Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 18:50 blue-kitty – Potěr Black Molly
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jsem začátečnice v akvaristice. Založila jsem před 2 měsícemi akvárko. Po dvou týdnech, co jsem konečně pořídila rybičky jsem našla na dně potěr (pouze jeden), nechtěla jsem o něj přijít, tak jsem ho vylovila. Bohužel manžel už odmítá investovat do dalšího akvárka pro potěr a vybavení do něj. Snažila jsem se alespoň pod touto podmínkou zajistit, co jsem mohla. Potěr jsem dala do plastové nádobky od carte dor, naplnila vodou z akvária a měnila mu každý den vodu za tu v akváriu, abych mu tím nahradila podmínky v akváriu. Je to již 12 dnů, krmím ho 3x denně prachovým krmivem Vipan Baby. Zatím nevyrostl a mám obavy, aby tyhle podmínky vůbec zvládl. Co mohu ještě udělat za těchto podmínek, aby přežil?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 15:01 monika63 Re: A.K.
:-) ano, já chovám čisté linie Gold, Silver, Black i White Ballon Molly. Všechny také ve varietách Lyra. Napište na himanka@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:50 David – Black Mola
prosím o radu.Jak poznám samičku před vytřením? :-( Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 14:21 Alinois – Stále Molly :-)
Dávno je pryč doba kdy jsem netrpělivě očekávala kdy se mi konečně narodí mláďata od Mollyn. Ted už prostě kouknu a vidím že jich je zase o něco více, takže už to neřeším. Někdy se mi zdá že se mi rodí už těhotný potěr, protože to není normální :-D Moje akvárium není vůbec akvárium, je to jedna velká vytíračka, protože mám pocit že se páří 24 hodin v kuse všichni dohromady smich smich Po dvou letech jsem se rozhodla pro obnovu populace a všechny Molly dám pryč. Je to s nimi strašná práce protože je jich pořád plno, pořád je dávám pryč a pořád tam jsou, pořád a pořád :-) Jsou tak nádherný, jenom kdyby nebyly pořád tolik při chuti smich Takže vy co chcete jejich miminka, nebojte se, dříve nebo později přijdou a už nikdy neodejdou :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 20:00 Gabi123 Re: motýlek
Mně akorát zmátlo,že ten sameček je jednou tak veliký než samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 10:11 Muž Fuchs [169] Re: Gabi123
Změna pohlaví ještě neznamená, že se budou rozmnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 09:34 Muž motýlek [275] Re: Gabi123
myslím si, že konkrétní uvedený případ Gabi123 není o změně pohlaví, ale o dospívání - což je naprosto běžné ... samozřejmě i změny pohlaví jsou reálné - to lacewings popisuje i pro laiky docela srozumitelně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:52 Gabi123 Re: lacewings
Tos me nepotesil. Mnozeni se nam moc nehodi. Mnozi se totiz ruducha. No jo no,zacatecnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:51 Gabi123 Re: powery
Asi komu se zrovna chce. Synovi akorat kamarad koupil samecka gold,aby holky nebyly osamele. A tak mame samecky dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.04.2017 14:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: powery
- na otázku jsem již odpověděl v předešlém příspěvku ,, v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů ,,

- densita ryb ,pH ,hypoxie ,teplota nejsou u tohoto druhu "faktorem" ovlivnující změnu pohlaví

- známe tzv. tři druhy přemen u "Hemafroditních jedinců"
- ve ztahu k vláknu je důležitá pouze ,,Protogynie,, zbylé dvě skupiny se řadí k jiným druhům ryb a jsou pouze doplnkovou složkou náhledu

- Protogynie ( samice na samce )
- Jedinci dospívají jako samci a samice
- za příslušných sociální podmínek se samci i samice IP (initial phase-iniciání fáze) mění na samce TP (terminal phase-koncové fáze) ,kdy IP samci prodělají pouze změnu sociálního statusu ,IP samice prodělají změnu pohlavní orientace i fenotypu gonády
- vaječníky samic ,u kterých se nenachází žádná tkáň varlat ,jsou během změny pohlaví ,plně přestavěny na funkční varlata

- Protandrie ( samec na samici )
- samci a ostatní nerozmnožující se jedinci mají bisexuální gonády s vyvinutými samčími a nevyvinutými samičími tkáněmi, zatímco gonády samic obsahují pouze samičí tkáň ,kdy během změny pohlaví se z bisexuální gonády vyvine tkáň vaječníků a samčí tkáň zanikne

- Obousměrná změna
- zde je tkáň vaječníků i varlat přítomna dohromady v jednu dobu ,ale vždy je aktivní jen jedna z nich
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:39 Muž powery [250] Re: lacewings
Jak se mezi sebou dohodnou, kdo bude samec a kdo samice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2017 10:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gabi123
- změna jedince ze samice na samce (protogynie) u "Black molly" je možná
- v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů
- tito jedinci (samice) jsou schopní před změnou pohlaví rodit dokonce mláďata a po změně pohlaví (na samce), jsou schopni oplodnit mladé samice
- označujeme je jako "fakultativních hermafrodité"
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 09:05 Gabi123 – Transsexual
Fotka k příspěvku Ahoj, obracim se s dotazem na zkusenejsi. Koupili jsme si dve samicky Black Molek. Jedna byla od zacatku vetsi nez ta druha,agresivnejsi,dominantnejsi i na ostatni ryby. A ejhle - po trech mesicich,co je mame, je z ni asi samec. Muze to byt treba opozdeny samec nebo se mohlo zmenit pohlavi ryby - o tom jsem uz cetla. Ale muze byt tento novosamec schopen reprodukce? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 11:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: misa
Proč tu rybu zbytečně stresuješ? Kdo si počká, ten se dočká. Termín ti stejně nikdo neurčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:12 misa Re: quasimodo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku za jak dlouho by asi mohla porodit teda jestli je to těhule :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 22:19 MilovniceRyb Re: Kačes
Vydím, že tvé jsou průhledné. Takže bys to měla poznat podle černého flíčku na zadečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:14 Kačes Re: afc1886
Jo to vím, ale teď na to nemám dost peněz, nemůžou se schovat pod kamenem nebo v něm? U pavích oček s tím nemám problém, schovají e v kamení. :-O

Za jak dlouho by mohla Teda porodit? Aspoň cca prosím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:58 R Muž afc1886 [14695] Re: Kačes
Není nad pořádně zarostlou nádrž,kde se malé rybky schovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:38 Kačes Re: Wendy2
Proč? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2016 17:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kačes
to je asi nejhorší řešení hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:31 Kačes Re: romant
No chci ji oddělat, aby porodila jinde, kolik mám ještě času? Aspoň cca :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:27 R Muž romant [27987] Re: Kačes
A mají v tom akváriu šanci přežít? Docela o tom pochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:25 Kačes Re: romant
Děkuji, už se na ně moc těším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:17 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Ano je, tedy těhule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:04 Kačes – Budou mimča?
Fotka k příspěvku Ahoj, doufám, že to sem patří.chci se zeptat, jestli je ta napravo těhotná. Četla jsem tady, že by to mohlo být tím, že je najezená, ale je taková i před krmením. Děkuji za odpověď. stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2016 17:55 Muž quasimodo [368] Re: misa
Nejspíš je březí - u sytě vybarvených není moc vidět.
U molly je ale docela pravděpodobné, že je jen brutálně přežraná - ani člověk nemusí překrmovat, stačí když jsou v akváriu řasy, co jim zachutnají.
Nemoc se vyloučit nedá, ale první dvě možnosti jsou výrazně pravděpodobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 15:51 misa
smím se zeptat.. přivezla jsem si z obchodu golden molly, a má hranaté bříško ale nemá skvrnu březosti.. je těhotná nebo má nějakou nemoc ? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JakubRůžička
Nic, nech je být a neřeš to.

A kolik máš v tom AQ ryb? Jen bych upřesnila, že molly do 60x30x30 nepatří. A paví očka by si také zasloužila větší AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:09 JakubRůžička Re: Jája
Mám problém, samec živorodky duhové se nějak moc věnuje samici gold molly, furt za ní plave, vyrostou s toho ? Co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jakub
Pokud je dostatečně vyspělá a v obchodě byla ve společném akváriu se samci, tak už je oplodněná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 13:35 Jakub
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy je možné že samička black molly se spaří se sameckem ? Asi tak před 2 hodinami sem je koupil a dal do akvária,jen mě zajímá jak dlouho to může trvat atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 17:45 Muž quasimodo [368] Re: Alinois
Já jsem nedávno jednu kominici radši odlovil, protože jsem si nebyl jistý, jestli je to jen březost. Že je to měsíc od posledního vrhu jsem věděl, ale ztloustla tentokrát tak, že jí odstávaly šupinky a začala se stranit ostatních - což je, samozřejmě, u takhle sexuálně aktivních rybek poněkud problém.
Měl jsem trochu strach, že je to vodnatelnost, tak jsme se jí rozhodl přelovit do separace.
Taky polehávala u dna, schovávala se pod břidlicí, malá aktivita. Pozdržela vrh asi o týden, pak porodila a začala vypadat normálně. Vrátil jsem ji po dvou dnech do společenského akvária. Není zrovna mateřský typ, takže soužití v malé, byť celkem značně zarostlé, 30l porodnici přežilo jen asi 30 mladých. Mamina nevypadá, že by jí to jakkoliv ublížilo. Jakmile to měla za sebou, byla čilá a probudil se v ní lovec.
Možná, že to válení u dna není depka, ale jen relaxuje a odpočívá od dotěrných samců.
Zkoušel jsem při dalším vrhu plovoucí síťovou porodničku a chovala se v ní úplně stejně - ležela na síťce a nic nedělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 11:57 Alinois – Cílený odchov
Naše Black Molly stále pravidelně vrhá svá mláďata do společenského akvária, ze kterých každý měsíc přežije maximálně 5 kusů, někdy ani to ne. Máme obrovskou poptávku po našich rybkách, které jsou opravdu krásné. Mláďata jsou sytě černá s nádhernou ploutví do lyry. Pokusila jsem se tento měsíc o cílený odchov a zařídila samostatné malé akvárium s malým filtrem a plovoucími rostlinami. Podařilo se mi Black molly odlovit a umístila ji do tohoto malého akvária. Ovšem ale rybka byla natolik stresovaná, schovaná pod filtrem ležela u země a byla úplně mimo. Nechala jsem ji tam asi dvě hodiny, bez nějakých známek zlepšení. Nakonec jsem to vzdala a vrátila ji zpátky. Nechtěla jsem riskovat že by se jí něco stalo, určitě by porod pozdržela. Jakmile se vrátila zpátky, byla zase v pohodě a hned ten den na to vrhla. V akváriu se momentálně potulují asi 4 potěry. Takže moje otázka zní, jak to děláte vy? Jestli vaše ryby oddělení od svého domova taky tak těžce nesou? Mám to zkoušet znovu? Jak docílit toho aby byla rybka v pohodě a nebyla ve stresu? Jinak když je doma, tak je skoro ochočená a při krmení se snaží i dobat do prstu. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 11:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jakub Růžička
Je to jeden druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 10:57 Jakub Růžička
Chtěl bych se zeptat čistě ze zajímavosti, mohu spářit black molly a gold molly ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alinois
Máte prostě vodu na samičky... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 11:07 Alinois – Odchované mládě BM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nedá mi to a musím sem napsat jak si vede naše úplně první mládě odchované ve společenském akváriu. Z rybky už je momentálně krásná mladá slečna, které jsou 3 měsíce. A nakonec je z ní Dalmatin molly, hodně žere, pořád něco okusuje a krásně prospívá. Má 3 sourozence, z nichž jedno je také dalmatin, ostatní už jsou Black. Máma Molly je opravdu neúnavná, už vrhla 3x a už zase čeká a bude čekat pořád, protože samec se jí hodně věnuje. Naštěstí máme zájemce o malé rybičky, takže je to v pohodě. ;-) Jinak by mě také zajímalo jak je to vlastně s pohlavím Mollyn, protože i moje mláďata jsou všechno samičky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: Emasue
Nikoho už do porodničky nedávej, porodničku někam založ a místo toho si pořiď pořádný trsy jemnolistých, klidně plovoucích rostlin, aby se měla omladina kde schovat a nebudeš muset laborovat s nějakou plastovou hrůzou v akváriu. Ono něco přežije a nebudeš mít tolik starostí, kam s namnoženou omladinou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:45 Emasue – Porodnička a stres
Ano, s tim "stresem" v porodnicce mam zkusenosti, dala jsem tam stribrnou mollu a malem jsem ji tim znicila, byla tak vystresovana (kdyz jsem ji zase vyndala), ze plavala tak malo a zmatene, ze jsem myslela, ze chcipne :(

Takze molly (hlavne stribrne) uz do porodnicky nedavam :( (tedy bojim se). :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 15:01 Alinois – jedno mládě
V akváriu jsme náhodně objevili rybí potěr, jedno jediné mládě. Vypadá to že je to potěr Black molly, samička byla poslední dobou na prasknutí a teď už není. Máme těhotnou i Platu, ale ta vypadá pořád plně a navíc potěr má černý očička a vypadá to že bude do černa. Nevypadá to, že by ve vrhu bylo jenom jedno mládě, spíše to vypadá že ostatní jiné ryby sežraly. Potěr se snaží schovávat v kytce u hladiny, už je tam skoro 5 dní. Dnes samice Molly okusovala rostlinku kde byl potěr a samozřejmě si malého všimla, okamžitě ho začala nahánět s cílem ho ulovit. Naštěstí jí zdrhnul. Jako nevěřím tomu že mladé přežije, v akváriu je docela dost dravců, včetně Betty, už tohle je zázrak že jeden ještě žije.Samici jsme si přinesli v očekávání už ze zverimexu kde byla v nádrži s různými varietami Mollyn, docela by nás zajímalo do jaké barvy se eventuálně potěr vybarví.Pokud tedy přežije. Jinak samozřejmě nehodláme cíleně odchovávat, necháme to jak se to vyvrbí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 18:30 Pepina Re: romant
Zkusím to. Vypadá to, že budeme mít brzy další rybky tak ty nové necháme a uvidíme, kolik jich přežije. Za chvíli by se nám nevešly do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 18:10 Pepina Re: afc1886
Pořídili jsme plavoucí porodnici, takže nám přežily všechny rybky :-) . Zkusíme je vypustit a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 17:11 R Muž romant [27987] Re: Pepina
Prostě to zkus, když už si budeš myslet, že jsou nesežratelný a když je stejně zpucují, budeš vědět, že to ještě chvilku chce, tedy to se možná někomu bude příčit a utrousí na moji adresu nejednu lehce emotivní poznámku, ale já tuto metodu považuji za tu nejlepší, tedy pro tebe, jako majitelku oněch ryb rozhodně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 15:13 R Muž afc1886 [14695] Re: Pepina
Jsou to živorodky,tak jestli máš zarostlé akvárium,tak bych je vůbec nevylovoval,ať přežijí jen ty nejsilnější.Za chvíli jich bude tolik,že nebudeš vědět co s nima.Ale říkám,neznám tvoje akva,tak to jenom tak,aby řeč nestála. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2016 14:35 Žena Turbínka [2558] Re: Pepina
Až se velkým nevejdou do tlamek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 13:48 Pepina – black molla
Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jaké době můžeme vypustit malé rybky mezi dospělé, aby nehrozilo, že je sežerou. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 20:46 Žena Miruš [15]
zdravím, chci se zeptat za jak dlouho mohu dát potěr moll k dospělákům? Mám týdení mrňata tak vím, že ty ne, ale jakou velikost jsou ještě schopní požrat? mám v akva jen molly.. ballon a takové flekaté jako jsou dalmatýni.. miminka jsou dalmatýni.. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 08:10 Rybička2005
Moje Molly se množili pořád teď už ale ne, přežilo jedno mládě. Já mám teda black gold molly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 20:44 Žena Miruš [15] Re: máslo
Nevím jestli čeká ale pokud ano trvá to přibližně měsíc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 19:37 máslo – bude mít malé???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj...čeká ta samička na fotu malé? Takové bříško už má asi týden a trochu se jí zvětšuje. Promiňte, jestli je to nějaký blbý dotaz nebo tak nějak :-) Pokud ano, za jak dlouho?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266?od=51