Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Danio - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 11:16 tttomas Re: seyo
ahoj, treci rost je kvuli toho aby rybky po vytreni nepozrali jikry, a s tim oplodnenim, jikry uz na dno padaji oplodnene, to nejsou skalari nebo jine rybky ktere pecujou s tak velkou peci o sve pludky, zalezi jak mas dania, prohovane se trou spise u dna a duhove tesne pod hladinou, ale podminky maji stejne, rost staci tak dva centimetry ode dna, aji min. a stou vodou, ano vyvola to v nich treni ze budou mit klid nebudou je rusit jine ryby a hlavne musi mit cistou vodu se zminenou teplotou takze vodu z akva nepuzivej, bylo by to pro ne skoro stejne prostredi, a jestli si zacatecnik a nemas s mnozenim rybek skusenosti a poustis se primo na mikrorazbory, no drzim palce, ale jsou to nadherne rybky, jeste jsem je nikdy netrel tak ti poradit nemuzu, ale mam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:28 seyo
ahoj, tak ja sa pridam k absolutnim laikom a zacnem sa tu vypytovat, pretoze nikde som to nenasiel a vazne ze som hladal :-)

- treci rost, ked tomu rozumiem je to ta sietka, cez ktoru popadaju ikry aby ich rodicia nepozrali, sikovne, no neviem v akej vyske od dna nadrze ma byt umiestneny a ako vlastne potom funguje to oplodnenie nakladenych ikier? samica nakladie a samec nakladene oplodni nie? lenze ako ich moze oplodnit, ked sa k nim nedostane(prepadnu cez sietku) ak sa mylim, hned ma prosim opravte :-)

- ako mam vybrat samicu a dvoch samcov k treniu? myslim, ze by bolo dost jednoduche len tak nahodne tam par jedincov dat..zeby len taka obycajna zmena prostredia mala vplyv na ochotu sa rozmnozovat??

-mozem pouzit vodu z akva odcerpanu pri vymene? tada vodu na ktoru boli ryby zvyknute?

a este dodam, ze sa budem pokusat o rozmnozenie rybiciek Microrasbora erytromicron. diky za postrehy a nasmerovanie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:20 Muž roper [10] - CichlidyRe: tttomas
Krmím hodně živou a asi 5 sjich je jako sud, ale mám jen jednoho samce :)
Mám i zlaté. Můžou se spolu křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:13 tttomas Re: roper
ahoj, zacpane muzou byt pokud se uz rybky treli a samice se plne nevyprazdnila sice vetsinou zrale jikry jikry co ji zustanou resorboji, ale taky se muze stat ze a pak dojde k ucpani vyvodu neboli papily a tim neni rybka schopna dalsiho treni, mozna mas snad rybky jen plne zralych jiker, tak hodne stesti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 23:56 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahojc
Já bych to chtěl taky prupnout ;-)
Mám pruhované a zlaté. Můžou se skřížit?
Myslím že mají zatvrdlé jikry, protože mám samice, jako by sežraly hrášek. Vytřou se i tak, danio jsem ještě netřel a dlouho se na ně chystám , jen jsem čekal na podobné fórum palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 22:23 0 Re: vlezminazada
Fotka k příspěvku Mám mnoho různých druhů ryb a proto potřebuji větší počet nádrží.

Foto: Závojové Danio frankei a mečovky X. hel. 'koi-kohaku' delta - chovné ryby , vidět je jen několik jedinců z mnoha.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 22:04 0 Re: protein007
Fotka k příspěvku Je nasycena prachovým planktonem a navíc ji obarvuje výluh z listí , právě přítomnost napadaného listí na dně mých jezírek podporuje rozvoj planktonu.

Foto: Několik mladých dánií pruhovaných v akvarijní nádrži 'Potok' - pohled z hora.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:49 vlezminazada Re: 0
já to dělam hlavně pro zábavu uvidim jak to pude a podle toho se uvidim a ajak tak koukam tak ty jedeš ve velkym když vidim tech nádob co tam máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:46 Skalpi
Dal jsem jen tak na zkoušku dania do 12L akva,dva samce a jednu samici,jávský mech,molitanovej filtr,vodu z kohoutku,1 den odstátou...Ráno se vytřely,samice žrala jikry jak divá,tak jsem je odlovil,a asi za tři dny jsem tam měl tak 40 prcků...krmil jsem je tři dny nálevníkem a mraženým vířníkem,pak už žábronožkou a rozemletým sak55 a odchoval jsem všech 40,žádnej acriflavin a nic jinýho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:34 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: 0
To sa mi len zda, alebo naozaj je ta voda akoby olejovita? Podla tych bublin navrchu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:21 0 Re: vlezminazada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Těch devět litrů na vytření někdy stačí při menším počtu generačních - chovných ryb ( teplota výtěrové vody raději do 26°C ) , ale na odchov určitě ne ( - 9lit. ) a máš-li je už plně dospělé delší dobu bez předchozích vytření , tak si velké naděje na vysokou úspěšnost bohatého odchovu raději nepřipouštěj. Získat od D. rerio i D. frankei potomstvo do stádia rozplavaného plůdku a udržet je pak týden není obtížné , skutečné umění je odchovat kvalitní nedeformované rybky do prodejní velikosti ; chce to stále měnit vodu v co největší odchovné nádrži s "bublinkovačem" - okysličení a pohyb vody ( po třech - čtyřech týdnech se může umístit jemný houbový - molitanový filtr plus odkalovat dno přes jemnější síťku ) , rozmanitě vydatně krmit a mít štěstí , že se k potěru nezavleče zhoubný parazit nebo choroba. Pokud to vše "vyjde" , tak se vytváří dojem snadného chovu ; v opačném případě nemusí i z několika tisíc rybiček zůstat do konečného výsledku ani jedna , nebo z těch co přežijí jsou mrzáci. ano 0.

Foto 1: Potěr dánií v třecí a odchovné vaně ; ještě přidám jednu fotku plastových třecích a odchovných vaniček nafocených z větší dálky - pro inspiraci.

Foto 2: Tady jsou , mám jich větší počet . Ta voda je z venkovního jezírka - proto ta barva - příčinou a důvodem je přítomnost mikroskopické potravy , kterou potřebuje rozplavaný maličký rybí plůdek k nasycení. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:54 tttomas Re: vlezminazada
urcite v tom problem neni, tak hodne stesti, a na to jsem predtim zapomel, je dobre dat po vytreni akryflavin at jikry neplisni, dej vedet pak jak si dopadl, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:43 vlezminazada Re: PetrS
rost mam no ale radsi tu vodu necham odstat protoze na odobourani chloru nic nemama proti plísním taky nic nemam no ale zas tady na severu máme perfektní měkou vodu a už se mi teď večer nechce ani zas hledat síťku pak bych musel ještě hledat vzduchování a topení necham to na zetřek no myslim že to bude lepší pak dam vědět jestli z toho něco byloa když se povede tak vyměnim na další den danio pruhované za danio leopardí to by neměl být problém ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:40 Muž PetrS [4] Re: pepik
Musis hodne vzduchovat. Taky se mi osvedcilo dat filtr nasavanim nahoru a vyvodem dolu. Jikry se dost kutalely. Usnadni jim to vyvin a nasledne lihnuti. jinak vzdycky, kdyz jdu okolo, tak mam pripravenou spejli a zamíchám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:35 Muž pepik [6]
Chtel bych se zeptat,kdyz jsem trel dania naposledy tak sem tam mel 2 samice,nevim jestli ty jikry byly od obou nebo jen od jedny,pulka se jich vylihla v pohode a druha pulka vyrostla a kdyz se mela lihnout tak se nevilihla,nevite cim to muze byt jeste se mi to nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:22 Muž PetrS [4] Re: vlezminazada
Davam rovnou. Dej trocha neceho na odbourani chloru a mrskni je tam. Rano tam mas kulicky. Pokud mas rost, muzes nechat jeste jednu noc. Trochu pridaji. :) Az je odlovis, dej trochu neceho proti plisni (Acriflavin) Ale opravdu jen trochu.zacni krmit az budou poradne plavat. cca 3-5 dni. Ja zacinam vzdycky susenym zloutkem. HOdne zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:15 vlezminazada Re: PetrS
ok dík du natočit vodu do akvaria a necham jí tam odstát a zejtra večer je tam šoupnu snad to vyjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:14 Muž PetrS [4] Re: vlezminazada
Ja tru 1+1 a v poho. Mam na to 18 l a davam cca polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:13 Muž pepik [6] Re: vlezminazada
klidne je tam muzes dat spolu,nejlepsi je vecer a hned rano se vetsinou vytrou ;-),ale taky klidne az 2 nebo 3 den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 18:03 vlezminazada Re: tttomas
ok tak akvárko když bude ta voda 10 cm tak má asi 6l snad t obude stačit a třecí rošt akorát teď zastříhávam na velikost akvárkaa můžu se ještě zeptat za jak dlouho se tak vytřou někde sem čet že by se do třesí nádoby měli nejdřív dát na den samci a pak samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 17:49 tttomas Re: vlezminazada
ahoj, chov techto rybek je zcela jednoduchy. tech devet litru by ti melo stacit, ja pouzival a obcas kdyz mam chut je vytrit pouzivam deset litru akvarko, nejsou nejak narocne na vodu staci nekolik hodin odstata voda z vodovodu, jen nevim jak mas akvarko delane, protoze ten objem by mel byt zachovany a zaroven nepresahnout vodni sloupec 10cm, ale myslim ze ti to pujde i pri mensim objemu vody pri tehle vysce, teplotu dej tak mezi 24 az 28 stupnu. jestli mas vazne danio pruhovane tak to se tre u dna ale i tak dej nejakou plovouci rostlinku a taky je vhodny treci rost protoze je to tezke uhlidat at to nepozerou ale nestalo se mi to jeste, hned po vytreni odlov rodice a pludek se vylihne tak za tri dny a po peti az sesti dnech se rozplavou, jakmile se ti mlade rozplavou zerou velmi jemnou potravu. nejlepe nalevniky, jo jeste musis mit na jednu samici tri samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 17:26 vlezminazada – dánio pruhované velokost třecího akvárka
cau chtěl jsem skusit nechat vytřít své dania pruhované už je mám nějaky pátek a jěště se mi nikdy nepovedlo odchovat vlastní rybku tak sem si řek že s dániamam by se mi to mohlo povést a chtěl jsem se zeptat jestli dániim na vytření stačí miniakvárium které má 9l ? A zda je zapotřebí aby v tom aqváriu byli kytky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 15:11 kreten Re: pepik
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 15:08 Muž pepik [6] Re: kreten
Skoda,treba po 14 dnech uz by se nechali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 07:23 kreten Re: pepik
Od rozplavání nikoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 07:17 Muž pepik [6]
Dobry den,nechci zakladat nove tema tak to pisu sem: daji se dania pruhovana odkrmit Sakem 00. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.07.2009 00:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vozuch
Vařený žloutek rozšleháš ve vodě,přepasíruješ přes velmi jemné sítko a uvidíš sám,jestli je potřeba ještě přidat vodu.Rozmícháš,tím uděláš vlastně vaječný ,,roztok" a opatrně injekční stříkačkou dáváš do akvária.Utvoří se jakási mlha,proto se i tak jmenuje.
Ale pozor je zde potřeba zvýšená hygiena a častá výměna vody,protože se voda se žloutkem velmi rychle kazí.
Plně však stojím za předešlými názory,že čerstvá a živá potrava je mnohem kvalitnější. Když se jim nechce do artemií,tak zkus jinou prachovou potravu,třeba viřníky,mikry,nálevníky,nebo čistou násadu trepek. Vaječná mlha je jen ,,z nouze ctnost" a dobrotu nikdy moc nedělá,hlavně než se s ní naučíš pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 00:04 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: vozuch
aha tak to tu čtu :Po rozplavání krmíme vařeným žloutkem nebo sušenými vejci, případně prachovým krmivem pro nejmenší potěr. Krmit lze již od začátku drobným planktonem (je třeba počítat s vyššími ztrátami, jelikož všechen potěr ho nedokáže ulovit). Rybky je pak třeba třídit podle velikosti. Poté krmíme živou potravou, žábronožkou solnou a ve velikosti cca 1,5 cm již přijímají běžnou potravu. Od jara do léta se mohou vytírat každé tři týdny. Pokud se samička včas nevytře, hrozí zatvrdnutí jiker. Zajímavá je u tohoto druhu také párová věrnost. Po vzniku páru se často odmítají třít s jiným partnerem.
no já bych to vejce uvařil a usušil a líp by se to rozdrobilo snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:58 vozuch Re: ibik
no prave že ty artemie jsou pro ne velky dys jsou čerstve vylihli ..teda když ztravi vaček§
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:56 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: vozuch
ale dej pozor no nemám stím skušenosti ale v knižce psaly že to moooc znečištuje vodu
a neni pro ne ta žábronožka moc velká?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:47 vozuch Re: boruberry
Alee ja artemii krmim. Ale oni ji nesežerou od prvniho dne až po tom 1-2 tydnu. A jak presne uvařit? Pak mam nejak nechat usušut? A jaak nadrobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: vozuch
Uvařit natvrdo a nadrobit pouze žloutek?
Jinak souhlasim s iblikem, čerstvě vylíhnutá artémie je lepčéší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:45 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: vozuch
no nevim ale nachal bych jim tu armenii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 23:43 vozuch – vajičko pro potěr DANIA PRUHOVANEHO
Dobry den. Prosim poradte mi jak mam udelat vajičko pro potěr aby ho sežrali? Mam hrozne moc danii ale doposud jsem je krmil sera micron a moc nerostli a potom hned artemii ale ted bych chtel vyskoušet to vajičko a potřeboval bych přesne poradit jak ho udelat. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:31 Muž Yirka [9126] Re: vozuch
Je fajn že se ti daří a že dáváš k dobru své zkušenosti. Vzpomenu-li si na tvé dotazy před třemi měsíci tak opravdu obrovský pokrok a úspěch. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:16 vozuch Re: voduch
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dania asi 2 tydny stare ale nic tam asi neni videt. A treci kos.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 13:10 vozuch
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Pěstuji dánia pruhovana a musim říct že jednoduší rybu na množení asi neznam krom živorodek. Já je vytírám takto: připravim si vodu z vodovodu a to ji mame docela tvrdou dam ji do akvaria, den ji necham odstat a prokysličuji ji normalnim vzduchovym kaminkem. Dania se třou v cyklu 14dní ale musim je krmit každy den nitěnkami. Udělal jsem si třecí koš z perlinky(sešil jsem ho)vodu neohřívám necham teplotu jako je v mistnostisamce od samic mam oddelene po celych 1č dnu. Když je chci vytřít dam je večer všechny dohromady do třeciho koše v akvariu kde je rozmnožuji je necham 2-3 noci(NEKRMIM protože je na dne mnoho nečistot a to jikram neprospiva protože pak začne cele dno hnít a jikry zlesnivjej a neni z toho nic). Když je vytíram necham opravdu slabje vzduchovat aby je to nevyručovalo a hlavne aby to nevznaselo jikry ktere prave vytřou.potom co se vytřou po tech 2-3 dnech tak je opet rozdelim do akvarii a opet je krmim a po každych 14 dnech opet vytřu.k vytření davam 20paru ale samečku dam vždy tak o 5 více-z tohoto vrhu mam vždy asi 2500 jiker.jakmile se pludek vykuli a přijima potravukrmim ho zelenym prachovym krmivem sera micron jakmile jsou o milimetřik vetší davam jim micro pet ale je možne je krmit už artemii ale někteří ji ještě nemusí pozdřit tak radši jeste davam ten micro pet.když lihnu artemie dam je do kadinky taky nepřidavam na teplote ale musi se hodne vzduchovat aby vse bylo v pohybu ale ovsem že v litrove či 3 litrove lahvy se take vylihnou.je ovsem pravda že když je u nich ohřivač tak je to rychlejší ale mne to nevadi ja mam kádinek víc a tk to mam pekne rozvrhle když budete jeste nekdo nec chtit neni problem ptejte se.nebo kdo by mel zajem si koupit take neni problem 1 ks=10kč.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2009 18:21 R Muž Silent [5949] Re: Martex42
Je tu určité riziko zaplísnění zdravých jiker. Je možné použít Acriflavin jako prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 18:18 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Silent
Díky. A co když některý jikry bílý tam zůstanou bude to vadit tem ostatním jikrám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 18:16 R Muž Silent [5949] Re: Martex42
Odstátou vodu se stejnou hodnotou pH a teplotou přidat můžeš. Topítko samozřejmě taky na udržení konstantní teploty. S tím odsáváním to chce cvik. Chce to klidnou ruku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 18:07 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Silent
Můžu k těm jikrám přidat odstátou vodu aby jí tam bylo víc a mohl bych tam dat topítko? Poradte mi jeste jak mám odsát ty bílý jikry tou vzduchovací hadičkou to nasává i ty průhledný? Díkec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 13:02 R Muž Silent [5949] Re: Martex42
Já jikry separuju vzduchovací hadičkou. Ty bílý jsou neoplodněný. Příčin může být vícero. Teplota, horší kvalita vody nebo malá plodnost samečků. Já jsem vždycky dával do tření celá hejna dánií (cca 15-20 ks) kde převažovali samice a docela se dařilo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:46 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Silent
Díky. Ted jsem objevil u dna jikry tech danii ale jsou skoro všechny bílí jenom pár jich je průhledných. čím mám ty bílý odsát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:41 R Muž Silent [5949] Re: Martex42
Při 20ti stupních je větší riziko zaplísnění jiker a tím pádem ztráty snůšky ideální je teplota 25-26 stupňů. Artemku oddělíme tak, že po vylíhnutí vypneme vzduchování a necháme usadit. Prázdné skořápky a nevylíhlá vajíčka zůstanou na hladině a nauplie se shromáždí na dně odkud je odsajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:08 Muž Martex42 [20] - TetryRe: NIKO
MNě říkal jeden akvarista že 20 stačí ale bude to trvat déle to líhnutí. Ještě prosím při líhnutí artémie se mi nevylíhnou všechny vajíčka tak prosím jak to mám odělit abych měl jenom artémie! Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:03 Muž NIKO [527] Re: Martex42
Dáme samečka,na druhý den samičku.Nedojde-li do 48 hodin ke tření,přidáme ještě jednoho samečka,teplota 26 stupňů:AKVARIJNÍ RYBY,Rudolf Zukal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 09:38 Muž Martex42 [20] - Tetry – Danio pruhované 20°C
Zdravím mám otázku jetsli se dánio pruhované může vytřít při 20°C. A mám do vytíračky dát samičku a jednoho samečka nebo dva? Předem děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 13:23 Muž Yirka [9126] Re: Martex42
I při této teplotě se vylíhnou, bude to však trvat déle. Optimum je 25-28°C. Na zbytek už tu odpovědi máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:27 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Tumek
Děkuji a i ve vytíračce se má krmit?
Teplota 20 stupňů mu bude stačit?
Ještě mám dotaz jestli stačí 21 stupňů na líhnutí artémie??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:25 Tumek Re: Martex42
Dánio se vytře takzvaně i ve sklince od piva.co se týče teploty tak nemusíš nijak zvýšovat, ani vodu specielně upravenou jen stačí přidat 1/3 čerstvé a ráno se začnou třít.interval mezi třecím obdobím byl u mě co 2 až 3 týdny ale jde to i dřív záleží na krmení. přeji hodně štestí

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/662-danio-rozmnozovani-odchov?od=251