Vodnatelnost
zkontroluj NO3, jaro se blizi... pokud je to virus, ci bakterie, tak se to rychle rozsiri, pokud je to plisen tak mohou padat pomalu, ale taky muze odejit jen jedna rybka.....
Zdravím, dnes přijdu do práce a samice čichavce je dvojnásobná do šířky. nepřijde mi to tak, že by měla jen vyklednuté břicho, ale je celá prostě nafouklá ( místo placatá je kulatá) . Plus jak je to čichavec medový, tak oni mají vypouklé oči vždycky, těžko určit co už je ok a co ne. zkusím jí vyfotit až bude chvíle času. Nemám jí do čeho přelovit, jsem v práci, takže přelov do čehokoiv bude to samé jako jí utratit. Všichni ostatní členové akva jsou ok, údržba provedena před dvěma týdny, žádná změna v krmivu. Postup?
Starší reakce
Starší reakce
Děkuju za rady. Seshora vypadá vpořádku.
Krmím ji vločkovým tetramin, někdy mraženýma larvama komárů.
pokud ji mas v izolaci tak bych zatim opravdu nelecil. Koukni se na ni ze shora jestli nema zjezene supiny, sleduj chovani a prijem potravy. Dulezite je udrzovat cistou vodu, vubec neni na skodu denne odsavat zbytky a menit treba 20% vody.
Vice info je tady:
rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Priznaky nemusi byt, ale nutne vsechny.
Cim krmis a jake barvy jsou vykaly, nevysi z rybky dlouhe bile vykaly, ktere nechcou upadnout?
Ohledne leceni, to je dost problematicke u vodnatelnosti a casto nedopada dobre. Procti si tohle vlakno. Kazdopadne drzim palce.
Čím tu Betu krmíš? Stává se, že když jsou rybky krmený třeba granulovaným krmivem, který oni sežerou hned, tak v nich posléze nabobtnají a jsou potom řádně nafouklý. Zabránit tomu lze tím, že se ty granulky před konzumací nechají na chvilku namočit a dávají se jim už nasáklý vodou.
No fotku nemám, ale její bříško vypadá jako by se hodně přejedla, jinak vypadá zdravě. Žere a plave úplně normálně. Mám chvíli počkat jestli se neprojeví ještě nějaké příznaky nebo ji mám začít léčit? Už druhý den ji mám v izolaci.
pomohla by fotka bettky, akvarium pro ni objemovevystaci, pro ancika to idelani neni, ale krom toho, ze tolik nevyroste by mu pri dobre udrzbe spatne byt zas tak uplne nemelo. Krom nafoukleho briska se nic nedeje? Zjezene supiny, nafoukle oci? Chovani normalni? Plavani, zrani atd?
Souhlasim s nobodym, krunyrovci vseobecne jsou pomerne odolni pri nemocech, funguji totiz i jako mrchozrouti. Z meho pozorovani jsou znacne odolni i proti krupicce.
Muzes aplikovat vodolecbu a odkalovani a sledovat priznaky. Leky bych tam nedaval.
Bez fotky tezko rict, ale jen s jednim priznakem neni jistota, zkuz udelat fotku. Betta se dokaze pomerne slusne vykrmit, pokud se nafoukne krunyrovci tak to taky vylozene nemusi byt vodnatelnost, tam to je casteji ze spatnych parametru nebo vnitrnich parazitu.
Beta má nafouklé bříško, ale jinak vypadá dobře, zatím žere a chová se normálně. Má to ale teprve chvilku. Akvárium není velké mám ho jen jako odchovné, má tak 35l. Betu u nich mám protože v mém společném by dlouho nevydržela.
0 04.11.2011 00:14 Nobody –
Re: Iva Vodnatelnost-nafouklé bříško,zježené šupiny-nemusí to být nutně vodnatelnost.
Při těchto příznacích u bet dobře zabírá Chloramfenikol.Ancistrusi moc náchylní na toto onemocnění nejsou.
ste si jista, ze slo o vodnatelnost? Jake jsou priznaky? a vetsi info o akvariu?
Nejlepší a nejlidštější je, když dáte rybku do nějaké nádoby s trochou vody z akvárka a pak přidáte minerálku s bublinkami (perlivou, !bez příchuti!)... Ryba upadne jakoby do komatu a když ji nevyndáte, zemře. Takhle jsem musela utratit neonku, která bla dost nemocná...
0 03.11.2011 17:25 Iva – vodnatelnost
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jsou ancistrusové náchylní na vodnatelnost. Bohužel jediná beta v odchovném akváriu pro ancistruse ji asi má. Chtěla bych se zeptat jak a čím, a jestli vůbec ancistruse léčit. Děkuji
Starší reakce
Tak to bych nedal...S touhle nemocí jsem se už bohužel taky setkal a řešil jsem to sodovkou. U oslabený rybičky to byla otázka cca 3 vteřin...

Včera jsem byla nucena jednu neonku také z důvodu vodnatelnosti usmrtit....nejrychlejší je rychle rybku rozříznout za hlavou...
Tobogán se vám nezdá správně, ryba do WC nepatří ani mrtvá ani živá.
To "klepnutí" bude nejrychlejší.
0 30.10.2011 10:36 Nismo – Vodnatelnost - neonka
Ahoj,
jedna z mých neonek se rozhodla se lehce nafouknout, skoro neplavat, nepřijímat potravu a jen tak se schovávat u okraje, vyblednout a lehce (alespoň mám ten pocit) naježit šupiny.
Odchytl sem jí do větší misky, dal tam původní vodu, hodil pár vloček, ale vypadá to asi jako poslední večeře
Podle toho, co jsem tu prostudoval na fóru to vypadá na vodnatelnost a asi už i slušně rozvinutou, takže asi nemá smysl nic moc dál vymýšlet.
Proto jsem si sem přišel pro radu, (pokud se teda nepletu dle příznaků) jak rybičku zlikvidovat, aby se netrápila... Tobogán se mi moc nezdá... Jako kapra na vánoce?
PS: Kaprem na vánoce nemyslím řízek, ale paličku přes hadr

Starší reakce
tahle jsem musel utratit cely chovny hejno.... vypadek elektriky - rozmrzlo a zmrzlo mi krmivo, takze jsem si myslel ze mrazak nerozmrzl....
jedine setrne utratit (zadny zachodovy tobogan!!!) a s mrtvolkou nalozit dle predpisu (casto infekcni)
vodnatost,umí tahle nemoc pěkně zatočit s cel akva...pokud ta rybka není extrasuperčlen rodiny,udělal bych s takovou rybkou dustojný pohřeb rybdruhu...

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat co je příčinou vodnatelnosti. Děkuji za odpovědi
Starší reakce

4. den (dnes večer)
0 01.08.2011 22:23 janci82 – Léčba vodnatelnosti

Minulý pátek jsem objevil u jedné rybky nejspíše vodnatelnost.
Takto jsem léčil:
Rybka šla do kbelíku, teplota 27°C, denně výměna vody (2 kbelíky cca 10 litrů) mezi kterýma rybička denně přechází. Do vody odhadem asi 0,5g (asi tak jako krmení pro středně velké akva) zásip Framykoin (Neomycine).
fotka 1. den
Starší reakce
minimálně tu nemocnou rybu přendej do karantény (menšího akvárka nebo jiné větší nádoby) Měl by tam mít vzduchování a často měnit vodu, ale je dost možné že už mu to nepomůže. Ostatní bych bedlivě pozorovala a případně odlovila další nemocné. Kdyby jich bylo hodně tak už ani nemá smyl je odlovovat.
Hodně nemocí vzniká ze špatných podmínek v akvárku, ryby jsou pak náchylnější. Takže bych častěji měnila vodu, přidala víc kytek, nepřikupovat zatím nové rybičky
Tak bych ho dal jen do karantény.
Právě že nemá,jen plave jak prdlej
Záleží jestli má také nafouklé bříško a naježené šupiny..........pokud ano asi bych jej také utratil. Smyslem je aby se předešlo nákaze dalších ryb.
i toho druhýho co vypadá zdravě??

Ostatní ryby vypadaj zdravě,akorát druhý čichavec plave pořát okolo kamenu dokola. Už docela dlouho a pořát po naprosto stejný trase

to nafouknuti muze zpusobit jak virova, tak bakterialni nakaza, ale i plisen... a to i diky zkazenemu krmivu, vetsinou kdyz uz jsou nafoukli tak je je lepsi utratit a bedlive pozorovat ostatni... vymenou vody nix nezkazis
Ahojte. Jeden můj čichavec má nejspíš vodnatelnost (nafouklej,trošku naježenej, ale oči vypouklý nemá). Radši jsem ho přelovil do karantény,ikdyž teda doufam jestli to třeba neni jen to že spolk větší granulku,ale pochybuju. Teď bych ale chtěl vědět co tu vodnatelnost mohlo spůsobit. Napadá mě jestli to nemůže být z patentek,kerýma přikrmuju obden nebo asi před týdnem jsem přidal do aq kámen se dvěma anubiasama,ale to se mi nezdá,protože kámen jsem dvakrát převařil,vydrhnul,týden máčel a vykoupal v desinfekci. Rostlinky byly v nádržce bez ryb asi měsíc aby se trošku rozjely. Jinak v aq běžná údržba,tzn. jednou týdně výměna třetiny vody a cca dvakrát do měsíce čištění filtru. Dusíkatý látky jsou podle testu vpohodě.Ostatní ryby vypadaj vpořádku.Nenapadá vás co to mohlo spůsobit, abych tomu moh příště předejít?
Starší reakce
Pokud ryba neni sama vnitrne nakazena, pak kratkodoba kopel v koncentrovanem solem roztoku zapusobi jako jakasi desinfekce (jde radove o sekundy v silnem roztoku), o vic neslo, tezko vic udelat, neni-li nic jineho po ruce, proste zkusit zlikvidovat to okolo, kdyz neco okolo bylo a jine reseni okamzite neni. Jiste ze infekcni vodnatelnost neni legrace, ale ne vsechno ji opravdu je, a mnohdy se stane, ze umrti jedne ryby s najezenymi supinami nepostihne ryby dalsi. Akvarista preferujici rostliny pak tezko udela nejake opatreni jen tak, vhodne reseni proti sireni nakazy poskodi rostliny, alespon o rostliny neposkozujicim a ucinem reseni nevim.
Použití výluhu z dubového listí je dobrý nápad, stejně lze použít možná dostupnější rašelinný výluh (dobrý a levný je Torben). Obojí funguje jak protiplísňově tak protibakteriálně oproti Designerem doporučené koupeli v solné koupeli, která opravdu výrazně podpoří tvorbu slizu, ale jinak proti bakteriím má minimální účinky. To by se musela provést koupel v koncentrovaném solném roztoku který působí už osmoticky a bakterie prakticky zničí. Ovšem to už je velká zátěž pro rybu. Na druhou stranu v nouzi je i slabší solná lázeň lepší preventivní řešení než nic. Ostatně na vodnatelnost zatím účinný lék nemáme takže to by stejně nebylo co řešit.
aha, ja myslela ze sul jenom zvysi tvorbu slizu. zajimave

Kdyby nebylo nic jineho, da se proti bakteriim pouzit kratkodoba solna koupel. Neni to zazrak, ale lepsi nez nic a jde to udelat i v kbeliku ci lahvi od okurek, je to na chvilku. Koncentrace se da najit na webu.
nu, ale rybka stresem z transportu PRÝ může mít tu imunitu narušenou, právěže je citlivější. Ty tu eshu 2000 nemáš, viď? Nejsem si jistá, jestli by pomohl třeba i výluh z dubového listí, když je to vnitřní onemocnění, to asi ne, ale co když, napadlo mě to... Co na to Haimdol?
jo a nechci tě nějak stresovat jenom uvažuji jak ten přechod do tvého akva více zabezpečit, jinak souhlasím s Haimdol(em)

takže se nemám nějak extra čeho bát? ...... ani mi ryby neumírají, naposledy mne umrel tak pred tremi tydny mecovak, ktery uz byl hooodne stary a .... vylitany na samickach.... uz dlouho vypadal na umreni, takze myslim ze ryby mam zdrave a i kdyby tam bakterie byly, tak to snad pobije imunita a vymena vody...... hlavne muyslim, ze to nebyla vodnatelnost, ale nejake zraneni
Pokud vypadá zdravě tak velmi malá.
jaká je pravděpodobnost, ž se mi to rozšíří,když ji dám do akvária?
ještě ji mám na břiše v sáčku
Pokud byla ta koupená rybka v nádrži s nemocnou a máš ji už v hlavní nádrži tak jediné co můžeš udělat je použít preventivně eSHa 2000. Je to širokospektrální lék, takže pokud byla rybka nějak mírně nakažená dojde k přeléčení a infekce se nerozšíří po nádrži.
karantenu mam plnou prcku, takze neni :( .... ja tam chodim casto, a presne tuhle rybicku z toho sameho, i takovou jaka tam byla nemocna mam, a ono to nebyla takova vodnatelnost , jako je tady na obrazdich, rybicka nemela zjezeny supiny, ani vypouleny oci, jenom mela na boku neco, co mi propadalo, jako kdyby to byla hnisava rana, bylo to bily, ale krupicka to nebyla... nevim, mela to jenom jedna v te nadrzi, a ostatnich se nebala, proste mezi nimi plavala.... nevim
Vodnatelnost infekční je. Minimálně v případě, že postižený kus v nádrži uhyne a začne se rozkládat. V tom okamžiku je infekce u slabších jedinců téměř jistá. Pokud v prodejní nádrži plaval postižený kus kdo zaručí, že tam už takováto rybka neuhynula a voda není infekční a pokud prodavačka prohlásí, že to infekční není tak by mně v takovém obchodu už neviděli. Pokud máš karanténu dej tam ten nový kus a pokud je už v hlavní nádrži tak rybku tak 14 dní pozoruj a pokud začne otékat výrazněji břišní část nebo odstávat šupiny tak ji raději utrať než by uhynula sama nádrži.
Dnes jsem koupil platu v akvaristice z akvaria , kde se mi jedna rybka zdala divna, prodavacka mi rekla, ze je to vodnatlnost, a ze se to neprenasi.... ta koupena vypada zdrave , ale bojim se ji dat do akvaria.... vsechny ryby u mne jsou zdrave a mel jsem kdysi jenom krupicku, kterou uz jsem vylecil, muze se stat, ze se mi nejaka ryba nakazi vodnatelnosti, kdyz tam dam tu koupenou?
Starší reakce
Přidat reakci
1 ...... 16 17
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22658x