Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Zdravé rybky
No jasně, mohla být opravdu nemocná jen jedna, ostatní budou ok. Ony totiž ty nákazy jsou všude v akváriích a záleží na hrozně moc věcech jestli propuknou: co rybky žerou, jaké je složení vody, manipulace s rybkami atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:54 Žena Hatomi [27] – Re: kikuška
už jsem přidala trošku soli,také provedla pravidelnou údržbu a rybky jsou zatím fit,tak snad to zvládnou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hatomi
tak to je super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:42 Žena Hatomi [27] – Re: kikuška
Super,díky moc
Krmím je Tetrou,ale čím byly v obchodě to bohužel netuším. Sůl přidám a budu je sledovat snad už se nic neukáže ;-) a budou moc jít do lepšího,většího akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:51 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – vodnatelnost
Tak jsem se dívala do chytrých knih. Prý to vzniká buď jako infekce baktériemi čiporucha trávení způsobená špatnou stravou. Má se povzbudit trávení rybek - vyměnit vodu, zvýšit teplotu a přidat 1g soli na litr vody, zvýšit obsah kyslíku. Krmit kvalitní rostlinnou potravou. Doufám, že ti to k něčemu bude a hlavně, že ostaní rybičky budou zdravé. Ona totiž mohla být oslabená jen jedna a ostatní ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:25 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – vodnatelnost
No asi je tam nechej o týden déle. Dost se ti to vyplatilo, ta karanténa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:21 Žena Hatomi [27] – Inkubační doba vodnatosti
Nemá někdo prosím zkušenost s inkubační dobou vodnatosti? Objevila u jedné rybky v karanténím akvárku,kde s ní přebývali ještě další 3 rybky. Zajímá mě za jak dlouho by se mohla vodnatost projevit u ostatních,pokud byly tou infikovanou rybkou nakažené... Teoreticky jim karanténa po nákupu projde o víkendu,ale po tomto problému by měli zůstat v karanténě ještě déle? Hlavně bych si to nerada zatáhla do společného...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:12 R Muž Silent [5949] – Re: Milan
Snad jedině nějaký antibakteriální lék, třeba Sera Baktopur direkt. Ovšem nejdůležitější je čistota v nádrži, čistá voda a pestrá strava. Je to nutnost pro dobrou imunitu ryb a tím se riziko nákazy výrazně sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:05 Milan – Re: Haimdol
Existuje nějaký přípravek, který by zabránil rozšíření nákazy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:02 R Muž Silent [5949]
Říkám to nerad, ale asi nezbyde nic jiného než utracení nakažené ryby. Hlavně nesmí uhynout ve společné nádrži, protože pak je obrovské riziko nákazy pro ostatní ryby. Pokud ji dáš pryč včas tak se riziko podstatně zmenšuje. Proti vodnatelnosti se toho moc dělat nedá. Léky na to zabírají jen omezeně. Tady je velmi důležitá prevence. Hlavně dodržovat karanténu po nákupu nových ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:54 Milan – Nafouklý čichavec - vodnatelnost
Před týdnem jsem si všiml, že mi nějak tloustnou čichavci medoví, tak jsem pár dní nekrmil. Bohužel to není z překrmování, ale pravděpodobně se jedná o vodnatelnost - vypouklé oči, zježené šupiny, ryba plave (už moc neplave) u hladiny. Takové zhoršení nastalo během jednoho dne. Čichavce jsem okamžitě vyhodil, ale ten druhý je už taky nafouklý. Mám společenské akva, takže mám strach co ostatní ryby. Vypadají zatím ok. Co s tím druhým čichavcem? Utratit? Nemám přístup k antibiotikům, takže bych pravděpodobně s léčbou neuspěl. Ale co je hlavní: co mám udělat, aby infekci nechytli ostatní??? :-( Jaký mi radíte postup? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:40 Pepik – Re: fossiliska
Nejlepsi je chytit rybu pevne do ruky ,rozloucit se hlavou napred s ni slehnout o zem..A pokud ji mate rada,hodte silne aby jste to nemusela opakovat.....verim ze to je to nejrychlejsi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:25 Muž Yirka [9118] – Re: Milan
Mohlo jim jen něco zachutnat a jsou přežraní. Pokud jsou jinak OK, 2 dny bych nekrmil a nechal bych jim ještě nějaký čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:17 Milan – čichavec medový
dnes jsem si všiml, že oba čichavci mají zvětšená bříška, ale zatím žerou, jen ten jeden mi připadne dezorientovaný, u hladiny neplavou, šupiny i oči jsou v normě, tak nevím zda nějak zasáhnout. Jedná se o 160l společenské akva a ostatní rybky jsou v pohodě. Vodu měním pravidelně, filtr funguje perfektně, hodnoty vody jsou v normě. Poraďte mi prosím, zda mám něco podniknout nebo ještě počkat, co se z toho vyvrbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:50 Muž Yirka [9118] – Re: fossiliska
Další možnost je mráz nebo vařící voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:03 Muž metal [96] - Cichlidy
vyliecit vodnatelnost je skoro nemozne.choval som ras karasy a posli mi vsetky 4 kusy pekne jeden za druhym,ale ostatne rybi to nechytili .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:42 fossiliska – skalar
ahoj, moj skalar ma tuto nemoc a neviem ho vyliecit. treba ho utratit, kedze je to v pokrocilom stadiu. Problem je, ze nemam na to mu odseknut hlavu alebo tak, kedze je to moja najoblubenejsia ryba a co2 tiez nemam. prosim poradte jak na to... som slaboch a nedokazem to urobit sad este jedna otazka - slo by to mineralkou?, sry ak je to blbost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 08:36 Muž Yirka [9118] – Re: misko903
Neonky jsou neuvěřitelně žravé ryby, které sežerou vše co vidí. Jejich bříška pak vypadají jako v pokročilém stadiu vodnatelnosti, někdy až v nepřirozených tvarech. Dej jim dva dny hladovku a bude po nemoci. Krm s rozvahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 00:07 misko903
od soboty mam neonky a teraz (pondelok )som si vsimol ze im nejako narastli brucha. alebo ich take mali? moze sa tak rychlo prejavit vodnatost?
akvarko mam treti tyzden a zatial som v nom menil dvakra tretinu vody (odkalovanim). testy vychadzaju ok, aj na nitridy. rybkam chuti jest normalne a plavaju tiez normalne. moze to byt vodnatost? alebo je to normalne?

dik za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Jurasek
Omlouvám se to jsem nevěděl. Dobře mohou být přejedení ale doporučuji je hlídat ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:34 Muž Jurasek [137] – Re: stanovsky
To, myslím, ne. Jsou z letošního léta. Mají tak půl roku. Nemohl jsem je dát do akvárka s velkýma, tam by jim šlo o život. Byli strašně maličcí. Chvilku jsem je měl v malém akvárečku, sice jsem se snažil udržet podmínky (měnil jsem často vodu), ale bylo tam moc rybek na málo vody. Hned jak to šlo, jsem koupil větší akva a dal je sem. Doufám, že budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Jurasek
Nebo třeba maj jen jikry kdo ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:07 Muž Jurasek [137] – Re: Yirka
Díky za uklidnění :-) Tihle šmejdí po celém sloupci a hlavně u dna a sbírají, co se dá. Asi se jen přežírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:57 Muž Yirka [9118] – Re: Jurasek
Při vodnatelnosti kromě níže uvedených příznaků také plavou u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:20 Muž Jurasek [137] – Re: stanovsky
Mají větší břicho, jinak ploutve i šupiny jsou v pořádku. Tak nevím, budu je víc hlídat a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:45 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Zježené šupinky, nafouklé břicho, poškozené ploutve. Čili koukni na nemoci a posoudi, na těch fotkách to jaksi nepoznám(/nejde poznat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 16:50 Muž Jurasek [137]
Fotka k příspěvku Mám obavy, že jde o vodnatelnost, můžete mi to potvrdit/vyvrátit? Myslím ty karásky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:13 pecinger – Re: petrys
no a jaká příčina to teda je? já jsem tě v tom nějak nepochopil, když to není vodnatelnost, tak teda špatné podmínky v akva? já si ale nemyslím že by to bylo tím, mám tam stále 26 stupňů a molly a paví oka maj mladý, zrovna nedávno se narodili, jsem si myslel kdyby bylo špatně něco v podmínkýách životních tak by se asi nerodili mláďata ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 19:57 Žena petrys [107] – Re: pecinger
záleží jak zle jsou na tom, ale pomůžeš jim už jen tím, že jim zkrátíš trápení, pokud vím, tak vodnatelnost se šíří jen při teplotě pod 20stupňů nebo ve špatných podmínkách a při popisu tvého akva, je asi jasné, která příčina to bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:20 pecinger
má to cenu vůbec nějak léčit, všude tady v těch tématech píšou že to jde jenom obtížně léčit tak nevím jestli to má vůbec cenu. Hodila by se na to sera baktopur?Nebo něco jinýho? dnes jsem koupil další rostlinku do biotopu aby se tam měli líp:o)mylsím že tu nemoc jsem si tam zavlekl od těch moll... tak to asi nebude tou mojí vodou ale nemocí od nich z akvaristiky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:19 Muž Horác [3942] – Re: Bledule
Dle profilu tu kiiki byla naposledy v srpnu 2007 ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2009 21:07 Muž kalahare [11]
Chělo by si to taky něco přečíst o příčinách vodnatelnosti. Jednou z nich je i nekvalitní voda, vysoká hladina dusitanů. Filtr má běžet 24hod denně, jinak nemůže správně fungovat.

BTW: mám filtr Atman AT-200 za 220,- s velkou akvacitovou kostkou a neslyším ho vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2009 18:42 mili512 – Re: pecinger
Tak si vyber,jestli chceš mít zdravé a spokojené rybičky nebo se v klidu vyspíš!!! tone Já mám akvo metr od postele a v pohodě se vyspím. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 18:37 Žena Bledule [0] – Re: kiiki
Možná to je jed zánět plynového měchýře...to mi před několika dny chytil čichavec líbající...měl ohromnou bouli a ostatí čichavci mu ten bok rozkousali. myslela jsem že pojde, ale evidentně mu to ulevilo. sice mu chybí kus masa, ale zase žere, a prohání ostatní samečky. Zkus Odkalit, vyměnit půlu vody za odstátou bez dalšího upravování. Pak každý den měnit trochu, měřit ph a tak...popřípadě tomu můžeš zkusit pomoci bactopurem od sery.
Já takhle léčila toho mého a dnes, až na díru v boku vypadá dobře a je aktivnípalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 17:27 pecinger
no filtruju tak málo prtože to mám v pokoji a ruší mě to při spaní a rostlin mám tak málo protože mi to žerou přísavníci a nevím jakou rostlinu bych si tam měl koupit, ty přísavníky mám ty základní takový ty tečkovaný jsou skoro v každé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 16:40 Muž Yirka [9118] – Re: pecinger
Nitěnky nejsou to nejlepší krmení, - pokud tedy nemáš svůj ošetřený zdroj. Rostlin je zoufale málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:28 Fogi – Re: lenilinka
Jaká je pravěpodobnost že se to přenese na jiný druch ryb zatím to mají jenom neonky sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:25 Fogi – Re: Eivlis
Jaká je pravěpodobnost že se to přenese na jiný druch ryb zatím to mají jenom neonky sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:12 Romiš – Re: pecinger
...filtruju tak 12h denně...
Čím filtrujete a proč jen 12 hodin denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:31 pecinger
no akvárium je 100l a mám tam 4 rostliny z toho jedna je jávskej mech, pak ta koule nevím jak se jmenuje a zbytek jsou takové šlahounovité rostliny.Ryby mám 4 přísavníky, 15 oček, 8 moll a 7 neonek. pH je okolo 7 a alkalicita a trvdost je v normě měřil jsem to těma papírkama od serry, filtruju tak 12h denně stejně jako světlo 2x 15w.,každý týden měním 1/3 vody v nádrži.
Krmím je nítěnkama a vytamínovíma nítěnkama- nějakej mix s karotenem a normálními vločkami.
Do vody leju preventin, zkoušel jsem i mikopur ale nezabralo to. prej se na tu vodnatelnost používá
baktopur direct...je to účinný?Nebo mám použít nějaký jiný přípravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 22:01 Flatron – Asi vodnatelnost?
pokud mají tvé rybky vypouklé oči jedno či obě,pak by to mohla být EXOPHALMIUS což je způsobeno bakteriemi,viry,plísněmi a někdy vším dohromady.Jde léčit,ale dost špatně.Sežeň léky,zvyš teplotu na 30 stupňů,hodně vzduchu a žádná filtrace a světlo.Pokud mají i nafouklé břicho a ztrátu pigmentu a i zježené šupiny,pak to je i VODNATELNOST.Způsob léčení je stejný a taky spíše počítej se ztrátou ryb.Zažil jsem toto jednou před lety u kamaráda a z 20 ryb se povedlo zachránit jen jednu,která žije dodnes:)Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:59 Muž Jurasek [137] – Re: pecinger
U neonek mi tohle dělá po krmení, když dám suché vločky. Jinak by to chtělo i připsat nějaký parametry o akvárku - velikost, osázení ryb+rostlin a nějaké hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:55 pecinger – vodnatelnost nebo jinej hnus
Poraďte prosím, můj přísavník měl nafouklejší břicho, vybledlej pigment a vypouklejší oči-zemřel v sodovce radši, teď neonky jsou přitahovány k hladině aniž by chteli a jsou neklidné, molly jsou málo zbarvené na ploutvích a jsou taky neklidné...nevíte co je to za nemoc? Pomalu ale jistě už mi 2 molly zemřeli a vypadá že nebudou poslední...čím se to dá léčit? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 17:17 Eivlis
jak sem dala ten multi-medical tak se to zlepšilo nemá nafoukli břicho ba plave normálně i když trochu polehává ale myslíte že je normální:je tu jedna zvláštnost je to určitě samec ale naspodku má ten bílej otvor pro kladení vajíček myslíte že existuje samice která má dlouhy ploutve a reaguje na zrcátko??(což mi dělají všechny samice bett které mám)poradte mi prosím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 14:11 Maajdulaa – Re: kiiki
ahoj! vodnatelnost mám ted v AQ a lecim to bactopurem od firmy sera... vcera sem dla první várku a nevím co z toho vznikne :) zítra dávám poslední :) někd mi ale říkal že se to léčí i antibioticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 22:42 Eivlis
Ahoj!
Mám bettu a asi ji taky vodnatelost napadla je to samec zježeny šupiny nemá ale je hoodně tlustej taky dávám do akvárka Multi-medikal ale dávám ho do akvárka společenskyho projistitu aby se nenakazily popřípadě vyléčily ostatní.Ale je tu jedna zvláštnost je to určitě samec ale naspodku má ten bílej otvor pro kladení vajíček myslíte že existuje samice která má dlouhy ploutve a reaguje na zrcátko??(což mi dělají všechny samice bett které mám)poradte mi prosím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 20:21 lenilinka – Re: Dahak
ten jsem vyzkoušela ve všech dávkováních,které tam je psané,zdá se mi,že nemoc jen pozdržel,ale nepomohl,myslím,že už jiné východisko nebylo tak jsem ji včera s pláčem utratila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 20:16 lenilinka – Re: fantasta
včera jsem sehnala antibiotika,ale při pohledu na tu chudinku jsem se radši rozhodla pro utracení,už to má chudák za sebou,už bych tuto nemoc nikdy nechtěla řešit je to hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 08:31 R Muž Silent [5949]
Vodnatelnost ve stadiu odstávajících šupin už většinou léčitelná není. V tomto stavu jsou orgány už natolik poškozené, že je lepší rybu utratit dříve než uhyne a stane se potencionálním zdrojem nákazy v nádrži. Mluvím z vlastních zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 23:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: lenilinka
Na vodnatelnost je Baktopur direct i kdyz si myslim ze uspesnost neni moc velka.Obycejnej je na bakterialni rozpad ploutvi apod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=701