Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2013 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Witi
Nebo takhle:
rybicky.net/clanky/650-porodnicka

Jen to chce mit zmaknute, kdy samice bude rodit, at neni dlouho v malem prostoru. Kdyz se ji da do toho jejiho oddilu par jemnolistych rostlin, je v nich schovana a klidnejsi. Funguje to opravdu dobre, moc mladych takhle nesezere.

No a kdyz to akvarko bude trosku vetsi, samice se pak odlovi, sklo vynda (to poradi nemusi byt nutne takhle, chce to trosku sikovnosti, jinak se lovi tezko), a mlade se tam mohou odchovavat bez prelovovani a zavaziciho skla.

Zajem odchovavat mas, takze Te to asi bavi, zvaz jestli se Ti nekam nevejde dalsi akvarko ;) . Obcas ma nekdo stesti, dnes rano mi pritelkyne navrhla sama od sebe dalsi akvarko pro me hokuspokusy, karantenu atp. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.09.2013 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Witi
Witi napsal: ... mám tam samyci eventuelně nechat, či jí dát do akvárka, aby je nesežrala? Samíííce ...pusťte si Slunce, seno...Pokud vyloženě prahnete po mladých, vemte tři kbelíky, (čisté! :-P ) naplňte je do třetiny vodou a každou samici s chuchvalcem kytek živých nebo umělých tam před porodem umístěte. V klidu porodí a vy se rozhodnete kolik mladých si necháte a co s ostatními uděláte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2013 23:30 JoKa Re: Witi
Ahoj, dovolím si přispět. Já jsem si koupil porodničku, která má malé otvory, že jím děcka propadnou a dospěláci nikoli (ještě efektivnější je tzv. "komín", několikrát tady na fóru zmiňovaný. Tobě to ale stejně bohužel nepomůže, jak říká MalýLibor, požerou ti to ostatní obyvatelé... Přendej je do jiného akva, kde budou sami, nebo kde si na nich nepochutnají "ti druzí". Další problém může být, když nacpeš tři samice do prostoru více než malém. Porod se určitě minimálně zpomalí, řádově o hodiny, ne-li zastaví a mladý si budou užírat navzájem. Takže, prázdné akvárko, min 20l, lépe 30 a každou holku zvlášť, do komínu nebo porodničky, nebo jedna po druhé. Rozhodně necpat tři samice najednou. No a ideálně filtruj slabě a zvedni teplotu na 28, ale pomalu a postupně... Samozřejmě platí, pokud to nemáš kam dát, nemnož. Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.09.2013 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Witi
Ano, je možné, že je žerou ty další samice. V té porodničce nemají mladé žádnou šanci se schovat. Stejně tak se ale nebudou mít kam schovat ve tvém akvárku, pokud se dá soudit podle té vyfocené části. Navíc se zdá, že tam máš poměrně hodně ryb a navíc druhy, které jsou hodně žravé a mladé by také považovaly za dobrou potravu. Moje rada tedy zní: pokud je toto tvé jediné akvárko, nechej samičky volně plavat a nesnaž se je množit - už tak tam máš přerybněno. Snaž se udržovat v akvárku čistotu pravidelnými dostatečnými výměnami vody a přidej si rostlin, hlavně rychle rostoucí stonkovky umí pomoct s čištěním vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 21:28 Witi – Black molly v porodničce
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebuju radu prosím.
Máme 3 blackmolly před porodem /vytřením. Bylo mi porazeno ať koupím porodničku a dám je do ní. Ale malý furt nikde. Je možné že by je žraly ty dvě ostatní, nebo musí být v porodničce každá zvlášť? A když už porodí, mám tam samyci eventuelně nechat, či jí dát do akvárka, aby je nesežrala?
Díky moc hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.09.2013 16:43 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
No, ona se jmenuje "black" a i tak vypadá, tak tam to s tou tmavou skvrnkou nebude moc slavný, to bude chtít se orientovat podle chování a vzhledu předmětný ryby. :-)
Edit: Tím vzhledem mám na mysli skříňovitý tvar těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 16:35 DANMAZUR00 – Napad
Napadla me vec ze treba jestli nejde na black molly poznat par hodin pred porodem?Slysel jsem totiz ze u pavich ocek je par hodin pred porodem tmava skvrnka na brise. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 13:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DANMAZUR00
umřel žalem? no nevím jestli ryby mají až tak vysokou inteligenci aby cítili pocity :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 13:23 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
To je jak nějaká lékařská zpráva doc. Chocholouška. Nevymejšlet bejkárky a normálka se o akvo starat, pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody, nepřekrmovat, mít správný poměr samců a samic 1:3, mít akvárium odpovídající litráže, pravidelně pečovat o čistotu dna, mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, mít akvo slušně zarostlý rostlinama a vono to půjde, tak hodně zdaru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 13:19 DANMAZUR00 – POMOC
Moje black molly mela 12 mladat ale vsechny byli mrtve.Nevite jestli je zabila ona nebo proc jsou mrtve.A je mozne ze mi samec umrel zalem?A je mozne ze kdyyz jsem mel 2samice a jednoho samce tehotnou samici jsem dal do porodnicky samec umrel a posledni samice mi hubne z depresi ze je naraz sama?A budou dalsi vrhy?PREDEM DEKUJI ZA ODPOVED.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 12:27 Žena moncajss [4] – molly
dobrý den, chtěla bych se zeptat na porod mollyn. kdyz moje rybka rodi vzdy ma jen jedno mlade ktere je mrtve stalo se mi to uz po druhe. nevíte cim to muze byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: čichavec65
K čemu jsou tyhle brekule? K tomu aby se odchovalo co nejvíce mladejch? Proč, to se Tím živíš, nebo to máš jako krmení pro dravce? Tedy jestli ne, tak to neřeš, nikoho nikam nepřelovuj, normálka jim utvoř v akváriu místo(a), třeba z trsů rostlin, nějakýho plevele a ono se něco uchrání nebude sežráno a radost to nadělá taky a nebude třeba rybu vícekráte stresovat a konec konců sebe taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: čichavec65
Muze byt vyplasena, ma se tam kam schovat? Dals ji tam nejaky plevel, at se citi lepe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:39 čichavec65
Ahoj,
mám otázku.Asi před 2 hodinami jsem přelovil samici do porodničky ,protože jsem očekával porod každou chvíli ,ale samice je nějaká neklidná.Chvílemi plave zoufale ze strany na stranu a chvíli zase jakoby leží v porodničce.Před týdnem jsem měl samici a ta porodila v pohodě.Nevíte co se s ní děje? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 09:45 Mykci Re: black
Ahoj,
jednou se mi stalo něco podobného. Začala mi samička rodit a tak jsem jí přelovil do porodnice. A v klidu rodila dál. Takže si nemyslím, že by přestala stresem rodit ale spíše, že už neměla co rodil... :) A jestli to byla mladá mamina která rodila poprvé či po druhé tak mívají jen pár miminek... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 09:15 black
Dobrý den,před chvílí mi porodila black molla v akváriu 2 malé ,já jsem ji přelovil do porodničky a najednou nic úplně přestala rodit.Tak nevím co se stalo. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Nedej se rozhodit. Sem chodi spousta takovych fotek, zda je ryba v ocekavani, ale ono to z techto fotek poznat, to je jako mit kristalovou kouli. Ryba muze byt takhle zakulacena z vice pricin (tedy co je poznat z te siluety), nez ze ceka mlade, a tak si nikdo netroufne to takhle na zaklade takovych fotek rozhodnout.

Ale jak uz jsem psal, mas samce a 2 samice, takze pokud jsou ty ryby zdrave, urcite mlade cekaji obe samice, ani je nemusim videt. ;-)

Problem je, ze pokud se mlade nemaji kam schovat, stanou se potrevou drive, nez je uvidis, protoze s nejvetsi pravdepodobnosti Tve samice uz rodily nekolikrate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 18:02 DANMAZUR00 Re: Designer
Fotka k příspěvku Ted mam o neco lepsi fotku. Mam 1,5roku 1samce a 2samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Kazda zdrava samice zivorodek, ktera v nejake rozumne dobe do nyni potkala zdraveho samce, je na 100% v ocekavani. Ta fotka je opravdu spatna, ale rekneme, ze je to pravdepodobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:52 DANMAZUR00
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, je samice těhotná?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:29 Fída – Balon
Fotka k příspěvku Ahoj, dá se nějak poznat podle chovánì black molly, že se chystá porodit? Ta moje už vypadá jako balon, naposledy rodila 22.5. a tak už si řikám, že už má asi na čase. Většinou to poznám až těsně před porodem, podle prdky. Ale pořád nic, ikdyž už je na prasknutí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.06.2013 17:18 - Re: moncajss
To ani pán Boh nevie.A ja nie som veštec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 14:58 Žena moncajss [4] Re: prasan
díky za odpověď a kolik jim tak může být? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 14:50 - Re: moncajss
Už aj v tejto veľkosti mať mladé môžu.Záleží od podmienok v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 14:04 Žena moncajss [4] – molly
Fotka k příspěvku mám molly 2samce mixované gold a vlack molly mají asi 4-5 cm a stejně starou samičku stejně velká pak mám black mollu a gold black molla má asi 4,5 cm a gold okolo 5,5 .
samečci je prohánějí celkem dost a tak se ptám jestli jsou už dospělé a jestli samičky mohou mít mladé. díky za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Hansel napsal: A nebo, pokud má člověk tu "drzost", poprosit jestli si může rybky nalovit vlastnoručně (za dohledu) :)... Tak tohle by se ve slušně vedeným obchodě prostě stávat nemělo, tedy alespoň tak to vnímám já. Ovšem už jsme se dostali docela dost OT, takže tuto debatu uzavírám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 18:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
A nebo, pokud má člověk tu "drzost", poprosit jestli si může rybky nalovit vlastnoručně (za dohledu) :) . Je pravda, že někdy to lovení rybek ve zverimexech vypadá spíš jako soutěž, "která z brigádnic udělá v nádrží síťkou větší "tornádo" a vyplaší k smrti nejvíc ryb" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:33 Kamča Re: romant
Já živorodky rozeznat umim, ale nenapadlo mě je u každý ryby navigovat :-D Je mi jedno, jakou samičku mi vyloví, hlavně aby to byla samička. Kolikrát je to i těžký ukázat tu, kterou chci, když jich tam plave třeba 50... Ale do toho obchodu už nechodim, nebylo to jen jednou, co byly problémy. Teď mě naštvali dvakrát za sebou, tak jsem řikala, že budu chodit jinam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2013 18:22 R Muž romant [27987] Re: Kamča
Kamča napsal: ... Ve zverimexu by se měli naučit rozeznat samce od samice... Ideál je, když to umí rozeznat ten kdo kupuje a jenom , mnohdy ne zcela kompetentní personál, tzv. naviguje při odlovu vybíraných jedinců. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:04 Kamča Re: Hansel
Aha, tak už vim, proč naše chudinka gold molly umřela. Ve zverimexu by se měli naučit rozeznat samce od samice. Nenapadlo mě, že když řeknu tři samičky a jednoho samce, že mi to dají přesně naopak... Bohužel jsem si toho všimla až za pár dní :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 17:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
U živorodek se často stává, že samec doslova nedá samici chvilku na odpočinek a pořád doráží tak intenzivně že to samičku zabije. Jsou to prostě erotomani :-D . Proto se obecně nedoporučuje chov živorodek v párech ale minimálně 2 samice na jednoho samce, aby se trochu rozložila samcova pozornost. Nejčastěji se na to, podle mě, naráží u gupek, ale u mollyn bych na ty počty taky dal pozor a určitě to zohlednil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 17:33 Kamča Re: Hansel
Jak si to myslel, že jí utahaj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 17:09 Muž Spiike [63] Re: Hansel
Tak se všem zúčastněným omlouvám teď sem na ně zase koukal a zjistil sem že povyrostly a opravdu jsou všechny samci. :-D Takže bude zakopaný pes asi v tom, a to to měli být 2 samci a tři samice :-D Jdu to napravit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 16:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Spiike
Tak to dlouho asi ani nebude, jak to bejvá u věčně náruživejch a aktivních samců živorodek. Utahaj jí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 16:50 Muž Spiike [63] Re: LiborSprysl
No je jich tam víc ale je pravda že samička tam je asi jen jedna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Spiike
Jestli tam máte jen ty čtyři, co jsou v prezentaci, tak mi to připadá jako samci... ;-) tak možná proto... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:54 Muž Spiike [63]
Hoj, prosím vás mám v akváriu goldmolly a nechtějí se mi ty potvory množit. Nevíte čím by to mohlo byt nebo co potřebují? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 10:56 Kamča Re: LiborSprysl
Aha, zajímavá informace. Jakk psal Hansel, je jedno jestli je ta radost černá nebo strakatá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2013 05:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Asi nejpodstatnější z této vaší debaty tu ještě nezaznělo...BM, ale ani silver, gold a marble (i když to už trochu ano), není přírodní zbarvení...a jen u velmi přísně selektivního chovu se dá černá linie držet delší dobu. Jinak mají ryby v každé další generaci se trochu vracet k přírodní barvě...Napřed dvě, tři mladé a pak později nemusí být ve vrhu i ve vrhu černých ryb ani jedno mládě BM, protože chybí geny. Není dost melaninu...
Navíc pak při chovu více barev najednou dochází ke genetickému tříštění ještě většímu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 22:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
Albín nebude žádný... to je zase malinko něco jiného. To že je to světlé neznamená, že je to albín, tak nemotat :-) . Vážně nemá smysl to zkoumat a na výsledku to nic nemění. Pokud to není na chov a prodej, tak je jedno, jestli je ta radost strakatá, nebo černá ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 22:00 Kamča Re: Hansel
Aha, to já nevěděla, že ty geny sahají až takhle daleko... Obě samičky co nám porodili (včera a dneska) byly černý. A v akvárku máme samečka black i silver, tak jsem myslela, když jsou některý malý strakatý a jedno i skoro albín, že bude táta silver... Ale asi to fakt nemá cenu takhle zjišťovat. Navíc ja píšete, ještě se vybarví a stejně až budou větší, budou vypadat jinak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2013 20:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
To se takhle dohledávat nedá, stačí aby byla čistě černá samička (vaše mamča mladých) jedním z těch černých mláďat ze spojení black+silver. Potom nese geny i pro silver. Tudíž vůbec nemusí být příčinou strakatých mláďat, to spojení ve vašem akvárku. Pro příklad, já měl párek ancistrusů sp. přírodního zbarvení. Oba rodiče byli v nádrže jediní a polovina mláďat byla albino. Hádám, že samička byla jedna z tmavých mláďat ze spojení albino+přírodní (ale může to sahat i mnohem dál), tudíž měla geny i na plození mláďat albin. Proto mi tohle dohledávání a zkoumání příjde celkem bezpředmětné. Je to věštění z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 20:09 - Re: Kamča
Ryby sa vyfarbujú postupne.Ako napísal Semtex,aj svetlá mladá môže byť neskôr celá čierna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:46 Kamča Re: Semtex
Oni jsou takový strakatý, a ta jedna je úplně světlá a má černou tlamu... Tak já nevim kdo je táta :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 18:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kamča
též mám někdy takové světlé v potomstvu, ale vždy jsou z nich pěkné černé.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:16 Kamča – Stráčata?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se nám právě narodili další, některý jsou takový světloučký až průhledný a mají takový černý skvrnky na sobě. Je to ale špatně vidět jak jsou maličký, je jim asi hodina :-) Zkusím něco vyfotit a přidám foto... Tohle mi dneska porodila moje black molla. Mám za to, že otec není black...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 15:57 - Re: Kamča
Ak je tam už teraz zopár strák,budú aj celé čierne nositeľom génu pre strakatosť.Rodičia v predchádzajúcich generáciách aj aj.A ako ti píšu,môžu zostrakatieť až neskôr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kamča
Později budou strakaté více méně všechny ;) pokud jsou nejake :) ale i tak se dají vybrat pěkné kousky k dalšímu množení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 12:31 Kamča Re: Kryštof
A jenom dva z patnácti? Ostatní jsou krásně černý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 12:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kamča
Tak to más křížence ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=251