Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:50 Muž . : Hunter : . [17] Re: motýlek
a uz sa mi zda ze v tich ikrach sa daco zmenilo su take ine .vivija sa tam plodik??? teplota je okolo 27 stupnov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:46 Muž motýlek [275] Re: .:Hunter:.
mlíčí (sperma) se ve vodě pohybuje asi 20 minut, takže může se trefit i na jikru, kterou samička odloží při "masturbaci" :-) ... ale pravděpodobnost, že se oplodní nejbližším samečkem je pochopitelně mnohonásobně větší ... uvidíš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:32 Muž . : Hunter : . [17] Re: motýlek
to leopardie je len 1 samicka pochybujem ze sa vytrela nijaky samec za nou nebehal a je mozne ze len z pruhovanych vznikne leopardie nepoznam ich genofond je to mozne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:28 Muž motýlek [275] Re: .:Hunter:.
konzultoval jsem to asi před rokem s panem Růžičkou z DAJANAPET - a pak jsem to i provedl - ano, třou se dohromady, ale výsledek jsou buď pruhované nebo tečkované - já to tedy zkoušel u těch GMO růžových ... není jednotný názor, zda je to samostatný druh či jen forma ... ale nejsem až takový odborník - tedy jen co jsem se dozvěděl ... ale nedoporučuji to dělat s úmyslem prodeje či darování někomu jinému!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:08 Muž . : Hunter : . [17] Re: motýlek
jasne dam tam salviniu natans a tie moje dania sa treli ani nie 2 cm nad dnom
a je mozne ze pri daniach pruhovanych sa vytrelo aj leopardie ako myslim skrizilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:00 Muž motýlek [275] Re: .:Hunter:.
tak to jo ... abys měl více jiker, tak nech samice od samců oddělené - stačí týden ... když tam dáš tři páry i hodně mladých, tak nebudeš vědět co s potěrem :-) ... a nech nízkou hladinu vody, aby jikry rychle zapadly pod rošt - jinak je sežerou než spadnou ... jsou to potvůrky moc rychlé ... a po rozplavání vlož nějaké plovoucí rostlinky, aby odebíraly škodlivé dusičné látky z vody ... tak ať Ti to vyjde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:17 Muž . : Hunter : . [17] Re: motýlek
no ja mam v tej nadrzi 10l strk a ja som tie ikry nezbieral ja som dal do sitka ktore mam vo vode 2 ikry ,ktore pozorujem a ked trochu prehrabnem srtk tak sa rozviria pocitam ze ich tam je aspon 20 lebo jak mile samicka nejake vypustila co som vydel hned sa otocila a chnap chnap a bolo po nich :-D ale to bol len 1. pokus v mojom zivote a vydaril sa takze som rad nabuduce si vyrobim ten treci rost.a dania su este mlade niektore samva sa ani netreli mam pocit ze len 2 samice a 1 samec sa treli ti su uz starsi a tie samice su stale take tucne tak to vyskusam o 3 tyzdne :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 08:29 Muž motýlek [275] Re: .:Hunter:.
neoplodněné zbělají do 24 hodin ... jinak jiker od jednoho páru bývá hodně přes 100 - i 250 ... ale jestli jsi jen sbíral jikry v nádrži, tak tomu rozumím :-) ... ale mám obavu, že "několik" kousků potěru se Ti podaří odchovat - je těžké utrefit množství krmiva ... a hlavně to není ekonomické, zkus za týden nechat vytřít v samostatné nádrži - dej tam buď rošt nebo aspoň pokryj dno kulatými kamínky, ať si nepožerou všechny jikry ... a po vytření dát několik kapef acriflavinu nebo aspoň preventinu (2-5 kapek), aby zbytečně nechytily plíseň ... dá se pracovat tak s aspoň 50-ti kousky, jinak je to trápení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 08:19 Muž . : Hunter : . [17] Re: motýlek
a po akej dobe zacinaju ikry (neoplodnene) belat ??? lebo som 1 nasiel bielu dal som ju do sitka a v sitku mam este 2 a tie su stale priesvitne tak pls o radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2009 06:12 Muž motýlek [275] – dělám to takhle
no, já dávám vzduchování k jikrám vždy ... dánia (pruhované?) se líhnou až za 4 dny, takže klidně tu dobu vzduchuji silněji a při líhnutí uberu plyn ... aby se po rozplavání potěr neutloukl, tak obalím kamínek jávským mechem a umístím přes drátek do rohu nádrže - nejlépe do toho, který je nejméně osvětlen, protože tam se po krmení artemiemi neshromažďují nauplia - takže je ten roh méně navštěvovaný :-) ... ale pamatuji se, že jako kluk jsem líhl dania v láhvi do okurek a nebylo tam žádné vzduchování a normálně to také přežily ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:15 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: .:Hunter:.
jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:06 Muž . : Hunter : . [17] Re: metal
bohuzial nemam je to vzduchovanie take potrebne??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:04 Muž metal [96] - CichlidyRe: .:Hunter:.
hodil by sa ti bublifuk-staci okyslicovaci kamen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 17:58 Muž . : Hunter : . [17] – ikry dania
mam taku otazku ked sa vyliahnu male dania tak potrebuju vzduchovanie ? myslim ze ked zapnem filter tak ich vtiahne .prosím o radu lebo dania sú este v ikre.a ked sa rozplavu tak to znamena ze zacnu plavat po akvarku ?prosim rychlo o radu cakam ze napozajtra uz budu vyliahnute :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 23:38 pepik Re: .:Hunter:.
Podle toho jak mas velky ten sterk,ja to nelam tak ze dam na dno kaminky tak 1cm velky.Proste aby mezi ne mohli zapadat jikry a do zarizeneho akvarka bych je vytrit nedaval protoze neuvidis jestli tam mas jikry nebo ne a taky se to pak lip cisti,takze dat na hole dno ty kaminky na ne naky jemnolisty rost. a az se ti vytrou tak ty kameny vyndat abys videl co splesnivi a co ne.Ty kytky tam radsi nech protoze v nich mohou byt jikry.Takhle sem to nelal ja a podarilo se,jestli je tam neco blbe tak at se na me skusenejsi nezlobi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 21:14 Muž . : Hunter : . [17] Re: Yirka
a strk aj kamene mam dat prec??? ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 16:52 Muž Yirka [9126] Re: .:Hunter:.
Stačilo by zadat do vyhledávače a vypadne hned několik vláken, třeba toto:
rybicky.net/forum/1892
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:32 Muž . : Hunter : . [17] Re: Lukas Korenek
a jak vipada ten treci rost? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:14 Lukas Korenek Re: .:Hunter:.
dania pruhovane se třou pořad nejraději brzo rano při vichazejicim slunci na vodu nejsou naróčné a teplotu zvyš na 26-27° nadrž je idealní 15L a musi tam byt třecí rošt,krici sklo a nejake rostli ve kterých se třou tre ni se opakuje každe tři tydny.Pozor jikry temeř nejdou vidět jsou uplně čire.
Přeju hodně štecti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 22:04 Muž Onys [9] Re: .:Hunter:.
Mám taky tyhle dania, dělají to pořád a nic z nich zatím nevypadlo.Tak nevím palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:49 Muž . : Hunter : . [17] – dania pruhovane-kedy je cas na rozmnozovanie
prosím o radu kedy je čas na rozmnožovanie tychto rybiek. a ako to poznám ze sa chcú rozmnožovať tie moje samce stále rýchlo plavú pri samiciach ako keby ich ohryzovali predtým to nerobili. prosim o radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 07:42 Muž motýlek [275]
artemkou jsem to také zkoušel, ale první dny s tím dost bojují, teď jsem třeba použil nějaký roztok (NBL? - nevím teď přesně název) - první a druhý den, další tři dny SERA-Micron a teprve pak jsem jim dal artemky - samozřejmě při artemkách rostou před očima, ale i ekonomicky to vychází tou kombinací lépe ... navíc třeba já jsem 10 hodin mimo domov, takže artemky nemohu ráno dát, protože by mi do odpoledne nespotřebované zkazily vodu ... samozřejmě u tetrazon či tetry černé s tím není problém - 500 kousků vyžere artemky do mrtě :-) a odpoledne už hledají, kde by co sežraly ...

a perioda tření může být klidně jen týden - dávám tři páry současně a zvládají to všechny ... voda stačí vodovodní - dva dny stará ... když dám pár kapek acriflavinu, tak nesplesniví ani jedna jikra ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:37 Muž navik [908] - SumciRe: matrix069
matrix069 napsal: ...,v pravo pravdepodobne neoplodnená ikra(nesplesnivela,zostala taká až doteraz,tvory v nej odumreli)...

Pokud zárodek během vývoje v jikerném obalu odumře, nelze hovořit o neoplodněné jikře (pokud by byla neoplodněná, nemělo by co odumírat. ;-)
Jinak souhlasím - jedná se o pěkná fota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 12:27 Muž matrix069 [79] Re: styv
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jj,v ľavo zdravá-tohto času už tesne pred vykulením,v pravo pravdepodobne neoplodnená ikra(nesplesnivela,zostala taká až doteraz,tvory v nej odumreli) X-) foto zdravé ikry dnes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2009 09:28 Muž styv [10] - AmerikaRe: matrix069
Vľavo zdravá, vpravo odumretá ikra a v prírode nič nevyjde nazmar. Buď ju napadne plieseň alebo si pochutnajú prvoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 11:17 0 Re: Mato00
Nečteš pozorně a proto ty chybné závěry. Napsal jsem ne tvrdé vody. A ta třecí perioda při chovu v 18°C je použitelná - pepík je nechal třít v té teplotě. , (ano , může se perioda zkrátit i na dva týdny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 09:49 Muž PetrS [4] Re: matrix069
To je trida. Super popis. Akorat bych spis pouzil ten rost. Je to jistejsi. Abych rekl pravdu, uz se mi dostali i pod ten rost. Daval jsem vzdy 2 samce a jednu samici a vytreli se vzdy bez problemu. Hodne dbej na cistotu dna a vody. Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 09:26 Mato00 Re: 0
No neviem co si myslel tymi 3 tyzdnami?Treciu periodu? coze Ked je samica uz rozotreta tak by mala byt 10-14 dni!Vtedy sa rybky vytru najrychlejsie, je ich velke mnozstvo!Asi po 4-6 periodach treba dat rybkam pauzu!
Tvrda voda po neuspesnom treni? ne Snad määku aby sa samica rozotrela a aby sa lepsie liahli ikry!To nie su tlamovce!
Krmivo by malo hyrit akolo potreu?Tak to bude potom aj samotny poter!Vzduchovaci kamen na kraj nadrze a zive krmivo dokaze plavat aj samo!(artemka)Poter si krmivo najde na zaciatok aj 1-2 artemie za den!
X-)
Neprelovovat sietkov?Ja chytam bezne uz 1cm ryby sietkov!Ale mensie ako bolo zmienene zlievam! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 02:33 0 Re: pepik
Fotka k příspěvku Příčin může být několik , nechce se mi to rozepisovat a stále dokola stejné témata popisovat , ale něco zmíním , když Ti nikdo neodpověděl.

Nachystej si s předstihem dostatek dobře odstáté ne tvrdé vody a ty ryby po 3 týdnech dej opět vytřít. Teplotu jim po umístění a vložení funkčního vzduchovacího kamínku nechej stoupnout na 24°C - 26°C.

Po výtěru a odlovení ryb , vodu stáhni na minimum a napusť novou tu samou zásobní předem vyhřátou na stejnou teplotu co je ve vytíračce. Nechej nastavený ohřev i vzduchování. Po vylíhnutí a rozplavání vyber použitý třecí materiál - rostliny , rošty a opět vyměň stejným způsobem 1/2 až 2/3 vody přes jemnou síťku , a pak krm - krmivo musí vířit kolem plůdku , to jest být v pohybu. Časté výměny vody jsou nutné , jinak o plůdek přijdeš a potřebuje k zdravému vývoji větší - delší nádrž. Nikdy , i když bude větší ho nepřelovuj síťkou , pouze přelévat! ( SNADNÁ DEFORMACE POTĚRU ! )

Vychovat opravdu kvalitní generaci tohoto druhu není , až tak snadné , jak by se mohl někdo mylně domnívat z příspěvku motýlka - Jardy.

Osobně jsem plůdek odchovával loveným živým prachem a velmi jemně prosívaným mělněným tetraminem.

Snímek zachycuje krmení akva rybek ve venkovním zahradním jezírku v létě 2008 , kde mezi různými druhy jsou i závojová dánia pruhovaná a zlatá.

Autor: 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2009 21:54 Muž matrix069 [79] – Danio margaritatus-ikry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ránosa mi vytreli razborky Galaxy. Zaujímalo by ma,ktorá z týchto ikier je ok? Ikry sú staré cca 20 hod. Ikra vpravo(bielšia)-je v nej pohyb veľkého množstva miniátúrnych častí,ikra v ľavo bez zmeny od jej nakladenia.Z ikier skalárov poznám ako vyzerá plieseň,no u tejto bielej ikry sa mi to nezdá. Všetky pohybujúce sa mini biele časti sú iba vo vnútri ikry(veľmi pohybovo aktívne),vonkajší obal nemá žiadne známky pliesne.(fotené mobilom,tak sorry za kvalitu) X-) www.youtube.com/…
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:19 Muž pepik [6]
Prosim vas cim to muze byt pivezl jsem si dania a druhy den jsem je dal vytrit v hejnu-vytreli se ale vsechny jikry splesniveli(22°C),tak jsem to skusil jeste jednou jen s 1 samickou a 2 samecky a zase mi ty jikry splesniveli(18°C),asi pred rokem sem je stejnym spusobem trel a vzdycky se vylihli(od jinych paru ktere uz nemam)Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:33 Mato00 Re: motýlek
No s tymto komentarom nemozem suhlasit! :-| Najlepsie je rozkrmit jemnou artemkov/naupliamy buchaniek! X-) Ked sa zle rozkrmy poter, poter sa z toho dost tazko spametava!Ja rozkrmujem artemiov aj male druhy napr. tetry neonove, bojovnice pestre, guramy zlate, mrenky duhove, rajovce dlhoplutve vsetko su to druhy o ktorych sa pise, ze by sa mali "rozkrmit niecim drobnym(uz spominany zltok) a neskor prejst na artemiu" a toto je dost velka chyba! tone Preco si to stazovat, a nechavat rybky v hlade? ne Verte ci nie da sa to artemiov a strati su nulove! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 05:59 Muž motýlek [275] – krmení
potěr danií má malou tlamku, první dva až tři dny je lépe než artemií krmit žloutkem ... jinak jsou to jedny z nejsnadněji se rozmnožujících rybiček taková základní škola akvaristy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 23:45 0 Re: miki2
Ano , když zbělají , tak jsou neoplozené .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 22:47 Muž miki2 [0] - Parmičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty jikry co zacnou uvnitr belat jsou neoplozene?dekuji za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 13:37 Muž PetrS [4] Re: Diego
Vezmi sitovinu (perlinku), co se dava pod omitku. Pro tento ucel bohate postaci. udelal jsem dreveny ram a super. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 08:44 Muž motýlek [275] Re: Diego
to rozhodně ne - jikry jsou dost velké ... já používám takovou síťku co se dávala do země nad elektrické kabely - ale možná už se nedá sehnat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:22 Muž Diego [72]
Stačí daniím pruhovaným třecí rošt s očky 1mm x 1mm?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 19:48 0 Re: miki2
Fotka k příspěvku Měl by jsi vzduchovat kamínkem hned . Když po vykulení plůdku zapneš filtr , tak ti ho nasávání zničí.

Foto: rozplavaný potěr dánií zl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:07 Muž miki2 [0] - ParmičkyRe: 0
Dnes rano se mi vytrela Danio,je potreba hned vzduchovat?mam v treci nadrzce mini filtr s hadickou,regulace na minimum a nerad bych aby jikry nasal filtr.Staci az se vyklubou a pak teprve pustit filtr se vzduchovanim...nebo kazdy den menit vodu aby meli dost kysliku?Dekuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 16:28 0 Re: miki2
Fotka k příspěvku Dánia pruhovaná a zlatá se mi třely i bez přisvětlování. Proti sežrání jiker i pro porody živorodek se mi osvědčila umělohmotná sítˇ (na přiložené fotce) zakoupená v domácích potřebách. Dají se z ní taky vyrobit chovné boxy , například k chovu v jezírkách a velkých domácích nádržích - ryby lze snadno vylovit , ochránit a neztratí se bez nalezení. Mám vyzkoušeno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 08:43 Muž motýlek [275] Re: miki2
dneska už jsou ty populace tak přizpůsobené akváriu, že se třou i v těch nejnemožnějších podmínkách - jen nech nízkou hladinu, aby nestačily požrat jikry než dopadnou pod rošt ... žárovka pomůže palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 23:19 Muž miki2 [0] - Parmičky
Pokud nemam moznost aby svitilo slunicko na vytiraci nadrz mam nejak prisvecovat nebo staci denni svetlo v pokoji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2008 11:13 0 Re: Marianesca
Fotka k příspěvku Nemám na to čas ani náladu něco vysvětlovat , tak v krátkosti: jak začne plůdek volně ve vodě plavat , tak z předem vyhlédnuté vhodné venkovní nádrže s výskytem mikroplanktonu (- ve sklenici s nabranou vodou je v protisvětle vidět "prach" ), se do kbelíku nebo transportních sáčků nabere voda - může se dosytit nalovením jemnou sítí ( nebrat , kde žijí nezmaři a moc ryb ) , doma se třeba akva topítkem tato voda vyhřeje na teplotu , která je u plůdku a potom se přes velmi jemnou sítˇku - např. přes prodávanou sítˇ. porodničku , od plůdku odebere polovina , až dvě třetiny vody a nahradí se připravenou s potravou - opět přes síto , atˇse k plůdku nedostane něco většího dravého např. malé vylíhlé znakoplavky - velmi dravé (neplést s podobnými kleštˇankami). Plůdek se živí přineseným živým prachem , který se stejným způsobem doplnˇuje - při větším počtu mladých denně do doby až trochu odroste - asi dva týdny a je schopný vzít větší sousta , třeba rozmělněné sušené krmivo (tetramin) sypané na hladinu přes vypnutou jemnější část vyřazené (opotřebované) dámské punčochy. I pak se musí měnit část vody , protože potěr na více zkaženou vodu je citlivý a může uhynot.

Přiložil jsem fotku , kde je v kýblu přinesený živý planktonní prach , vložený nastavitelný celoponorný ohřívač zajistí požadovanou teplotu a vzduchovací kamínek sloupec vody promíchává i okysličuje. Popsaným způsobem jsem úspěšně krmil plůdky dánií , teter , parmiček , gavůnků , kardinálek , mečovek i mollinésií. Napsal jsem jen holou skutečnost - vlastní postup. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:24 Žena Marianesca [3] Re: Diesel
Dik za ponauceni...mam doma dost knizek o akvaristice a do nich sem se divala a tady na temata tykajici se danii a nikde sem nenasla vsechno co me zajimalo tak se ptam....nechtela sem obtezovat jenom sem ty veci chtela vedet..ale diky vsem pomohli ste mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 08:24 Diesel Re: Marianesca
He, taky si vzpomínám na své začátky s jikrami apod,..
v prvé řadě by bylo vhodné si nejdřív pročíst nějakou literaturu (aspoň na internetu) a pak teprve se ptát.. určitě tu najdeš vhodná témata a na netu je spousta akva stránek..

Mno a až se vykulý tak nekrmit, mají žloutkový váček, který musí nejdříve strávit to může trvat nějakej ten den navíc... hlavně až se vykulí a stráví ten váček.. tak poté měnit tak 1 za 2dny trochu vody za odstátou, někdo ti napíše třeba 1 za týden, ale to je na tobě, zjistíš sama jak to bude pro ně nejlepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 08:14 Žena Marianesca [3] Re: Silent
ty neoplozené jikry sem odebirala hned jak se ty ostatni zbarvovali,odsavala sem je strikackou s brckem...no ted uz je to 36 hodin...a mam jich vykulenych 7..mam z toho blbej pocit..muzu jeste dotaz?kdy krmit..mam pockat az se vykuli i ty ostatni?ja jen aby me ty vykuleny neumreli...sou totiz na dne..sem tam se pomelou..je to dobre?mam strach abych jim nejak neublizila nebo treba neco nevedomky nezanedbala..omlouvam se ze se takhle vyptavam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 13:41 R Muž Silent [5949] Re: Marianesca
Vykulit by se měli tak do 48 hodin. Je třeba zkontrolovat oplození jiker. Pokud jsou bílé (ty jsou neoplozené) tak je odstranit. Pro dobrý vývoj jiker by voda měla mít 25-28 stupňů, celková tvrdost 5-7dGH a pH 6,4-7,2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 09:16 Žena Marianesca [3] Re: wayn
Prosím můžete mi někdo říct jak dlouho trvá než se rybičky vykulí?jikry mám od ctvrtka rána asi půl 8..takže už sou to 2 dny a pořád nic..zatím se vykulila jen 1 a to včera večer ale do teď ty ostatní nic...jinak tech jiker je tam kolem 60..sem z toho trochu nervozni protoze je to poprve co mam jikry v odchovne...prosim napiste nekdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 09:22 Muž wayn [79] Re: Marianesca
Na světle až tak moc nezáleží, přes noc určitě nesviť. Počti si tady: www.akvarijni.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=351