Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:59 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Drahá ryba určitě, paví očko asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2010 22:19 R Muž Silent [5949] – Re: Verča.D
Nejdůležitější prevence je karanténa, protože nakažená ryba nesmí uhynout v nádrži. V karanténě je možné se pokusit o antibakteriální léčbu, ale účinnost je mizivá protože vodnatelnost můžou způsobit jak bakterie tak i viry. Přímo proti nákaze se preventivně dá maximálně dodržovat pravidelnou údržbu v nádrži a udržovat kvalitní prostředí aby imunita ryb nebyla ničím snižována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:19 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Verča.D
Odpověď už jsi dostala tu. Utratit. Takže nejhumálněji zbavit života a utrpení. Metod je více. Praštit o zem - já doporučuju vhodnou paličku na kapry spíše. Někdo doporučuje rybku předtim oblbnout sodovkou ještě a pak zmrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:10 Žena Verča.D [3] – Re: Geri
aha :-( to slyšim poprvý . . . co bych pro to měla udělat? nedávno jsem měla drobnou infekci na samci a dávala jsem kávovou lžičku soli . . . co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 21:43 Muž Geri [29] - Skaláry
jsou postupy, ale jen jako prevence proti vodnatelnosti, ne jako léčebné, asi bych mu nasadil jedinou léčebnou kůru a to je eutanázie ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 21:40 R Muž Silent [5949] – Re: Bak
Postupy možná jsou, jiná věc je nakolik jsou účinné. Ostatně proč jsi nějaké nezmínil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Jsou postupy, proč je nezmínit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:36 R Muž Silent [5949] – Re: Verča.D
Vodnatelnost-utratit. Je prakticky neléčitelná. Odchlíplé šupiny jsou příznakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:59 Žena Verča.D [3] – Starost :-(
To jsem teda blázen ! hmm Sotva je líp jednomu samci, samice mi začíná dělat starosti rozzureny . . . ještě před pár dny to vypadalo, že bude rodit a teď není po těhotenské skvrnce ani památky a ještě k tomu má nějak odchlíplé šupiny hmm nevím co s tím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:00 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Deennyy
U u nás běžně v akvaristikách prodávaných rybek se to moc poznat nedá,může to být kříženec typu balonka.U těch je to zámněrně vypěstovaná deformace,která může časem způsobit problémy s plaváním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:47 Žena basa1313 [18] - Parmičky
sak sa na nu pozri ci jej odstavaju supiny zhora to sa neda pozriet na tej fotke aj ked je kvalitna a oni take tucne tie zavojnatky su, ale neviem proste zhora uvidis ci jej odstavaju tie supiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:05 Deennyy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:05 Deennyy
Fotka k příspěvku pridavam fotky..prosim pomoc:((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:03 Deennyy – zavojnatka
nevim co s ni mam delat..je nafoukla.je to vodnatelnost? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:08 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Dahak
Tak doufejme, že se tak brzy nestane a nebudu muset k tomu přistoupit. Ale děkuji za komentář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Merkur
Představte si sama sebe kdyby vás ponořili do lihu a nechali ho vdechnout.Představa nic moc že? co se vám nezdá na rychlém, bezbolestném a milosrdném usmrcení prudkou ranou?.Při počtu ryb které doma mám se s tím setkávám poměrně často a věřte že je to pro nemocnou rybu zdaleka nejlepší způsob smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:02 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Johan
Na to jsem právě koukala.. Ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:01 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nápady na utracení. rybicky.net/forum/1644…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:45 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: DavidDizzer
Stejně tak nemám to srdce nechat rybku trápit, když vím, že to má jistý. Klepnout rybu určitě ne! Tak se budu muset hlavně snažit, aby ryby neonemocněly a když, tak aby se vyléčily. Tak mám o čem dalším přemýšlet. Ale stejně, když jsem viděla, že ponořením ryby do lihu bylo znatelně rychlehší, dovolím si říci, téměř okamžité usmrcení, než v CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:39 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: DavidDizzer
Ach jo, tak jsem zase nazačátku.. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:38 Muž DavidDizzer [26] – Re: Merkur
v lihu nebo v roztoku z obsahem hodně CO2 (např. Coca Cola, minerálka atd...) se rybka ale zase dusí,sice se nedusí dlouho,ale trápí se hodně. Jednou jsem to tak udělal do Coca Coly, protože jiná možnost nebyla. A dodnes toho lituji, že jsem vrah. Rybka sebou tak smíkala, že mi bylo na omdlítí a málem jsem se zhroutil. Od té doby žádnou rybku, a ještě k tomu takovým způsobem nezabíjím. Proto upozorňuji do roztoku s obsahem CO2 NE! NE! NE! a do lihu, s tím zkušenosti nemám, ale určitě je to to samé. Takže NE! JÁ SE Z TOHO VÁŽNĚ MÁLEM ZHROUTIL :-(. mohli by v akvaristice vynalézt prášky, které by normálně rybku uspaly, ona by umřela a nic necítila. jenže takhle daleko ještě ve vynálezech asi nejsme :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:32 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: DavidDizzer
Nám bylo doporučeno do lihu, že je to rychlé a je tomu tak. Sama bych neusmrcovala nic živé bezdůvodně a aby se to prodlužovalo. Jen musím ještě podotknout. Každý den co nahlížím do několika akvárek, to jich nemáme málo, počet nevím, všímám si den co den chování a vzhled každé rybky, je-li nějaká změna. V první řadě jsou důležité vhodné podmínky, ale může se stát, že nějaká ryba onemocní a stane-li se tak, podchytit co nejdříve. Ale přiznávám, že počátky pro nás nebyli hned tak samozřejmý, ale snažíme se chybamy učit. O tom to je!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:20 Muž DavidDizzer [26]
já si taky myslím, že splachovat do záchodu živou není dobrý nápad. Si vemte, že to spláchnutí přežije a bude se trápit někde v potrubí nebo kanále,. Jak zde i píšete. hlavně že někde v knížce napíší.... raději ji utraťe, a ani nenapíší jak. pak jsou lidé zoufalí, co s nevyléčitelnými rybkami. Aji zmražení mi přijde drastické. Přece tam jen leží a pomalu mrzne. Drastické mi přijde všechno, ale něco se musí udělat. Já naštěstí tohle dělat neumusím. Přeji všem hodně úspěchů, správná rozhodnutí a štěstí s rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:18 Muž Onys [9] – Re: TomasOxx
Ale řekl bych že pokud rybka jeví známky vodnatelnosti je možná lepší ji zabít i v případě že by se z toho vodnatelnost třeba nevyklubala protože bych chtěl vidět člověka co by chtěl soupeřit s vodnatelností a na konec by to skončilo tak že by chudák savoval akvo a kupoval nové osazenstvo víme co vodnatelnost dokáže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 19:59 Strojek
Já ji chytnu do síťky v ní praštím o mísu a hned spláchnu..lepší než ji nechat trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 19:54 Žena JJaanca [67] – Re: andrij97
No mě právě spláchnutí příde hodně drastický. Ryba bude ještě dlouho žít a pomalu se otráví hnusem v odpadu. Já utrácím ryby tak, že je hodím do ledu. Ono je to zvláštní když v knížce čtu, ....rybku raději utraťte.... ale nikde nepíší JAK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:35 Muž AGASSI [5]
Koukni se na rybku ze zhora a jestli ma najezene supiny tak ma vodnatelnost - spatne lecitelna spise nelecitelna zalezi v jakem je stadiu -

Penicilin

Tabletovaný 400 000 m.j. na 80 litrů vody. Dávkuje se denně po dobu 6 - 7 dnů. Dávku je možno i zdvojnásobit, rybám ani rostlinám neškodí. Pak je ale doporučováno použít 10 000 m.j. na 1 l vody, nechat působit 2 hodiny a koupele opakovat 6 až 7 dní. Nedoporučuje se dávat malá množství krátkodobě vzhledem k možnému vzniku rezistentních kmenů bakterií. Nedoporučuje se používání injekčního penicilinu, jelikož kalí vodu a u ryb se může vytvořit zaplísnění.
použití - bakteriozy kůže a žaber a některým formám vodnatelnosti

Je to na tobe jak se rozhodnes ale nez lecit blbe a vytvorit silnejsi formu nemoci je lepsi utratit a koupit jineho a zjistit proc a kde jsem udelal chybu - precist si jak dojde k vodnatelnosti

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 19:16 Muž O.Tom [439] – Re: Romy
Ta prosba o radu je spis myslena o pomoc pri potvrzeni ci vyvraceni domenky, ze je ryba nemocna a jak to poznat.
Zatim tu koukam, jsou jen reakce zabit zabit zabit a to i po prvnich dvou fotkach ze kterych jde tezko poznat co to je za rybu, natoz zda ji neco je (Onys).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:43 Muž Onys [9] – Re: Romy
Přesně tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2010 17:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy
GrunDmanKa napsala: LIDI NOTAK PORADTE TO TU NEVINOU RYBKU NECHÁTE TRÁPIT!

My??? Trápíš jí snad ty...,nechceš aby někdo přijel a udělal to za tebe??? Mimochodem,z 90% je úmrtí a nemoc ryb vina chovatele,tak si sáhni do svědomí...Udělej to jak chceš,hlavně,aby to bylo rychlé...uhodit s rybou o zem,přeříznout páteř,i ta palička má smysl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:37 Muž Onys [9] – Re: GrunDmanKa
Vylov ho dej ho do igelitovýho sáčku šlehni s nim o stůl a je po něm pak ho vyhoď... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 17:36 GrunDmanKa
LIDI NOTAK PORADTE TO TU NEVINOU RYBKU NECHÁTE TRÁPIT!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:13 GrunDmanKa
Fotka k příspěvku No ze začátku sem si myslela že to je těma novejma plovoucíma kytkama byly hodně okousaný a že se přežral ale pak sem si četla o tý vodnatosti a bylo mi to jasný naježený šupiny na nafouklým břiše je pravda že ani nechce žrát a stále plave u hladiny sotva se hýbe :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:59 Muž O.Tom [439] – Re: GrunDmanKa
ty fotky sou strasny, jinak bety se dokazou tak prezrat, ze se jim najezi supiny na brichu. Vodnatelnost se se tusim projevuje najezenim supin po celem tele. Chtelo by to lepsi foto a lepsi popis co tomuto stavu predchazelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:58 GrunDmanKa
ok a jak přece ho neklepnu paličkou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:50 Žena jufo [4] - Miniakvária – Re: GrunDmanKa
Toho už stejně nezachráníš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:48 Muž Onys [9] – Re: GrunDmanKa
Zabít !!! Citový pouta jsou fuk tak ať ho zabije někdo jinej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:46 GrunDmanKa – Porad´te PROSÍÍÍM!!!! :-(
zdravím copak se tu nenajde ani jeden ělov+k který by mi mohl poradit rozzureny mám samce bojovnice asi trpý vodnatostí za žádnou cenu ho nedokážu zabít to pomě nechtějte mám ho hrozně ráda a mám k němu citové pouto .Poradte co s tím????? sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 13:18 GrunDmanKa
Fotka k příspěvku TO FOTO JE DOST HROZNÝ DÁVÁM JINÉ PŘIBLÍŽENO
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 13:12 GrunDmanKa – Asi vodnatost musím zabíjet
Fotka k příspěvku Zdravím mám samce bojovnice a má nafouklé bříško mám ho zatím vyloveného v kouli ale moc dobře nevypadá nechci ho zabíjet ale nejspíš je to vodnatost ani nechce žrát a stále je na hladině !co s tím :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 13:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Alice111
Objevuje se často při nevhodných podmínkách v akváriu, např. příliš dusíkatých látek ve vodě, nebo podáním zkažené potravy.
Takže nejlepší je prevence, měnit vodu v akváriu, hlídat kvalitu vody a potravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 14:24 Alice111 – Re: Haimdol
Latentní infekce už podle mého byla v nich. Živým nekrmím, mrážo jenom koretrou, jinak Tetrou sušeným, je to za cca 5 let co mám akvárka první moje setkání s chorobou mimo krupičky, úhyny žádné, kytek mraky, vodu porád měnim, jediný, co mě napadá, že jim teď padla teplota pod 24. Nový ryby poslední byly právě tyhle Apistogramy - někdy před cca půl rokem. No uvidíme, džte mi palce ať byl vyjímka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:31 R Muž Silent [5949] – Re: Alice111
Tady záleží na původci infekce, imunitě ryb a prostředí v nádrži. Rozmezí je dost velký od týdne až po několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:24 Alice111 – Re: Haimdol
Zvláštní výbavu nemám, tak já pořídím, asi je to jednodušší než pořád dezinfikovat. (Opět se potvrzuje moje teorie o rozpínavosti akvapotřeb :o) Jakou to má asi inkubační dobu ? Čistě teoreticky, ja vím :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2010 13:13 R Muž Silent [5949] – Re: Alice111
Ono se preventivně s tím moc dělat nedá, ale pokud ryby neuhynuly v nádrži je riziko nákazy ostatních minimální. Proti přenosu do jiných nádrží se dá dělat to, že buď máte do každé nádrže zvláštní výbavu, nebo se dá desinfikovat hypermanganem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:05 Alice111 – Co dělat při výskytu vodnatelnosti
Akvárium 60 l, nějací panceřníčci + 1+2 cichlidky kakadu, samce cichlidky jsem vcera zlikvidovala, měl průkazné projevy vodnatelnosti. Akvárko udržované, ostatní ryby se zatím jeví zdravě. Co teď se zbytkem osádky a jak se mám chovat, abych si nákazu nenatáhla do dalších akvárek ? Nejsem příznivcem moc velkého lití chemie. Díky za každou smyslupnou radu ;o)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:00 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Pedro94
P.očka mají mladé jednou za cca 3týdny.Poznáš to podle řitního otvoru.Začíná se jako by prodlužovat do špičky a to je už nevišší čas dát ji vzlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:13 Muž Pedro94 [0]
Ryba je aktivní více než ostatní, u jídla je první, a sní taky nejvíc. Pořád je prostě v pohybu. Za jak dlouho bude asi porod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:10 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Yirka
Ryby jsou v pořádku pouze jsem mu odpovídal jak se pozná vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:15 klubicko – Re: Yirka
Ano i podle mne je ryba zcela v poradku :-)

Yirka: lama zrejme odpovidal na dotaz Pedra94,jak se vodnatelnost projevuje :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=551