Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Odpustit a přelít. Je dobré do té nádrže, do níž jej vléváme dát trochu vody, aby si první nedočkavci neudělali boule na hlavě nárazem o holé sklo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:08 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím, mám asi 2 týdení potěr v 30l, jak ho mám dopravit do 9l? Napadlo mě odpustit a pak přelít :/ nebo je odlovit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 06:41 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
To nepodcenním ;) pravé v mám v 30l asi 30/40 malých danií, tam me pravé zdesilo to rozkrmení v takovevé litráži na málo ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 22:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
První odchov jsem udělal i v 60l nádrži, další ve 20l a teď je dělám v té devítce co máš ode mě. V sobotu mi hodil jeden pár jikry a už jsou vidět zakuklenci. Nesmíš hlavně podcenit údržbu, protože já ji při prvním pořádném vrhu (cca 300 mladých) podcenil kvůli dopisování bakalářky a přežilo mi tak 15-20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 18:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kryštof
Raději až pár dnů poplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ciffik
A uz ted? Nebo až budou rozplavanné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:39 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Kryštof
V 10l elementce se ti budou lépe rozkrmovat, odlovit je můžeš nejlépe fajfkou popř. nějakou nádobou. Rozhodně nedoporučuju odsátí hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 07:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Z živích mám jen artemku, trepku jsem zatím nesehnal, zkusím se zeptat v akvariatice ;) jinak na oslavu jsem otevřel jednu Plzeň s otec pivo

Ještě se chci zeptat, dnes ráno se vylíhli, ted jich je asi 25/30 ale jsou v 30l, jsou zavěšené na sklo, muzu je nějak posbírat, aby se líp krmili? Jak a kam? a nebo je rozkrmit tam???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 22:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
A jako že na co? Jestli na oslavu, tak doporučuji suché šáňo, čtyřicetiletou whisky a na závěr stopku portského... ;-) smich :-P

Jestli na krmení potenciálně vylíhnutého potomstva, pak jako ideál vidím napřed trepku, pak artemku, pak cyklop a nakonec mražené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 19:22 Muž Kryštof [314] - Amerika
Tak poprvé v životě úspěšné třeni D.rerio, jiker asi 40 ;) a jen se chci zeptat, jestli bude lepší artemka, nebo cyklop, mražené?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
To dělám i teď. Bublám trvale ve vytíračce. I potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Jo a zkuste jim tam trochu bublat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Teď jsem tření dělal ve dvacítce. Mám ještě zařízenou desítku. Mám zkusit ji tam dát s těma dvouma samcema a čekat co udělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak nic nechám to na utery, pujdu reklamovat topeni, a pak se uvidím :) A chtěl bych se zeptat jestli je možné zda by se křízili D.rerio a D.rose ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2013 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Teplota by měla být stabilní, to je pro vývoj významný faktor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Takže kdybych ji ohřál, tak na 28, vydržela by to asi tak 2h apak by klesala, bude to stacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Chce to tu teplejší variantu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ted jsem nachytal asi 15l deštovky, jenže jsem zjistil že je topiko rozbite, bez neho to nepujde, nebo bude stačit pokojova teplota, v atlase je 25-27?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2013 11:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No to je to právě -kdykoliv - a stačí samice netýkavka, zaleze do kytek a mají synci smůlu. V třecí nádrži nemá kam uniknout... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Prodává ji třeba mělnické Vivárium...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Mám osmózu doma. Koupit se do tá všude možně. Jak v akvaristických eshopech tak i jinde. V tématu o reverzních osmózách tu se psalo o osmóze mangala, ta se dá pořídit už od 1500Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Aha, a jak získavate osmozovou vodu, mate ten filtr? Da se nekde koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Určitě dala. Měla by mít snad podobné parametry. Je v ní obsažené jen to co pochytala během pádu z nebe a stečení okapem ze střechy. Pro mě je osmózová voda pohodlnější. Mám ve sklepě barel plný této vody a jen si napusím kolik potřebuju. Ale určitě ta voda hraje velkou roli v ochotě ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
nedalo by se misto osmozove vody použit treba destovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ryby jsou ve společenské nádrži takže se třít můžou kdykoliv. Zarostlé to je taky jak džngle. Pokud se do obchodu dostali 3-4 měsíční ryby tak teď mají 5-6 měsíců a ve vytíračce byli podruhé. Předchozí odchov byl 30.ledna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No věk je důležitý...ta svižnost jde od toho půl roku stáří dolů rychle při intenzívním a nebo naopak zanedbávaném tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Když je dám do osmózové vody tak se hned třou jak splašení. Večer, tak v jedenác, je dám do vytíračky s roštem a růžkatcem a ráno už lítají. Ale tahle samička se netřela. Zkusím ji ještě jednou a pokud to nedá ani na druhý pokus tak je asi hotovo a bude z ní babička a bude učit mladé držet hejno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Světlo je lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Bylo to tak myšleno, pokud to vezmu odzadu...to mačkání chce asi velký grif, já bych si to netroufl....více samců je podle mne lépe...zkuste jí dát hodně měkkou vodu teplou 26-27 stupňů a ty dva kluky...někdy spustí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tu informaci jsem čerpal právě tu z atlasu a to stejné jsem čerpal z atlasu na www.akvarista.cz I ten poměr tam je uvedený. Pět samců a deset samic. Já dal dva samce a čtyři samice. Ještě bych mohl nakombinovat dva samci a jedna samice. Víc ryb momentálně nemám i když další hejnko je připraveno ve vytíračce. Mají stova týden. Mělo by smysl dát tu nafouknutou samičku do vytítačky jen se dvěma samečkama a zkusit jestli ji nepřemluví? Vymáčnout jako zmáčknout a vytlačit ty zatvrdlé jikry nebo jak to bylo myšleno? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
takže chcou světlo nebo ne? Můžu dát zařivku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Jestli ještě nemají noc...chybí slunce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
klidně teda ted, taak du na to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Natěšená dania se třou po pár hodinách. Takže ráno, aby to večer byl čas uklidit... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Jo a dát je tam večer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Záleží na velikosti nádrže...v třicítce jsou 4 samice a 6 samců až dost. S ohledem na vyprodukované množství jiker. V metrovce jsem třel i více než padesát ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
No a kolik teda, co nejvíc? Já jich mám 9 a mám je dát všechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.03.2013 06:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
On to někdo z redaktorů čte...nevím kdo tenhle údaj zasunul sem do atlasu, ale jak jsem psal níže...to je podle mne totální nesmysl. Dánia jsou hejnové ryby, které se třou naprosto šíleným způsobem, pokud k tomu mají prostor...
Třel jsem je na síti v nádrži i metrové a to je skutečně klasická ukázka grupáče. Nevím o nikom, kdo by selektoval pohlaví na páry...prostě se udělá hejno samic a samců, pak se to pustí do grupy a davaj. Jistota, že se potkají ryby, které se spolu třely v předchozím pokusu je prakticky nulová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2013 06:22 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
Jak psal MichoCZ o té párové věrnosti, tak o tom je zmínka tady v atlase. rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
....Zajímavá je u tohoto druhu také párová věrnost. Po vzniku páru se často odmítají třít s jiným partnerem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2013 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Nevím kdo tu párovou věrnost u jakých dánií pozoroval...dovolím si o ní velmi výrazně pochybovat a to jsem za svůj život nadělal třeba D.rerio jen asi kolem 300 tisíc... smich Třel jsem i jiné...podle mne je to ryba, která to má nejraději a nejúspěšněji "na grupáč". Zkuste udat zdroj...
Lucka má podle mne pravdu s citací dr.Franka...
Samičku "netření" bezprostředně neohrožuje, utrácet ji nutné není, i když jsou hodně buclaté...Pokud žere a plave, dožije to bez problémů. Jen vypadá trochu jinak než její štíhlé kámošky.
Dánia ve tření je třeba udržovat v pohotovosti zhruba co dva, tři týdny, jinak s nimi jsou potíže...
I když mám kolegu, který celkem zkušeně takové mrňky dovede vymáčknout a rozetřít. Nedělá to zrovna u dánií, kterých má kotel, ale viděl jsem takhle připravovat hejnko zapomenutých teter když ho popadla touha je vytřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vondr001
No dávám to obráceně. U dánia je prý pozorována párová věrnost a samička se může odmítnout třít s jiným partnerem. Teď byly dva samci a čtyři samcie. Hlavně mám obavu, aby to samičku nestálo život pokud zatvrdne. Už tu takové fotky byly, že samička se nafoukla tak, až ji musel dotyčný utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:17 Muž Kryštof [314] - Amerika
Za jak dlouho jsou schopni se zase třit? Za 3 tydny? Krmim mraženyma patentkama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:32 Žena vondr001 [674] Re: MichoCZ
Nevím v jakém poměru je dáváš třít, ale doporučuje se na jednu samičku 2-3 samečky, aby se samička dokonale vyprázdnila od zralých jiker. Neodloží li všechny zralé jikry , zčásti se sice resorbují, ale mohou i ucpat vývody v blízkosti urogenitální papily, samice zatvrdne a obvykle není schopna dalšího výtěru.
(info z knihy Akvaristika, autor Stanislav Frank)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No dá se to poznat...nevytře se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 14:11 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Dá se nějak poznat, zda je samička zatvrdlá? Mám čtyři samičky, dvě mají až nepřirozeně velké břicho a u řitního otvoru takovou hnědou "guču". Dal jsem tyto čtyři samičky třít se samečkama. Jedna asi byla málo plná a je pořád stejná, jedna splaskla jako sameček, ale ty dvě chuděry jsou pořád tak plné. V pátek se třeli a v pondělí se vykulil potěr, takže podmínky ke tření byly a šlo to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: beki
Háďátko je vhodné jako doplněk, ale určitě ne na hlavní krmení. Z umělých zkus Sera Micron případně něco podobného prachového. Z živého budu zkoušet trepku, ale pokud přežijí aspoň pár dní aby sežrali artemku tak přejdi určitě na ni. Mě teď po měsící ochotně žerou cyklop a pomalu začnu přemýšlet o drobných patentkách a komárech. Já ty svoje (asi 40% původního počtu, můj první výtěr vůbec) krmil ze začátku mraženou moinou, kterou jsem drtil mezi prsty na kaši. Hrůza práce, ale přežili do žravé velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:22 beki
ahojky
rád bych se zeptal.výtírám je docela pravidelně,ale zatím mám malou uspěšnost odchovu.když se rozplavou tak je krmím háďatky vinnýma.ale do dvou dní mam tak 90 procentní uhýn.mohl by mi prosím někdo poradit co asi dělám špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: mariuhanka
Já pozoruju každý druhý den, že se nějaký pár tře, ale nic z toho není. Ostatní to požerou. Pokud chceš odchov tak musíš to extra nádrže s roštem a nějakou rostlinkou, ideálně mech. Bez rostlinky se jim moc nechce. Mě ti moji nevěděli co mají dělat a když dostali rostlinky tak to bylo jak v kresleném seriálu. Divoká koule a za pár dní mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 18:23 Žena mariuhanka [0] - Živorodky – březí danio
Zdravím ,myslíte že se mužou vytřít dania i ve společenském akva? Nedavala jsem je do jiného akvaria a prijde mi ta jedna taková těhotná:..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No tak to není nic nemožného, aby se dánia vytřela...ale jak jsem psal....nemusí to platit všude...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=101