Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2015 15:38 jamajcan Re: matus13
Kh zvýšíš přidáním hydrogenuhličitanu vápenatého.Ph snížíš dodáváním Co2, rašelinových výluhů, Torbenu.Ph zvýšíš např. přidání jedlé sody.Tím zvýšíš i alkalitu.Gh snížíš/ve Tvém případě/ častější výměnou vody.Jinak se provádí destilací,demineralizací vstupní vody. Když Ti z vodovodu teče 15° a v akváriu máš 20°,tak se rvalá tvrdost zvyšuje zřejmě důsledkem flákané výměny vody. Např. když dolíváš jen odpar, tak se trv.tvrdost automaticky zvyšuje, protože se Ti odpaří jen H2O a ostatní látky ovlivnňující trv. tvrdost zůstanou v akváriu/Si,S,Cl,N/.Pokud je zanedbaná ta výměna, tak trv. tvrdost ovlivňuje/směrem nahoru/ i koncentrace dusičnanů ve vodě.Kolik čeho si musíš spočítat a vyzkoušet podle velikosti a podmínek v Tvém akváriu.Vypadá to strašidelně, ale chemismus vody a jeho upravování není nejjednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 13:16 matus13
Poradite mi ako upravim hodnoty? v aq mam PH-6-6.5,,,GH-20,,,KH-1,,hodnoty z vodovodu PH-8,,GH-15 ako to upravim v aq na PH-7-7.5 a GH aky bolo max tych 15,popripade zvysit aj KH.dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:54 kaga Re: Koště
Jo, vypadlo slovíčko - "Doporučil bych ŘEŠIT spíš..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:51 Koště Re: kaga
Tak nějak jsem nepochopil co chtěl básník říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:03 kaga Re: anet1
Ahoj,
doporučil bych spíš zdravotní stav rybiček než bublinky... Souvislost pravděpodobně je (časová, "bublinková" - hladina i výkaly...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:48 Muž jiri609 [91]
a pokud máš filtraci, dochází k pohybu hladiny, vzduchování není nutné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:46 anet1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No me prijde divni, ze 3 mesice nic a najednou ze dne na den tam mam plno bublin a jeste k tomu vetsina ryb ma nakou nemoc...... Ryby hubnou divne plavou, maji vyrazne natekle cervene zabry a vykaly maji byle jakoby plne bublinek, nevite jesi to s tim ma nakou souvislost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: anet1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Horác
taky se mi dělá, pokud nemám zapnutý skimmer, tak je hladina za chvíli plná bublin a u vzduchování to dělá stylovou pěnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:25 Muž Horác [3942] Re: anet1
při vzduchování jsou nějaké ty bublinky na hladině normální ... pokud ti tak strašně vadí, vypni ho ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:25 anet1 Re: grunda
A jak se toho mám zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:24 Muž Horác [3942] Re: grunda
Slepá hladina? Když vzduchuje a filtruje? To se mi nějak nezdá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: anet1
slepá hladina - bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:18 anet1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:17 anet1
Cauky, chci se zeptat co je špatně? Na hladine mám stále plno bublinek i když je odstranim druhy den tam jsou znovu. Mam 60l akvarium zive rostliny 9zivorodek denne svitim a stale filtruji a vzduchuji. Prosim o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:49 Muž jiri609 [91] Re: Martin736
tohle asi bude způsobené rozpouštěním CO2... voda je čistá, tak lehce vše rozpouští, i malé množství udělá velké skoky... asi bude stačit pustit vzduchování a pH se vrátí. A když tak opatrně po kapkách dát slabší roztok sody - ne bikarbony /ale Na2CO3/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 16:21 Martin736 Re: jiri609
mám to do 16-ti litrových vytíraček,kterých je 30. Voda z demikolony,vodivost takřka nulová.Po napuštění je Ph skoro 8,ale druhý až třetí den je PH někde okolo 4
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 15:36 Muž jiri609 [91] Re: Martin736
od pasu - třeba sodou - uhličitan sodný, ale bez dalších info je to rada k ničemu... jaký objem vody, současné hodnoty vody, alespoň ty základní/pH, tvrdost.../... ale bez zvýšení vodivosti to nepůjde /něco přidáváš do vody - musí dojít k zvýšení vodivosti, i když to nemusí být velké.../
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:59 Martin736 – PH-zvýšení
Ahoj lidi,mám dotaz...jak zvýšit Ph,ale zachovat vodivost???..DÍKY

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 21:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MrDan
Tvrdost slušná, ještě potřebujete znát alkalitu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 21:08 MrDan Re: Sid
jojo uz jsem nasel na wiki v clanku o TDS...

mno takze to ale znamena ze kdyz se chci primarne do budoucna zamerovat na "amazonii" tak ty podminky z tohoto vodovodu jsou pro me idealni, zejo? bud co2 nebo vyluhem z raseliny si stahnu trochu PH a mam vhodne prostredi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 21:04 MrDan Re: vaaclav
diky priznavam ze tyhle veci jsem totalne opominul... mrknu na to. blby je ze jestli je ta sonda mrtva nemuzu se dohledat kde najdu nahradni, vyskakuje mi jen na italskejch strankach... pokud mas zkusenosti s rozdilama mezi mereni sondou a barvickovejma testama, obejdu se nejak rozumne v pripade ze budu chtit zacit s CO2 bez takoveto techniky pouze s tema kapkama? at vim kam pripadne kdyz dojde na nejhorsi zaradit tohle na seznamu priorit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2015 19:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MrDan
...Moje vodovodni odstata voda ma PH 7,3, EC 0,4 mS/cm a TDS 320ppm, TDS pokud prepocitavam spravne tedy ze 325ppm = 3,25 mmol/l ...
Problém je v tom, že TDS-metrem nezměříte tvrdost vody (zjednodušeně obsah Ca a Mg), ale celkové množství všech v ní rozpuštěných látek (Total Dissolved Solids). Záběhlická voda měla v r. 2014 průměrnou tvrdost 1,02mmol/l = cca 5,7°dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 18:53 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MrDan
Nevím co na to říci měl by jsi si o tom něco přečíst. Na pH sondu si sežeň
grower.cz/…
Sera Kalibrační roztok pH 7 www.akvarista.cz/…
Sera Kalibrační roztok pH 4 www.akvarista.cz/…
sera čistící roztok 100 ml www.sera.cz/…
Roztok KCL pro pH sondu 100 ml www.rostlinna-akvaria.cz/…

Sera Kalibrační roztok 1mikroS www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 18:11 MrDan Re: vaaclav
kristovanoho tohle se mi nestava :) jsem si neuvedomil ze se to stahuje na disk... tady cesta www.pvk.cz/…

v roztoku to nebylo nikdy... :)

Kazdopadne nejak bych predpokladal ze kdyz ta vec bude starnout resp. se rozkalibrovavat tak ten efekt bude stabilni ne? Takze bych ocekaval soustavne pridavani nebo ubirani nejake hodnoty... nemyslim ze by mohlo dojit k tomu ze by to ukazovalo hodnoty "nahodne"

jinak teda ted jsem se dohledal anglickeho clanku na wiki ohledne TDS en.wikipedia.org/… a v sekci practical implications je tam zajimava vec ktera by mohla vysvetlovat tu cast me otazky jak je mozne ze PVK indikuje v miste meho bydliste mekkou vodu ale merak rika ze je tvrda:

"High levels of total dissolved solids do not coorelate to hard water, as water softeners do not reduce TDS. Water softners remove magnesium and calcium ions, which cause hard water, but these ions are replaced with an equal number of sodium or potassium ions. This leaves overall TDS unchanged."

takze ve zkratce je mi k tem klasickym zaverum vhodnym pro akvaristy ten merak na pouziti pro tvrdost vlastne k nicemu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 16:45 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MrDan
4 roky nekalibrované a nečištěné sondy tak to nevím co ti to měří. U pH je to na hranici životnosti a doufám že jí máš občas v regeneračním roztoku (kcl)
file:///C:/Users/daniel.mansour/Downloads/2013%20tvrdost%20vody%20Z%C3%A1sobn%C3%AD%20p%C3%A1sma%20pr%C5%AFm%C4%9Brn%C3%A1%20kvalita.pdf tenhle odkaz ti nefunguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 15:26 MrDan – Zmateni ohledne merenych hodnot
Zdravim vsechny, rad bych konzultoval kvalitu vody a jeji vlastnosti ktere mam dostupne v Praze - Zabehlicich. Predem se omlouvam je to na me trochu hure srozumitelne tema takze hodne lidem bude mozna tento dotaz pripadat velmi chaoticky :)

Mam tento merak hannainst.com/… asi 4 roky, pouzivany malo a nikdy nekalibrovany... ma funkci Cal-Check ktera by mela rozpoznat ze je treba provest kalibraci - toto pisu s tim ze sice je nejaka sance ze neni nakalibrovan uplne spravne ale ta teoreticka odchylka by nemela byt tak velka jako ten rozdil ktery uvedu dale v textu...

od zalozeni akvaria jsem si meril timto merakem PH, EC, TDS teplotu a pak dokoupenymi testy NO2 a NO3... dusici byli samozrejme prvni mesic meritelni ale po cca 3 tydnech NO2 prakticky nula a NO3 v akvarku stejne jako z vodovodu. Co mi ale nedava uplne smysl jsou ty hodnoty co mi lezou z meraku, zvlast teda ta tvrdost a myslim ze to muze byt zpusobeno tim ze neco chapu spatne.

Moje vodovodni odstata voda ma PH 7,3, EC 0,4 mS/cm a TDS 320ppm, TDS pokud prepocitavam spravne tedy ze 325ppm = 3,25 mmol/l (podle tohoto zdroje cs.wikipedia.org/…) je tvrda az velmi tvrda ... nojo jenze kdyz se podivam na informace ze stranek PVK, zabehlice do kterych spadam jsou rozhodne uplne v modrym poli ani naznaku ze by pobliz mel byt zdroj vody tvrdy.

Doposud jsem si rikal ok, mozna merak nefunguje dobre, koupim si kalibracni roztoky a bude to dobry... jenze ted po cca 6 - 7 tydnech od zalozeni akvaria se zacly menit dva z mnou merenych parametru trochu podivne

Po tydnu v Zabariu (viz moje prezentace) tesne pred vymenou PH vicemene beze zmeny +-0,2 (muze byt odchylka v mereni), protoze dodavam hnojivo easylife od profita a tekute COcko EC zvysene na cca 0,45 - 0,5 dava smysl, je tam vic prvku, nektere z nich zvysuji vodivost a tvrdost 345ppm opet mi dava smysl, po tydnu se vypari cast vody a nespotrebovany horcik a vapnik tudiz zbyvajici vodu "ztvrdi"

zelvarium kde vodu vicemene jen dolevam, vymena jen obcas kdyz mam pocit ze je to spinavy ph mirne vyssi 7,6, EC 0,75 a TDS 500... opet dava mi to smysl, do teto nadrze neprihnojuju, nejsou tam ani zadne rostliny ktere by zraly ziviny, zelvam cas od casu pridavam zelvika takze vapnik se asi zvysuje tudiz ta tvrdost vystrelena do vesmiru a jejich zradlo je zatim docela dost nadopovany prvkama co potrebujou takze asi i ty vykaly zvysujou i tu vodivost...? filtr zde je externi tetratec ex600 - nevim jestli to ma vliv

mam jeste minicko bez rybicek pouze s kytkama a nehnojim, ruzkatec, kosokvet uzkolisty a anubias nana zde PH 7,2 EC 0,33 TDS 250ppm, zas mi to dava smysl nehnojim a tudiz hodnoty musi byt nizsi nez z vodovodu a s casem se do urcite miry musi dale snizovat protoze rychle rostouci rosliny "zerou" potrebne stavebni prvky... tim se voda zmekci (zerou tedy i Ca a Mg) a snizi se vodivost tim ze zerou i dalsi prvky jako soli atd. ktere delaji vodu elektricky vodivou - toto je uplne bez filtrace

v tom Zabariu prvni mesic dochazelo ke zvysovani EC a PPM v prubehu tydne tedy hnojim a voda se odparuje... ted po tech 6-7 tydnech se to ale zmenilo, v nedeli jsem vymenil vodu, stara mela 345ppm, nova 320.... po cca 6ti hodinach od vymeny merim a EC 0,33 rikam si AHA ja zapomnel dohnojit tak prilejvam profito a TDS 260ppm.... co je to za blbost? to bude nejaka ptakovina zkusim to rano. Po dalsich cca 10ti hodinach v pondeli rano merim a TDS 270ppm, zmerim i EC a to ukazuje 0,38 .... jak je to mozne? vzdyt jsem hnojil! ok rikam si zariskuju a udelam pokus... z drivejsiho pestitelstvi rostlin v hydroponickych systemech jsem EC pouzival pro urceni kolik jeste do vody muzu nacpat hnojiva aby se rostlina nepopalila ale pritom mela vsech prvku dost... dolejvam jeste jednou tolik profita tedy jsme na dvojnasobku doporucene tydenni davky. Dnes merim znova a EC a TDS beze zmeny.

Tak a ted mi zkuste poradit, chapu neco spatne? Jak je vubec mozne ze je tak zasadni rozdil v tvrdosti kterou merim a kterou deklaruji PVK? A co ma znamenat ta zmena v Zabariu? Jedine co se v tomto akvariu zmenilo je ze jsem vymenil male honitko vody s pidi biomolitanem za cerpaci hlavu atman s kostkou 8x12x18cm a vymenil osvetleni z "nejake" T8 18W spis do zluta za uzavreny kryt s T5 15W s hodne modrofialovym odstinem - toto ma za nasledek neprijemne zvyseni teploty, na konci dne jsem az u 28 stupnu celsia - nicmene ten muj merak by mel podle popisu umet zohlednit teplotu vody ve vypoctech ostatnich velicin. Posledni naprosto prirozeny jev ktery me napada je ze se az ted poradne vzpamatovaly kytky a i vlivem ukonceneho nitrifikacniho cyklu zacly zrat tak moc ze ani dodane hnojivo nezvlada zvysit EC na puvodni hodnoty?

Ja vim ze vyznat se v tomhle monstrtextu bez carek v souveti bude neprijemne ale snad se nekdo najde :) predem dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
romant napsal: maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
U rostlin jde o alkalitu.

Tiež si myslím, že alkalita bude dôležitejšia (ak odmyslíme určitú aspoň minimálnu celkovú tvrdosť z pohľadu potreby Ca a Mg), lenže v spomínanom článku je i táto veta o celkovej tvrdosti: "Najdeme-li u nějakého druhu rostliny nebo živočicha údaj o tom, že vyžaduje tvrdou nebo měkkou vodu, vždy se tím myslí tato tvrdost a ne tzv. uhličitanová nebo jiná (viz poznámka níže)." Tá poznámka nižšie sa týka len problému alkalita vs. uhličitanová tvrdosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 10:20 R Muž romant [27987] Re: Přemek
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
U rostlin jde o alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:20 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Přemek
GH je celková tvrdost a KH je uhličitanová tvrdost X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:13 Přemek Re: Sid
Paráda, děkuji za pomoc.
Ještě bych mel jeden hloupý dotaz, proč je v atlase ryb uváděna tvrdost v °dGH a u rostlin je taky tvrdost ale v °dKH.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 09:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Přemek
...Potřeboval bych zjistit hodnoty °dGH a °dKH, popř. jestli tam není ještě nějaká znepokojující hodnota. Vím že je tam jednoduchý vztah 1mmol/l =5.6 ale tady už nevím čeho přesně...
1mmol/l = 5,6 platí pro tvrdost (°dGH), 1mmol/l = 2,8 platí pro alkalitu (°dKH).
Tvrdost vaší vody je tedy cca 7°dGH, alkalita se z uvedeného přehledu vyčíst nedá.
Dá se ale alespoň orientačně zjistit běžně dostupnými testy (označeny jako test KH, UT ap.).
BTW: Máte dost dobrou vstupní vodu! Lehké přihnojování stopovými prvky ale bude asi vhodné... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 23:44 Přemek – hodnoty vody
Ahoj,
přičítal jsem různé články a diskuze na téma chemie vody a musím konstatovat: "jsem z toho volaký zmetěný".
Mám k dispozici tyto údaje o naší kohoutkovce, ale nejsem z toho rozumný. Potřeboval bych zjistit hodnoty °dGH a °dKH, popř. jestli tam není ještě nějaká znepokojující hodnota. Vím že je tam jednoduchý vztah 1mmol/l =5.6 ale tady už nevím čeho přesně. Chci si vybrat rostliny a ryby do akvária takové, abych nemusel s vodou pokudmožno " hýbat " a osazenstvo netrpělo.
díky moc!
Přemek



základní ukazetele

pH 7.1
trvdost vody (suma Ca a Mg) mmol/l 1.3
CHSK-Mn mg/l 2.4

kationty

vápník mg/l 37.1
hořčík mg/l 9.9
sodík mg/l 11
železo mg/l <0,05
mangan mg/l <0,01
hliník mg/l <0,100
amonné ionty mg/l 0.11

anionty

sírany mg/l 57.7
chloridy mg/l 18.9
dusičnany mg/l 24.0
dusitany mg/l <0,010

mikrobiologické ukazatele

enterokoky KTJ/100 ml 0
Escherichia coli KTJ/100 ml 0
koliformní bakterie KTJ/100 ml 0
počty kolonií při 36°C KTJ/ml 2
počty kolonií při 22°C KTJ/ml 5

speciální ukazatele

chloroform µg/l 9.5
pesticidní látky µg/l 0.069
arsen µg/l <1,00

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 00:07 Muž TRULY [164] Re: prasan
Viac hlav - viac rozumu. O tejto moznosti som nevedel. Podotykam ze testy su papierove tak sa mozem alebo mozu mylit ale rozdiel je oproti vode v akva farebne jednoznacny. Necham akva bezat este sootu a v nedelu spravim test znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2015 20:40 - Re: TRULY
Čo takto si presnejšie hodnoty vstupnej vody zistiť na stránkach dodávateľa,prípadne si ich priamo vyžiadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2015 18:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
Alkalita 8°dKH může být "dost" snad jedině pro někoho, kdo pěstuje náročnější druhy rostlin.
Podle prezentace se to Trulyho netýká. (Ani jeho ryb.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2015 17:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Tie dusičnany sú naozaj veľmi vysoké a je treba častejšie meniť vodu alebo poriadne pridať rastlín, resp. svetla, pokiaľ už sú a nestíhajú míňať dusičnany. Plno kakancov od ancíkov naozaj neznamená veľa dusičnanov, to sme sa bavili v susednej diskusii.

Chlór: netreba robiť paniku, chlór sa z vody dosť rýchlo uvoľní, určite skôr ako sa studená voda ohreje na izbovú teplotu. Kyslík netreba do nej pridávať.

Čo mi je ale divné - ako sa môže z 21°dGH vstupnej vody stať 7°dGH v akváriu? Čiste teoreticky by to mohlo byť spôsobené odčerpaním Ca a Mg, ale tak veľa? Moja skúsenosť je, že v akváriu sa tvrdosť skôr zvyšuje (kvôli odparovaniu). Ak je na vstupne naozaj 21°dGH, je to priveľa a chcelo by to reverznú osmózu.

Alkalita 3-6°dKH sa mi zdá ideálna, ale 8 je už dosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 16:33 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
tak som to zmeral, vodovodná voda v panelaku KE-Juh

NO3 - 10
NO2 - 0
GH - nad 21 !!!!
KH - 8
pH - 6.2
Cl2 - 0.8 !!!!

Zaujíma ma čo s tým, či tu vodu nechávať odstát koli choru nabuduce dopredu aspon 1 den + čo s GH ktore je vysoke len na vstupe v akvarku mam hladinu uplne v poriadku.
Cize počítam že ani nič robiť treba nebude. Stčí ak nechám odstať vodu napr. 1 den, dám do nej kyslik a tvrdosť nechám upraviť automatikcy prostredim v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:54 Muž TRULY [164] Re: prasan
Jasne to viem ale pride mi to dost drahe. Ak by som mal akva napr. 300l plne rastlin a zivota tak je logicke investovat. Gento test som bral s kamosom na polovicu z hornbachu. Nepresnost na "milimetre" mi bola predom jasna po nastudovani fora. Test som spravil aj v akva kde cez den poriadne nasrali antici a aj napriek tomu je tam hodnota vsetko absolutne v poriadku. No3 pod 10. Co by som ani nepovedal. Skusim este zmerat hodnotu cistej vody z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2015 14:28 - Re: TRULY
Papierikové testy sú o ničom,to už račej kvapkové - no i tie sú v podstate len orientačné.Kvapkové o dosť presnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:26 Deepinpeat Re: TRULY
Pokud je ten test skutečně funkční, což je asi vzhledem k nesnázím odlišit hodnotu KH 3 nebo 6 poněkud diskutabilní, tak si hlavně změř kolik NO3 máš v té vodě, kterou používáš na výměny. Ono by se taky mohlo stát, že výměna vody tu koncentraci sníží jen o trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:35 Muž TRULY [164] Re: Legioix
Ok tak mam to brat tak ze az na tie no3 je vsetko v poriadku? Zajtra menim vodu tak spravim dalsi test, ale najlepsie asi az ked sa voda ustali aspon 1-2 dni nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:30 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Vodu měnit týdně. To KH nechej. Je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:21 Muž TRULY [164]
Tak som dneska zakupil papierove testy jbl. Zajra idem menit vidu a tak som sa rozhodol jnformativne spravit test.
Vysledky:
No3. - 100
No2. - 0
GH. - 7°>
KH. - 3-6°d. (Je to medzi neviem to presne urcit)
Ph. - 7,2
Cl2. - 0

Je mi jasne ze no3 je brutal vysoke. Akva je po 2 tyzdnoch predd cistenim, voda je cista bez zakalu. Odporucate mi radsej cistif vodu raz tyzdenne? Co sa tyka kh ako ho viem upravit na idealnu hladinu? Dakujem vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 12:54 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: jalea
jalea napsala: Zdravím, měla bych dotaz. Jak hodně se bude lišit ,,použitá,, akvarijní voda od té dopuštěné z vodárny o které jsem si našla parametry? Neřeším teď tak NO2 a 3 látky jako spíš pH, celkovou tvrdost, fe atd

Záleží jaké hodnoty máš v akvárku a jaké u nové vody. Potom záleží jaký objem měníš. Je to klasické ředění. U Ph je to potom hodně přechodná hodnota hlavně pokud dodáváš CO2. Hodnota se ti pak vrací k původní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 22:41 Libcin Re: jalea
V mém akváriu je PH a tvrdost menší, Fe větší. Ale vodu míchám s vodou z RO na potřebné parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:59 Žena jalea [3] – jak hodně se liší?
Zdravím, měla bych dotaz. Jak hodně se bude lišit ,,použitá,, akvarijní voda od té dopuštěné z vodárny o které jsem si našla parametry? Neřeším teď tak NO2 a 3 látky jako spíš pH, celkovou tvrdost, fe atd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Myslím, že kým rastliny nevykazujú problémy, netreba sa trápiť hnojením, hlavne kým sa nedáva (naozajstné) CO2. Ono nejaké to množstvo železa bude asi aj v tých ílových guličkách, makroprvky sa do akvária dostanú z krmiva a zo vstupnej vody.

To, že rastie Limnophila pomalšie, beriem ako výhodu, mne keď za týždeň narástla 20+ cm, ma to už moc nebavilo stále strihať. Ale teraz nejako spomalila, ani neviem prečo, žeby jej vadil pokles teploty? (musím už dať ohrievač konečne)

Inak nedostatky železa sa prejavujú takto:
www.prirodni-akvarium.cz/…
akvarijni-hnojivo.cz/…
deficiencyfinder.com (Iron)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2014 19:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
železo neřeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 18:57 Muž Tomiino [43]
dobry vecer,chtel bych se zeptat na slozku zeleza FE ve stredne zarostlem akva,podle moji prezentace a zarybneno take tak...nikdy jsem slozku FE nezjistoval,je to potreba?je to nejak znat na rostlinach? rostliny mi rostou pekne,cryptosky,valisnerie ..jen limnophila trochu pomaleji nez by mnela,ale roste...je nejaka urcita hodnota pro akva vodu?nebo jeto pro kazde akva jine??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824?od=401