Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:14 Muž Raduzza66 [2]
ahoj všici, chci se zeptat co znamená bílý váček u řitní ploutvičky děkuji ?? že už to bude mít za pár??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Strakatý nejsou, jsou krásně celý černý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Pokud nejsou strakaté - to je bohužel odpad - tak se prodají vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 11:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Já vím :-D
Budu se s nima muset víc vnucovat, ale když já na to moc nejsem ;-) Se budu snažit, slibuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2012 11:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Nabízet, nabízet a zase nabízet! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 10:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
To bude asi ono, nám se začaly množit cca po 5 měsících, byly ještě předtím malý. Naštěstí samice jen dvě, ale i tak pomalu nevím, co s nima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2012 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maky29
Předpokládám-li správně, byly BM v běžné výkupní velikosti...kolem 3-3,5 cm. To jsou ještě mladé ryby. A pak uplyne ten zmíněný půlrok a začnou se množit normálně. Tedy pokud je samec přítomen. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 20:03 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: savan
Tak snad se taky dočkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 19:56 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: romant
Neuvěřitelný, jak rychle vždy odpovíš potlesk
Tak určitě jim s tím nijak pomáhat nebudu :-D Děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 19:56 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Maky29
presne tak,mne sa nemnožili vyše pol roka a potom sa z nich začali sypat mladé.dnes mám dojem že si chcú vynahradiť toho pol roka nečinnosti smich .čím viac chceš,tým menej to ide.nevšímaj si ich a jedného dňa budeš prekvapená coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 19:49 R Muž romant [27982] Re: Maky29
Většinou je to tak, že čím víc chceš, tím míň to jde. Neřešil bych to a nechal to na nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 19:47 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Ahoj lidičky, tak zase budu otravovat :) Vypadá to, že se mi molly nechtějí rozmnožovat. Mám dvě holky a jednoho kluka. Jedna samička se mi občas zdá pěkně tlusťoučká, a tak protože si nejsem jistá, tak ji odlovím do porodničky, ale do rána je jako proutek a pod ní je akorát pěkná nadílka bobků. Ta druhá samička je pořád hubená. Sameček je prohání, tak nevím, kde je chyba? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 11:02 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: romant
Jojo, nechci samozřejmě věnovat pozornost jen pavím očkám, když mám i jiné rybky :-) Stoprocentně vím, že když jí nepřemístím, tak nic z toho nepřežije díky skalárum :-O Zjistila jsem, že k nim začínám cítit jisté nesympatie po tom, co jsem viděla, jak vyzobli mrňouse i z porodničky ne Je to ale příroda jak píšeš. Pořizovala jsem si ryby aniž bych o nich cokoliv věděla, tak se teď musím (a chci) o nich něco naučit, aby se jim dobře dařilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:35 R Muž romant [27982] Re: Maky29
Tak už se to povedlo s pavíma okama a teď to odsleduješ u moll. Používám schválně slovo "odsledovat", protože to je ta nejlepší škola. To jak to bude podle té fotky trvat dlouho odhadovat nebudu, zkus to jak Ti píšu. O mladý strach neměj, to že event. skončí jako potrava pro ostatní osádku, to je příroda, ale budeš vědět podle toho, jak rybka vypadá a chová se, kdy to bude příště a že to příště bude, to je jistota. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:28 Žena Maky29 [20] - Živorodky – Čeká mladé?
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, tak přemýšlím, jestli mám od mé molly čekat mladé? S jejich odchovem nemám zkušenosti, tak si nejsem jistá. Druhá samička má bříško podstatně menší. Přidávám fotku, a kdyby někdo dokázal odhadnout, za jak dlouho by mohla rodit budu ráda, když napíšete.
Předem díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 04:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: ola
Proudící voda podporuje růst a sílení rybek, které z proudících vod pochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:25 Žena ola [31] – Odchov prcků
Dnes mi molla porodila cca 25 prcků mollátek. Mám je v odchovničce (malé akvárko) bez příslušenství. Matku jsem odlovila po porodu. Je třeba jim vzduchovat? Ze začátku většina polehávala u dna, ale teď už začínají plavčit, tak snad to bude v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 10:18 Muž Ad@m [1051] Re: Mollina
Šupni ich tam, mám mečúňa, molly, sae, ancíkov, neónky - skrátka taká zmeska v spoločenskom akva a nikto o ne nemá záujem. Ale mohli by mať, lebo čo s 10 živorodkami... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 09:02 Muž Yirka [9118] Re: Mollina
Pokud je tam nemá co sežrat, tak třeba hned. Pokud ano, tak až povyrostou tak, aby je ti žrouti nemohli pozřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 08:51 Mollina
Lidi jak dlouho tak trvá než můžu malý rybky vrátit do akvárka? :) ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 17:31 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mollina
cca 30 DNÍ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 17:30 R Muž romant [27982] Re: Mollina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 17:27 Mollina
Ahojte lidi, můžu se zeptat jak jsou molly dlouho v očekávání? Ta moje se mi zdá už dlouhou dobu, a pořád nic :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 18:31 Muž Ad@m [1051] Re: skorpy001
To musíš odhadnúť, ale ak nemáš v akva nejakých žrútov poteru napr. skaláre nemusíš sa báť, niečo Ti určite prežije. Veľa zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 18:22 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: skorpy001
I druhá fotka je špatná, ve smyslu kvality. Z této fotky je to velice težké rozpoznat a stanovit nějaký přiblížný termín. Snad ti pomohu alespoň tím, že tě odkážu na mnohé články na toto téma na těchto stránkách, nebo doporučím přečíst toto fórum. Ve zkratce se období před porodem pozná tak, že má samice obrovské břicho (až několikrát větší něž za "normálních" okolností) a má je "hranaté". Bezprostředně před porodem a v průběhu porodu se samicím otevírá porodní otvor. Jeho otevření je vidno pouhým okem. Když jsem vyhlížel správný okamžik pro přelovení samice do jiné nádoby k zachránění potěru před nenasytnými "spoluobčany" (akva), vsázel jsem právě na tento ukazatel.
Hodně zdaru a potěru ;) ahoj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 18:05 skorpy001
Fotka k příspěvku U black mol je blbí že není vidět znak březnosti :) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Časem určitě ano. Příbuzenská plemenitba u šlechtěných živorodek, a nejen u nich (papoušci, králíci, morčata...), se používá pro zvýraznění určité linie nebo barvy. Ovšem takové šlechtění s sebou nese také samozřejmě riziko zvýraznění i nežádoucího jevu. Například u BM to může být rychlejší a častější návrat k přírodnímu zbarvení P.sphenops. Tedy mizí černá barva a ryby začínají strakatět. Zvláště u těchto ryb se doporučuje přimíchávání ryb z dobrých chovů k posílení černé barvy. Tedy pokud je vám barva lhostejná, nelamte si s tím hlavu. Pokud máte obavy z deformací mladých...Při trvale příbuzenské plemenitbě dochází ke zmenšování chovných ryb a to s sebou nese riziko většího počtu špatně vyvinutých ryb při porodu. Matka porodí nevyvinuté jikry. Proto je vždy dobré do takového uzavřeného chovu přinést genetické oživení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 22:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: sakic
řekl bych že ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:43 Muž sakic [7]
Zdravim...chci se zeptat zda není problém množení black molly mezi sourozencema...mám jeden pár a samice porodila...až dám malé do spol. akvária tak je možné aby se mezi sebou dál množili? nebudou z toho nějací kryplíci :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:27 Muž půlpy [2131] Re: LucieAM
Abys porod uspíšila, přidej čerstvou vodu a zviš teplotu vody přibližně o dva stupně. Menší šok jim pomáhá uspíšit porod. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 13:21 LucieAM Re: LiborSprysl
Tak ta samice se jeste ,,nerozsypala" :-) ...chova se a zere porad stejne a kazdou chvilu by mela mit maly ryby, ale mam ji porad v karantene radeji. To by me zajimalo jak dlouho tam bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 07:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
No to asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 07:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ne všichni lidé ztrácí přirozenou barvu vlasů (např. moji rodiče).
Taky to muže být prostředím ve kterém žijí, stravou a nebo chemikáliemi ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Mám samice goldmoll "nad hrobem" a barvu neztrácí, jsou skoro oranžové. Je pravda že lidi šediví...ale že by i rybám vyšisovaly barvy? No nevím...to zase bude téma pro doktory.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 19:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
A nebude to taky tak trochu stářím?

Lidé taky čím jsou starší, tím jsou šedivější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 16:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: LucieAM
S ohledem na toho chlapíka bych řekl, že to bude v pořádku, ta je na "rozsypání"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:35 LucieAM Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Tak to je ona, ale ta fotka je blba, rybicky na ni nejdou videt, ale to jak je vybledla jo..oproti tomu samcovi co je vedle..Cim to muze byt teda?
Tyjo ted me napada, nemuze to byt vodnatelnost? Ale plave, zere normalne, nenadnasi se, supiny zjezene nema...Akvarko prerybneny nemam, pravidelne vymenuju cast vody...nevim, anebo ze by nejaka plisen coze
Edit: No nic je v karantene v jinym akva, u osatnich rybek jsem zatim nic podobneho nezpozorovala..to je teda v pytli, na stary kolena neco chytne chudak :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: LucieAM
No to tedy zcela normální není, aby bledla a byly vidět rybičky...nemáš fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 10:09 LucieAM Re: Filip980
No ona je hodne vybledla, hlavne bricho,to ma pruhledny,jdou v ni videt maly rybicky,ale driv takova nebyla, to byla syte zlata, ale uz ji mam taky dost dlouho, tak jestli to neni tim starim :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 07:03 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: LucieAM
No ona má právě intenzivní zbarvení, proto to není vidět. Ale pokud budeš mít bledší jedince, možná to uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: LucieAM
Záleží na intenzitě barvy. Někdy to vidět je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 22:01 - Re: LucieAM
Už som sa zľakol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:43 LucieAM Re: Prašan
Tak ne oranžová, je zlatá teda správně řečeno, no gold molla prostě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:20 - Re: LucieAM
Orandžová?Nemáš náhodou platu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:18 LucieAM Re: Filip980
Ja prave myslela ze kdyz je oranzova tak ze to videt pujde, ale nevim, vypada ze za chvilu praskne, ale zadnou skvrnu zatim nema, tak se uvidi.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:03 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: LucieAM
No myslím, že pokud mají tak to přes to zbarvení nepůjde vidět, jinak se to pozná větším břichem, pokud se teda nepřekrmuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 17:38 LucieAM
Ahojte, nevite nekdo, jestli maji gold molly skvrnu brezosti? nebo se to pozna ze budou brzo rodit poze podle hranateho bricha? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 10:51 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: skorpy001
Alebo má črevnú infekciu ak má biele výkaly. Ak je ešte aj tučná, možno má zdravotný problém. Možno by bolo vhodné ju na pár dní izolovať a nekrmiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 07:57 Žena geminika [39] - Živorodky
Pred pár dňami sa nám narodilo 20 malých Black Moll. Maminu s veľmi veľkým bruškom a hranatou riťkou som vylovila len tak do 5 litrového akvária a za takú hodinku už mala okolo seba 20 drobcov. Perfektne sa mi podarilo odhadnúť, kedy je jej čas, alebo jej pomohlo to prelovovanie.
Tým chcem povedať, že nie je pravidlo, že si samica požerie svoje mladé. Aj v minulosti som si odchovala živorodky a takmer vždy mi ostali všetky mladé, aj keď bola samica s nimi v nádrži.
Táto samica bola dosť veľká, preto až 20 malých. Ale stalo sa mi, že porodila iba 8 ks.
Samica je gravidná cca 3-4 týždne. Treba si odsledovať ten čas a potom samicu s veľkým bruškom izolovať a čakať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 23:25 skorpy001 Re: Dwarfy
jo moc coze Co mám dělat? Má to u řitní ploutve něco bíleho nevíte co to múže být?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=451