Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 12:24 Muž Nanoooooo [0] – danio - biele bublinky
Dobry den,chovam 9 danii,uz asi mesiac pozorujem,ze na hladine mi plava nieco ako zhluky bubliniek.Dnes som si vsimol,ze to vychadza z miesta pod analnou plutvou jedneho z danii.Problem je v tom,ze vsade som sa docital,ze ikry tejto rybky po vytreni padaju k dnu,no u mojich stale plavaju pri povrchu.Neviem cim to je,ci su to vobec ikry alebo nieco ine...Dakujem za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
no maly galaxky jsou dost plachy a taky maj proc.... pred rokem se mi podarila jednu generaci odchovat s dospelejma, ale to jsem je prendal z antistresu do antistresII (vic jak dvojnasobny objem)

vetsinou to chce poranu sledovat pohyb u hladiny... a je pak velka prca je chytit...
tedka mam novy chovny hejnko tak uvidim jestli se mi zase objevi pludek ve filtru (nejspis se protahly mezi molitanem a bocnim sklem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
a nejen do prvních komor. Já našla 3 malý tetřičky až na konci filtru. Jikry nebo malé rybky se dostaly se přez pytlík s válečky, 30cm nastříhanýho molitanu, 30cm hrubého a 30cm středního molitanu. Opravdu nechápu
Já je dám do akvárka s krevetmami a razborkami a v pohodě vyrostly zatím všechny co jsem takhle zachránila. Ale tetry císařské budou větší. U galaxek jsem ještě nikdy malou neviděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
ja mam plosnej filtr s prepazkou a odchoval jsem v nem huz pres dvacet galaxek, vzdycky jak povyrostou tak (0,5-1cm) tak je prelovim ke krevetam a tam dokrmim do puberty.....
jen jsem na cerpadlo nasadil jemnej molitan....
a je celkem bezna vec ze se poter i mensi rybky dostavaji do prvnich komor vicekomorovych filtru a tam se i mnozi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mori79
Osobně bych ho raději vyndal. Jestli máš v AQ hustčí porost kde by se mohlo schovat, tak si tam zaleze. Mě se do filtru dostala parmička čtyřpruhá a když jsem to zjistil, tak už jí nebylo pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 18:18 Muž mori79 [6] – danio
dnes som chcel vycistit filter co som si sam vyrabal je v akvarku interny a zrazu hele malicke danio asi 3mm nechapem odkial sa tam vzalo a ako sa tam dostalo myslite ze ho mam odtial vylovit a dat do velkeho k ostatnym rybam alebo pockat kym bude trocha vacsie aby ho nezozrali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: walris
ty hadičky by měli mít ve zverimexu...

žívé krmivo se dá i nalovit někde na rybníku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 09:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: walris
jinak jsi projdi cely tohle vlakno, najdes tu spostu zajimavejch veci a fotek

jo jeste mala rada, rychlost proudeni muzes i upravit pomoci rozdilu hladin, jednoduse kybl kam odkalujes das o neco vyse, treba na stolicku, ci zidli (prosta fyzika, spojene nadoby)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 09:34 Žena walris [0] - SumciRe:
Ahojda kluci,
za rady děkuji.
Budu muset zkusit to železářství, ptž v ostatních obchodech se dá sehnat hadička pouze univerzální, tak aby se hodila na všechno, a do té mi špendlíci plavou jako naschvál, a pak je složitě přelovuji zpět, ale myslím, že z toho mají docela trauma:/
Jinak s těmi artemiemi máš pravdu, jediný obchod kde se dají sehnat je ten krámek "v povodí Labe", mají tam pouze drahou Dajanu, koupila bych ji, ale momentálně ji objednávají :) Obyčejný sáček Sera artemia mix, který dle mého názoru je taky dobrý, tu teď nikde k dostání není.
Tak snad mi prcci vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 08:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: walris
vzduchovaci hadicka se skrtitkem, pripadne se da sehnat i slabsi PVC hadicka(3mm, zkus zelezarstvi), chce to trenovat a odkalovat do bilyho kybliku, aby jsi byla schopna odlovit zpatky ty zivy co nechtene odsajes (na to je dobra sklenena "fajfka")

v HK urcite je dost zveraku, zkousela jsi Siriuse? (byl jsem v tom co je kousek od Povodí Labe, no akvarka nic moc, ale matne si vzpominam ze tam nejakou artemku mely)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 18:54 Muž PepaV [30] Re: walris
S odsáváním to chce trpělivost, hadičku přitisknout ke dnu a šmějdit postupně po celém dnu.
4 mm prcci hadičce uhnou :-). Ať se ti daří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:54 R Muž romant [27987] Re: walris
Hadička o menším průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:50 Žena walris [0] - SumciRe: PepaV
Jdu měnit vodu.
Ještě mi poraďte jak mám odsát ten bordel ze dna, normálně když to dělám hadičkou tak nasávám nechtěně i potěr. Je nějaká vychytávka na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 18:41 Muž PepaV [30] Re: walris
Filtr si tam klidně dej zase zpátky (bublifuk), ten ti nahradí i vzduchování.
Vyměň jim co nejdříve a co nejvíce odstáté a vytemerované vody. Potm jak psal romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 18:41 R Muž romant [27987] Re: walris
Žádnej učenej z nebe nespadl. Ta půlka denně odstátý vody bude v pohodě. Odsaj ty zbytky ze dna a začni měnit vodu a určitě se Ti něco povede odchovat, když je budeš krmit, vícekrát denně, tak porostou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:37 Žena walris [0] - SumciRe: romant
Ach jo,
teď se mi nesmějte, připadám si jak debil, ale vodu jsem neměnila. Když byly ještě jikry, měla jsem tam filtr, vůbec mi nedošlo, že vzduchovadlo ho nenahradí :(
Takže zhruba 1/2 nádrže každý den? A stačí odstátá voda, nebo jinak upravená? sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 18:32 R Muž romant [27987] Re: walris
Ten Mycopur bych nepoužíval a místo něho , když už, tak bych použil Acriflavin, ale výměnou vody se to dá velmi dobře nahradit. Jako krmení v momentě kdy není nic k dispozici a už jsou rozplavaný, tak bych použil natvrdo vařenej žloutek promnutej mezi prsty a krmil bych tou žlutou mlhou, ale chce to nezanedbávat výměnu vody, dost rychle se to kazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:26 Muž PepaV [30] Re: walris
Mykopur jsi dávala podle návodu? Kolik vody denně měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:22 Žena walris [0] - SumciRe: PepaV
Živých ještě bude minimálně tak 35, ale aspoň 10 jich může ležet na dně..:/ Proč je to důležité? Všechny je zabilo to silné vzduchování? A krmit jsem tedy začala ale včas, ne? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:16 Muž PepaV [30] Re: walris
Odhadneš, kolik jich tam máš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:08 Žena walris [0] - SumciRe: Moucha
Děkuju moc za reakce.Na krmiva se podívám, ale tady v HK se nedají sehnat ani vajička artemie :/
V uvodu je to špatně napsané, počkala jsem necelé dva dny až se rozplavou (do té doby visely na stěnách skla) a pak jsem začala s krmením.
Prcky mám ve 12l akva.

Ještě prosím, má se přidávat Mycopur? A kdyžtak jak často do toho 12l akva? Používala jsem ho zatím jen na jikry.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 17:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: PepaV
to je mozne... vsak priste bude moudrejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 17:46 Muž PepaV [30] Re: Moucha
Myslím, že začala krmit pozdě, umírají hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 17:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: walris
a co virniky, me se pro odchov mrnat (galaxky) osvecilo maly krevetarko... prebytek zradla spapaji krevetky... a diky tomu ze je zabehle, vyskytuji se v nem male mikroorganismy

pripadne se da sehnat upraveny suseny zloutek www.megabolid.cz/… voda se tak nekazi a rybky lepe prezivaji

jako filtr je nejlepsi bublifuk s jemnym molitanem

malem bych zapomel taky se mi osvecilo tekuty krmivo www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 17:02 Muž PepaV [30] Re: walris
V čem ti mrňata plavou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 16:51 Žena walris [0] - SumciRe: smidakkuba
Mám vzduchovací kamínek, který je nenasává, spíš byl asi opravdu velký proud, přiškrtím hadičku, snad to bude lepší. Jinak teplota vody 24-25, ph 6,4 a tvrdost by taky měla být v pořádku, voda byla přefiltrovaná dešťová a převařená normální z vodovodu. Tak už fakt nevím no.Děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 16:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: walris
Pokud byli kousky potravy příliš velké tak se mohly ududsit...Filtr by dle mne malý molitanový být mohl poháněný vzduchem ten by mladé nenasál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 16:03 Žena walris [0] - Sumci – Pomoc - potěr Dánia pruhovaného

Zdravím,
jsem začátečník, ale teď poprvé se mi povedla odchovat várka Dánia pruhovaného. Malé rybky se před třemi dny ráno dostaly ven z jiker, úspěšně se rozplavaly a dnes jsem je začala krmit vařeným žloutkem a prachovým krmivem.
Bohužel teď na ně koukám a začaly umírat, tělíčka leží na dně. Může to být silným vzduchovacím kamínkem? Taky se chci zeptat jak mám odlovit přebytečnou potravu? Při nasávání se mi pletou i rybky a na to, aby tam byl filtr jsou ještě moc malé, odhaduju, že mají kolem těch 4mm, potrava tím pádem zůstává u dna. To jsou tak náročné na kvalitu vody?
Prosím poraďte mi, co dělám špatně, nechci o ně přijít.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:52 králas Re: tomchamik
Dostal jsem se na net, až dnes.Jinak díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:59 tomchamik Re: králas
ne,klidně to nech někde ve stínu,nejsou světloplaché.v přírodě se jim taky nesvítí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:35 králas – svícení
Ahoj, nikde jsem se nedočetl jak je to ze svícením.Dopoledne se mi vytřeli Dania a na jikry od té doby svítím.Mám svítit nonstop než se vykulej?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:18 Žena Linduš [166] Re: Sama
u razborek to normální je. rozplavají se, až se jim naplní plynový měchýř. u daniíí to bude podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:01 Sama – rozplavání
Ahojte je normální že se dánia po vykulení vůbec nehýbaj někteří jsou nalepení na skle akva ale žádnej pohyb je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:41 titi Re: pepik
mám malé gupky, platy, mečúne a molinézie. Máš pravdu, musia ešte narásť, lebo jendu som skúsila dať medzi ne a zožrali ju tone . Ďakujem za príspevky a rady. Ahojte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:55 Muž pepik [6] Re: titi
mezi zivorodky je muzes dat az budou dost velke na to aby je nesezrali,aby meli tak kolem 1cm,jestli nemas nejaky velky zivorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:20 titi Re: pepik
Ahojte, predstavte si, že sa mi nakoniec vyklulo 11 ks potlesk Teším sa im! sú tenké ako vlások s očami coze 1 žiaľ už zdochla. Kŕmim žĺtkom začala aj artémiami. Kedy ich môžem dať medzi mladé živorodky? Chcela by som rodičov dať vytrieť ešte raz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 09:08 Muž pepik [6] Re: titi
Tak za 7 dni je muzes dat vytrit znova,mezi jikrama jsem to nikdy necistil, vetsinou se mi vylihne 90 procent jiker,ale pak mi to vzdycky pochcipa, kdyz to trosku vyroste, kdyz jim poradne umejes vytiracku tak s tim nejni zadny problem,cistit staci az kdyz zacnes krmit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 07:56 titi Re: Marianesca
ahoj, mne sa nič nevyklulo :-( asi neboli oplodnené :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 08:27 Žena Marianesca [3] Re: titi
Mě se například u dánií osvědčila obyčejná záclona (jen dírkovaná bez motivů),denní světlo a voda o 1-2 stupně chladnější. dala sem tam brzo ráno 1 samičku a 2 samečky a to bylo něco :o)) po tření sem je přeložila..měla sem jiker plné dno a nic mi nepožrali. Kdybych pak neudělala chybu měla bych mladých,že bych nevěděla co s nima. Začala sem je po vylíhnutí moc brzo krmit a všechny mi odešly sad...bylo jich tam aspoň 150... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 17:06 titi – ikry zebričky
ahojte, pripájam sa k tejto diskusii, nech nemusím otvárať novú. Prosím Vás, poradte mi, ako mám čistiť akvarko na dne (pod roštom), keď tam mám popadané ikry zebričky?Začala som to a skoro všetky som vcucla. Totiž ostali len tie, ktoré poapadali, lebo ostatné požrali :-( A neviem, či sú oplodnené, alebo či nemajú plieseň :-( Každá má v sebe malú bielu bodku. Čo to znamená?Vodu vzduchujem a má 25C, vyliahnu sa? Prosím poradte, sú to moje prvé ikry. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:38 0 Re: HaVana
Fotka k příspěvku Klikni na moje číslo - příspěvky , o tom materiálu jsem dříve již psal. Dají se z něj vyrobit kvalitní porodničky , vhodné i k výtěru větších ryb.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:27 0 Re: vlezminazada
Fotka k příspěvku Ještě , že tím propluly celé , v případě , že nasoukají do ok jen hlavu ve snaze dostat se k jikrám , by se z toho už nemusely dostat. Měl jsi pro tentokrát štěstí. Napříště doporučuji , aby jsi použil profesionálně materiál , který se opravdu osvědčí , třeba ten co používám - viz foto .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:25 vlezminazada Re: vlezminazada
no tak i přes mí hrubý chyby se mi dania vytřeli ráno sem je odlovil a dal z5 do akvária rybám se nic nestalo protože ty oka co byli v síťce sou tak velký že tym dánio bez problémů proplulo. Takže si myslim že mi jich dost požrali ale nějaké jikry ještě zbyli a to si myslim je hlavní.Jelikož já to dělam jen pro zábavu a ne na kšeft tak je mi to uplně jedno a docela by mě zajímalo jak by se o tu síť mohli poranit jak si řikal je to síťka která se dáva okolo plynových trubek atd je z plastu a neřek bych ře by se do tohodle zrovna nějak danio mohlo zamotat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 11:45 tttomas Re: HaVana
ahoj nevim jaky material pouziva kolega ale ja pouzivam obycejnou perlinku co pouzivaji zednici, a nemam problem, a halvne to je za par kacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 11:27 HaVana Re: 0
Chci se jen zeptat z jakého to máš vyrobeného materiálu. Aby se předešlo tomu zranění rybek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:38 vlezminazada Re: 0
chybama se člověk učí co se dá dělat no zatim za ty 3,5h nebyl žádný problém tak snad to tak vydrží až do rána. Uvidím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:37 0 Re: vlezminazada
Fotka k příspěvku Když vidím ty Tvoje fotky :-O , - dvě hrubé chyby , síťka má velká oka s tenkými "vlákny" - ryby v nich mohou za skřele uvíznout a těžce se poranit , nebo rovnou nehlídané zahynout plus se pod tu síť i snadno dostat a víc nemusím vysvětlovat.

Foto : Porodní a třecí koš , na plně vzrostlá dospělá dánia se dá použít.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:29 vlezminazada
Fotka k příspěvku tak už sem je tam šoupnul ted už jenom doufat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 11:25 seyo Re: tttomas
Dik za info, razborky su na ceste, mali by prist centimetrove, teda este nedospele jedince, chcem sa teda vopred co najviac o tom informovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 11:18 tttomas Re: roper
zkrizit se ti muzou ale stejne z toho bude zas danio zlate nebo pruhovane, a ziva potrava je zaklad uspechu,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11432x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=201