Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:24 7ERIK7 Re: Dwarfy
nemal ale do obeda ju pozoroval otec a nic len tu jednu potom som ja pokukoval do vecera a stale len tu jednua tu nezozrala potom som ju odlovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:54 Žena Dwarfy [156] Re: 7ERIK7
A měl jsi dole nějaké pletivo nebo něco, čím by mladé propadly a matka se k nim nedostala? Black molly své mladé žerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:53 Žena Dwarfy [156] Re: skorpy001
Je tlustá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:20 7ERIK7 Re: LiborSprysl
mal som ich odlovene v jednej 5 l flasi mecovka v druhej black molla na spodu strk + rastlina a vzduchovanie voda s akva a sledoval som ich vrhli po jednej a potom do vecera nic tak som male odlovil a nechal som ich tam este dva dni a aj tak nic uvidime pockam na dalsi vrh :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:17 jedle Re: Dwarfy
aha, je jim cca 14 dní. netušila jsem, že se poznají až po 4 měsících. budu tedy čekat. Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:17 skorpy001 – prosím
jak poznám těhotnou black molu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:09 Žena Dwarfy [156] Re: Jedle
A určitě jsou to samičky? Kolik jim je? Samečci se začínají projevovat až tak od 4 měsíců, do té doby vypadají jako samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jedle
Už jsem odpovídal jinde - pH, teplota, tvrdost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:59 Jedle
zdravím, potřebovala bych poradit. poměrně dobře se mi množí blacka molly, ale rodí se mi jen samičky. dělám někde chybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: 7ERIK7
Spíš ne, spíš zbytek ona nebo někdo jiný sežral...Leda by to byla nějaká malinká samička a velké mládě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:49 7ERIK7 – black molla
je mozne ze mi black molla porodila len 1 mladeho rodila prvykrat ale aj tak sa mi to zda cudne to iste aj mecovka tiez prvy krat a tiez 1 dno je to normalne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 11:17 S Muž invalida [3881] Re: marianko
Píšeš gold molla a černý břicho...jeden z nás je asi mimo ano Co má barva břicha s polečnýho s přežraností? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 10:41 marianko Re: invalida
Nevyzera ze by bola prezrana ma cierne brucho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 10:21 S Muž invalida [3881] Re: marianko
Není jen překrmená? Klidně se užere k smrti...bacha na to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 10:19 Muž Yirka [9126] Re: marianko
Nech to na přírodě, až to přijde, tak to bude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.12.2011 13:24 R Muž romant [27987] Re: KAtUsKa
Tvůj problém se jmenuje "nefungující akvárium" a ke zlepšení prostředí pro Tvoje rybky je dobrý nešetřit na rostlinách. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
To jsou vcelku nenáročný kytky a jsou i dobře sehnatelný ať už v obchodech, tak třeba od někoho z přebytků, jak tady již zaznělo, mrkni se do zdejší inzerce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: KAtUsKa
4 rostliny je málo. dokup jich víc, neboj se toho. Ja mam cca 2x větší akvárko a dal jsem tam 8 nebo 9 druhů po dvou košíčkách. Čím víc na začátek tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
anubiasy rostou hodně pomalu, sice jsou to vděčné rostliny ale potřebovalo by to nějaké rychlerostoucí, třeba i plovoucí (například pistia), nebo některé z těch co jsme tu vypisovali. Pořád je těch rostlin málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:13 KAtUsKa Re: katterinecka
Mám 2 Anubias gilletii (aspon myslim ze je to ono lebo to tak vyzera), 2 akokeby zmenšniny toho anubiasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: KAtUsKa
CO se rychlorostoucích kvítek týče, tak za sebe můžu vřele doporučit Hygrophila corymbosa
a dokud jsem neměl zajeté akvárko, tak hodně rychle rostla taky Ludwigia repens, ale později jsem musel začít hnojit aby zase začala růst
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
trochu si o tom pročti, rostliny jsou základem stabilního akvárka. Nejen že tě jedna rostlina moc nezachrání, ale většinou se více rostlin uchytí líp než jen jedna (nevím jak to, ale mám to ze zkušenosti). Kdybys sehnala někoho kdo má přebytky, někteří je i pošlou poštou, tak bys měla kytky za pár kaček. Hlavně vybírej ty nenáročné (jávský mech, růžkatec, kryptokoryny...). Stálo by za to si o tom něco pročíst. Když si tam zas koupíš tu jednu kytku jako předtím tak ti skoro s jistotou můžu říct že zase zdechne, někde musí být chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:45 KAtUsKa Re: katterinecka
Dám tu fotku možno aj dnes lebo si musela kúpiť baterky do foto. Ale tá biela uplene to isté ako ostatné a nafúknutá až až. smich
Ja som mala takú rastlinu ale 8 krát mi zapchala filter a potom som ju vyhodila.Ale tak skúsim ju kúpiť ešte raz.
A mám aj tú prezentáciu-Malé rybie ihrisko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 09:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
na té fotce je podle mě normální black molly, jo bývají i stříbrné nebo flekaté rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama rybicky.net/atlasryb/silver_molly balon molly, je taková víc nafouklá, jak už název říká

Jestli je to normální molly a ne ta balonová, tak bude odchov jednodušší. Až dáš dopořádku akvárko, uděláš jim tam nějakou houštinu kam se schovají mladí, tak s odchovem nebude problém a ani nebudeš vědět kam tolik mladých dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: KAtUsKa
Já bych řke že ne. Koukni tady rybicky.net/atlasryb/ballon_molly . Mohla bys dát lepší fotku. A už máš tu prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:46 KAtUsKa Re: kiLLt
Fotka k příspěvku aha no tak ale ako mám zabrániť tomu aby ich ostatné ryby požrali? A ešte davam jednu fotku tej molly(samčeka). Ako je to fotka z netu ale je to úplne to isté ako môj samček :) A môže byť molla biela?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:12 Muž kiLLt [2] Re: KAtUska
Určite to záleží aj od podmienok ale záleží to aj od toho ako sú tie ryby staré pokial sú to mladé ryby nemusíš ani postrehnút že samica porodila a ostatné ryby poter jednoducho zožerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
jak už jsem ti psala v jiném tématu, asi mají špatné podmínky. Bez prezentace nebo více informací ti nikdo moc neporadí (v prezentaci musíš mít aspoň nějakou fotku aby se zobrazila ostatním)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:10 KAtUsKa – Odchov platy koral a molly ballon
Mám samičku a samčeka Molly ballón samček ju naháňa vkuse asi 3 mesiace a nič sa mi nenarodilo
a to isté aj s koralkami len samček samičku nenaháňa
Prosím poradte. Robím nikde chybu? Dakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:44 Žena Tris [21] Re: Navrus
Ten filtr propláchnout v té vodě odsáté z akvária.Zhodnotit stav ryby a jeli opravdu nemocná,tak pryč s ní.Black molly přežívají bez újmy i v nádržích kde mají problémy jiné druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 16:02 Muž zordix [37] Re: Navrus
Můžeš vyměnit vodu a propláchnout filtr. U tak levné ryby je ale dle mne diagnostika a případné léčení kontraproduktivní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 15:32 Muž Navrus [0] - LabyrintkyRe: Tris
ajaj :-( a nevíte co bych měl dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:55 Muž zordix [37] Re: Navrus
Občas mi také nějaká ta ryba posedí na listě, ale jsou v pořádku. Mi se zase množí mečovky. Jediný problém je ten, že samec nejspíše "vyžere" ostatní samce, a tak mám pouze malé samice.
Důležité je, aby se měly kde schovat. Na to je výborný takový příchytný "mech", který se dokáže rozrůst do velké změti šlahounů, kde velké ryby už nevplují.
Mám jej u vstupní hadičky do filtru- potrava vždy tak připluje i k těm menším a nemusí se o ni prát s ostatníma na hladině;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:12 Žena Tris [21] Re: Navrus
Bude to asi opak zrodu. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 19:06 Muž Navrus [0] - Labyrintky
Zdravím potřeboval bych poradit.
Mám v akva samce a samičku black molly a samička poslední dobou pořád "polehává" na rostlinkách a když plave tak se zdá, že ji to táhne dolů. Nevíte co je toho příčinou? Bude snad brzo rodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:37 R Muž romant [27987] Re: Mollina
Může, ale bude platit dvojnásob větší ostražitost při hlídání kvality té vody. Rozhodně zkrmovat vždy čerstvé, moc dlouho neuchovávat, velmi rádi se kazí a do akva se mohou zanášet různé infekce a nemoci, ale když se o ně náležitě pečuje, tak proč ne. Krmit spíš častěji a v menších dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:33 Mollina Re: romant
Děkuju za info :)) jako živou stravu mám nitřenky, muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 19:49 R Muž romant [27987] Re: Mollina
Pokud z těch mladejch chceš něco odchovat do dospělosti, tak jim velmi často měň vodu a vydatně(ideálně několikrát denně) je krm, nejlépe živou potravou, když nebude k dispozici, tak sáhni po mraženým, třeba patentkách. Nádrž(ať už je jakýchkoliv tvarů) udržuj v čistotě a určitě se dočkáš dalších radostných chvilek s nima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 19:38 Mollina Re: SanelOne
Já jsem neudelala nic, ja to rikam porad ze i v kulatým jsou spokojený :-D (neříkám, že každá ryba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 19:30 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Mollina
A co se tedy stalo tak zásadního?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 18:42 Mollina Re: Filip980
Tak se to povedlo a uz mam malý potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:56 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Mollina
No, ale rozhodně je to na ně prťavé. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:51 Mollina Re: Filip980
Já vím, že se to kulatý moc nedoporučoje, ale já začla betama :) a ty mi umřeli. Ale těmhle se tam určo líbí..A vzduchování tam mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:19 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Mollina
No něco na tom bude. Když se ty věci pak sejdou, tak se to někde projeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:43 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Mollina
Podle fotek koukám, že nejspíš mají kulaté akvárium no a určitě ani vzduchováním, no myslím, že to určitě bude špatnými podmínkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 09:32 HaDaS Re: Mollina
Ta lyra je pravděpodobně samec. Ta druhá potvůrka je určitě samice. U tý lyry by to chtělo foto ze strany. Každopádně se mi zdá, že samice je v očekávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 17:42 Mollina Re: Tris
Tak v osobních fotkách 3 fotky... Už jdou vidět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 09:27 Mollina Re: SanelOne
Hlídám si to + - 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 23:54 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Mollina
a jakou máš teplotu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 21:28 Žena Tris [21] Re: Mollina
Ukažte fotku samičky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mollina
A jak máš tvrdou vodu? Dříve se Moly v měkké vodě moc nemnožily... (tvrdost vody v akváriu je přibližně stejná jako té, co do akvária liješ. Pokud používáš vodovodní vodu, na stránkách vodáren bude tvrdost uvedena.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=501