Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:08 HaDaS Re: romant
Samozřejmě. Ale i tady se někdy podaří pár kousků zachránit. Viz Rájovci a před tím Gupky (ty dopadly špatně až později) v mém deníku. Chce to být ale akční. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:45 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
A byla hostina. S přihlédnutím ke složení ryb ve Tvém akva, vysvětlitelné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:39 HaDaS Re: Popellka
Já jí měl takto napucanou asi 10 dní, a najednou břicho nikde, potěr nikde ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:16 Muž masterPKbanan [34] Re: Popellka
Je možné, že to bude ještě pár dní trvat, ale radši bych ji přendal. Já to taky vždycky u Mečovek odkládám a nakonec mi porodí normálně ve velkém akvárku rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:05 Popellka Re: masterPKbanan
Takže ji mám už odstavit? Nebo mám ještě počkat? Moc se těším na ty malé drobečky, ale nechci, aby je ostatní ryby sežraly... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:59 Muž masterPKbanan [34] Re: Popellka
Tlustá je celkem dost, takže soudím, že to bude brzy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:50 Popellka
Fotka k příspěvku Tak, už jsme mladé nestihli, do rána byla štíhlá, jak proutek. Nevím, jestli ze stresu, že byla v novém prostředí, nebo to na ni prostě přišlo. Teď jsou to 4 týdny (bez 2 dnů) a je to tu zas. Zajímalo by mě, jak velká má být ta bílá skvrna na zadečku? Ta vystupující papila, nebo tak něco... stydim Nechci to zase propásnout, ale nechci ji odstaovat příliš brzy, mám nachystanou asi 5l "samotku" na porod.
Mrkněte se prosím, na tu naši maminu, zdá se mi být dneska docela nervózní. Myslíte, že má ještě čas, nebo by to mohlo být brzy? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:11 KENNYSS Re: Popelka
Fotka k příspěvku dle mně je bude mít tak na 90%no určite do porodničky nebo někam kde je ostatní nebo ona nepožerou :) ja mam ted tejden staré

dodávam foto na kukačku :-) potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:38 Popellka – čeká mladé?
Fotka k příspěvku Donesli jsme si dnes domů samičku Black Molly a mám podezření, že bude mít mladé. Můžete mi to prosím potvrdit, nebo vyvrátit. Pokud ano, nevíte v jaké je asi fázi? Mám ji dát zatím mimo společné akvárko, než porodí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 19:22 Muž Yirka [9126] Re: ilča
Možná kdybys ji namalovala rukou, bylo by to lepší. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:56 ilča
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla bych se zeptat. Mám rybičku ta je těhotná, aspoň myslim. A mam jí v jiném akvárku. Má černý bříško a já bych chtěla vědět, jak moc má mýt bříško velké. Abych věděla kdy porodí. Prosím poraďte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: myskjarc
Jednoznačně, vemte v úvahu, že ta ryba žije téměř na hranici tropů. Rád vyvracím dojem, že živorodky, protože rodí živá mláďata jsou předurčené pro začínající akvaristy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:55 Muž myskjarc [6] Re: LiborSprysl
Ta teplota muze mit vliv i na "nedonosene" potomstvo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: myskjarc
A je to jasné! BM 26-28 stupňů....ideál ke klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:48 Muž myskjarc [6] Re: Silent
Krmeni je vlockove, obcas patentky nebo nitenky..Teplota vody je kolem 22-ti stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:35 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
To máš pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
Nejen - ten problém je také v tom, jak je samice stará, co žere, jakou teplotu a prostředí má k porodu...Jeníčku je toho více. Obecně platí, že BM není jen tak nějaká rybka....A hlavně, jestli má dáma asijskou populaci...tak to bych snad ani neřešil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 13:18 Muž myskjarc [6] Re: Silent
Dekuji za radu je to docela mozne me to taky tak pripadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 13:16 R Muž Silent [5949] Re: myskjarc
Tak to může být problém té dané samice. Patrně není schopná "donosit" životaschopné potomstvo. Jedině koupit novou samici. Tohle se stává u jedinců kteří se dlouho kříží bez přidání "nové krve".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 13:07 Muž myskjarc [6] Re: Silent
Nektere sou zive ale po chvili zemrou vetsina hyne hned pri porodu. Tento problem mam jen s jednou samici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 13:05 R Muž Silent [5949] Re: myskjarc
Za jak dlouho po porodu potěr hyne? Nebo se už rodí mrtvý? Je problém jen u jedné samice nebo u více samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 13:03 S Muž invalida [3881] Re: myskjarc
Co zadušení žrádlem...molky bejvaj nenažraný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 12:51 Muž myskjarc [6] Re: Silent
Voda je v poradku jelikoz se v ni rodi i jine rybky. Jenom u Black Molly mam problemy.Stalo se mi to uz dvakrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 12:47 R Muž Silent [5949] Re: myskjarc
Většinou je příčinou špatná kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 12:46 Muž myskjarc [6] – uhynulý potěr
Dobry den.Mam rybicku Black Molly a měla uhynulí veškerý potěr.Poradí nekdo čím to je?
Dekuji Michal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:29 Usine Re: TeRuShKa
Je to poměrně jednoduché. Zřejmě jsou ještě mladé a buď nerodí, nebo jen malé množství mladých a stačí je požrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TeRuShKa
A jak je tvrdá voda? Kdysi se mi taky nemnožily ve vodovodní měké vodě, ale jak byly ve tvrdé ze studny, množily se stejně rychle jak Gupky. Ber to jako tip, klidně to může být něčím jiným ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 17:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Silent
ještě je jedna možnost, jsou to mladé ryby, a na množení můžou mít ještě čas.... ale stačila by prezentace a nemusíme se tu ptát na takové možná banality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:28 R Muž Silent [5949] Re: TeRuShKa
Tak jinak. Jak je velká nádrž, kolik je v ní ryb, jaká je filtrace a jaký je obsah dusíkatých látek, případně jestli se ryby nechovají podivně (např. kolébání ze strany na stranu) a to nejdůležitější na konec. Máš tam ryby obou pohlaví? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:24 TeRuShKa Re: Silent
Vždy bylo vše v pohodě, teda s pavíma očkama... teď mám asi 2 měsíce black molly a pořád nic :-O ... jinak vodu mají opravdu dobrou... 1× týdně jim měním 1/3 vody, filtr mají.... prostě všechno :-D i kytky tam maj... já fakt nevim :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:20 R Muž Silent [5949] Re: TeRuShKa
A jsi si jistá, že opravdu mají dobré prostředí i vodu podle čeho jsi to posoudila? Prezentaci nemáš tak se dá těžko poradit. Příčin může být spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:14 TeRuShKa – Black molly se nechtějí množit
Prosím vás neví někdo čím to je, že se rybky nechtějí množit? Vodu mají dobrou a prostředí taky ano ... Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 17:52 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Kohni
Určitě ti nějaké sežrali,to jo ;) ale nevadí.9 malých BlackMollčátek je krásné nové hejno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:01 Muž Konhi [1] Re: dvorak
Tak jak jsem se ptal, dnes v noci samička porodila, ráno jsem si toho všiml a rychle odlovoval, zbylo mi 9 "rybátek" :) Bohužel jich 100% několik sežrali, dokonce mi jedno sežrali před očima :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 21:34 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Konhi
Je to tak,jak už se zde píše.
Živorodky jsou od slova-živé rození.Nestaví pěnové hnízdo-to staví převážně čichavci a další ryby.Souhlasím s tím,že je dobré,pro zachování mláďat,mladé ihned po porodu přelovit,protože živorodky jsou nenasytné a tak jim nedělá problém sežrat i své mladé.Samici určitě oplodnil samec ještě v akvaristice.
----Když kupuji jakoukoli živorodku,vyhlídnu si pokud možno těhotnou samici,protože vlastní odchov bude odolnější a bude 'víc doma' než zakoupené rybky.---
Na potěr samec nutný není.Samec je nutný k oplodnění samice,ve které sperma(semené váčky) vydrží až pro 5 dalších porodů.
S těmi jikrami máš také pravdu tak na půl.V samici jsou rybky v jikrách a při porodu se škubem jikra roztrhne a samice porodí pouze mládě.Ty bílé tečky si nemyslím že by byly jikry-mám to i u samců.

Mno,napsal jsem ti toho zpoustu.Doufám že ti to pomůže a že to i oceníš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 18:05 Muž Konhi [1] Re: blotchen
Díky .-) bílý pupínek má, pomalu větší jak ocas .D Krmení kupuji převážně SERA, to je moje vedoucí značka :-) A přesně SERA vipan baby mám koupené pro takovéhle případy :P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 18:02 blotchen Re: Konhi
Ahoj, už roky chovám Black Molly, pokud samička má takový bílý pupínek na zadnici, tak určitě bude mít mladé ;-) Hlavně potěr přelov někam mimo akvárium, protože živorodky dost často smlsnou mláďata a radil bych potěr krmit Sera vipan baby, mám s tím nejlepší zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 17:51 JagerMaister Re: Konhi
black molla nerobí penové hniezdo ! hmm samičku oplodnil ešte samec v akvaristike preto je tehotná a oni nemajú ikry ale rodia živé mláďatá :-D

Ale kdyby sis přečetl alespoň základy rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama tak to víš hned a rychleji, než se tu ptát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 17:39 Muž Konhi [1] – Těhotná samička - Black molly - poradíte??
Zdravím!!
Zakoupil jsem samičku živorodky ostrotlamé - black molly, a po prohlížení jsem zjistil, že rybičká je nějak podezřele nafouklá hned za hlavičkou, na bříšku má několik bílých teček, a když jsem důkladně pročetl co se dalo, vysvětlení bylo že by měla mít břicho nacpané jikrami. Problém ale je, že není samec, který by postavil hnízdo ani nic... Na potěr je nutný samec, jak soudím já, nebo je to nějak jinak?? Předem děkuji za vaše názory. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PAVEL311
výtok z filtru by měl směřovat na odchovničku, aby s v ní dostatečně měnila voda. Já s nimi zkušenost nemám, záleží kolik tam mladé mají místa. Některé ryby kladou jikry co padají ke dnu, takže pro takové je ta odchovnička vhodná, ale živorodky rodí živá pláďata která téměř okamžitě plavou, ale nejspíš se tam schovají. A pak co nejdřív samičku odlovit. Porod může trvat docela dlouho, rodí jedno po druhém a nemusí se vyprázdnit úplně celá a další porodí jindy. Však to uvidíš. Zase abys těch rybek neměl příliš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:19 PAVEL311 Re: katterinecka
odchovnicku mam taku ktora sa dava priamo do akvaria. a ma take dvojite dno cez ktore mozu male prepadnut, malo by to stacit.?????.samozrejme potravu mam uz pre ne pripravenu. velmi pekne dakujem za Vasu pomoc a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PAVEL311
tak to je dobre, jinak ohledne odchovu, jestli jich chces odchovat hodne, tak ji prelov do odchovnicky (klidne driv, ale zabezpecit cistou vodu), ale pozor, samice hodne mlade zere, takze je dobry dat tam treba javsky mech, nebo ji necim oddelit od zbytku nadrzky, kam muzou odplavat mlade, a po porodu ji vratit zpatky do spolecneho akvarka. Taky se prodavaji primo takove oddelene odchovnicky, nevim jak to mas ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:05 PAVEL311 Re: katterinecka
neschovava sa....plava aktivne tesne pod hladinou.stolica je pevna a tmava palec som z toho troska vedla lebo to budu moje prve male ak sa podari...supiny nema najezene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 12:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PAVEL311
nejspíš bude těhotná. Ale zkontroluj jestli nemá naježené šupiny, nebo bílé výkaly, protože i při některých nemocech je taky nafouklé bříško. Měla jsem platu co měla nejspíš infekční vodnatost, byla nafouklá naježená a většinou se schovávala. Tak snad ta tvoje bude zdravá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 08:46 PAVEL311 – Black Molly
Fotka k příspěvku Kamarát rušil akva...tak som si ju zobral k sebe, inac by bola zpestrenim pre jeho psa)no a teraz neviem ci sa mi chce hned aj odvdacit hmm tak Vas prosim o vase postrehy.
Odchovnicka a jedlo pre male je uz pre istotu zabezpecene hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 13:12 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: ilča
Ale kdeže. Já viděl ten holobyt na fotkách, co jsi dávala v druhém tématu. Základem je nelhat si do kapsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 09:56 ilča Re: Maza
Njn, tak nějak to mam. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: ilča
A jak je teda velké? Pak je nejlepší přidat nějaké rostlinky a mech jako úkryty, případně nějakou skalku anechat tomu volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:36 ilča Re: Maza
Já nemam maly akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:27 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: ilča
V prvni řade se nauč psát velká písmenka, oddělovat věty a pravopis. :-)

Jinak, jak jsi sama napsala, to chce porodničku a pokud chceš odchovat co nejvíce potomstva, tak samostatné akva pro potěr. Ať se daří palec

Edit: Nenapsala jsi, jak velké akva máš. Pokud je malé a nechceš anebo nemůžeš mít další pro potěr, pak je lepší touto přirozenou cestou regulovat počet ryb v akváriu :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=601