Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 20:20 Brodys Re: jakaf
Takovou vodu snad nemůžou prodávat jako pitnou coze Buď se holky někde sekly nebo ta petka od moče byla málo vypláchnutá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 20:12 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
To je možné,ale já nabíral odtočenou studenou vodu do petky od kojenecký vody a test mě dělaly v práci holky v laborce To by sis ale měl stěžovat na vodárnách jsi těžce přes limit, a to nejen v dusičnanech ale asi i dusitanech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 19:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: patka
Je sice v záběhu,ale živorodky už se stačily přemnožit,dnes jsem dal pryč odhadem 15 větších mladejch co přežily a další jsem viděl v kytkách - prozměnu zase Limie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2021 19:51 Žena patka [112] Re: jakaf
No akva je stále v záběhu,stále čachruješ z rybama,i rostlinama,nechej ho v klidu a neryj stále do něj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 19:48 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: patka
Jo já jim donesl oboje,ale zatím maj jen kohoutkovou vodu,akvarijní bude až zejtra.
Rostliny pryč musely,mech byl po celym dně a růžkatce plná hladina,že šlo málo světla na rostliny na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 19:43 Žena patka [112] Re: jakaf
No tak nevím,psal jsi na rozbor vodu s akvarka ne z kohoutku..
Jakaf napsal: Tak jsem dnes donesl holkám v laborce 2 litry petku s vodou z akvárka a v úterý budu mít hotovej tenhle rozbor vody:
a 17.45 dnes že odtočenou..
Daruješ rostliny,dej tomu čas,stačí jeden kopanec a je v akvariu kalamita..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 19:39 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Už to řešit nebudu,vše roste tak,že jsem před chvílí z akvárka musel dát pryč plnou sklenici mechu,růžkatec a kus mokřanky a brzo budu redukovat i Egerie co už zarůstaj hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2021 19:36 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Moc netuším proč to řešíš, psal jsi že kytky rostou, ryby jsou v pohodě, co tě vede potom k tomu zkoumat vodu? Máš nějaký problém s akva?
Jestli ne, osobně bych to neřešil. Řídím se pravidlem, nehledat problém tam kde není. Takže jestli je vše ok, kochej se, měj dostatek rychlerostoucích kytek, plovoučky a neřeš to.

Jinak není co radit, buď si sežeň jiný zdroj a nebo musíš ředit RO, obávám se, že nic jiného vymyslet nejde, jiné kouzlo neexistuje ;-) za předpokladu, že děvčata skutečně měřila co měla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:59 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
Já to asi řešit zatím nebudu,vše mě roste jak blázen,ryby se čile množej.Prostě nebudu tak často měnit vodu,abych si nekontaminoval akvárko,když rostliny evidentně z toho bordelu prosperujou,tak to ničemu nevadí.V nejhorším si zkusím dovézt v kanystru vodu z jiný části Prahy,neb Praha je jedna-asi naše půlka Káraný a druhá půlka Želivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:55 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: jakaf
Je pravda, že aby jsi se dostal s NO3 na těch (horních) doporučovaných 25mg/L, musel bys ředit v poměru kohoutková 1:2 RO, což teda by bylo náročnější na výrobu a odpadní vodu. Protože to chce dávat takto dlouhodobě, krátkodobě se ti to neprojeví. Záleží, jak často reálně vyměňuješ vodu a kolik :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:45 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
To je možné,ale já nabíral odtočenou studenou vodu do petky od kojenecký vody a test mě dělaly v práci holky v laborce kde se specializujou na testování všech možných druhů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:39 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
mapy.pvk.cz/… Tady píší něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:21 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
S touhle zdrojovou vodou při každý výměně vody dodám to špatný,co rychle rostoucí kytky spotřebujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:19 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: jakaf
No co s tím...ředil bych něčím měkčím, třeba reverzní vodou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Jo jsem i tam,snad někdo poradí co s tak špatnejma hodnotama zdrojový vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 17:09 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Teď jsem četl to samé na fb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 13:15 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkadusitany/dusičnany
Nazdar,tak jsem si zatím nechal změřit hodnotu dusičnanů a dusitanů ve vodovodní vodě z řádu,kterou pijeme,mejeme se v ní a pouštím jí do akvárka.
Praha 6 Bořislavka vodovodní řád má tyto šílené hodnoty:

Dusitany: 0,10 mg/l

Dusičnany: 68,3 mg/l

Hodnota dusičnanů je průměrem výsledků dvou kyvetových testů pro různé rozsahy, takže v té vodě opravdu budou.

Kdo ví co nám PVK a odkud cpe tady do vodovodního řádu.

Paradoxem je,že rostliny rostou jak bláznivý a živorodky žerou,rostou a pěkně se množej a ani šneci nelezou ven z akvárka.Voda čirá jak křišťál.

To mě tak napadá,že každou výměnou vody to tam znova nacpu,co mezi tím sežral růžkatec,egerie a další kytky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 19:25 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
To je mě jasné,ale jinak bude ten rozbor dělanej přímo v laboratoři u mě v práci,kde holky odebíraj a měřej vzorky vod pro napájení zařízení a vod chladících a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2021 19:23 R Muž Anthrax [4786] Re: jakaf
Jen počítej s tím, že když vodu někam neseš a nějak ji skladuješ, tak nejde o měření na místě. Výsledky můžou být u některých hodnot trochu jinde než přímo v akváriu. Např u pH. To jenom na okraj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 19:10 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – hodnoty vody.
Tak jsem dnes donesl holkám v laborce 2 litry petku s vodou z akvárka a v úterý budu mít hotovej tenhle rozbor vody:

dusičnany, dusitany, železo, pH, vápník, chloridy, tvrdost, vodivost, alkalita, acidita, CHSKMn

Jsem zvědavej co mě vyjde za hodnoty.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 11:51 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku V akvariu mam takoveto hodnoty ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 11:09 Muž Shimi [683] Re: Lojza007
Ani to PH nemá špatné, motá se to někde kolem 7.0 - 7.2, což je v pohodě a pro vstupní vodu naprosto normální hodnoty. Problém bude jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 11:02 Muž Lojza007 [1204] Re: Shimi
Přesně tak, NO2 je 0 i NO3 je 0. Docela tvrdá voda. Rostlinám se určitě nebude líbit, že i NO3 je ve vodě málo, chtělo by to tak 20mg/l, některým rybám by se nemuselo líbit pH, ale nemyslím si, že je to hodnota, která je připraví o život.
Pokud ryby umírají, může tam být jiný problém, například nějaké toxické látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 10:55 Muž Shimi [683] Re: KarásekLut
Nechci se mýlit, ale podle toho papírku máš NO2 i NO3 na nule. Ta 3 fialová políčka patří k tvrdosti dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 10:49 Muž KarásekLut [93] – Vstupni hodnoty vody
Fotka k příspěvku Teď jsem zkusil udělat test vstupní vody a NO2 mám pořád vysoký (viz. obrázek) a podle toho co jsem četl, tato hodnota může za úhyn rybiček. Jaká chemikálie mi pomůže tuto hodnotu srazit na normální míru? Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 19:09 Žena petulka [11] Re: NHKG
Ne dobre jsem to pochopila myslim teda :) mame normalne ten culligan ale k tomu mame i reverzni osmozu, jsou to 2 pristroje, mame to od te firmy ale ta voda psala jsem ti ty hodnoty vyse, ma vse nizke. Je to opravdu deminerizovana voda. K tomu mame pak tu kohoutkovou ktera je spatna. Myslim ze zkusim michat v lete normalni mistni vodu s tou demineralizovanou a uvidim a na podzim zas najedu na destovku chytam ji z plachty z bazenu :))). Ty pristroje atd, to ja nikdy nepochopim, delam akvarka uz 20 let a nikdy mi to s chemii neslo. Mela jsem akva vzdy pekne jedine co nejelo byly ty koberecky no co se da delat, rikam jednou se mi zadarilo s m calitrichoides ze rostl vsude diky tomu halogenu. Tak nevim ale nemyslis ze vse zalezi na kvalite svetla? A zbytek uz je neco co se da upravit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Trochu jsi nejsem jistý, jestli se se chápeme správně. Culligan je pravděpodobně iontoměnič. Vodu z něj bych do akvária nelil vůbec.
Reverzní osmózu si nainstaluješ v bytě a vyrobí z vodovodní extra měkkou vodu (+ část vody pude do odpadu): www.rostlinna-akvaria.cz/… Přímo vodu z osmózy není moc vhodné používat, chybí v ní minerály. Proto se míchá s vodovodní, ale v tvém případě by bylo vhodné jí míchat s tvrdou vodou před úpravou Culliganem. Poměr si musíš pomocí testů zjistit jaký ti bude vyhovovat a pak si změříš vodivost výsledné vody. Tužkový měřič vodivosti stojí pár stovek. Jakmile znáš požadovanou vodivost, tak pak mícháš jen na požadovanou vodivost a nic jiného neměříš. Druhou možností je koupit směs minerálů (v sypké formě), zjistit kolik do vody z osmózy sypat a pak už jen sypat pokaždé stejné množství minerálů na litr vody z osmózy. Každopádně používání reverzní osmózy je trochu pracné a zabere trochu místa v bytě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:32 Žena petulka [11] Re: NHKG
Ten pan od culliganu neco rikal ze to pouziva sodik takze to tak asi bude. Jeste mam moznost studanku. Ale nejdriv musim zmerit vodu. Tady je vsude voda velmi tvrda. Myslis ze se da od oka smichat treba 10l osmozy a 10 l tvrde vody? Ta osmozova voda je spatna? Koupila jsem ty mikroprvky, co2 nebublam, jen co2 v tekute forme. Pisou ze ty mikroprvky staci jedno zmacknuti pumpicky na 2 tydny. Nikdy jsem to nepouzivala, mam trochu obavy ze tim akvarku zavarim? Ma jen 60 l. S tou destovkou to funguje skvele ale v lete bude konec. Proto se snazim najit reseni, nechce se mi kupovat balenou vodu. Jinak dik za odpoved! Muj sen je tam mit trochu koberecek ale nedari se. Jen jednou kdysi to jsem mela halogenovou lampu a rostlo to super. Tak si rikam ze ty led lampy takove to studene svetlo je naprd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2021 18:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Ta vodovodní voda je podle mě pro akvaristiku nepoužitelná. Cituji technologii změkčení: Tato iontoměničová náplň Cullex na sebe váže kationty vápníku a hořčíku a místo nich do vody uvolňuje kationty sodíku. Navíc je plná dusíku.
A pokud si to pamatuju správně, místo každého atomu vápníku budeš mít 2 atomy sodíku. Takže ta změkčená voda bude plná sodíku. To je sice super pro trubky, různá zařízení, praní a podobně, ale nevhodné pro akvárium (horší jak ta tvrdá původní tvrdá voda).
Pokud můžeš, tak používej reverzní osmózu a výslednou vodu pak budeš asi muset doplnit minerály, aby nebyla tak měkká. Nepoužíval bych ten vodovod ani na míchání vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 17:50 Žena petulka [11]
Prosim muzete poradit, co si myslite o techto hodnotach?
Nitraty 50 nitrity 0, Gh <3, ph 8,4, kh 15
Nitraty 0 nitrity 0, Gh <3, ph 6,8, Kh 0
Nitraty 10 nitrity 0, gh<4, ph 6,8, Kh 6
To prvni je voda z kohoutku, to druhe je osmoza a to treti je akvarijni voda ktera je vlastne destova voda kterou chytam. Horsi je ze az dest dojde v lete tak budu asi muset davat tu vodovodni, ktera je upravovana systemem Culligan, je to nas zmekcovac vody, voda kterou pijeme, je vyborna protoze nemame vodni kamen. Ale kdyz jsem ji lila do akvaria mela jsem problemy( rasy, sinice, atd). Budu vdecna za kazdou odpoved, dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 21:29 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Idefix
Ano, KNK je to, čemu říkáme alkalita nebo uhličitanová tvrdost.

KNK 5.6mmol/l=16°dKH
GH 3.52mmol/l=20°dGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 21:00 Muž Idefix [0] Re: Idefix
A jeste sem v tom rozboru nasel ..
KNK 5.60 mmol/l to je ta uhlicitanova tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 20:17 Muž Idefix [0] Re: Anthrax
Dekuji vsem , no do akvarka sem premyslel ze bych chtel neonky cervene 2-4 skalarky ,nejakou tetru .mozna bych si i nechal poradit .jinak zatim po 9 dnech od zalozeni mam 4 xparmicku siamskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 20:02 R Muž Anthrax [4786] Re: Idefix
Je to celkem tvrdá voda. Vždycky je dobré uvést o jaké akvárko se jedná. Pro některé živočichy a rostliny to může být OK, pro jiné nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 20:00 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Idefix
Máš tvrdou vodu takže osazenstvo se snaž přizpůsobit. Pokud jde o tvrdost budou tě zajímat spíše karbonátová (uhličitanová) tvrdost dkH (KH) kup si na to test www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 19:38 Muž Idefix [0] – Rozbor vody
Dobry vecer vsichni,

Dnes se mi dostalo konecne rozbor vody u nas a vychazi mi to nasledovne

Ph 7,1-7,4
Dusicnany 21.7
Dusitany 0.014
Tvrdost vody 3,52 mmol/l

Akvarko mam zalozene pouze 11 dni takze sem velky zacatecnik mohu Vas poprosit o radu zdali jsou hodnoty prijatelne nebo neco treba hlidat.Predem dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 13:45 Muž vlka [3453] Re: Xbourn
Napiš přímo na vodárny a oni ti řeknou i pošlou rozbor vody, kterou ti posílají do řadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:34 Muž Xbourn [805] Re: Roman.Kl
Díky na tyhle stránky jsem samozřejmě koukal ,ale naší ulici jsem nenašel .Podle mě by jsme měli mít vodu z Vrutice-Klíčava.Včera jsem dělal kapkové testy Hu - Ben den odstáté vody a vyšli mi hodnoty 12 dgH , 10 dkH a 7 ph kapkový test aquar. Myslím že hodnoty docela v pohodě až na tu tvrdost , ale nechce se mi každý týden napojovat RO tak asi začnu pomalu měnit poměr vody z RO a kohotkové. Jenom doufám že to neodskáčou rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 22:21 Muž Roman.Kl [27] Re: Xbourn
Ahoj, parametry dodávané vody udávají každý rok přímo na webu. Zde průměr za 2019. Rok 2020 zatím asi nezpracovali. Hodnoty koukám téměř shodné.
www.svas.cz/…
A nebo:
www.svas.cz/…

Důležité je vědět, na který zdroj je kdo připojen:
www.svas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 21:15 R Muž Anthrax [4786] Re: Xbourn
Záleží, co chováš a pěstuješ. Voda celkem tvrdá. Každopádně před týdnem se tu Mělnická Vrutice shodou okolností řešila a hodnoty jsou skoro stejné rybicky.net/forum/6960 , tak ti to třeba pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 21:04 Muž Xbourn [805] – voda
Včera jsem dostal o vodáren rozbor vody.Chtěl bych se zeptat zkušenějších co říkají na její hodnoty.
Díky za názory.

www.svas.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2020 02:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jirik87
Tak záleží, co tam chceš mít. pH není zas tak těžké snížit, někteří tu řeší opačný problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2020 21:21 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirik87
Tak musíš se rozhodnout, rozhodl bych se ale pro tu co ti teče z kohoutku protože tahat vodu tě časem přestane bavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 21:04 Jirik87 Re: Jirik87
Fotka k příspěvku Tak mám vyřešeno luxusními hodnotami vody.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 20:28 Jirik87 Re: _ucx_
Nějaký jiný nápad kde brát vodu do akvaria ? Jsem z Kolína. Co tyhle hodnoty ?

2,8 celková tvrdost [mmol/l]
7,6 pH
10 dusičnany [mg/l]
15,1 hořčík [mg/l]
84,2 vápník [mg/l]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 20:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jirik87
Dost vysoké pH pro většinu druhů ryb, ale určitě najdeš i takové, kterým bude vyhovovat. Chybí informace o tvrdosti. Jinak vypadá dobře, zejména se mi líbí nízké dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 20:15 Jirik87 Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Co tahle voda? Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 17:09 Jirik87 Re: Jarden Sk
Díky za reakci, zkusím ještě tu ekovodu, která je poblíž tam by mohly být ty hodnoty lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2020 07:10 Jarden Sk Re: Jirik87
Máš velmi tvrdú vodu a prispôsob tomu aj výber rastlín /nenáročné/, inak sa bez rev. osmózy asi nezaobídeš.Aj rašelina vo filtri by mohla pomôcť a dusičnany sú ok, tak treba iba pravidelná výmena 1/2 vody a nepreháňať to zbytočne s rybami-radšej menej.Hnojenie bežným hnojivom najlepšie bez horčíku a vápniku iba s K/draslík/ a mikroprvkami.Dno obyč. štrk 2-4mm. Do dna hnojace tablety. Na začiatok do akva veeela rastlín!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 23:19 Jirik87 – Dotaz
Ahoj všem, plánuji své první akvárko a začínám vodou. Co říkáte na hodnoty z našeho vodovodu ? Jinak mě napadlo ještě využít ekovody, kterou mám poblíž bytu. Předem díky za názory.
6 celková tvrdost [mmol/l]
7,2 pH
16,5 dusičnany [mg/l]
39,8 hořčík [mg/l]
173,4 vápník [mg/l]

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824?od=101