Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 15:52 152
ahoj mam 2 black moll (samce a samici) a chtel bych sem zeptat jak se pozna
ze ma black moll jikry ??díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 14:04 motýlek Re: Haniblbka
většinou to už napsali ti přede mnou ... ale opravdu to chce čas, zarostlou nádrž a případně sledovat samičku - až bude bříško hranaté, tak přelovit do porodničky - uděláš ji z obyčejné pětilitrovky na okurky, ze síťky na demižény sešij takový košík - válec, do něhož dáš březí samičku, aby mladé rybky propadly a nesežrala je a samozřejmě vzduchování a pár dnů vydržet, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:51 filipsi Re: Haniblbka
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Nikdy jsem je nemel, nevim, ale 3cm pokud meris s ploutvi, se mi zdaji na mnozeni male (mlade). Tipnul bych tak 5 cm, ale fakt nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:43 Haniblbka Re: oldkiwinka
Všem moc děkuji. Oba mí kominíčci jsou cca 3 cm velcí.. takže už jsou dospělí, nebo nee? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:39 Potkan Re: Haniblbka
měl sem samce počas jeho života měl v akva 3 samice,s prvními 2 neměl nikdy mladé ale s tou třetí je měl několikrát.....nvm proč,ale zkus mu koupit ještě samičku,živorodky sou ryby kde má sameček několik samic v "harému"... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:38 oldkiwinka Re: Haniblbka
Myslím si že když jim dáte čas tak se pro rozmnožení rozhodnou sami. A nesmí to být prcci 2 cm velcí. musíte počkat až vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:21 Sidonius Re: Haniblbka
Nejlepší bude nechat to na nich. Oni už si nějak poradí... :-)
(Předpokládám teda, že když píšete: "...vůbec nic o rozmnožování nevím...", máte na mysli ty kominíčky, ne?! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:10 Haniblbka – Rozmnožování Kominíčků
Prosím, prosím o radu.. jak rozmnožím kominíčky? Mám samičku i samečka a vůbec nic o rozmnožování nevím,.. jen jsem se dozvěděla, že jsou to živorodky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 06:53 motýlek Re: Alena.sv
jak jsem před pár dny psal - odrodil jsem mladé (je jich nakonec 13) před 20-ti dny. Krmil jsem je (v samostatné nádrži - 10 litrů) artemiemi (měl jsem zároveň 300 teter černých, takže jsem jim dával přebytky) a po týdnu už nasekanými nitěnkami - dnes jsou 20mm velké a dovolil jsem si je přelovit k těm tetrám černým do 50-ti litrového akvária. Když to budeš krmit umělou potravou, tak porostou poloviční rychlostí - čili je lepší odlovit, třeba do pětilitrové flašky od okurek a tam je aspoň dva týdny hýčkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 18:21 Žena Alena.sv [89]
Včera jsem přendala své tři blackmolly do karantény.Nezdáli se mi.Občas mají bílý trus,a pak zase pohoda.Měli větší břicho,ale přičítala jsem to nemoci.Dnes jsem se odpoledne vrátila domů a koukám coze ,jedna samička porodila asi 15 malých. hop hop .No ale teď nevím.Ta druhá určitě porodí taky - má stejně velký a hranatý břicho.Sameček je pořád na dně a asi odpočívá-je asi opravdu nemocný?Mladých si zatím nevšímá ani on,ani obě samičky.Můžu je tam nechat s malými?? Do velkýho se je bojím dát,aby nenakazili ostatní rybičky.A ještě - čím krmit,stačí jemně nadrobit vločkový nebo granulky ? ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 07:33 motýlek
zrovna včera jsem "mimo plán" porodil 12 kousků black molly - samičku (půjčenou od otce - dědy :-P ) jsem trápil týden v "porodnici" (jen jávský mech - hustě) ... jsou to úplné vbeleryby - teda když to srovnám s vykuleným potěrem teter či parmiček :-) ... jejich velikost je srovnatelná s desetidenním plůdkem tetry černé - to si asi rodička musela vytrpět ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 06:25 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Hana
dočkej času a budou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:17 Hana
V jakem prostredi se rozmnozuji black molly?? porad se mi nejak nechteji rozmnozit!! sad mam hoodne mic pavich ocek..a mezi nia 2 black molly samicku a samecka.... je nejaka sance ze se budou rozmnozovat?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:25 lukasek Re: 1977
Mě za rok pordila jedna molla jenom 3 krát nevím proč tak se neboj že by si byla sama komu se tohle stane ale gupky se mi množí za to ostošest :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 12:54 Žena 1977 [0]
Tak já s black mollama nemám vůbec žádný problém,množí se mi jak o život,žádnou porodničku nemám,dle mého názoru to není přirozené. Malé rybičky se vždycky někam schovají a když povyrostou,vylézají s plavají s ostatními. Žádné jiné rybky mi je nesežerou.Asi mám štěstí,,pa,pa potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 18:25 havs Re: Delfínek
Moje včera. :-D
... jinak asi po šesti týdnech, ve velkém akvárku si najde místečko a tam se pak po, asi dvou minutách vrací, aby vypustila jednoho mrňouse (ty moje vždy pozdě večer). V porodničce leží u dna a odbyde to skoro bez pohybu. "Temín" se odhaduje špatně, já jí hlídám a opatrně přendám, až když začne - nepotřebuju mladé moc často ani hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 19:24 Petr Re: Connie
Ahoj,moje blackmolla rodila už 3krát a vždy ve společenském akváriu a normálně ve dne.
Vždy klesla ke dnu,zavrtěla se a do 20 minut 15 mládat.Skvrna březosti je vidět špatně
ale těsně pred porodem je hodně tlusá a lehce agresívní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2007 19:03 Muž Onďa [32] Re: Connie
Začne shánět kočárek a dupačky :-D

Ale vážně:Když si koupím novou samici black molly,počkám,až porodí a datum si zaznamenám.Jelikož molliny rodí(přibližně,podle podmínek)za měsíc,tak ji za tři až tři a půl týdne dám do porodny (samozdřejmě musí být tlustá). Je to sice zdlouhavé,ale ještě se mi nestalo,aby porodila ve společenském akvárku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:56 Connie
Jak se vlastně u molly pozná, že bude brzo rodit, když je tmavá a není u ní vidět skvrna březosti? Teda kromě velkého břicha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:36 Muž chicko [124] Re: Delfínek
No konečně si se vymáčkla mladá slečno. Většinou přes noc(zaleze si nekam mezi rostlinky rodí....) :) Ale jak říkal jg tak to na ní může přijít kdykoli. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:34 Delfínek Re: jg
Kdy rodí samice??? spim ráno,večer??!! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:32 jg Re: Delfínek
Keď to na ňu príde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:30 Delfínek – Kdy rodí Black molla??
Ahoj,nevíte někdo kdy rodí black molla??? hmm Díky :) (časově) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2007 18:06 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Alfonso
Nijak, samice jsou dle výživy různě tlusté. Takže jedině zapsat porod a za 4-6 týdnů, podle teploty, jí odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:25 Alfonso – porod
Zdravím, jak poznám že Black Molla bude co nevidět rodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:31 honky Re: Onďa
průměr je tak 25, teda aspon u normálních smich ty obřice jsou asi výjímky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 10:45 sigi Re: Onďa
Moje poprvé 28 a za 5 neděl 25ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2007 21:51 Žena Wampi [54] Re: Onďa
Já jich od svý obří samice měla víc jak 70 mladých, ovšem nikdo to nechtěl , tak teď je nechávám napospas čichavcům. Taky nechápu jak se to do ní naskládalo, byla to porce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 16:19 Havel-st Re: Onďa
Od třiceti, do 50 (něco přes rok samice, co rodila v porodničce)
Hádal bych asi 80 mrňousů maximálně - Onďa má pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 14:58 Muž Onďa [32] – potěr
Mně black molla porodila nejvíc 20 mláďat,jinak tak 10-15. ;-) Ale myslím si,že čím je samice větší,tím má více mláďat. ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 19:43 Dussy Re: Usine
Nepomáhá no Ale brzo budou cichlidy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 19:27 Usine Re: Dussy
Tak je nech týden o hladu a uvidíš jak budou mizet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 13:36 tomino1978 Re:
Tak už mám porodnici a už tam těhule bydlí tak čekám jak to dopadne a kolik jich bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:44 ►MICUS◄ Re: tomino1978
Moje molly a mečovky mladé molly nežerou. Sama jsem se tomu divila, ale je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 13:55 Muž Romanzeli [0] Re: tomino1978
Black molly nebo ice- Dej do sklenice kde máš rostlinky těsně před nebo při porodu!! mámu po porodu odlov a ani mladé k těm starším mladým nedávej dříve jak za 3 až 5 dní!!! protože čerstvě narozené rybky žijí ze žloutkového váčku který by chtěli i ti druzí :) tak nové dej až po 3 dnech k ostatním mladým já už mám po 5 porodu a odchoval jsem 90% ze všech Bllack-gold moll a všechny endlerky ahoj ahoj ahoj mrkni ke mě na mimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 13:35 Dussy Re: Usine
zrovna me mlady gupky ryby nechcou zrat - ja mam smulu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2007 13:35 Muž [] Re: tomino1978
Rozhodně nedávat no já mám taky malé a dvě Molly co brzy budou maminama, ale čekám, nechám to na přírodě, co pochytám to zachráním. Můj problém je málo místa v pokoji. Mám tu jedno terárko, akva a málé akva a už se mi to sem nevejde :-O
Tak zatím... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2007 12:32 Usine Re: tomino1978
Nejlepší potrava pro ryby je ryba já bych ji tam nedával jedině do porodničky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 08:59 tomino1978 – Black molly versus (stříbrná molly) živorodka velkoploutvá
ahoj mám těhotnou (stříbrnou molly) živorodku velkoploutvou a rád bych jí přelovil z vetšího akva do menšího mezi black molly aby v klidu porodila ale nevím aby mi tam nesežrala malý blacky co tam mám je jim asi týden. Co si myslíte mám ji tam dát? Pak ji samozřejmě po porodu přelovím zpátky do většího. Díky za rady a info ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 09:24 motýlek Re: Havel-st
samička tak dva dny před porodem dost stojí na místě, vlní se, a více než obvykle popojíždí dozadu ... plus to co popisuješ ... já si zaznamenám poslední porod do mobilu a nastavím další za 6 týdnů ... trefuji se docela přesně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 14:49 Vladi Re: Havel-st
Není tlustá jako tlustá! Naše Molla je taky pořád tlustá, ale že bude brzo rodit se pozná, když má to bříško hranaté. Normálně je má do kulata ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 14:04 Lucka :-) Re: Havel-st
Ona je tlusta porad stejne!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2006 20:39 Havel-st Re: Lucka :-)
U černých živorodek se hold musí koukat na to ostatní - plné, hranaté bříško i když je hladová, chování samičky i ostatních z bandy, oni za ní často jezdí, aby to mohly sežrat.
... já to taky přesně neodhadnu, někdy jí odlovím když už rodí a někdy, když už je v porodničce, třeba ještě 5-6 dní čekám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 19:59 Lucka :-) – black molla
Ahoj vim ze mam trochu pritloublou otazku ale prece se vas ptamjak se pozna u black molly ze je tehotna jelikoz je cerna nemuze mit cernou skvrnu dik za vsechny odpovedi Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 22:45 Wampi Re: shedlo
žloudkem vařeným... ale bacha na množství stačí jen málo. Jinak to kazí vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 18:00 shedlo Re. Wampi
Wampi, krmíš mimina vejcem natvrdo, jo? To jsem jeste neslysela..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2006 16:19 Žena Wampi [54] Re: sari
Trvá to dle teploty vody 4-5 týdnů. Před chvilkou se mi zrovna narodily asi tak 30 kousků. Samici jsem těsně před odlovila. Můžu ti jen říct, že tlustá ani moc nebyla druhá , kterou mám je asi jednou tak tlustější. Dá se to poznat dle toho , že stojí na místě je jaksi divná a nežere což je u nich krajně podivné :-) . No a já jdu oloupat vejce a nakrmit ty mimina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2006 21:58 Sid Re: sari
Pokud se na svém předchozím působišti potkala se samečkem, pak ano. Obvykle tvá březost 4 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 21:05 sari – black molly
ahoj všichni řekne mi někdo jak dlouho trvá březost black molly? Mám 14 dní dvě samičky jedna z nich nápadně ztloustla. Je možné že by byla březí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2006 21:20 Heavyk1 Re: Killer
Tak ti nevím, ale poznat u živorodek samici od samce je snad jednoduché. Prostě "ho" buď má nebo nemá :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=801