Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Hradec Králové

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Hradec Králové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš
Divoké živorodky, ale i šlechtěné mohu přivézt. Z cichlid rivuláty, octofasciáty a nikaragujce...Objednávky kdyžtak posílejte do vzkazů s telefonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:30 Tomáš Re: rriki
Tak ty jsou úžasný. Jak jsou velký a popřípadě cena? kdyžtak mi prosím napište na mailto:straniktomas@seznam.cz a určitě se domluvíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 15:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tomáš
Fotka k příspěvku Já mám Red Dynamic
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:59 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: marťas2
Dobý den myslím že bys te je tam mohl sehnat nějaké tam budou ne prodej určítě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:50 marťas2 – Mečovka vídeňská
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda na výstavě bude možnost koupit mečovky vídeňské. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:37 Kindr Re: Mrakoplash
Ja tam byl take vzdy hned rano.Mrzi me,ze letos jsem v praci a dovolenou cerpat nechci.Nevim,jetli tam budou takhle u konce jete nejaky lidi...prodejci to urcite zabali driv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kindr
Já tam teda nikdy takhle pozdě nebyl, ale myslím, že tam budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:21 Kindr
Dobry den.Jsem bohužel cely vikend v praci.Nevite nahodou,zda tam o vikendu budou jeste prodejci(pomucek.krmiva a akvar.kytek) ,tak okolo 18 hod.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 12:24 Tomáš Re: rriki
Ahoj no nesháním přímo nějaký, tak 7 ks cca kolem 5cm nejlépe nějaké mix. pigeon, red tyrkys, leopadr ring, blue diamond... nejvíc vděčný bych byl za Pigeon Blood Red...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 21:15 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Nemáte někdo na prodej Geophágy ?
Nejlépe G.proximus,surinamensis či altifrons.
Na výstavě budu v neděli ,takže bych si je vzal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 21:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tomáš
Jaký scháníš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:53 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: romant
Děkuji pánové za reakce, synek chodí po svejch asi 14 dní, takže to budem muset zvládnout bez kočáru. Chystáme se tam pravděpodobně v neděli kolem oběda, takže abych počítal s frontami, nu což, takový překážky zvládáme levou zadní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:13 R Muž romant [27987] Re: vlk9
S kočárkem je nejlepší všední den, to provezeš i akvaristickej potěr kolem akvárií, jinak je to hustější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vlk9
Prostor na kočár tam je, ale jak už píše Pepino78 bejvá tam dost narváno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 18:19 Muž Pepino78 [49] Re: vlk9
Bývá tam dost narváno, my necháváme kočárek u vstupu, pořadatelé zatím vždy ochotně pohlídali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:48 Tomáš
Zdravím, neví někdo, jestli seženu teď v sobotu 9.2 v aldisu nějaký mladý terčovce? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:47 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Zdravim
mám taký dotaz, ohledně prostoru (jo mohu napsat organizátorům, ale spíš by mě zajímal pohled návštěvníků). vypadá to, že bych se tam mohl i podívat, ale budu sebou mít i kočárek, tak jsem se chtěl zeptat, zda-li je tam dostatek manévrovacího prostoru? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:05 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Pokud budete chtít, tak mohu přivézt 9ks Neolamprologus sexfasciatus gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:15 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Bývají tam na prodej nácí kančíci??.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:38 Muž mlynář [473] - Cichlidy
Fotka k příspěvku .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:16 petr25
má tam být okolo 130 druhu v 80 nadrzidch

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:27 R Muž romant [27987] Re: OP
Teď je ještě opravdu brzy aby byla známy finální nabídka ryb, jak jsem psal, před otvíračkou, když se zadaří ten seznam zveřejníme, je to stále v pohybu, tetry předpokládej jako pravděpodobněji k sehnání, ale nepředbíhejme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:21 Muž Shrimpman [36] Re: romant
Chtěl bych se zeptat, budou k prodeji Tetry ohnivé a Zářnoočka Normanovic? Případně jestli by šly objednat... Hlavně ty Zářnoočka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 14:05 R Muž romant [27987]
Přátelé, vy z vás kteří hodláte navštívit výstavu mrknetě se na firmy, které budou o zahajovacím víkendu, tedy 9-10.2.13 přítomny a popřípadě si u nich objednejte a na výstavě je možno zboží vyzvednout. rybicky.net/akce/1039 . Jenom mějme na paměti, že se jedná o výstavu "akvarijních ryb", které se budeme snažit prezentovat v nádržích jenž budou rostlinami doplněny. Píšu to proto, že se zde občas objevují výtky, že tam bylo málo rostlin. Pro zapřisáhlý ochránce trpících rybiček můžu slíbit, že i betty v kelímkách budou(v prodeji), ale dohlídnu na výměnu vody. Sortiment ryb jenž budou v prodeji se budeme snažit těsně před otevřením zveřejnit, je neustále upřesňován a doplňován, neb se jedná o produkci tuzemských chovatelů. Ze zahraničních vystavovatelů je dobré upozornit na pana Nowického www.superdiscus.pl . Tak se příjďte podívat a podpořit objektivní kritikou. Za partu organizátorů srdečně zve Roman Tichý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 08:48 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Budeme se těšit, nejen na Tebe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 08:21 R Muž Mrakoplash [1776] Re: romant
Stavím se. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:42 R Muž romant [27987] – Výstava HK 2013
Tak už se nám to přátelé začíná nezadržitelně blížit, ten votvírák letošních výstav v ČR. :) Tak se neupejpejte a přiďte pobejt. Nebojte se vyřknout i svůj názor a třeba i přiložit ruku k dílu. Tak ať se výstava pokud možno líbí. :-) rybicky.net/akce/1039

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:53 Muž Lada22 [28] – Rak mexický zakrslý - chovatel
Nemáte někdo prosím kontak na chovatele/prodejce co prodával na výstavě zakrslé mexické ráčky "CPO"? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 18:52 Jana – Fotky z dneška
Ahoj přidávám pár fotek z Aldisu, můj táta,tchán a jeho známý byli nadšeni :o) janavokalova.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:10 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Ne, byla vyprodaná velmi brzy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:08 Muž honzaprouza77 [18] Re: romant
dík, takže by se dala sehnta riccie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:07 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Prodej je po celou dobu výstavy. O tom prvním víkendu je tam více prodejců, ale normální sortiment, jak jsem již dneska psal je stále k dispozici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:04 Muž honzaprouza77 [18]
a bude prodej i tento víkend, nebo byl jen ten první?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 18:08 R Muž romant [27987] Re: MoonBlade
Vystavené ryby jsou ve stejných počtech, jaky byli na začátku výstavy až do konce výstavy, což je neděle 19.2.2012 do 17:00 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:55 MoonBlade Re: romant
Já jen jestli jsou exponáty stálé :-D Nerad bych aby tam byla polovina akvárií prázdných. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:10 R Muž romant [27987] Re: MoonBlade
Ano ten prodej jak ryb, tak rostlin, ale i krmení a třeba testů vody od Aquaru je stále k dispozici. Velmi slušná nabídka je kořenů a jiných dekorací, třeba nějakých skovávaček pro sumce z pálené hlíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 16:36 MoonBlade Re: romant
A bude tam ještě dost věcí k vidění? Na letáku je, že po celou dobu akce probíhá prodej. Jinak určitě ještě máme v plánu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:22 R Muž romant [27987]
Těm kteří se ještě nebyli podívat a zhodnotit je nutno připomenout, že mají stále ještě možnost v pátek a v sobotu od 9:00 do 20:00 hod a v neděli jenom do 17:00 hod. Budeme rádi když napíšete svůj názor, připomínky, návrhy na vylepšení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2012 19:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Vloni jsem se jen trochu mihnul kolem přípravy výstavy v Praze v Botanické, a když pak člověk začíná tušit, o čem ta příprava a zabezpečení je, vážím si o to víc všech, kteří dokáží jakoukoliv podobnou akci připravit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2012 23:25 Muž tercovec5 [257] - Amerika
Pro oko,pár fotek z HK jednoho návštěvníka z Polska.

www.superdiscus.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   14.02.2012 20:24 Muž mlynář [473] - Cichlidy
Ono to zase v dnešní době rychlého přenosu informací není složité. Jsou dva druhy či spíše dvě formy veřejné presentace tropických ryb. Jednak výstavy a za druhé soutěže. Někdy se i trochu obě formy prolínají, nicméně důraz by měl být kladen na to, co je hlavním tématem akce.
Jaký je v tom rozdíl? Řekl bych, že doslova obrovský. U výstav dominuje počet vystavovaných druhů a odlišných forem ryb, u soutěží oproti tomu počet osazených soutěžních nádrží. Nedá se tedy bagatelizovat a říci, naše výstava byla největší, protože jsme tam měli nejvíce akvárií a pak člověk zjistí, že se defacto jednalo o soutěžní akci, kde soutěžilo v až několikaset výstavních nádržích mnoho forem jednoho nebo několika druhů.

V současné době moje maličkost ví o cca pěti existujících, pravidelně pořádaných "výstavách" na světě, z toho tři jsou pořádávány v ČR. Obě zahraniční sice ctí, že jsou veskrze věnovány rybám jedné čeledi, dvěma z oněch tří českých ale počtem nádrží a v nich vystavovaných druhů sladkovodních ryb ani zdaleka nemohou konkurovat.
- Pravidelným počtem téměř dvouset výstavních nádrží s mnohdy téměř třemisty druhy a formami rybek všemu dominuje jak jinak, výstava v Rychnově nad Kněžnou.
- Na druhém místě ///světě zboř se/// je právě probíhající výstava v HK (87 výst.nádrží; přes 130 druhů a forem ryb - členovce jsem nepočítal),
- na třetím místě výstava cichlid v Chicaqgu (USA)s pravidelně užívanými 80 nádržemi (vystavováno okolo 90 druhů a forem vrubozubcovitých),
- čtvrté místo by pak mělo asi patřit opět výstavě vrubozubcovitých (ani nevím, jestli ještě vůbec pořádané....) v Antverpách (okolo 70 vystavovaných vrubozubcovitých v cca 60 nádržích)
- na páté místo bych si dovolil zařadit letní výstavu rybek v Plzni.

Jistě, pak zde máme pravidelné akce pražských akvaristů, zastoupené množstvím několikaset nádrží, s výjimkou roku 2008 a tuším roku loňského se tyto akce týkaly především soutěží rybek. Nevzal jsem je tedy z tohoto důvodu mezi všeobecné, cíleně vytvářené komplexní výstavy, protože se v této formě nepořádají pravidelně.

Pokud by tu někdo namítal, co Norimberg, Duisburg, Asie, Itálie, Polsko, tak se jedná buď o veletrhy nebo soutežní akce, kdy v mnoha stovkách nádrží jde o světové soutěže jednoho, či několika druhů ryb.
Pohledová a reklamní akvária některých profispolečností bývají nezřídka ozdobou těchto soutěží, za cílenou výstavu toto ale nemůžeme pokládat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   14.02.2012 12:05 HEUREKA Re: Voloduson
Vivarium Mělník, SkloRex Brno jsou asi výjimky. A také i Hornbach má dobrý, spíše bohatší výber (myšleno Hornbach HK). Co se týká výstav - kolik jich v ČR je? A která je co obsahu (počtu druhů ryb) největší? Težko říci. Němečtí akvaaristé, kteří váží mnohem více kilometrů za českými výstavami tvrdí, že exklizivní je výstava v Rychnově. Pražtí akvaaristé tvrdí, že u nich je výstava největší, ale kdo byl vloni v Praze, ale viděl i ostatní výstavy (Rnk, Plzeň, Čelákovice), ať posoudí sám.
Osobně si myslím, že každá výstava i ta malá, je pro českou akvaristiku přínosem. Hlavně tím, že to jsou místa setkávání akvaristů. Sebeduchaplnější diskuse na internetu je většinou jen prázdným, s prominutím, tlacháním, neboť většina diskutujících nemá ani ponětí, co příprava, byť i jen 20 nádrží na výstavě obnáší, přičemž vždy jde o akci trvající několik málo dnů. Je samozřejmé, že kritika či hodnocení výstavy by mělo být co nejvíce objektivní, ale mělo by také vycházet ze znalostí věci.
A také je jasné, že většina hodnocení výstav je zatížena osobním názorem, osobním vkusem i osobní preferencí oblíbených ryb.
Diskuse je jistě prospěšná, neboť i pořadatelé mohou v následující výstavě na některá přání či připomínky reagovat. A tak už dnes přemýšlíme, jak v příštím roce bude mít hradecká výstava asi větší a samostatnou expozici krevetek - pokud se nám podaří získat dostatečného množství druhů ...
VlaHu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:15 S Muž invalida [3881] Re: Bob66
Raritní druhy se nejspíš hůř chovaj a těžko je bude někdo bezdůvodně v mrazech převážet..i na burze jsou některý ryby nebo věci jen objednaný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.02.2012 09:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Voloduson
Jenže na takovýchto akcích máš i možnost potkat se s akvaristy, kteří ty raritní ryby chovají nebo vědí kdo je má a kde je sehnat X-) Potom zjistíš že je seženeš za třetinovou cenu oproti krámům, přímo od chovatele :) Názory že tyto akce jsou pro laiky, jsou celkem směšné, na podobné akce jezdí pravidelně prvotřídní chovatelé třeba jen na popovídání a výměnu zkušeností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2012 23:53 sakura Re: Voloduson
tak hold hold musíš jezdit do vivária a kochat se tou nádherou a kouzelnýma cenama a srounávat výstavu s krámem je nesmysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 23:06 R Muž romant [27987] Re: Voloduson
Z těch raritních(snad je ještě mezi raritní lze považovat) ryb byli a jsou k dispozici skaláry Alty v prodeji F4, ve výstavním akvárku F3. Určitě by se dalo vybrat něco málo raritnějších sumců L a jistě dalších ryb. Pokud srovnáváš s nabídkou importérů, tak to je nesrovnatelný, protože to co je na výstavě k vidění a prodeji to jsou tuzemský chovy a odchovy. Jinak to doporučení ať si to dotyční tzv. zkusí a přiloží ruku k dílu a dají v plen své názory a zkušenosti, to je podle mě ta nejlepší cesta jak tzv. procitnout, ale to se musí prostě zažít, pohled z venku bude vždycky jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2012 22:54 Voloduson – Vyber ryb
Osobne jsou tyto vystavy hezka vec... Ale popravde, kdyz si zajedu do vivaria do melniku uvidim toho mnohem vic... Pokud jedu na neco, co si rika honosnym nazvem vystava, ocekavam, ze najdu minimalne alespon par opravdu raritnich ryb, ktere si v lepsim pripade budu moci i koupit... A to, ze na uzemi ceske republiky jsou, je proste fakt... Ostatne staci nahlednou do nabidky nekterych tuzemskych importeru (o tom jak moc by nekdo z nich stal o reklamu nevim nic a nechci o tom spekulovat)... Chapu, ze to stoji mnoho prace a usili, ale pokud je vysledkem prumerny zverimex, postaveny pravda behem par dnu, tak je to dle meho skoda casu a prace (a predhazovat tu diskutujicim at si to pristi rok prijedou zkusit sami?, co to je za nazor?, a koho to vlastne zajima?). Pokud je cilem akce pobavit laickou verejnost, tak je vse v poradku... Ale jako akvaristu me podobna akce prilis nenadchla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 22:28 jurek Re: Zdenek113
Prodejci ryb na rychnovské,ani hradecké výstavě nejsou nikdy,pouze centrální prodej,kam chovatelé dodají své odchovy,takže jaksi nechápu Vaše zklamání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2012 22:24 R Muž romant [27987] Re: Zdenek113
Jasně, já to tak neberu, mě Tvoje komentáře ani za mák nevadí, jen více názorů, to je vždycky dobrá věc, ze který může vzejít nějaká dobrá myšlenka. Já Ti jenom odpovídám na to co Tě nepotěšilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 22:13 Muž Zdenek113 [5] - Jezírkové rybyRe: romant
Nesháněl jsem žádnou "raritku". Jen píšu svůj názor a ještě jednou opakuji, že to nemyslím jako žádnou přehnanou kritiku a je mi líto, že to tak asi někteří berou. Zdržím se raději dalších komentářů ano a jen zopakuji, že výstava jako taková je fajn akcička, kam se i za rok opět vrátím ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 30513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5581-vystava-akvarijnich-ryb-hradec-kralove?od=101