Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 12:33 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
No zatial nemam moc rastlinky rozrastene a raz tizdenne dokladne odkalujem tak vajicka aj vyliahnuty poter vytiahnem no do buducna to urcite tak bude fungovat len sa musin porast rozrast nemam v plane vela rastlin kupovat to si pri nasich cenach nemozem dovolit ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 07:43 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
ještě existuje popisovaná varianta, že necháš nádrž velmi hustě zarůst a ta Tvoje "mimina" se tam nějak poschovávají a vždycky jich několik přežije - tak jako v přírodě - pak to nemusíš krmit nijak zvlášť - v tom mírném "bordelu" se pro ně vždycky nějaká potrava nalíhne ... zkus prostě do poloviny nádrže nacpat třeba ty jemnolisté rostliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 21:54 Muž Mojzo1111 [5]
Odkedy som tym samickam dania vytlacil ikri tak som uz druhykrat pri cisteni dna odsal male miminka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:41 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Takkedze mam dost krpcov tak som tie samicky riskol ze bud sa podari alebo nie a vyzera ze uspesne ☺ nemam ziedneho akvaristu v okoli dokonca byvam na takych mensich lazoch a tu som jediny co chova rybycky:-D ale vo stvrtok idem do zvolena mozno aj zajtra tak urcite kupim take 20ml balenie bez soli ciste vajicka za 6,5eura dufam ze dovtedy vydrzia na zltku a prasku co mrvim z takych granuliek zivocisneho zlozenia ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 07:32 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
hmmm ... tak to jsi borec ... skoro bys měl dostat certifikát na rybího gynekologa ;-) ...
jestli znáš někde v okolí akvaristu profíka, tak mu řekni o trochu vajíček artemek - v obchodě kupovat malé množství je příliš drahé - a musíš mít i sítko, což je asi tak tři éčka ... ale rozhodně nekupuj tu směs se solí - tam skoro nic není - jen sůl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 20:47 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Zatial nemam specialne krmivo lebo najblizsi obchod mam tak 20km a teraz nemam cas pretoze som doma zavrety a mam posledne dni na napisanie bakalarky. Zatial ich krmim varenym zltkom a takymi granulkami ktore este viac rozmrvim na prach. Dufam ze sa mi podari v priebehu tohto tizdna kupit vajicka artemie. A dakujem za radu urcite ich dam do vacsieho hned ako tombude mozne len zatial malo zjedia a vela im davam tak potrebujem ich mat v cistom skle nech sa mi to lepsie udrzuje. Inak tie samicky co boli take tucne mi ich bolo velmo lito uz lretoze uz su take urcite viac ako tizden tak som im skusil vcera trochu spravit masaz mokrim prstom po brusku a dneska pozeram ze uz asi vypustili ikri lebo su lekne stihle ☺ ale bohuzial v spolocenskom akvarku kde je 24 tetriciek neonovich takze miminka nebudu tentokrat asi :-D ale som rad ze su samicky vporiadku dneska dostali polovicu cerstvej vody a vyhrev aspom na 24stupnou dufam ze uz nebude problem zo zatvrdnutymi ikrami ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2016 07:47 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
jasně ... ale foto je podkladem - metoda pak demokraticky zvolená ... výzkumníci říkají, že nezáleží na metodě, ale na výsledku ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 07:42 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
až budou mít barvu (pruhy) tak je musíš dát do aspoň 80cm nádrže, jinak se jim bude křivit páteř a nebudou pěkně růst ... tam pak už dej i nějaké rostlinky - nejlépe v krabičce od Ramy nebo něčeho takového ... čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 00:48 Muž Mojzo1111 [5] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kedze som dneska bol nuteny ich premiestnit do mensieho akvarka koli udrzbe ktora bola vo velkom a zariadenom dost problemova tak som ich pri premiestnovani pekne ratal!postupne ako som ich premiestnoval nadobkou. Naratalmsom ich viac ako 180 no asi 4 premiestnovanie neprezili ostatne pekne papkaju ☺
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 00:37 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Fotka k příspěvku Stale su take tucne obydve samicky tym uz asi nepomozem :-( ale dneska som premiestnoval male dania co sq mi vyliahli do malej nadrzky lebo boli v 54litrovej ktora je plne zariadena a robilo mi to problem cistit tak som ich vsetky vychytal a dal do maleho akva asi 15litroveho a naratal som ich okolo 180 takze som prvi odhad dost podcenil:-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 13:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
To je dost pracné... lepší je "čtvercová metoda" ... počítáte méně kusů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 13:02 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
dělám to tak, že až plavou po nádrži, tak to vyfotím, vytisknu a spočítám ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 08:13 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
no, obávám se, že máš pravdu ... ale s tím si neumím poradit .. prý to nějací mistři umí vytlačit, ale já rozhodně ne ... chce to dávat vytřít zavčasu - a umožnit vytření i ve společenské nádrži - výměnou vody za čerstvou aspoň jednou za tři týdny třeba 2/3 ...
ale pokud jsi ještě jikry neviděl, tak ony jsou fakt velmi nenápadné ... i když u danií druhý den už se rýsují oči - tak to se přehlédnout nedá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 00:20 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Uz mam pocit ze ich je okolo 100 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 22:30 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No takze samicky su stale obydve tucne ale ikri nepustili vyskusam este pockat ale obavam sa ze mozu mat zatvrdnute ikry :-( aj mam picit ze su malilinko chudsie ale stale su tucne a na dne som nenasiel ani jednu ikru a to mam ciste dno s bielim podkladom tak by som tie ikry asi neprehliadol. Ako sa da zistit ci ma zatvrdnute ikri? inak nemam ziadne specialne krmenie zatial pre poter ale uz sa mi vyliahli dania asi bodkovane v jednom akvarku a papaju uvareny zltok a nejake jemne granule od dajany ktore im este na jemnejsie drvim. Uz su pekne rozplavane a maju asi 5dni ☺

Nebude to skor ta vodnatost alebo zatvrdnute ikri?:-( sa mi to brusko nevidi dako:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 11:34 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
to určitě bude úspěšné ... jak je odlovíš, tak tam dej vzduchování - líhne se to až za čtyři dny - to si pak pohlídej, aby se o bubliny neutloukl potěr - dělám to tak, že použiji kamínek z bublifuku a ten ještě obalím jávským mechem ... máš nějaké krmení? - artemky si první dva dny nevezmou - to je pro ně velké ... samozřejmě rošt po odlovení vydělej - ať můžeš pozorovat jak se v jikrách vyvíjejí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 06:40 Muž Mojzo1111 [5] Re: Mojzo1111
Prave som ich dal dokopy a hned zacala riadna nahanacka samcek vyzera byt celkom akcny uvidim ci bude aj uspesny ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 21:53 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Tak spravil som mensiu zmenu kamene som dal prec na dne som nehal iba jeden asi 5cm kus rozkatca ponoreneho a tiez malicky chumacik machu nech je tam kusok zelene hadicku vzduchovaca som len trochu zatazil par kamienkami asi v 3cm vyske som dal rost s 3mm okami cez ktore dania neprejdu ani nahodou. Kraje som presne dopasoval a poriadne utesnil tak pod rost sa nedostanu. Nehal som akva na okne kde rano slnko vychadza a je vnom len jeden nadrzany samcek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:37 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
měl jsem nějaké ty svítivky ... i se to nějak množilo, ale pro jistotu jsem to nikam nedával ... ale jistě nejsem etalon ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2016 12:32 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
u potěru první odhadované množství laikem je asi tak deset procent skutečného ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:29 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
mám obavu, že ti většinu jiker sežerou ... musíš mít rošt - ze síťky od pletiva - oka 1-2mm - ale speciálně u danií to musíš mít u okrajů hodně natěsno, protože ty potvory se dostanou i pod rošt každou dírkou ... on je totiž problém krmit malé množství potěru - ideální je okolo 200-300 kousků, pokud ti většinu požerou a bude tam plavat padesát kousků, tak budeš mít množství nesežrané potravy a zblázníš se z toho při odsávání i dvakrát za den ... a dno musíš mít bez štěrku - jak to chceš odsávat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:25 Muž Mojzo1111 [5] Re: LiborSprysl
Dakujem za rady ☺ dufam ze coskoro vyrastu a budu moct do spolocneho akva a male posluzi zase pre zivorodky wingei ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:19 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Tá porodnicka je male akvarko asi 15x18x30cm dno je pokryte okruhlimi kamienkami riecneho strku velkosti cca 2 az 3 cm. Mam tam trochu machu ktory neviem presne conje zac ale javsky to nieje lebo ten este neviem zohnat. Este je tam kus rozkatca ponoreneho. Pod kamienky som natiahol hadicku s jemnimi dierkami od spendlika a pustil vzduchovanie voda je z polovice z povodneho velkeho akva a druha polovica cerstva den odstata. Krmim susenou dospelou zabronozkou sera, tetramin mini granules, dajana neon mini granules, dafnia natural, a este od fluval nejake vlocky asi rastlinneho povodu. Mam tam dve samicky dania pruhovaneho s plnym bruskom a samceka bodkovaneho.tak uvidim ci stoho nieco vznikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
No ono to bude především u těch ryb, které se potkaly s těmi pošantanými geny... a že jich tu plave... Veliká část populace dánií u nás je stále ještě poznamenaná "červeným, zeleným, žlutým a modrým" obdobím... Kdo z komerčních chovatelů je nedržel v době té veliké poptávky... V mém případě se jednalo o vpředu tečkované a kořen ocasu mající pruhovaný ryby... (Z češtinského pohledu se nemohu na tu poslední větu vynakoukat... smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 08:47 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
co to je ta Tvá "porodnička"? - dania se třou do mechu těsně nad dnem ... nejlépe několik samiček a samečků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 08:46 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
pokud si pamatuji ze svého pokusu, tak byly jen tečkované a nebo pruhované - nic mezi ... ale samozřejmě genetika je sviňka ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 07:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mojzo1111
Je. Kus bude pruhovaných, kus tečkovaných a kus bude mít z obou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2016 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mojzo1111
Teď je nechte bez dospělých ryb, pokud jim chcete dát klid a odchovat je. Jaké je to danio poznáte, až budou větší, v této velikosti to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 02:55 Muž Mojzo1111 [5] – Danio pruhovane +bodkovane
Zdravim je mozne ze danio bodkovane oplodni ikri dania pruhovaneho? Lebo sa stale spolu obtieraju a dal som ich do porodnicky lebo samicka ma velke brusko uz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 22:58 Muž Mojzo1111 [5] Re: motýlek
Zabudol sommpoznamenat ze vtej nadobke som ich fotil len preto lebo ked som odoberal vodu aby som mohol doliat z cerstvej tak sa mi zopar nabralo a tak som ich aj odfotil nakolko v akvarku ich na fotke nebolo vobec poznat. Inak ich mam v 50 litrovom akvariu spolu s malimi prisavnikmi a dneska som zistil ze tych danii uz nieje zo 20 ale naratal som minimalne 50 a zrejme aj cez 70 takze asi to vazne ta zivorodka nebude ☺ este je otazne ci su to dania pruhovane alebo bodkovane lebo som tam mal oboje
A este otazka mozem knim dat bezpecne samicku a dvoch samcekov zivorodiek wingei? Nepozeru mi ich? Ci radsej nemam riskovat lebo zivorodke sa asi tiez blizi termin a momentalne je medzi dospelimi daniami a tetrami neonovimi tak ak porodi nic neostane do sekundy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2016 09:03 Muž motýlek [275] Re: Mojzo1111
na sto procent dania ... tohle živorodky nedělají ...
jako kluk jsem také nechal vytřít dania ve flašce od okurek ... a v domnění, že tam nic není, jsem, to odložil i s vodou ... a za dva týdny tam několik kousků plavalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:50 Žena Turbínka [2558] Re: Mojzo1111
Když vidím ty fotky, přikláním se k pánům přede mnou, asi pravděpodobnost není úplně vše :-) Holt nikdo (krom romanta) to s křišťálovou koulí neumí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Vidíš dobře... tentokráte i já to vidím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.05.2016 21:19 Muž rudolf [4681] Re: Mojzo1111
Ne, že bych tam něco viděl. Ale podle průsvitnosti, očí, tvaru těla a polehávání dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 20:10 Muž Mojzo1111 [5] – Danio pruhovane alebo zivorodka wingei???
Fotka k příspěvku Viem mi niekto povedat ako zistim co to mam za rybky? Lebo bud mi porodila zivorodka wingei cerstvo kupena alebo sa mi vyliahli dania pruhovane proste mal som v akvarku dania aby sa vytreli no neviem ci uspesne neviem ci pozrali ikri alebo sa daco zachranilo skor ako som ich vybral a teraz som naratal asi cez 20 malich rybiek velmi malich no neverim ze by tolko takych voslo do tej zivorodky tak preto dufam ze su to tie dania. Je daky rozdiel medzi daniom a zivorodkou v takomto pociatocnom stadiu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 19:00 Zorka – Jikry
Zdravíčko!! :)

Pokusila jsem se o výtěr danie - úspěšně..mám tu něco kolem dvaceti jiker, neoplodněné byli jen dvě, takže jsem to nijak neřešila a raději je nevyndávala - pipetu nemám a měla jsem strach, abych neponičila ostatní jikry. Mno..ale dnes(druhý den po vytření) mi u jiker zbělelo jádro..ale ne u všech..čiré zbyli asi dvě..poničily je ty neoplodněné? Je to normální?

Mno a ještě jeden problém..po vytření se samičce nafoukla přední část břížka..byl to pro ni první výtěr..nevíte, co by jí mohl být? Když to bude nutné, přiložím fotky.. :/

Předem děkuji za každou odpověď!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 15:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
Pavliku, ja vim ze je Ti 12, ale prece jen si o tom neco precti, a zatim pokusy s mnozenim cehokoli nedelej, jen ryby stresujes a nebude z toho nic. Kdyz pokladas takovy dotaz, je lepe cist co je k dispozici, treba i jen na webu, a az pak neco delat.

Je fajn ze mas zajem, ale podpor ho nejprve ziskanim vedomosti, bez nich to nejde, a ve foru Ti psat tyhle veci od A do Z, to opravdu nejde. Muzeme Ti pomoct, az si sam prectes aspon uplne zaklady a nebudes se ptat, u ceho potrebujes samce ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:13 palko150
ahojte mam 2 damianky samca a samicu a samica ma trochu vetsie brucho tak som hu dal do cc 5L akvarka no neni to akvarko ale nadoba na zavarane ovocie a zeleninu ale nie mala 7dl ale asi taka 5L no aje okruhla a chcem sa spytat ci sa stoho nezblbne ked tam plava stale dookola moze tam byt doftedy dokedy sa nepovitiera a este ze ci snou ma byt samec.ak bude treba pofotim to. DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 15:26 John – jikry
Jak se pozná že samička danie bude mít jikry (mladé) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 09:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LiborSprysl
taky jsem pár prcků "dočasně" zahlíd a to ve společnosti velkých čichavců a rájovců:-). Je to ale ve 130cm aq zarostlém jako džungle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: Okamžitě. Ve společenském akvárku dánio neodchováš ani omylem...
coze no Omylem určitě ano a ne jen danio, ale i spoustu druhů teter, pokud tomu odpovídá voda a interiér akvária...rostliny, mechy ... a při určitém osazenstvu...
Ale dania - tři druhy, tetry diamantové,červené i černé, čas od času vyplouvaly někdy i v dost velkém množství z koberce mechu, když jsem měl ještě kdysi dávno domácí nádrž (650 l) na horách. A to navíc při přítomnosti třiceti ramek, které se také čas od času dočkaly dorostlého dorostu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 15:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Moncicak
Okamžitě. Ve společenském akvárku dánio neodchováš ani omylem. Ale dánie se třou na lusknutí prstem i v dost tvrdé vodě. Jestli je chceš vytřít, tak stačí pár litrů akvárka, nějaká síťka na dno a malý chomáček mechu. A ani ten není úplně nezbytný. Voda měkkčí je lepší, ale vytřeli se mi i ve vodovodní. Těch popisů je tu spousta, jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:54 Žena Moncicak [0] Re: Designer
Mam dania pruhovana a bohuzel zatim zadne jemnoliste rostlinky nemam. V akvarku mam jeste platy koralove tetry cervenohlave gold molly black molly gupky a krunyrovce, krmim 2x denne a i tak by ty jikry( kdyby byly) snedli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moncicak
Nepises jake Danio, takze jen obecne.
Budou se chtit trit do jemnolistych rostlin, nebo jim vyhovi i nejaka nahrazka, vrak lodi je zde uplne k nicemu ;-) .
www.youtube.com/…
A rybky z toho nejspis nebudou, nemas prezentaci akvaria, ale kdyz se vytrou do akvaria se spoustou dalsich ryb, jen jim poskytnou zakusek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:15 Žena Moncicak [0] – jikry
Nemohla sem prehlidnout ze kdyz je tlusta samicka je jedna z moznosti ze ma v sobe jikry. Mam dve a obe tlustsi, myslela sem ze ty jikry nekde vyhodej a samecek je pak oplodni no ale moje otazka; mame jako dekoraci v akva vrak lodu ( prozwtim nez dokoupime vice rostlin)kde je spousta mista na ty jikry je mozny ze by je tam teda mohla vyhodit? A jak dlouho bude trvat nez z toho budou rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:49 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanCZ
Pořád :-D Jak je troušku silnější v břiše i když není nacpaná k prasknutí, tak je ochotná se třít. Jsou to nejjednodušší ryby na naučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:28 RomanCZ
jak poznám že samička dania jsou připravena na rozmnožování

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:50 Trichopsis Re: MichoCZ
Samice Dania pruhovaneho jsou verni jednomu samci, pokud maji na vyber. Ale na druhou stranu ji bez vcasnyho vyteru hrozi zatvrdnuti, takze se vytre v nouzi s jakymkoliv samcem, pokud nema na vyber. Ja mam samici ktera zrejme zatvrdla a je velmi zaplnena, bohuzel ocividne neschopna dalsiho vyteru. Ne jednou se mi dania trely ve spolecnym akvariu.Takze je paradox ze najednou se v nouzi ve spolecnym nevytre az do zatvrdnuti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:14 Muž DonJuanKarlos [30] Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Nakonec se vykulili po 4 dnech a rozplavali po 5-6 den většina.
Mám teď v 10 litrech týdenní potěr a vedle nechávám zajet 30L akvárko už s filtrem - bublifukem.Kdy je tam mám přemístit?
Krmím planktonem z jezírka: cedím vodu přes jemnou látku a prach mak "vyperu" do čisté vody a naleju do akvárka s potěrem. Popravdě si nejsem jistý jestli tam něco je, protože mikroskop doma nemám a okem vidím jen prach, občas nějaká buchanka apod. Jezírko má 15m3 a je tam dost ryb, bez filtrace, ale mám tam hodně pistie :)
Přikrmuju taky klasicky žloutkem, artemie se mi nechce shánět. Stačí jim to krmení tak? X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:09 Muž DonJuanKarlos [30]
Mám asi tak 60 jiker danií a ani po dvou dnech se nevykulí. Potěr se uvnitř hýbe, ale ven se mu nechce. Při tření- ve čtvrtek byla teplota 28C, v pátek jsem dal už jen 26 a dnes - v sobotu stále nic. Voda má ideální hodnoty tvrdosti a pH.
Je normální takový výkyv doby vykulení od normálu? Co to mohlo způsobit?
Díky za odpověď

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=51