Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:17 lenilinka – Re: lu
Bactopur jsem použila již několikrát.Někdy pomohl,většinou ne.Nějaké léčebné účinky tam jsou,ale není to žádný zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:16 Muž Yirka [9118] – Re: lenilinka
Rozumíš správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:02 lenilinka – Re: Yirka
jestli tomu dobře rozumím ,stačí tedy obyč.sodovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:52 Muž Yirka [9118] – Re: lenilinka
Ono je to jedno, jde o to koncentrované sycení CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:47 lenilinka – Re: Dahak
myslíš normální perlivou sodovku nebo minerálku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: lenilinka
Perliva voda.Smrt je behem chvilky 3-4 sec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:05 lenilinka
poraďte prosím,jak lidsky usmrtit rybku nemocnou vodnatelností,nemoc je v dost pokročilém stadiu a já už se na to nemůžu koukat,veškerá léčba Bactopurem totálně zklamala,zkoušela jsem i trojnásobnou dávku,je to zbytečné a k antibiotikám přístup nemám,děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:28 Gupák
ZDravim všechny.....mám podobný problém u skaláry,je taky tlustá ale chvoaá se úplně normálně jako dří akorát poslední dobou prostě stloustla.....šupiny naježený nemá....je možný že by nosila jikry????nebo je proste tlustá????už ji mám kolme 1,5 roku a nikdy s ní nebyly problémy tak co se sní děje???? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:09 lu
nikdo jiný nemá zkušenost s Bactopur direct? popř s něčím jiním. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 11:05 Miriam
Ahoj. Jeden můj ancistrus měl nafouklé břicho a za dva dny lekl. Pak to začlo i u druhého, nafouklé břicho a pořád jenom spal. Zkusila jsem bactppur direkt (jeden den, pak den pauza a pak zase, po týdnu ještě jednou, dávka jedna tableta na 50 l vody) trvalo to asi dva týdny, nejedl, jenom spal a nyní je už měsíc v pohodě. Ale jestli to byla vodnatelnost, to nevím. Zdraví Miriam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 10:43 Lu – VODNATELNOST *******************
Ahoj, jedna má rybka měla nafouklé břicho, vypoulené oči a asi za pár dní už i zježené šupiny, takže se pravděpodobně jednalo o vodnatelnost. utratila jsem ji, mám pocit že to má ale už i druhá ryba, ale ta zatím žere. Jaké máte zkušenosti s Bactopur direct? nebo s postupem, který se píše tady na rybicky.net/nemoc/vodnatelnost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 18:28 Muž vencisimo [7]
tak už je po něm, dneska umřel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 10:18 JARDA111
Jo infekční vodnatost to samézřejmě být může , ale většinou se jedná o napadení hexamitou,břišními parazity atd. Príznakem je nafouklé břicho, vystouplé oči- většinou jedno víc,ryby to maj zkrátka v sobě, jeví se normálně a při chovu v nevhodné,znečistěné vodě, vlivem stresu se tato nemoc naplno projeví.I nepatrné množství amoniaku dokáže z rybkama a zejména s imunitou rybiček vůči nemocem pěkně zamávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:22 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku a poslední, prosím poraďte jestli to je vodnatelnost nebo ne, dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:21 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku a další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:20 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku a ještě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:18 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku a další obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:17 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku je toto vodnatelnost(nejsem si jistej na 100%, ale mam velký podezření)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:34 Žena hankaaa [2]
Fotka k příspěvku tu je fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 13:48 Žena hankaaa [2]
mozu byt priznakom aj len nafuknite oci? lebo inak sa sprava normalne. zere, pekne plava. mam ju koli moznemu rozsireniu dat do karanteny? pomooooooooooooc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 22:01 Renitko – Renitko
Mám špatnou zprávu infekční vodnatelnost léčit bohužel nejde, teda dle mého názoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 21:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 21:04 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:31 Aleš – Infekční vodnatelnost
Mám podezření, že jedna ryba ve společném akváriu má infekční vodnatelnost, alespoň dle příznaků - nafouklé břicho, zježené šupiny apod. Jak účinně léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:52 jozefkarota
Fotka k příspěvku Předpokládám, že vaše akvárium ale nebylo ve stavu, který je tady popsán a nesmrděla vám voda už kdoví jak dlouho před tím.... Pokud jsou ryby oslabené je nástup nemoci velmi rychlý.

ja len prosim aby ste si nepredstavovali nejaky neudrziavany "bordel" ... akvarium je ciste rastliny prosperuju ryby doteraz tiez ... ja som to teraz len tak katastroficky opisal lebo som sa zlakol ze sa to cele ruti niekam do zahuby a nevedel som co s tym ... to co mi chyba je to ze neviem ako ovplyvnovat kvalitu vody ... a ta tiez nie je taka sialena - dnes som to daval "ovonat" svojmu kolegovi akvaristovi a tvrdil ze je to normalna "rybnicna" vona ... mne sa proste zda ze od istej doby ju citit viac ... a tiez je iste ze proste sa tam nieco udialo ked mi teraz 2 rybky posli a 2 ochoreli plesnou ...

co sa tyka akvaria - ma cca 70 litrov (70 x 30 x 35) ...
ryby: tetra konzska - 5 ks (3 samci a 6-7cm krasne perletovo a ruzovo vyfarbeni s nadhernymi chrbtovymi plutvami a krasnymi "stuhami" na chvostovych plutvach + 2 samice); tetra paraguajska 4 ks (pohlavie nerozoznavam ale cca a 5cm); tetra argentinska - 4 ks (pohlavie nerozoznavam a cca 3cm - za tie 2 roky co ich mam - tak ako vsetky ostatne - nepodrastli ani o kusok - na rozdiel od konzskych a paraguajskych ktore su 2-3x vacsie); 3ks prisavnik - 2x 6cm + 1x 4cm; 1x botia macracantha 3cm ... skusim pridat forku celeho akvarka - myslim ze vyzera OK
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:47 Nobody
no liecivo sa vola Multimedikal od firmy Hü-Ben (Čerčany - ČR) ... teplotu som dal na 28 stupnov

Při výpadku proudu je dobré filtr vyndat z akvária-přestává plnit svoji funkci a naopak se z něho uvolňují látky,které jsou pro rybky škodlivé.Pak může voda zapáchat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 19:05 rolandmynar
no liecivo sa vola Multimedikal od firmy Hü-Ben (Čerčany - ČR) ... teplotu som dal na 28 stupnov


Já používám EXIT a eSHa 2000 a utěch se teplota zvedat nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 18:44 jozefkarota
no liecivo sa vola Multimedikal od firmy Hü-Ben (Čerčany - ČR) ... teplotu som dal na 28 stupnov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 13:10 jozefkarota
Dodal bych ještě, že většinu lehčích zaplísnění jsem vyléčil zvednutím teploty na 28-30 stupňů. a bez soli, jen tak.


teraz maju nejakych 24 stupnov ... OK - zvysim teplotu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 13:00 Muž endus [21]
Někde jsem četl, že vodnatelnost taky úzce souvisí s kvalitou vody, hlavně se zvýšeným obsahem NO2 ve vodě, což by u tebe odpovídalo, vzhledem k výpadku filtru, kdy zřejmě došlo k úhynu větší či menší části nitrifikačních baktérií a v důsledku toho možná i ke zvýšení obsahu právě NO2 ve vodě. Že jsi rybu s vodnatelností odlovil a utratil bylo dobře, pokud vím je vodnatelnost obtížně léčitelná a pokud nejde o nějaké "extra" ryby, tak je lepší toto řešení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 12:50 jozejkarota
ziadne velke bitky alebo nahanacky som nezaznamenal ... obcas po sebe "vyjedu" ale to su len take postuchnutia a to tiez najma pri krmeni - sami od seba ani nie ... ziadne obkusane plutvy nic ... nuz ale nesledujem ich 24 hodin denne to je pravda ...

ale co ta vodnatielka? ... to vznika z coho?

ako zistim kvalitu vody resp ako ju upravim? ... kupil som si take tie pasiky na meranie kvality vody ale moj problem je ten ze netusim co som vlastne odmeral a ako napravit to co nie je v optime ...

nazov lieciva si fakt nepamatam - mam ho doma v chladnicke - vecer napisem nazov ... pamatam si len ze ako hlavne zlozky to obsahuje malachytovu modru a zelenu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 12:49 rolandmynar
Ahoj nejsem žádný odborník na nemoci ryb, ale co tak všeobecně vím, tak plísňová onemocnění ryb se projevují v souvislosti se špatnou kvalitou vody v akva, velkým organickým znečištěním vody, nějakým stresem ryb, vliv má i případné přerybnění, poranění ryb. Výpadek filtru měl určitě vliv na kvalitu vody a popisovaný zápach vody také není nic normálního. Myslím, že pokud není napadení ryb nějak velké bude stačit pořádně odkalit a vyměnit část vody, třeba i opakovaně. Ryby by se z toho měli brzo samy dostat i bez léčiv.

Dodal bych ještě, že většinu lehčích zaplísnění jsem vyléčil zvednutím teploty na 28-30 stupňů. a bez soli, jen tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2007 12:42 Muž endus [21]
Ahoj nejsem žádný odborník na nemoci ryb, ale co tak všeobecně vím, tak plísňová onemocnění ryb se projevují v souvislosti se špatnou kvalitou vody v akva, velkým organickým znečištěním vody, nějakým stresem ryb, vliv má i případné přerybnění, poranění ryb. Výpadek filtru měl určitě vliv na kvalitu vody a popisovaný zápach vody také není nic normálního. Myslím, že pokud není napadení ryb nějak velké bude stačit pořádně odkalit a vyměnit část vody, třeba i opakovaně. Ryby by se z toho měli brzo samy dostat i bez léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 12:30 rolandmynar
Ti samci tetry konžské, nenapadají se? Nebijí se? Můžou to mít po bitce ne z nemoci.Když to nemá nikdo jiný. Když se vypne filtr, zvednou se dočasně škodliviny ve vodě a zvlášť samci bývají agresivnější. Jak jsi to předtím přeléčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 12:19 jozefkarota
fakt nikto nic? ... hm a ja ze mi tu niekto poradi :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 13:31 jozefkarota – vodnatielka?
prosim poradte ... asi som nieco zanedbal lenze neviem co ... popisem viacere symptomy ktore spolu mozno nesuvisia (neviem) a skuste mi prosim poradit ze co a ako lebo zacinam prichadzat o ryby ...
mam spolocenske akvarium 70 l rastliny rastu pekne (akurat mam viac rias - takych tych vlasovitych trsov) ... rybky tetry konzske paraguajske a argentinske + 3 prisavnici + asi mesiac 2 mrenky nadherne ... vodu menim cca kazde 2-3 tyzdne (obcas zabudnem - tak aj mesiac) cca tretinu az polovicu ... upravim ju aquatanom a nitrivcom (nitrivec nie zakazdym) ... obcas raz za cca stvrt roka pridam JBL algol proti tym riasam (ale aj tak ich to neznici len sa viac vyciri voda - je taka krystalovejsia) ... rybkam sa doteraz darilo OK - resp nezaznamenal som nejake divne uhyny (len raz som mal plesen (biele chumaciky na pyskoch) na dvoch rybach - preliecil som cele akvarium (lebo nemam ziadne druhe kde by som mohol chore ryby oddelit do karanteny) ... odvtedy vsetko OK ... az asi pred dvoma-troma mesiacmi zacala voda tak divne stiplavo zemito zapachat ... nic sa nedialo - ryby v pohode rastliny tiez tak som to neriesil ze sa to nejako upravi ... lenze neupravilo ... no a teraz kym som bol od piatku vecera do soboty vecera prec vypadol prud na cca 24 hodin a teda nesla filtracia (filter mam vnutorny - motorcek + molitan - nic dalsie) a v nedelu rano som nasiel dvoch samcov tetry konzskej znova s plesnou - jeden ma na pysku taku zacinajuci biely chumacik a dalsi cez oko taky sivasty povlak s kuskom chumacika ... nasadil som liecivo a v pondelok rano som nasiel 1 mrenku nadhernu skapatu na dne akvaria ... no a dnes rano som nasiel 1 tetru argentinsku so zjezenymi supinami daleko od ostatnych (zrejme vodnatielka) takze som ju rychlo vylovil a utratil ... bojim sa aby som neprisiel o vsetky ryby ... poradte co som robil zle a ako to napravit ak sa da ... rad zodpoviem akekolvek doplnujuce otazky ...

dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 01:26 ►MICUS◄ – po žrádle
Souhlasím. Po pořádné svačině vypadají moje neonky jako by spolkly hrách. Myslím, že můžeš být bez obav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 23:05 Dussy – ...
kdyz naka moje neonka sezere vetsi kousek tablety pro panciky tak ma hrbol este vetsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 22:54 Muž hon [0] – bříško u neonky
..tady je i odkaz na foto - rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 22:51 Muž hon [0] – bříško u neonky
...přesně tak vypada jedna moje neonka...je to jen přejídáním, nemocí nebo snad čeká potomstvo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 16:25 Marccello – není
Vodnatelnost to není, při té má ryba nafoukly cely břicho, zdržuje se při hladině a moc nežere, ke konci pak má i ty zježené šupiny, a to už je většinou tak den před smrtí :-( takže ta neonka, nejspíš fakt přecpaná, ty moje to tak mívaly taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 15:14 shedlo – nevím
Nu rybka si plave spokojeně i vetřelcem v břiše, tak snad jí nic není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 11:24 Caleb – Vodnatelnost
Jak dlouho to má? Nemůže to být po krmení? Já když neonky nakrmím, tak mají taky bříška :-) Někdy dokonce taky nepravidelnou bulku (asi to hned zhltnou)....

Třeba tím, že je agresivnější se dostane víc ke žrádlu a má břich :-) Nebo třeba jikry.... Ale to je jen moje začátečnická úvaha...co by to taky mohlo být. Ať to dobře vyjde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 21:48 shedlo – hrbol
Když on ten hrbolek ve skutečnosti vypadá hrozivěji a ta ryba je taková agresiv.. Snad plaším zbytečně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 21:46 Žena Kate [10] – vodnatelnost
Při vodnatelnosti je rybka fakt hodně tlustá, má naježený šupiny a vyboulený oči. Ale to vím jenom z knih, (naštěstí) nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 21:40 shedlo – vodnatelnost?
Fotka k příspěvku Myslíte, že to může být vodnatelnost? Rybka ma takovou nepravidelnost na břichu, snad je to z té fotky trochu znát. Má i trochu trhanější pohyby než ostatní neonky obecné, ale zase má dost síly nato, aby je proháněla. S vodnatelností jsem se nikdy nesetkala, tak nevím..Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 21:58 Heavyk1 – jj
Taky jsem dávala Multi-medikal, jak jsem řekla, zbrzdilo se to, on se zkrátka nakazil a pak si myslím, že imunita je v háji. Zastavilo se to, ale nevyléčilo a přidávaly se další příznaky. Uvidíš. Takto mi odešel pár čichavců zakrslých. Máme t v kraji vodu s velkým množstvím dusičnanů a na háklivých rybkách to bylo znát. Pomohl částečně vnější filtr, ale nemůžu si dovolit pořídit si ryby, které jsou choulostivé na parametry vody. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 12:36 kiiki – dala jsem ho do karantény
Tak jsem ho raději dala do té karantény.je sice malá,ale líp se tam dává léčivo.Dala jsem mu tam MULTI-MEDIKAL od značky hú-ben.Je dobrý proti plísním,vnějším parazitům a bakteriálním onemocněním.Douchám že mu to aspon trooooošičku pomůže.Taky jsem mu tam dala maliiilinko vloček.Doufám že se uzdraví!! :-( :-( :-( :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 12:23 kiiki – medový
No on je to ten čichavec medový(jedn už mi umřel ale né na vodnatelnost).Myslíš teda že ho mám dát do karantény?????? :-( A nevzdávám to a nevzdám dokud bude ještě aspon trochu naživu :-) ahojky a drž mi palečky prosím!!!!!!! :-( X-) ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 11:59 Heavyk1 – jistě
To víš, že jo, stává se často, že to odnese třeba jen jeden druh ryb, ale neriskovala bych to a určo ho dala do karantény. Pokud je to zakrslý čichavec, je doceala pravděpodobný, že to vodnatelnost je (bývají náchylnější, než větší formy čichavců.) Ona se ta nemoc projevuje všelijak (nafouknutí, šupiny, změna zabarvení a chování). Stalo se mi to taky a zdánlivě se stav i zlepšoval, jenže spíš stabilizoval na nějaký ten den a pak nemoc pokračovala. Léčila jsem, ale po několikatýdenním trápení radši rybku zbavila života. Nevzdávej, ale pozoruj.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=751