně nedělám dobře sad více lidí tu psalo, že se má zvýšit teplota, všude píšou, že jsou ryby v prostředí s čerstvou vodou stimulovány k hromadnému tření, dala jsem tedy čerstvou, jen odstátou jako do akva. Taky tu někdo psal, že vzduchuje od začátku a když se vytřou tak sníží vzduchování, aby se neumlátily. Takže stačí bublifuk? Nebo jen to vzduchování bez bublifuku, nebo ten bublifuk přidat až se potěr rozplave? No teď už jsem z toho fakt jelenice. Zkusím to risknout bez roštu, mám dovolenou třeba je uhlídám, myslela jsem že po rozplavání potěru, bych ty schovávačky odstranila a do té doby zkusit udržovat čistotu. Mám jen dva páry, takže dát 1 samičku a 2 samce. No vidím, že čím víc toho přečtu, tím míň toho vím. Zkusím to předělat lépe. Díky za trpělivost v odpovídání, vím, že to se mnou není jednoduché stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2017 20:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
No skoro všechno...
Dala jsem čerstvou odstátou vodu, - není voda jako voda, je třeba dodržet parametry - teplota 25°C (v hlavním akva měli - tady teda bude tvrdé y :-) - 24°C), bublifuk - zbytečný, plaší ryby! - , vzduchování zatím středně - vzduchování mění paramatery vody, tudíž nesmysl - , potom bych stáhla, aby se neumlátil potěr - potěru se vzduchuje až několik dní po rozplavání, pokud není bublifuk - . Rozhodla jsem se to zkusit bez roštu (zatím nemám), (ok, dá sá, pokud budete ryby permanentně hlídat, páč jinak jikry sežerou - jen takové schovávačky po dně - schovávačky jsou problém coby znečišťovatel vody v odchovné nádrži, minimálně se kolem nich budou shromažďovat hovna -, vím, že asi něco požerou, ale snad se něco schová. Dala jsem samičku a samečka, - tak to je základ - čekám co se bude dít. Nejprve se dost honili, ale za chvíli se samička začala schovávat kde mohla a sameček ji stále jen hledá. Když ji najde, tak ji prožene a ona se mu zase schová. Prostě dělá ofrky, je pravda, že nemá tak velké bříško, třeba není její doba. Jak dlouho je tam nechat. 1-2 dny a pak samičku vyměnit? - No a nakonec .... pokud to je pár a chce se mu, tak se vytře za pár hodin, lepší jsou dva samci na jednu samici... No jak jsem již napsal ... všechno je špatně... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 20:43 Žena Pandice [22] Re: LiborSprysl
No tak prosím rady, co je špatně, budu ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 20:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pandice
Dánio poprvé a hned špatně ... tak zkuste ještě trochu číst... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 18:27 Žena Pandice [22] Re: PaDa
Tak přečetla jsem, zkusím nechat ještě do zítra, když nic neudělají, tak je vyměním za jiný pár. Mám oddělenou jednu samičku, ta má už trochu bříško a také mám zvlášť jednoho samečka, zítra bych je tam večer dala. Pokud tito zklamou. Oddělila jsem je od sebe a od ostatních, na zkoušku, aby je to ,,nabudilo,,, četla jsem někde, že by to mohlo pomoct. Přečetla jsem celou tuto diskuzi, několik článků a stále narážím na věci, na které se chci ptát :-) Ale v tom je to kouzlo akvaristiky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 18:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pandice
Znáš tenhle článek?
www.akvarista.cz/…
Tam bys měla odpovědi najít - "Poznámky k odchovu (rozmnožování)" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:28 Žena Pandice [22] – Dánia poprvvé
Fotka k příspěvku Ahoj včera jsem založila první nádrž na vytírání. Ještě jsem nikdy nezkoušela nechat vytírat jikernaté rybky. Mám zkušenosti s živorodkami, ale tuším, že tady to bude zcela jiná liga. Dala jsem čerstvou odstátou vodu, teplota 25°C (v hlavním akva měli 24°C), bublifuk, vzduchování zatím středně, potom bych stáhla, aby se neumlátil potěr. Rozhodla jsem se to zkusit bez roštu (zatím nemám), jen takové schovávačky po dně, vím, že asi něco požerou, ale snad se něco schová. Dala jsem samičku a samečka, čekám co se bude dít. Nejprve se dost honili, ale za chvíli se samička začala schovávat kde mohla a sameček ji stále jen hledá. Když ji najde, tak ji prožene a ona se mu zase schová. Prostě dělá ofrky, je pravda, že nemá tak velké bříško, třeba není její doba. Jak dlouho je tam nechat. 1-2 dny a pak samičku vyměnit? Díky za všechny rady a připomínky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:45 Žena Morticia [118]
Ta moja frajerka se zase tře! Je to normální??? :-D Asi chce dohnat, co zameškala. nebo čeká, kde se vyloupne axl...Tak mě napadá, že možná by nebylo od věci zkusit nějakéto šmajch-akva, třeba bych z toho pak měla i miminka..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:00 Žena Morticia [118] Re: motýlek
Tak to se ani moc nedivím, jsou to dobří aktivisti. Takže už by mohli být dospělí i ti menší, mmm.... Tak uvidíme, jestli něco uvidíme. A nesežere ty jirky ampularia, jestli tam teda nějaké jsou? A co jestli se něco vylíhne,pochytají mi to staří,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2017 18:48 Maq Re: Morticia
Ta holka dělá kariéru! Napřed ji měl sežrat mlok, a teď se tře s mlaďochama!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 18:24 Muž motýlek [275] Re: Morticia
je možné, že se třela ... dania jsou dospělá hodně brzy ... a vlastní tření je velmi rychlé - to my lidi nestíháme pozorovat ... u jiných druhů je to v pohodě, ale tyhle potvůrky ;-) ... jikry jsou docela velké, ale jsou první den zcela čiré - takže je nevidíš ... další dny se začnou dělat oči - to už se dá něco pozorovat ... bohužel zrovna dania nemám žádné foto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 18:00 Žena Morticia [118] Re: motýlek
To já nemám. Mě hlavně jde o to, jestli jsem to vůbec dobře identifikovala - su naprostý začátečník a po pravdě jsem to ani tak "brzy"nečekala. Ti mikroši mi fakt přijdou malí, nevím,kdy taková rybka dospívá. ale to chování bylo úplnějiné,než jindy. Teď momentálně si zase všeci plavou "po svém", ale takto se družili celý půl-den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 17:35 Muž motýlek [275] Re: Morticia
na písku/štěrku to neuvidíš ... dania nejlépe vytřeš v nízké nádrži s čerstvou vodovodní H2O a hlavně s roštem nade dnem ... pak jikry uvidíš - ale chce to také cvičit oči ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 16:07 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Poznám nějak, že se vytřely ryby nebo o to mají snahu? Mám v měsíc založeném akva zatím pouze Dania pruhovaná, jedno velké(možná 4 a víc cm?) a 4 tak poloviční a od včera večer pozoruju úplně jiné chování. To "velké" (předpokládám, že je to samička,je dost tlustá v poslední době,mám ju cca5 měs.) tak třepotavě plave u dna, otírá se o listy a štěrk a dva mikroši za ní. Proplavávají rostliny,kokosy a šterbiny mezi kamením. Dva si toho moc nevšímají. Je vidět třeba mlíčí nebo jikry? Snaha o foto byla.

A ještě dotaz: jak velké je dospělé Danio? Protože ti moji malí se mi zdají dost malí. To velké má odhadem 4-5 cm, to už dospělé bude, ale ti poloviční...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2016 21:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: janula
začít studovat, založit si prezentaci a jako první, vyměnit vodu 1/2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 21:40 janula
ahojte mam v akvarku asi 3 samice a 5samcu dania pruhovaneho, mam je tam tak 2-3 mesice, a ted se asi vytreli, jak poznam zda se vytreli?mam na rostlinach na listech sliz, nevim co s tim delat, mam zakalenou vodu a voda smrdi, poradi mi nekdo prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2016 10:23 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
Fotka k příspěvku pozorovat, zapisovat, hledat závislosti ... po roce zapomeneš, pokud nezapíšeš ;-) ... když uděláš stejnou chybu dvakrát - potřetí už to zvládneš ... tak ať se Ti daří ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:57 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
No to som uz zistil ze nieje jednoduche ten poter odchovat ale konecne mam pocit ze sa mi to podari uz vidim ako rastie konecne zacal prijmat liahnutu artemiu ☺

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2016 08:32 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
ono je to s odchovem asi tak, že tření je tak 5% úspěchu, to ostatní je dost práce, hledání způsobů jak si to zjednodušit a občas i zklamání ... v dobrých podmínkách se rybky třou vždycky - až budeš mít další generaci z vlastního odchovu - pak jsi akvarista ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 00:18 Muž Mojzo1111 [5]
Tie samicky su stale ako zblaznene kazdy tyzden ked odkalujem tak vytiahnem z dna okolo 30 kusov poteru. Vkuse sa mnozia tetry sa vkuse hrabu v strku a vyberaju ikry a vyliahnuty poter :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 23:41 Muž Mojzo1111 [5] Re: LiborSprysl
Ked som ikri vytlacil tak poter sa nevyliahol stych vytlacenych ale asi az o tizden neskor tak bud sa im hned zacali tvorit nove ikri alebo nieco stych co vnich este ostalo bolo schopne oplodnenia samcekom. Tie co som vytlacil rozhodne neskoncili v akvarku. A bolomto fakt len troska zo zvysnymi si uz poradili same asi stacilo trochu pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 16:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mojzo1111
Když už je pán vytlačil, tak je také oplodnil??? coze no ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov