Vodnatelnost
Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat co je příčinou vodnatelnosti. Děkuji za odpovědi
Starší reakce
4. den (dnes večer)
0 01.08.2011 22:23 janci82 – Léčba vodnatelnosti
Minulý pátek jsem objevil u jedné rybky nejspíše vodnatelnost.
Takto jsem léčil:
Rybka šla do kbelíku, teplota 27°C, denně výměna vody (2 kbelíky cca 10 litrů) mezi kterýma rybička denně přechází. Do vody odhadem asi 0,5g (asi tak jako krmení pro středně velké akva) zásip Framykoin (Neomycine).
fotka 1. den
Starší reakce
minimálně tu nemocnou rybu přendej do karantény (menšího akvárka nebo jiné větší nádoby) Měl by tam mít vzduchování a často měnit vodu, ale je dost možné že už mu to nepomůže. Ostatní bych bedlivě pozorovala a případně odlovila další nemocné. Kdyby jich bylo hodně tak už ani nemá smyl je odlovovat.
Hodně nemocí vzniká ze špatných podmínek v akvárku, ryby jsou pak náchylnější. Takže bych častěji měnila vodu, přidala víc kytek, nepřikupovat zatím nové rybičky
Tak bych ho dal jen do karantény.
Právě že nemá,jen plave jak prdlej
Záleží jestli má také nafouklé bříško a naježené šupiny..........pokud ano asi bych jej také utratil. Smyslem je aby se předešlo nákaze dalších ryb.
i toho druhýho co vypadá zdravě??
Ostatní ryby vypadaj zdravě,akorát druhý čichavec plave pořát okolo kamenu dokola. Už docela dlouho a pořát po naprosto stejný trase
to nafouknuti muze zpusobit jak virova, tak bakterialni nakaza, ale i plisen... a to i diky zkazenemu krmivu, vetsinou kdyz uz jsou nafoukli tak je je lepsi utratit a bedlive pozorovat ostatni... vymenou vody nix nezkazis
Ahojte. Jeden můj čichavec má nejspíš vodnatelnost (nafouklej,trošku naježenej, ale oči vypouklý nemá). Radši jsem ho přelovil do karantény,ikdyž teda doufam jestli to třeba neni jen to že spolk větší granulku,ale pochybuju. Teď bych ale chtěl vědět co tu vodnatelnost mohlo spůsobit. Napadá mě jestli to nemůže být z patentek,kerýma přikrmuju obden nebo asi před týdnem jsem přidal do aq kámen se dvěma anubiasama,ale to se mi nezdá,protože kámen jsem dvakrát převařil,vydrhnul,týden máčel a vykoupal v desinfekci. Rostlinky byly v nádržce bez ryb asi měsíc aby se trošku rozjely. Jinak v aq běžná údržba,tzn. jednou týdně výměna třetiny vody a cca dvakrát do měsíce čištění filtru. Dusíkatý látky jsou podle testu vpohodě.Ostatní ryby vypadaj vpořádku.Nenapadá vás co to mohlo spůsobit, abych tomu moh příště předejít?
Starší reakce
Pokud ryba neni sama vnitrne nakazena, pak kratkodoba kopel v koncentrovanem solem roztoku zapusobi jako jakasi desinfekce (jde radove o sekundy v silnem roztoku), o vic neslo, tezko vic udelat, neni-li nic jineho po ruce, proste zkusit zlikvidovat to okolo, kdyz neco okolo bylo a jine reseni okamzite neni. Jiste ze infekcni vodnatelnost neni legrace, ale ne vsechno ji opravdu je, a mnohdy se stane, ze umrti jedne ryby s najezenymi supinami nepostihne ryby dalsi. Akvarista preferujici rostliny pak tezko udela nejake opatreni jen tak, vhodne reseni proti sireni nakazy poskodi rostliny, alespon o rostliny neposkozujicim a ucinem reseni nevim.
Použití výluhu z dubového listí je dobrý nápad, stejně lze použít možná dostupnější rašelinný výluh (dobrý a levný je Torben). Obojí funguje jak protiplísňově tak protibakteriálně oproti Designerem doporučené koupeli v solné koupeli, která opravdu výrazně podpoří tvorbu slizu, ale jinak proti bakteriím má minimální účinky. To by se musela provést koupel v koncentrovaném solném roztoku který působí už osmoticky a bakterie prakticky zničí. Ovšem to už je velká zátěž pro rybu. Na druhou stranu v nouzi je i slabší solná lázeň lepší preventivní řešení než nic. Ostatně na vodnatelnost zatím účinný lék nemáme takže to by stejně nebylo co řešit.
aha, ja myslela ze sul jenom zvysi tvorbu slizu. zajimave
Kdyby nebylo nic jineho, da se proti bakteriim pouzit kratkodoba solna koupel. Neni to zazrak, ale lepsi nez nic a jde to udelat i v kbeliku ci lahvi od okurek, je to na chvilku. Koncentrace se da najit na webu.
nu, ale rybka stresem z transportu PRÝ může mít tu imunitu narušenou, právěže je citlivější. Ty tu eshu 2000 nemáš, viď? Nejsem si jistá, jestli by pomohl třeba i výluh z dubového listí, když je to vnitřní onemocnění, to asi ne, ale co když, napadlo mě to... Co na to Haimdol?
jo a nechci tě nějak stresovat jenom uvažuji jak ten přechod do tvého akva více zabezpečit, jinak souhlasím s Haimdol(em)
takže se nemám nějak extra čeho bát? ...... ani mi ryby neumírají, naposledy mne umrel tak pred tremi tydny mecovak, ktery uz byl hooodne stary a .... vylitany na samickach.... uz dlouho vypadal na umreni, takze myslim ze ryby mam zdrave a i kdyby tam bakterie byly, tak to snad pobije imunita a vymena vody...... hlavne muyslim, ze to nebyla vodnatelnost, ale nejake zraneni
Pokud vypadá zdravě tak velmi malá.
jaká je pravděpodobnost, ž se mi to rozšíří,když ji dám do akvária?
ještě ji mám na břiše v sáčku
Pokud byla ta koupená rybka v nádrži s nemocnou a máš ji už v hlavní nádrži tak jediné co můžeš udělat je použít preventivně eSHa 2000. Je to širokospektrální lék, takže pokud byla rybka nějak mírně nakažená dojde k přeléčení a infekce se nerozšíří po nádrži.
karantenu mam plnou prcku, takze neni :( .... ja tam chodim casto, a presne tuhle rybicku z toho sameho, i takovou jaka tam byla nemocna mam, a ono to nebyla takova vodnatelnost , jako je tady na obrazdich, rybicka nemela zjezeny supiny, ani vypouleny oci, jenom mela na boku neco, co mi propadalo, jako kdyby to byla hnisava rana, bylo to bily, ale krupicka to nebyla... nevim, mela to jenom jedna v te nadrzi, a ostatnich se nebala, proste mezi nimi plavala.... nevim
Vodnatelnost infekční je. Minimálně v případě, že postižený kus v nádrži uhyne a začne se rozkládat. V tom okamžiku je infekce u slabších jedinců téměř jistá. Pokud v prodejní nádrži plaval postižený kus kdo zaručí, že tam už takováto rybka neuhynula a voda není infekční a pokud prodavačka prohlásí, že to infekční není tak by mně v takovém obchodu už neviděli. Pokud máš karanténu dej tam ten nový kus a pokud je už v hlavní nádrži tak rybku tak 14 dní pozoruj a pokud začne otékat výrazněji břišní část nebo odstávat šupiny tak ji raději utrať než by uhynula sama nádrži.
Dnes jsem koupil platu v akvaristice z akvaria , kde se mi jedna rybka zdala divna, prodavacka mi rekla, ze je to vodnatlnost, a ze se to neprenasi.... ta koupena vypada zdrave , ale bojim se ji dat do akvaria.... vsechny ryby u mne jsou zdrave a mel jsem kdysi jenom krupicku, kterou uz jsem vylecil, muze se stat, ze se mi nejaka ryba nakazi vodnatelnosti, kdyz tam dam tu koupenou?
Starší reakce
Starší reakce
0 29.12.2010 20:11 slimak – co stím?
Muj tlamovec ma pod tlamou velkou bublinu vypada to jako nádor. Co stím mám dělat?
Starší reakce
Bohužel se stává, že dojde k rychlému úhynu ryb aniž by akvarista zjistil příčinu. Těch může být dost. Nádor, otrava, neprůchodnost střev, vnitřní zranění, paraziti, infekce.
Nehybně leží na dně.. čichavec do ní štouchá.. je převalená na zádech a už jí je to jedno.. do zítřka bude asi mrtvá ani nevím co jí bylo má nafouklé břicho ( nevím jestli opravdu nespolkla kousek tablety, kterou jsem rozpůlil aby se nepřežrali..) nemám ji kam přendat.. možná tak nějaká miska .. myslím se ted yže to vodnatost není .. nevím co si mám myslet
Díky nevím jestli je to samice.. 2 jsou trochu tlustší a jeden je hubenější.. jinak nevím pohlaví nepoznám .. mám je měsíc a jo sou malí takže nevím.. tabletou by to taky mohlo být ještě se na to kouknu.
no, ty ryby vypadaj malý na to, aby zblajzly celou tabletu najednou (to pak uvnitř nabobtná a je průšvih).
Něž začneš šílet s vodnatelností. Zkusila bych zvednout teplotu , což by mohlo urychlit metabolismus a dva, tři dny nekrmit. Uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Pokud začnou odstávat šupiny, už ti stejně nic nepomůže.
Není ta thajka samice? Já mám takhle vytlustěný neustále samice od měděnek, jsou plný jiker. I když to u tebe vidím jako nepravděpodobný, máš je malý
Zdravím.. týden jsem léčit krupici, ale ¨léčbou jsem asi vystresoval ryby (hlavně živorodky) jednu jsem utratil ( celý ocas měla okousaný¨, nafouklé břicho a měla bílé výkaly..) druhou jsem našel dnes zaseklou v kořeni (nedostala se ven) to byla druhá s nafouknutým břichem.. ted když už je nemám jsem si všiml že přísavka má nafouklé břicho.. snad to není taky ono... nepomohl by mi někdo?
Starší reakce
Také sázím na překrmení, ona ta Vaše dieta je docela vykrmovací, všechny 3 mražené složky patří mezi krmiva velmi velmi vydatná. Krmte jen 2x denně a 1 den hladovění by měl stačit.
Mám s tím teď také lehčí problém ale to se týká jen velikosti večerní dávky musím to snížit, červené neonky jsou jak v 9 měsíci a jen jikry to určitě nebudou
Spíš bych si tipnul na to přecpávání. 3x denně je opravdu moc. Ano 2x v týdnu nekrmíš, ale pak se zase nacpou. Krmil bych jenom jednou denně s jednodenním půstem. 3 minuty kdy se rybky šťourají v krmení je taky moc. Za 20 vteřin to musí zmizet a je uklizeno. Ovšem pro klid duše by se fotka toho maroda šikla.
0 25.10.2010 19:22 Tudy [330] - Krevetky Prosím o konzultaci. Mám akva založené cca 6 týdnů, voda dle testů OK, rybám i rostlinám se vcelku daří, jen 1 Čichavec se již od počátku (cca 3 týdny) občas otře o dekoraci nebo rostlinu. Během posledního týdne ovšem všechny ryby (kromě Krunýřovců) viditelně ztloustly, jinak jsou aktivní a pěkně rostou (nejen do šířky), všechny jsou mladé, max. do 6 cm.
Krmím následovně: 3x denně, (nechám roztát jednu mraž. kostku a tu rozdělím na ranní a večerní dávku: střídám patentky , artemie, černé kom. larvy), k tomu 1x denně dávám granule nebo vločky - vše se sežráno do 3. min, na dno kromě granulí nestihne nic spadnout. Obden ještě přidávám 3-4 granule pro Krunýřovce nebo čerstvou zeleninu(rajče, cuketa, okurka). 2 dny v týdnu úplná hladovka. Výměna 1/5 až 1/4 vody a odkalení 1xtýdně.
Celkem cca 60% mražené, 30% umělé a 10% zelenina.
A co mi jde? Buďto rybky přecpávám (dle mého názoru krmím přiměřeně, ale možná příliš vydatnou stravou ??)nebo mají počáteční příznaky vodnatelnosti...
Starší reakce
Aha takže nejlepší možnost je vyměnit 1/3 vody...
Právě tou dezinfekcí bys paradoxně zhoršil v akváriu podmínky. Desinfekce nerozliší mezi patogeny a nitrifikačními bakteriemi. Maximálně by bylo možné použít UV lampu.
Přidat reakci
1 ...... [10] ...... 16 17
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22513x