Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2012 10:15 R Muž romant [27982] Re: geminika
Tu rybku bych utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:15 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: geminika
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:14 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Takto vyzerá ten zdravý samček. A tak by mal vyzerať aj ten druhý, však?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:13 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak tu sú konečne nejaké fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 15:22 R Muž romant [27982] Re: geminika
Pokud tento stav i nadále přetrvává a řekl bych, že se lehce zhoršuje, dle dřívější diskuse, tak bych její trápení ukončil, třeba pobytem v silně perlivé vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:28 Žena geminika [39] - Živorodky
Rybka po víkende stále žije, ale je takmer bez farby, alebo len slaboružová. Čo z toho bude?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 09:54 Žena geminika [39] - Živorodky
Ďakujem vám za rady. Jednoznačne ju už medzi ostatné rybky nevrátim, ktoré sú zatiaľ v poriadku. Je mi ľúto, že jej asi neppomôžem, lebo sa mi páči. teraz mi ostane jej kamarát sám. :-( , ale dokúpim, keď také uvidím. Zlepším starostlivosť o rybky a častejšie budem meniť vodu. Vďaka všetkým. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: venca21
jen bych dodal ze vir/bakterie/plisen napada travici soustavu a jejim rozkladem dochazi k nafukovani dutiny brisni.... proto je důležitá včasná léčba, jinak je traveni jiz prilis poskozeno a rybka stejne uhyne....
nejinfekcnejsi je virova varianta, prakticky nelecitelna

rybky dokazi byt pomerne cile klidne i 3tydny a to i s najezenyma supinama! (vlastni zkusenost)
pricinou muze byt i zkazene krmivo (treba rozmrzle a zase zmrzle krmivo), casto se objevuje v predjari a na jare

je to zalezitost predevsim kaprovitych ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:37 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Infekční vodnatelnost

Příčiny: zpravidla vysoké hodnoty dusitanů v akváriu, přímými původci mohou být paraziti, viry i plísně

Prevence: pravidelná výměna části vody

Příznaky: nafouklé břicho, zježené šupiny, ryby jsou netečné, drží se stranou od ostatních

Léčba: u většiny původců je neléčitelná a napadené jedince je třeba okamžitě izolovat a v případě, že se nepodaří rybu vyléčit širokospektrálními léčivy, nakonec i bohužel utratit. O to větší pozornost je třeba věnovat prevenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: geminika
vse potrebne tu je jiz popsano.... ale pokud to nejni nejak draha rybka tak za ty leky das nekolikanasobne vic nez je cena rybky a vysledek bude stejne nejisty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:50 Žena geminika [39] - Živorodky
Ako tak na ňu pozerám, tak sa mi zdá, že je každý deň o trošku gulatejšia. Ale šupiny neodstávajú, žerie ako po hladovke a veselo pláva. Nemám odvahu ju dať medzi ostatné, ale nechcem ju trápiť na samotke. Aký prípravok jej môžem dať do vody, aby sa vyliečila? Teda ak sa to vôbec dá liečiť. Skúsim sem zajtra pridať fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 16:34 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Zkousel jsem jednou sera baktopur direct, dobre to nedopadlo pro ryby "nafouknute" (zemrely stejne) a mely co delat i ty zdrave, protoze se totalne rozhodi rovnovaha a nestihal jsem menit vodu jak litalo NO3.... Jestli ryby mely vodnatelnost se ale asi bez laboratornich test neda urcit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 15:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: geminika
supiny se zjezi az v dusledku silneho nafouknuti, bakterialni a plisnova vodnatelnost lze lecit antibiotiky, ale ti ti zlikvidujou i uzitecny bakterky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:34 Muž metal [96] - Cichlidy – re.geminika
moze a vodnatelnost sa neda liecit.dobre si spravila ze si ju dala na samotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:42 Žena geminika [39] - Živorodky
Môže mať rybka vodnatelnosť, aj keď nemá zježené šupiny? Mám jednu Parmičku - samca, ktorý je dosť nafúknutý, ale šupiny mu neodstávajú. Je čiperný, veselo pláva a žerie. Dala som ho pre istotu "na samotku", ale neviem, či mu len neškodím.Prežratá nie je, lebo je taká už druhý týždeň a každý týždeň majú víkendovú hladovku (akva je práci).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 16:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
no kdyz se zachovaji hygienicke pravidla, tak i uriznout hlavinku je mozne.... a kdyz ji zabalis to papirove uterky ci kapesniku tak ani klouzat nebude.... je je pak treba vydesinfikovat nastroje..... (napr. ziletka stoji par kacek, zapalovac taky)..... chirurgicke rukavice jsou dneska v kazdy lekarnicce (a kdyz ne sezenes je za par korunek)....

keramicky nuz je neprakticky ve sve krehkosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 15:27 Muž Yirka [9118] OT - Re: Beastie
Každý správný muž
má keramický nůž.
S keramickým nožem
si poradím i s mrožem.
:-D
A teď vážněji - u malých rybek opravdu lepší než sekáček. Je to vmžiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:06 Žena Beastie [314] Re: Moucha
wow, tak to me teda až orosilo :-D já jsem přemýšlela třeba nad tím uříznutím hlavy, ale od té doby, co sem se sekla ručním mixérem, což mi až přišlo nemožné, si kolem ostrých předmětů zvlášť u kluzkých věcí nevěřím !

Příště vyzkouším například umístění do mrazáku, ale snad to nebude potřeba už nikdy !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 14:52 Gladilaf
Tak mě napadá, venku je podle internetu místy až 35 °C... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 14:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
ja ji dam do igelitaku a nez se nadeje oddelim ji hlavu nehtem..... otazka par vterin, ale ja mam jinou naturu.... preparovaval jsem kdysi i lebky.... takze reci z pitevny mi nic nedelaj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:04 Žena Beastie [314] Re: romant
Jj četla jsem, na mlácení něčeho kamenem nemám prostor, a chyba byla spíš na mé straně, protože udusit labyrintku trvá trošku déle než udusit jinou rybu předpokládám. Budu se těšit tím, že se alespoň netrápila tak, jak by jí ta nemoc zabila.

Děkuji za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:55 R Muž romant [27982] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:50 Žena Beastie [314] Re: romant
No dobře, nevím jak je o moc humánější tu rybu nechat dusit 2 minuty. Ale budiž, příště zkusím něco rychlějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:32 Žena Beastie [314] Re: romant
jako např mattonka bez příchutě? zní to lépe než přidávat teplou nebo studenou vodu. Vyzkouším, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:30 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Silně perlivá voda je spolehlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:27 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Tak sem přestala být naivní a rybu sem vylovila. jak dlouho musím pozorovat ryby v akváriu než to můžu prohlásit za bezpečné a pořídit něco nového?

teď jen musím vymyslet čím tuhle rybu humáně zabít, než se utrápí v té skleničce. Mám tu tak maximálně kafe a whiskey. Jdu pročíst fórum na návrhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
no vzhledem k tomu ze vetsinou se to leci dost silnejma antibiotikama (virova v podstate je nelecitelna), ktery ti vyvrazdej vsecky bakterie v akva, je nekdy lepsi tu rybku utratit a poridit jinou.....

kazdej den trnu jestli se mi nenafoukne dalsi galaxka..... ale huz par mesicu mam klid....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:06 Žena Beastie [314] Re: Moucha
NO3 zkontroluji nejdriv zitra az si ten test, ktery mi teda doma nikdy nic moc neukazuje, prinesu do prace. Zkusim se dnes urvat a vycistit akva, myslis, ze to pomuze? Ptz jak tu rybu odlovim, tak je prakticky po ni, stale doufam, ze se z toho vylize :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
zkontroluj NO3, jaro se blizi... pokud je to virus, ci bakterie, tak se to rychle rozsiri, pokud je to plisen tak mohou padat pomalu, ale taky muze odejit jen jedna rybka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:29 Žena Beastie [314]
Zdravím, dnes přijdu do práce a samice čichavce je dvojnásobná do šířky. nepřijde mi to tak, že by měla jen vyklednuté břicho, ale je celá prostě nafouklá ( místo placatá je kulatá) . Plus jak je to čichavec medový, tak oni mají vypouklé oči vždycky, těžko určit co už je ok a co ne. zkusím jí vyfotit až bude chvíle času. Nemám jí do čeho přelovit, jsem v práci, takže přelov do čehokoiv bude to samé jako jí utratit. Všichni ostatní členové akva jsou ok, údržba provedena před dvěma týdny, žádná změna v krmivu. Postup?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 10:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 10:18 Muž Spiike [63]
Zdravim lidi, prosim vás neví někdo jakou inkubační dobu má vodnatelnos???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:34 Iva Re: hawok
Děkuju za rady. Seshora vypadá vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:33 Iva Re: romant
Krmím ji vločkovým tetramin, někdy mraženýma larvama komárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:30 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Iva
pokud ji mas v izolaci tak bych zatim opravdu nelecil. Koukni se na ni ze shora jestli nema zjezene supiny, sleduj chovani a prijem potravy. Dulezite je udrzovat cistou vodu, vubec neni na skodu denne odsavat zbytky a menit treba 20% vody.
Vice info je tady: rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Priznaky nemusi byt, ale nutne vsechny.
Cim krmis a jake barvy jsou vykaly, nevysi z rybky dlouhe bile vykaly, ktere nechcou upadnout?
Ohledne leceni, to je dost problematicke u vodnatelnosti a casto nedopada dobre. Procti si tohle vlakno. Kazdopadne drzim palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:28 R Muž romant [27982] Re: Iva
Čím tu Betu krmíš? Stává se, že když jsou rybky krmený třeba granulovaným krmivem, který oni sežerou hned, tak v nich posléze nabobtnají a jsou potom řádně nafouklý. Zabránit tomu lze tím, že se ty granulky před konzumací nechají na chvilku namočit a dávají se jim už nasáklý vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:18 Iva Re: hawok
No fotku nemám, ale její bříško vypadá jako by se hodně přejedla, jinak vypadá zdravě. Žere a plave úplně normálně. Mám chvíli počkat jestli se neprojeví ještě nějaké příznaky nebo ji mám začít léčit? Už druhý den ji mám v izolaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:07 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Iva
pomohla by fotka bettky, akvarium pro ni objemovevystaci, pro ancika to idelani neni, ale krom toho, ze tolik nevyroste by mu pri dobre udrzbe spatne byt zas tak uplne nemelo. Krom nafoukleho briska se nic nedeje? Zjezene supiny, nafoukle oci? Chovani normalni? Plavani, zrani atd?
Souhlasim s nobodym, krunyrovci vseobecne jsou pomerne odolni pri nemocech, funguji totiz i jako mrchozrouti. Z meho pozorovani jsou znacne odolni i proti krupicce.
Muzes aplikovat vodolecbu a odkalovani a sledovat priznaky. Leky bych tam nedaval.
Bez fotky tezko rict, ale jen s jednim priznakem neni jistota, zkuz udelat fotku. Betta se dokaze pomerne slusne vykrmit, pokud se nafoukne krunyrovci tak to taky vylozene nemusi byt vodnatelnost, tam to je casteji ze spatnych parametru nebo vnitrnich parazitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:50 Iva Re: hawok, Nobody
Beta má nafouklé bříško, ale jinak vypadá dobře, zatím žere a chová se normálně. Má to ale teprve chvilku. Akvárium není velké mám ho jen jako odchovné, má tak 35l. Betu u nich mám protože v mém společném by dlouho nevydržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 00:14 Nobody Re: Iva
Vodnatelnost-nafouklé bříško,zježené šupiny-nemusí to být nutně vodnatelnost.
Při těchto příznacích u bet dobře zabírá Chloramfenikol.Ancistrusi moc náchylní na toto onemocnění nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:55 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Iva
ste si jista, ze slo o vodnatelnost? Jake jsou priznaky? a vetsi info o akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 21:43 Žena Terry009 [0] Re: Nismo
Nejlepší a nejlidštější je, když dáte rybku do nějaké nádoby s trochou vody z akvárka a pak přidáte minerálku s bublinkami (perlivou, !bez příchuti!)... Ryba upadne jakoby do komatu a když ji nevyndáte, zemře. Takhle jsem musela utratit neonku, která bla dost nemocná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 17:25 Iva – vodnatelnost
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jsou ancistrusové náchylní na vodnatelnost. Bohužel jediná beta v odchovném akváriu pro ancistruse ji asi má. Chtěla bych se zeptat jak a čím, a jestli vůbec ancistruse léčit. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:23 Muž snehulda007 [850] Re: FelidaeS
Tak to bych nedal...S touhle nemocí jsem se už bohužel taky setkal a řešil jsem to sodovkou. U oslabený rybičky to byla otázka cca 3 vteřin... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:26 Žena FelidaeS [61] Re: Nismo
Včera jsem byla nucena jednu neonku také z důvodu vodnatelnosti usmrtit....nejrychlejší je rychle rybku rozříznout za hlavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 10:45 R Muž romant [27982] Re: Nismo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 10:42 Muž NASREDDIN [1383] Re: Nismo
Tobogán se vám nezdá správně, ryba do WC nepatří ani mrtvá ani živá.
To "klepnutí" bude nejrychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 10:36 Nismo – Vodnatelnost - neonka
Ahoj,

jedna z mých neonek se rozhodla se lehce nafouknout, skoro neplavat, nepřijímat potravu a jen tak se schovávat u okraje, vyblednout a lehce (alespoň mám ten pocit) naježit šupiny.

Odchytl sem jí do větší misky, dal tam původní vodu, hodil pár vloček, ale vypadá to asi jako poslední večeře hmm

Podle toho, co jsem tu prostudoval na fóru to vypadá na vodnatelnost a asi už i slušně rozvinutou, takže asi nemá smysl nic moc dál vymýšlet.

Proto jsem si sem přišel pro radu, (pokud se teda nepletu dle příznaků) jak rybičku zlikvidovat, aby se netrápila... Tobogán se mi moc nezdá... Jako kapra na vánoce?

PS: Kaprem na vánoce nemyslím řízek, ale paličku přes hadr :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stropa
tahle jsem musel utratit cely chovny hejno.... vypadek elektriky - rozmrzlo a zmrzlo mi krmivo, takze jsem si myslel ze mrazak nerozmrzl....

jedine setrne utratit (zadny zachodovy tobogan!!!) a s mrtvolkou nalozit dle predpisu (casto infekcni)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:58 stropa Re: RedCube
vodnatost,umí tahle nemoc pěkně zatočit s cel akva...pokud ta rybka není extrasuperčlen rodiny,udělal bych s takovou rybkou dustojný pohřeb rybdruhu... sad tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=401