Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 11:21 Lota Re: ctibum
Omlouvám se za tu nepřehlednost.No,mám dvě 10 l nádrže-v jedné byly jako karanténa platy,které byly nejdřív ok,měly tam živou rostlinu-ale na té se po pár dnech začal dělat nějaký povlak a pak se jim rozjela nemoc.Když už jsem si myslela,že ta poslední zůstala zdravá,nádržku jsem dvakrát vymyla-nejdřív ve vaně teplou vodou,posypala jsem to a vydrhla solí,a podruhé umyla silnějším roztokem Eshy 2000 a rybu vrátila a místo rostliny jsem nechala jako úkryt kameny.

Pak mám o něco větší zaběhnuté akvárko s dnem,rostlinami a filtrem,kde je potěr jedné z nich.A pak mám další velké které se teprve zabíhá-a proto jsem se ptala,abych věděla ,jestli tam pak můžu bezpečně všechny "slít" dohromady.

Tady v atlase nemocí je napsáno,že se nemoc přenáší hlavně z těl mrtvých jedinců-a proto mě zajímalo,jestli když neuhynula u nich ani nebyly v použité nádrži,jestli se od ní mohly nakazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:55 R Muž ctibum [6921] Re: Lota
Nějak se v tom ztrácím.
Takže jsi měla čtyři platy v desetilitrové nádrži bez filtru, bez dna a bez rostlin, jen se vzduchováním, tři chcíply, jedna přežila, tu jsi přelovila do jiné desetilitrové nádrže bez filtru, bez dna a bez rostlin, jen se vzduchováním a přikoupila k ní další dvě platy a když jevila známky vodnatelnosti, přelovila jsi ji do nějaké třetí nádrže?
A ta první nádrž byla karanténa, nebo to je "akvárko" pro trvalé obývání? Nebo je ještě nějaká opravdová nádrž, ze které ty čtyři původní nemocné ryby přišly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:49 Lota Re: ctibum
Obě nádrže 10 l jsou prázdné jen se vzduchováním (měly sloužit jen jako případná karanténa a odchovna).Teď jsou nové rybky v nádrži,kde ještě žádné ryby nebyly="čistá nádrž".
S denní výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:31 R Muž ctibum [6921] Re: Lota
Můžeš dát fotky obou nádrží? Té původní, i té "čisté"... A taky nějaké informace o založení, stáří nádrže, vybavení, údržbě...

Co znamená "čistá nádrž"?

A z té čisté nádrže jsi ji odlovila kam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 09:31 Lota – Mohly se nové ryby nakazit?
Pro jednu platu která přežila jako jediná ze čtyřčlenné skupinky nemocných ryb a vypadala,že je zdravá,jsem pořídila 2 další rybky jako společnost.Ryba byla i když neměla žádné příznaky přeléčena Eshou 2000 a dána spolu s novými rybami do jiné čisté menší nádrže.Přestala jíst a pak jsem u ní zjistila vodnatelnost s příznaky nafouklého břicha a odstávajících šupin,a tak jsem jí odlovila,ale následující den uhynula.

Otázka:Mohly se nové ryby nakazit,i když nebyly v kontaktu s mrtvým tělem,ale jen s živou rybou 10 dní?

3 dny všechny ryby dostávaly vitamíny Esha minarol,a teď jim pro jistotu dávám na přeléčení Terap AB (na léčbu bakteriálních onemocnění včetně vodnatelnosti-jak píšou na obale).

Otázka 2:Mám v přeléčení pokračovat s Terap AB (po dobu celkem týdne) nebo mám raději dávat Eshu?

Nejsem si jistá původcem vodnatelnosti u poslední zemřelé ryby,protože ty co uhynuly dřív než ona měly 2 slepené ploutve (paraziti?) a další doširoka otevřenou tlamku a nechutenství (bakterie?).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:46 R Muž afc1886 [14689] Re: matty
Za rybky tě kritizovat nebudu,ale kde jsou rostlinky. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:42 matty – fotka nádrže jak jsi chtěl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Než mě začnete kritizovat, že neonky a tetry jsou hejnové ryby, vím to ale asi před rokem a půl se mi začaly rozmnožovat ancistrusi a tak jsem neůplné hejno už nedoplňoval aby akvárium nebylo přerybněné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 16:02 matty
To už vím, tak příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 15:38 R Muž afc1886 [14689] Re: matty
Buď čisti filtr nebo dno,nikdy né společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 15:26 matty
Vyčistím houby v filtru, pak vyndám a vyčistím ty břidlice, pak dno prohrabu zvonem a nakonec ze skla setřu řasy houbičkou. To je celé. takto to dělám 1 nebo 2krat měsíčně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 09:46 R Muž ctibum [6921] Re: matty
A přidej fotku celý nádrže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 09:42 Muž Driv3r [236] Re: matty
Popiš postup čištění:-) to dno se fakt blejska jak psí kulky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.03.2017 07:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: matty
-za pět let by tam byly zřetelně viditelné porosty zlativek,rozsivek,řasy,atd. tzv.vývojové "stopy" stárnutí biotopu akvária
-to "čistounké" dno, včetně čistých křemičitých kamínků tomu neodpovídá, proto i ta reakce na stáří akvária
-pokud akvárium čistíte formou vše vyndat , vyčistit ,vydrhnou a nablýskat , tak při tomto postupu se jedná o tzv. znovu-zakládání akvária,
-nelze tedy hovořit o stáří pěti let, jak je zde prezentováno
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 07:20 matty
Ale fakt to je tak starý. V neděli jsem čistil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2017 20:08 Maq
Sklo má pět let, to bych věřil. Ale to co je uvnitř a co je na fotce vidět, pod vodou pět let není, snad ani pět týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 19:52 matty
zhruba to tak tech 5 let je, proč to nesedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 19:34 R Muž romant [27987] Re: matty
Nemůžu si pomoct, ale těch pět let stáří mě prostě nesedí, ani trochu, to dno neodpovídá stráří pěti let, ale třeba už jsem natolik postižen, že se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 19:33 matty
Tak už to má za sebou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 18:16 matty
OK dám na vaše rady nádrž je stará asi 5 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 18:12 Muž Magic [879] - RostlinyRe: matty
Dvaja z najviac naslovovzatých sa už vyjadrili. Nečakal by som už inú radu, leda zázrak.

To len od jedného začiatočníka druhému. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 18:11 R Muž romant [27987] Re: matty
A jaká je hodnota jedný neonky oproti potenc. 20 ancákům? Můj názor je neměnný a otázky taktéž, jak je to se "stářím" té nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 18:06 matty
a čím bych ji mohl léčit (pokud to jde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 18:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: matty
Riskuješ zvyšok posádky. Aspoň ju izoluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 17:32 matty
Tyto fotky jsem fotil včera, dneska se mi zdá lepší, už se nepřevrací na bok. Asi ještě chvíli počkám a uvidím, zázraky se občas dějí. A ještě se chci zeptat jestli se to nemůže přenést na ostatní. Mám teď asi 20 mladých ancistrusů tak bych byl nerad aby mi taky pošli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 17:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: matty
-ne nejedná se o vodnatelnost
-půjde zde nejspíš o zánět, kdy dojde k jednostrannému posunutí bulbu
-postupujte dle doporučení kolegy
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 16:51 R Muž romant [27987] Re: matty
To jsou spekulace, podle mě není, ale to v jakém stavu je postižená rybka a i ten popis svědčí o tom, že její poškození je již nevratné, proto poslat na druhej břeh, trápení bude ukončeno. Jinak tipuji na vyšší koncentrace N látek, na čerstvější nádrž a na méně odolného jedince, ale jak píši, tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 16:47 matty
Je to teda vodnatelnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 16:36 R Muž romant [27987] Re: matty
Rybu šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 16:33 matty – neonka - bílé, zvětšené oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj :-) ,
všiml jsem si u jedné neonky červené, že má jedno oko bílé a jakoby zvětšené. Taky špatně plave (převrací se na bok). Myslím si, že na to oko nevidí. Nevíte někdo co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 21:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Paul
Vidím dobře zježené šupiny? Pokud ano, souhlasím s Romanem - utratit. Bohužel neléčitelné.
Je potřeba udržovat kvalitu vody, jinak se dostaví problémy jako je tento. A v tak malém akváriu to je dost složité...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 21:33 R Muž romant [27987] Re: Paul
Utratit, co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:32 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 21:29 R Muž romant [27987] Re: Paul
Ano, šetrný utracení. Zkus tu rybu fyfotit z vrchu, jestli to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:24 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Je nějaký způsob jak vyléčit u betty vodnatelnost?.. Mám ji doma par tydnu... Je ze zverimexu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:56 Žena Turbínka [2558] Re: TRULY
Já bych je v té karanténě netrápila (a když už betty v karanténě, tak rozhodně ne při pokojové teplotě!) a ukončila to. Zkus zvolit přístě jiný zdroj ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:38 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Tak zase sklamanie. Niekedy by som s tym najradsej sekol a na vsetko sa vykaslal.

3.4. som si na akvatere kupil 2 samice a jedneho samca betty. Samec je momentalne v inok akva koli nehode pri visteni akva kde prisiel nestastnou nahodou o jedno oko.
Samice ostali v 120l.
Odkedy som ich kupil tak som mal pocit ze kazdy tyzden su vacsie. Najorv som to nejako neriesil nejak dokladnejsie sa pozeram do akva vecer ked ich krmim tak som to pripisoval najprv strave ptoom ze mozno ikry.
Posledne dni som si vsimol ze su plache a skryvaju sa ale aj to som pripisoval terorizmu velkej mecovky ktora sa pobrala taktiez na druhy svet, asi jej to uz osud spocital.

Obe betty su nafuk ute. Jedna je nafoukla extrem a ma aj odstavajuce supiny druha je na dobrej ceste dobehnut ju.
Obe kusy som odlovil do 12l akva pri izbovej teplote a pridal trosku oripravku pre start. betarium.
Ostatne ryby v akva su bez nafuknutia. Nvervavim ze su extra zdrave super kusy. Budem musiet urcite v kratkej dobe vymenit filter pickup eehim lebo mam pocit ze je na figu. Nemam akva vela ryb a pri vymene raz za 10-14 dni cca 40l neje normalne aby bol nejaky lroblem.

Foto je v prilohe. Neviem ci ma nejaky zmysel ich drzat este nazive. Len mi je ich luto vybrala si ich manzelka ako jej orve ryby do akva aj napriek jej nepochopebiu ore nas konicek. Pacika sa jej farba ats.. Aj som ju upozornil ze je to druh nachylni na chrooby a navyse z betaria na akvatere kde su ako kazdy vie betty od takych oredajcov drzane v stwrilnych podmienkach.
Dakujem za radu napad

Prve 3 foto ta horsia a druhe lepsia. Sory za foto dole nemam svetlo v akva v karantene.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 17:44 Richie Re: romant
Rybu jsem z akvárka odebral a udělal prezentaci. Snad to k něčemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2016 14:54 R Muž romant [27987] Re: Richie
Rybu co nejdříve utratit a zamakat na podmínkách v nádrži. Z toho málo co je vidět na fotkách je tam chyb jako máku. Prezentaci pro další správné nasměrování bezpodmínečně zřídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 14:51 R Muž afc1886 [14689] Re: Richie
Ano,vypadá to na vodnatelnost.
Edit- něco víc o nádrži,nejlépe prezentace by se hodila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 14:49 Richie – vodnatelnost?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, jsem začínající akvarista, tak chci poprosit o pomoc zkušenější. Má tato samička Platy vodnatelnost? Popřípadě, jestli do jde nějak léčit, nebo je sní amen? Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 22:55 Tatetra
Test na vodu prokázal zvýšené NO2 + NO3. Takže jste měli pravdu a může to být to, co způsobilo, nebo alespoň podpořilo vodnatelnost parmičky. Aspoň teď vím, na co se zaměřit (a budu doufat, že zbytek ryb není nakažen).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2016 22:19 Žena Turbínka [2558] Re: Tatetra
Z mých zkušeností je eSHa na vodnatelnost krátká, hodně krátká. Sůl po léčivech nevadí, i když, proč ji tam dávat, rostlinám dlouhodobě moc nelíbí. Zaměřila bych se na to, co již bylo řečeno - podmínky. A v mezičase spíchni tu prezentaci, ať furt nevaříme z vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 22:13 Tatetra Re: Turbínka
Sůl s léčivy nemíchám, dávala jsem až po ukončení léčby. To už by nemělo vadit, ne? Zítra koupím nějaký širokospektrální test na kvalitu vody a uvidím. Podle vašich zkušeností bude nejspíš problém v tom. Asi jsem neměla spoléhat jen na nitrivec a změřit to komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 21:49 Žena Turbínka [2558] Re: Tatetra
Nemíchej sůl e eSHu, snižuje její účinnost. A dle mého názoru ti mnohem více pomohou ty výměny vody (klidně s tím nitriecem) než to solení s léčivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 21:47 Tatetra
Díky za vaše názory. Koupím test na dusičnany. Dělala jsem zatím jen na PH = neutrální. Při výměně vody přiádvám bio nitrivec (po léčbě krupičky - filtr) a sůl. Parmičku jsem zabila (rip) a začala jsem aplikovat Eshu 2000, píšou tam, že je to i na vodnatelnost. Je to dostačující řešení pro prevenci zbylých ryb (za předpokladu, že by voda byla ok)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 20:10 Muž patamatix [408] Re: Tatetra
Vodnatelnost jak vyšitá,každopádně jak zde padlo,nejpravděpodobnější příčina budou nevhodné podmínky v akva. Sám jsem si tímto prošel ať jsem hledal jak jsem hledal,vždy jsem došel k tomu,že chyba byla v nevhodných podmínkách. Po té co jsem uvedl vše do stavu jak má být,tak se my tento problém už nevyskytl. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 18:35 jamajcan Re: Tatetra
Titejky/Puntius titteya/ jsou náchylnější ke zvýšeném obsahu N/dusíkatých/ látek ve vodě. Pak reagují právě takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.01.2016 18:10 Žena Turbínka [2558] Re: Tatetra
Ono u téhle věci je nejlepšm lékem prevence. Měnit pravidelně vodu, mít v akváriu dobře fungující ekosystém - funkční dno, prosperující rostliny, kvalitní a výkonnou filtraci, odpovídající osádku vzhledem k objemu nádrže. Nic bych do toho akvária teď nelila, jen měň tu vodu. Pouvažuj o založení prezentace, třeba se pak najde příčina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 18:02 Tatetra Re: Turbínka
Díky za rychlou odpověď. Měla bych preventivně nějak přeléčit i ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 17:59 Žena Turbínka [2558] Re: Tatetra
Poslat na druhej břeh, té už nic nepomůže...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=101