Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:21 ilča – molly
ahoj mam rybičky molly a jedna zřejmě ze zverimexu byla těhotna a neměla sem porodničku a to zrovna sem je prendala do jináho akva sem něco delala v kuchini pak du do pokojiku a najednou jak samec zere rybicku tak sem jí dala do jinýho akva ale mam jenom 3 rybičky malý ;( a ani nepoznam kdy maj porodit ŕybičky poraĎte někdo plosííím co mam delat :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 08:58 black molla Re: Gunguy
Ahoj, diky za info, zkusim objehnout zverimexy. Jsem z Plzne a to by se ti asi nevyplatilo jezdit si pro rybky. Jeste zkusim jina fora, jestli se neobjevi nejaky plzenak. Diky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 22:54 Muž Gunguy [2] Re: black molla
to mas kliku, mne ve spolecenskym prezila jen mecovka.... a to jen nekolik :(

muze je odnest do zverexu, ale jestli je budou chtit, jo to nevim, u nas ve meste je jenom jeden zverex , co vykupuje a to jen prodejni kusy (myslim ze u molly 3cm)

osobne myslim ze flekate by koupil , protoze kdybych sel pro rybku ja osbone bych si vybral tu flekatou.... napis mne kdyztak odkud ses a treba se domluvime ze bych nejakou bral,

v tom zverexu je nejlepsi se predem zeptat a pak se uvidi...

jste l tmu osazenstvu, myslim ze ancistrus je vice mene bylozravy (buh ochran moje kytky) a plata jse dost mirna, mozna proto ti to prezilo ... taky zalezi na vegetaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:55 black molla
Fotka k příspěvku Ahoj, uz se mi nekolikrat okotily black molly (asi 5x) a to je mam v akvarku s platama a ancistrusama. Nevite prosim nekdo, kolikrat za zivot se muzou okotit a je mozne je donest do zverimexu ikdyz nektere z nich nemaji barvu black, ale jsou trosku skvrnite?A to nemam ani porodnicku, jen tak se tam mnozi a prezivaji mezi dospelymi. Preci je neutopim...Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 22:06 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: netmenko
Je to aj ten istý druh, len iná varieta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:52 Muž Yirka [9126] Re: netmenko
V podstatě sis odpověděl sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:30 netmenko – Ballon molly (Poecilia sphenops "Balloon molly"
Včera som kúpil samcov ballon molly (Poecilia sphenops "Balloon molly" a zyujímalo by ma či sa to skríži aj z black molly alebo gold molly,keď je to vlastné ten istý rod. ďakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:15 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Merkur
je tlusta, i kdyz neni nazrana. srovnej to s ostatnima, poznava se to docela tezko, odhadnout dobu porodu se taky nedari uplne nejlip. u mecovek a pavich ok to poznam docela slusne na dny, u molly tak v ramci tydne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:12 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Aleš
tohle jde delat, kdyz jich tam das malo, protoze v tahle malem prostoru hodne rychle hynou. takze bud kup dalsi akvarko pro poter nebo budes mit akvarko plny 5l plastovych flasek. do mensi lahve je nedavej, to je rovnou muzes dat sezrat dospelym, prezije jich naprosty minimum. jinak doporucuju na spodek te lahve dat silonku, nedelat jen dirky, protoze to neni uplne dostacujici, voda se hodne rychle spini a dela se slepa hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 18:19 Aleš Re: capka
mě do akvárka žádná hadička právě nevede, mám tam jen topítko a www.zoo-hobby.cz/… ..... žádné hadičky... :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:05 Muž capko [40] Re: Aleš
Rozdvoj hadičku čo ide do nádrže,pridaj druhú,spoj ich,na koniec druhej daj vzduchovací kamienok a daj do pohára ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:54 fuky Re: Aleš
já je mam v takove přepravce na mouku
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:01 Aleš Re: geminka
A jak se k nim do té lahve dosane vzduch, kdžy ten proudí jen do akvárka? To stačí ty malé dírky v pet lahvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:53 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Aleš
Je problém dať tie malé aspoň do 3 l skleneného pohára? Veď v tej umeline PET sa im určite nebude páčiť. Ja ich mám také 2-3 mesiace v 5 l fľaši a potom šup do spoločného. Ale v tej fľaši ich zase nemôže byť veľa, lebo sa rýchlo špiní voda. Práve teraz som mala zvlášť 3 mesiace 4 mladé Black molly , čo sa mi podarilo zachrániť pred ich vlastnou mamou a dnes som ich šupla spolu. Boli už dosť veľké aby ich nezjedli ostatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:31 Aleš – Black molly - porod
Když dám B.Molly do porodničky (2L pet láhev, uprostřed sítka, aby nemohla na mladé) a po porodu ji vrátím zpět, můžu mladé nechat v té pet lahvy? Třeba 2 -3 měsíce?
Jen mě znepokojuje že jak se k nim dostane vzduch když jsou v lahvy a okolo jsou jen propíchané díry.

Píše se že by měly bát v láhvy propíchané díry do akvárka aby si zvykaly na vodu ale co má být teda za vodu v té pet lahvy, když si mají zvykat na akvarijní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:24 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: pibor
Je tlusčí, než bývá normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:00 Muž pibor [9] - Parmičky – těhotná
Dobrý den mohu se zeptat jak poznám že moje black molly je těhotná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:27 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
Vyfotit ji můžeme. Otce máme též. Jejich mladý jsme taky prodávaly cca 6 měs. Zájem byl. Rodiče nebyli příbuzní. Dokonce mamča je ze Slovenska, koupená kdysi na brněnské burze. Mladí jsou praví čechoslováci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Merkur
Tak to by chcelo fotku a titul rekordmanky ano ..a pridať ju do atlasu rýb nech ju poznáme všetci..inak poklona aj panu "Otcovi" :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:19 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Yirka
Ten príspevok bol asi môj. Narodilo sa 93 mladých od jednej samice pavieho očka a mamina je asi 5 cm veľká. Mám aj Black molu a sú približne rovnako veľké.Keď mi rodila ona, tak mala asi iba nejakých 10-15 mladých. Ale je ešte mladá, tak možno neskôr ich bude viac.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:11 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
Tuto paní Mámu s 92 mladými najdete u nás! Stále žije!! Každé odlovené mladé Black molly jsme počítali a počet se vždy pohyboval mezi 50 a zmíněnými 92ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:01 Muž Yirka [9126] Re: deCORF.OBRAEN
Taky nevíš jak velká ta samička byla. Výjimky potvrzují pravidla, nedávno tu byl příspěvek o zhruba stejném množství oček a nevěřím že by byla nějak menší než obvykle, spíš byla vyspělejší samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:50 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Yirka
Vhodné je samici po porodu odlovit, občas požírá své mladé. ..1cm a dokonca napočítané 92 kusov..to je dokopy skoro meter :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:37 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Silent
Sorry..1cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:32 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Nechceš ten rozměr ještě přehodnotit? ;-) Asi tak o řád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Pavlína
Ak sa nemýlim a dobre sa pamätám tak plôdik od Molly bol asi tak 1mm - 1,5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:30 Muž Yirka [9126] Re: Pavlína
Tady ji máš i s informacemi: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:27 Pavlína – black molly a mladé..
Ahoj, chci si pořídit black molly, ale potřebovala bych vědět, jak velké(mm) jsou její malé - popř.sem někdo hodte obrázek - byla bych vděčná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:24 obok Re: Aleš
ODCHOV: "Je velmi snadný. Gravidita trvá přibližně 30 dní. Rodí zpravidla 20 mláďat, která jsou velká cca 1 cm a ihned přijímají běžnou potravu (největší zjištěný počet narozených mláďat je 92). Vhodné je samici po porodu odlovit, občas požírá své mladé. Samci dospívají po cca 4-5, samice po 5-6 měsících. Samice, která se již spářila, je schopná opakovaných porodů (3-8) bez přítomnosti samečka (spermie má v zásobě)." jinak potom rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama nebo www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:13 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Aleš
black molly ma ikry? no ale ak ide i priklad tak zalezi od ryb ktore mas v nadrzi ale black molly tie ikry urcite zozeru :p a zalezi to aj od toho ci ich chces odchovat alebo nie ak ano tak radsej odlovit aspon ja to tak robim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:12 Muž Yirka [9126] Re: Aleš
Aleši, začni od Adama. Nejdříve něco počti o rybkách a vůbec. Vybral sis Molly a ty jsou živorodé, tedy rodí živá mláďata. A ta jsou schopna hned po narození přijímat jemnější potravu.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:10 Aleš – co s jikrami a malými "miminkami"
dobrý den, dám příklad - koupím 2 samečky od Black Molly a 3 samičky....po nějáke době uvidím jikry a 2 znich budou mít mladé.
1 - co s jikrami? mám je nechat normálně v akráiju vyklubat?
2 - co s mladými? Mám je odchovat do požadované velikosti jinde jak v mém hlavním akváriu?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:52 Muž kortezhugo [983] Re: avast
...presne...ja ani peniaze neberem...radsej tovar palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:48 Muž kortezhugo [983] Re: Pekische
...ani nie :-) - zalezi kolko ich bude alebo zostane...-rybiek bude "dost" na co este Bettu kupovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:44 Muž avast [49] Re: Pekische
nemusíš shánět bettu.. Co já vím, tak se vcelku dají živorodky "udat" v akvaristikách.. Takže po 2, možná 3 měsících zajdeš jeden den do akvaristiky a druhej den tam pujdeš s pytlíkem v ruce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:40 Muž Pekische [3] Re: kortezhugo
No tak to abych se asi začal shánět po Bettě, co by mi tu školku trochu zkrotila, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:46 Muž kortezhugo [983] Re: Pekische
...je je - mozes cakat male Molly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:43 Muž Pekische [3] Re: Martafix
Myslím, že není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:41 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: Pekische
neni to samec ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:38 Muž Pekische [3] Re: Martafix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ... ještě jedno foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:36 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: Pekische
Jo , je to možný že by sis to prinesla ... z fotky vidím akorat narvanej bachor takze ri myslim ze ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:32 Muž Pekische [3] – Je v tom?
Fotka k příspěvku Protože jsem akvaristický jeliman a začátečník, atk se vás chci zeptat, jestli mám očekávat přírůstky od této Black Molly. Je normální, aby měla takové břicho? V nádrži ji mám ještě s druhou samičkou, jinak nic, takže u mě k žádné neřesti dojít nemohlo. Ale bydlí u mě teprve 14 dnů. Tak že by si to přinesla už z obchodu? Anebo se mám bát nějakého onemocnění.Díky Vám za pomoc... /další její fotky mám v prezentaci/
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:54 0 Re: Dom
Fotka k příspěvku S ohledem na čichavce a skaláry raději ve velikosti tří a více cm a nejdřív se ryby v akváriu nakrmí , než se nové menší vpustí. Lze je na určitou dobu i umístit do síťky ( s oky do nichž mladé neprostrčí hlavu , aby se nezadusily ) , kde je ostatní ryby vidí a časem si na ně trochu zvyknou a mladé nebudou tolik z nového prostředí vyšokované a svými reakcemi dráždit k útokům ostatní ryby.

Foto: "molly" mix.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 13:24 V Re: geminika
Buďto je mladá, nebo se zbytek vrhu ocitnul na jídelním lístku ostatních obyvatel akvária. Početnost vrhu je dost variabilní. A procento přeživších je ještě variabilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 13:12 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: V
Ahaa. A ešte otázočka, prečo mala iba tak málo mladých? Osem sa mi zdá málo. Veď je to skoro ako mečovka a tie mávajú aj 30 mladých. Je to tým, že je možno ešte mladá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 12:13 Muž deathfoe [58] Re: Dom
Já bych možná počkal až dorostou do 2,5 cm. No hlavně bys je tam měl přidávat do toho akvária po tmě, aby je ryby neviděli a až ráno rozsvítíš, tak by to mělo být v klidu, protože když je tam hodíš za světla, tak by je mohli považovat za krmení :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 12:08 Muž DavidDizzer [26] Re: Metz
Já bych řekl že 1,5 - 2 cm stačí. smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:28 Metz Re: bond009
To je tam může dát už ted,při narození jsou velké 1cm.Dal bych je tam až budou mít tak 3cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:24 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: Dom
Jelikož máš v akvárku štikovce, tak bych je tam dal až budou mít tak cca 1cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:12 Dom – Malinké black molly
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak musi bejt velke black molly abych je mohl dat k ostatnim rybam ? Zatim mam vsechny male zvlast protoze se bojim ze by mi je velke rybky zezrali . Prosim oradu ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=651