Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Z vodovodu teče voda podle informací z VAK Hodonín o tvrdosti (Ca+Mg) (12/2012) 19,65dH a pH 7,92. Ale z té osmózy se parametry upraví. Mě pH metr naměřil hodnotu 7,6 a Ratajovy testy uhličitanovou tvrdost z vodovodu 11dKH a po úpravě asi 5dKH, pH 6,8. Test na celkovou tvrdost nemám k dispozici. VAK má asi přesnější hodnoty než já v amatérských podmínkách.

Pro pobavení mi kdysi v Mostě nebo kde to bylo místní laboratoř distributora vody dělala test neznámé látky (asi barvená sůl) a vyšlo jim 60% aniontů a necelé 4% kationtů. Vedoucí mi klidně podepsal, že mám na zahradě pytel elektronů (asi 25kg).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Nevím sice jaký máte vodovod, ale je zřejmé, že asi ryby šly do vody měkčí, s nižším pH...pak je jejich vytření skutečně velmi častým jevem. Máte ovšem jistotu, že tomu tak bylo i u ryb tazatele? Přece nelze zevšeobecňovat to, co funguje vám, že bude fungovat i jiným....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
K tomu samečku - tady atlas hned první věta u pohlaví. A u mě to opravdu tak je. Sameček je trošku delší a štíhlejší a to předpokládám, že jsou stejně staré rybky. A to vytřely/i je je otázka pro jazykáře a ne sem. Mě se vytřelY když jsem je večer přelovil do naprosto jiné vody. Šli z akva do vody půl osmóza a půl vodovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No tak si to trochu rozebereme smich Připravené samičky by se druhý den ráno po přelovení nevytřel Y. Tedy nevytřely by se asi žádné ryby, to by musela být náhoda...rybky donesl od souseda, ten měl nějakou vodu, on jim vnutí jinou vodu. A sameček sice břicho nemá celkem žádné, jak píšete správně, ale určitě není delší. Naopak je velmi často i výrazně kratší než samička a funguje jim to. Je pouze výrazně štíhlejší. Ovšem to je významově slovo dost odlišné od delší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 22:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Minimálně týden. Pokud budeš krmit komárem nebo patentkou tak to bude dostačujcí. A nezapomeň na něco v čem se budou třít. Třeba ten mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Hned jak jsem je donesl z akvaristiky dal jsem je do nadrže 40delka a 30šířka a 15 na výšku a ráno tam nic nebylo a jikra nejsou zas tak miniaturní abych je neviděl. Pak jsem to zkusil z neděle na dnešní ráno a zas nic a dneska po škole jsem je přelovil a počkám asi týden jestli se něco vyklube pokud ne tak je rozdělím na samce a samičky. Jak dlouho mají být rozdělení týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Pokud jsou samičky připravené tak se třou druhý den ráno po přelovení, takže v neděli se ti vytřeli ve společenském a na dnešek se nic neděje. A poznáš to podle těch břich. Ale ten rozdíl je docela dobře viditelný. Samička je výrazně silnější v břichu, sameček je delší a břicho nemá celkem žádné. Já ho mám navíc i trošku víc žlutého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
rybky jsem si donesl v sobotu od zkušeného akvaristi a ten mi řekl že se mi vytřou takže nevím v čem je prblém oddělím je. Chci se zeptat rozeznam samici nbo samce nějak jinak než od toho že samička ma větší břicho? Z toho popisu v atlasem jsem tohho moc nepobral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
A si jsi jistý, že tou perlinkou neprojdou ani samci? Mě procházeli. A jinak to oddělení jim určitě pomůže. Se ti nejspíš nedávno vytřeli v akva a všechno padlo za potravu. A nebo je varianta zatvrdnutých jiker, ale u všech to nemusí být pravda. V prázdném akva bys měl jikry vidět (podle nějaké anglicky psaného dokumentu mají až 0,7mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2013 17:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
použil jsem tu perlinku a na to jávský mech bez písku, těd jsem je oddělil do hlavního akva a budou doufafat že za tyden něco najdu, pokusím se odělit samce od samic a začnu krmit mraženou potravou (patentky a cyklop)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 17:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Máš to nádrž bez dna s roštem jak jsem ti radil? Pokud máš štěrk tak na 99% nic nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 16:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Krištof
Nic jsem nenašel Dobře tak já odlovím ryby a počkám :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2013 16:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kryštof
no nic, nic nevidíš? nebo jak to myslíš?

já když poprvé nechal třít Dánia, tak jsem je tam nechal přes noc, a druhý den kolem poledne dospělé odlovil, a taky jsem nic neviděl, ani jikru.....
... jaké pak bylo překvapení za pár dní, bylo tam tolik potěru, že vytvářeli pěkné nepřehlédnutelné hejno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 16:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Tak nic zatím necham v tom akva a budu krmit mraženyma patentkama a pak uvídíme třeba to přijde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Hodně štěstí. Pokud se nezadaří tak na pár dní odděl samičky a samečky a krm je něčím aspoň mraženým. Jak mi paví oka moc nechtějí černé komáří larvy tak dánia po tom jdou divoce. To pomůže aby bylo dost jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Ten nápad vypadá baječně asi si ho taky udělám asi pujdu nachystat akva těm zebrickam a zitra napišu jak jsem dopadl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Spíš jenom jemné vzduchování. Ten třecí rošt není můj, ale podle toho to budu dělat. Je to vodící lišta na elektrické kabely. Určitě to znáš a mezitím je nasazená síťka. asi to půjde i přicvaknout mezi. Úžasný nápad. Jednodché, udělat to půjde za dvacet minut i se studiem jak na to. Jen tu správnou síť sehnat. Mimochodem kupovat třecí rošt? Každé akvárko je jiné a pokud to má trošku vypadat tak si ho asi budeš muset podle rozměrů udělat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:00 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Ten třeci rost je homemade nebo kupovaný? a properu :) a mám zapnout filtraci když je tam hodím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Je tam tečka navíc, ale už jsem to spravil. Tu perlinku ale napřed důkladně proper. Mě z ní lítají skelné třísky a to by rybkám rozhodně nesedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
zatím použiju perlinku no a ten link mi háže eror
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Perlinku doma mám, ale má velké oka (mám 5mm oka a to je moc) navíc z ní lítá nějaký bordel. Momentálně scháním zahradnickou síťku s tak 2mm okama. Mimochodem tohle je dobrý návod rybicky.net/k/forum/430077.jpg . A poznat samečka a samičku u dánii není problém;) Podle fotky v atlasu to zvládneš jako nic. Spíš mám problém u pancíků poznat co je co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Díky nebude vadit když tam dám 11 jedinců, bohužel nemám určené pohlaví, ale určitě tam jsou samci a samice a třeba jávský mech a na to perlinku aby to nepožrali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Záleží jaká voda ti teče z vodovodu, ale v zásadě by se ti měli vytřít i v 6l, ale těch 20l bude lepší pro další odchov. Normálně před polednem napusť akvárko, večer (já to dělal asi v 21h) přelov samečka i samičku (já dal jednoho samečka na čtyři samičky) a dej jim tam buď jemnolisté plovoucí rostlinky (já tam měl Limnophila Sessiliflora) nebo třecí střapec (davidkilli.blog.cz/…) a ráno čekej. Světlo jim prospívá. Ideálně sluneční, ale já pozoroval stimul i pod lampičkou. Rošt je samozřejmostí. Po vytření odlov rodiče. Se vzduchováním těžko soudit. Mě se vytřeli i bez. Jenom s externím filtrem v 54l akva a do dneška nevzduchuju (rybky mají čtyři dny a žijou nejspíš všechny - cca 40). Pokud chceš větší jistotu, že se třít budou tak je lepší dát aspoň na týden samečky pryč od samiček. Jsou to chlípníci a mohli by samičku přemluvit ke tření i ve společenském akva a nebylo by z toho celkem nic - všechno by sežrali sami nebo s pomocí ostatních obyvatel. U mě trvalo od tření k rozplavání přesně týden. Ve čtvrtek se třeli a další čtvrtek plavali. Teplotu jsem měl na termostatu nastavenou 23+2 stupně od světla.

To jsem se zas rozepsal. Ale v podstatě to je to, co už tu mockrát bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:32 Muž Kryštof [314] - Amerika
Chtěl bych se zeptat stačí převařená voda pro dania na rozmnožení? Je lepší 6 litrová nádrž nebo radši 20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 15:40 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak jsem taky zjistil jak jednoduché je dánia rozmnožit. Na noc jsem je dal do právě založeného akva (jeden samec a čtyři samice). Bez roštu, jen se štěrkem a Limnophila sessiliflora a po týdnu mi tam plavou mrňavé rybičky(asi 40). Akvárko má ale asi 50l a blbě se tam krmí a následně odkaluje. V akvárku přímo pro ně bez dna by to bylo lepší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2012 13:00 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: jirik98
Základ a nezbytnost je mít dostatek volných, k tomu určených a vybavených nádrží, aby bylo možné ryby namnožit a odchovat.

Navíc u dánií záleží na více rozhodujících faktorech, pokud se nedodrží, tak se kvalitní ryby neodchovají a ty pak nestojí za tu námahu a vydání při životě držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 17:41 jirik98 Re: romant
Omlouvám se, mám prostě spoustu rybiček, a nehodlam se na ně pořád jen dívat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 16:04 R Muž romant [27987] Re: jirik98
Za poslední dva dny už je to několikátá ryba co chceš množit, naprosto nic proti tomu a přeji Ti to a odpovím stejně jako v předchozích případech. Základní informace máš třeba ve zdejším atlase. rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 15:57 jirik98 – dania
Ahoj, chtěl bych si pořídit dania pruhovaná a předem se chci ujistit, že se dobře rozmnožují. Je rozmnožování danií snadné? Jak je těžké mladé odchovat? Od kolika let se rozmnožují?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:19 Muž marektachyon [-3]
dakujem za radu :) ano krmim ich aj patentkami a vyzera že im chutia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2012 20:08 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: marektachyon
Jsou to říční ryby, takže potřebují častější přísun čerstvé vody a pak je to podněcuje i ke třecím aktivitám. Mají rády jako potravu hmyz i drobné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:04 Muž marektachyon [-3] Re: 0
nejako nechapem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:01 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: marektachyon
Ty ryby ti daly najevo, co potřebují a k čemu je to inspiruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 10:49 Muž marektachyon [-3]
Ahojte v mojom 240l akvariu som mal asi pred týždňom krupičku vyliečil som ju ale vačšina ryb zomrela :/ ostali mi v podstate len Dania Malarabske a pancierničky cez výkend som vymenil 90l vody a Dania Malarabské sú odvtedy veľmi čule včera som zaznamenal že sa pravdepodobne jeden samček akokeby snažil obvinúť okolo samičky a dnes som si všimol že sa tej samičke zvačšuje brucho ano myslíte že tam má ikry alebo čo to može byť ? :-) nikdy sa mi žiadne ryby nevytreli tak som zvedavý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 11:02 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Cosmogagy
Když tam dáš jenom jeden pár tak nevidím důvod proč by si měli ublížit. Když tam bude krycí sklo tak určitě nevyskočí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martex42
Asi to tedy udělám tak že tam dám jen jeden pár, na zkoušku.. Nedá mi to nezkusit, jeden můj kamarád je v přesně stejném akvu jako mám já taky třel a odchovával...
Ale pokud se mi bude zdát že si ty ryby nějak ublíží, raději je vylovím zpět do jejich bydliště a počkám než seženu nějaké použité aspoň 60x30x30 akvo..

Z té třicítky ale rozhodně nevyskočí pane Šprysl, krycí sklo k tomu mám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 09:41 Muž Martex42 [20] - TetryRe: LiborSprysl
Já jsem jenom napsal jak jsem je dělal já. A dříve jsem jich míval stovky. Nádrž 40 x 25 x 25 tak jsem šupnul 6 ks. Ryby se třeli úplně bez problému a neměli ani nic potlučeného. Netvrdím, že by nebylo lepší 60 L, ale když ten dotyčný nemá takovou nádrž a chtěl by je jednou zkusit rozmnožit. Nebude přeci kvůli tomu kupovat nový akva. Může tam umístit přece jen jednu páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 07:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martex42
No to jseš docela dost dobrý flákač - 5 deseticentimetrových ryb bys fláknul do třiceti litrů třít? Nevím kolik jsi toho vytřel, ale tímto způsobem asi moc ne? Nebo možná ve snu.
Malabarka při tření tření lítá jako prdlá, ve třiceti litrech si akorát otluče čelo a nebo vyskočí. Takže se vrať ke snům - nádrž minimálně šedesát litrů, spíš delší, může být i mělká. Ta ryba se normálně tře u břehu. Dobře přikrytá, rošt, kytky nutností nejsou. Jiker má mraky, proto také velká nádrž. Zvláště pak při tření na grupáč je to nutnost, protože se jinak velmi rychle zkazí voda. Samců je lépe opravdu více než samic, jikry jsou lépe oplodněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.04.2012 23:07 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Cosmogagy
Ja bych je tam flaknul vsechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 23:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martex42
super, díky za info.. mám dle odhadu 2 samce a 3 samice, tak zkusím prvně 1:1 (největší ryby) a kdyby se jim moc nechtělo tak zkusím dát dva samce k jedné samici.. a nebo jich tam mám prostě fláknout všech 5 ať si mězi sebou nějak poradí??
Ještě takový technický dotaz - mají samci taky jen omezené množství mlíčí a mezi vytřením se jim musí nechat prostor několik dní/týdnů, a nebo se můžou třít třeba každý den s jinou samicí??
DOufám že se mi v blízké době nějaký odchov podaří, jsou to první jikrnaté ryby co zkouším.. Ale i kdyby se nepovedlo nic, jsou to krásné akční ryby.. a za tu cenu se rozhodně vyplatí i jen jako okrasa (koupil jsem skupinu pěti ryb ve velikosti 8-10cm za 15kč/ks :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:46 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Cosmogagy
Ahoj, je to obdobné jako dánia pruhované. Odlovil bych je navečer a ráno se budou třít. 30 L vytěračka bude stačit. Stačí rošt, rostlinky by byly lepší, ale já je nikde nedávám a není žádný problém. Na tom ani tak nezáleží kolik bude samců a samic. Lepší je dát více samců a nebo 1:1. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 19:33 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Danio Malabarské
Zdravím, máte někdo zkušenosti s odchovem Danií Malabarských?? Je to podobně "jednoduché" jako dania pruhované?
V jakou denní dobu odlovit do vytíračky, kolik samců a kolik samic, jak dlouho je tam nechat atd atd?? A stačí cca 30L akvo jako vytíračka? A vytřou se jen nad roštem, a nebo jim tam hodit i kus mechu nebo růžkatce??

Jakékoliv info potěší...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nanoooooo
Že by to nebyla danio, ale shluk jiker od nějakého plže? smich Danio má jikry rozházené, ne slepené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 12:51 Muž Nanoooooo [0]
Fotka k příspěvku Ahoj.Dnes som si vsimol ,ze sa mi na list rastlinky v spolocnom akvarku vytrelo pravdepodobne danio.Da sa to este nejak zachranit alebo nie?Neviem ci to mozem vytiahnut a prelozit do druhej nadrze...Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 20:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Klara
Co se naučit hledat a číst X-) Asi je to pro tebe težké i když ti někdo napíše přesně kde to je, tak jsem si dovolil to sem zkopírovat :)


Jak začít.Jestliže máš dobře živené hejno dánií.Samičky mají znatelně plnějši břicha.Samci je mají plošší.Připrav tak 10 l. akvárko.Na dno je dobré malými oblázky zatížit trsy jemnolistých rostlin-stolístky,jávský mech a jiné,prostě aby se při tření co nejvíc jiker ukrylo před žravými rodiči.(chovatelé používají různé rošty,nebo korálky.)Rostliny pro začátek stačí.Pak z akva kde máš budoucí rodiče doplníš tak 2/3 vody,zbylou 1/3 dáš čerstvou 2 dny odstátou.Dánia jsou ke kvalitě vody tolerantní.Ph-6,3-6,9,středně tvrdá teplota tak 24-26°c, ještě jemné vzduchovaní.Vybereš dva nejlepší samečky a vpustíš je do vytíračky a až druhý den vpodvečer přidáš samičku.Nad ránem by se měli vytřít,když ne,tak vydrž ještě jeden den.Když se ani potom nevytřou tak vyměň Rybky.Nejdřiv samce a když se nezadaří tak samičku může mít jikry zatvrdlé.Po tření je třeba rodiče odlovit,nebo zbaští nakladené jikry.Jikry by měli být čiré.Ty co zbělají jsou neoplozené,je lepší je pipetou odsát aby plíseň z nich nepřesídlila na zdravé.Je také dobré přidat pár kapek akriflavinu,ale velice opatrně.Během 4 dní by se měl plůdek kulit,pověsí se na stěny a rostliny,tak do 7mi dnů se rozplave a můžeš ho začít krmit.Nejlepší je živý prach-(vířníci,nauplia buchanek nebo trepka,pak žábronožka solná)je možné krmit suchým jemným krmením,ale to velice kazí vodu a spousta potěru uhyne.Jo ještě je dobré tak 14 dní před třením chovat odděleně samičky od samců.Je také možné je nechat třít v hejnu. tak 2 až 3 samičky a 6 samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:25 Klara Re: Bob66
Není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Klara
A co si přečíst tohle téma od začátku ;-) Myslím že je to popsáno hned ve třetím příspěvku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:14 - Re: Klara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: Klára
Zkus si o těchto krásných rybkách třeba něco přečíst rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:04 Klára – Rozmnožování Dania pruhovaného
Řeknete mi prosím někdo , za jak dlouhou dobu po páření se
vylihne potěr u Dania pruhovaného?????? :-O
Asi tak v záři jsme je holky i kluky kupovali, holky jsou
hodně baculaté a porad nic se z toho neklube! :-(
Bojím se.
Jo a porad se navzájem honí takže si nemyslím....... smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=151