Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: milan666
vdaka za nákres...no ja co2 pridávam aj v noci..dnes som skúsil použiť cigaretový filter..zatiaľ vkuse jemné bublinky ktoré rozpráši vývod z filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:09 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Mne sa tiež páči najviac čierny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku deCORF.OBRAEN napsal: no ak nejaky nakres mas tak daj..uvidim ako i to predstavujes.
Nemám inú možnosť, len takto to môžem dať. Ináč tento spôsob je jednorazový, potom to už nemusíš takto robiť. Keď TIBI na noc odstavuješ, tak to nechaj takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 14:11 Muž LANOUR [55]
To je pravda ale kdyz uz tam clovek tu cerpaci hlavu ma tak ta 1/2 petka uz tomu moc nevadi.Mit 100l akvarko tak se na to vyprdnu a dam si tam lip.drivko,nebo cigaretovy filtr na ten jsem bezel do ted. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 14:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: LANOUR
Ono taky zalezi co vsechno si chce clovek do toho akva narvat a jak moc zmensit,uz tak maly prostor! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:07 Muž LANOUR [55]
Fotka k příspěvku jeste jedna foka uz aby to zarostlo valisnerii ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:06 Muž LANOUR [55] – HOME MADE REACTOR CO2
Fotka k příspěvku Tak jsem dnes zkusil home made reactor na co2,napojeno na filtracni havu,jedno kolinko,vulkanizacni paska,a petka od vody bublam 4 bubl./sec a krasa vrele doporucuju nez kupovat zbytene drahe reaktory :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 23:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
to je jen o barvě plastu, jsou stejně funkční a ze stejné keramiky. Dělaj se modré, zelené a černé. Modrý vpypadá spíš jak čirý, ten se líbil všem krom Sida, ten vzal černý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 23:23 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Ten čierny vnútorný je lepší než zelený vnútorný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 22:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak už mám foto u 200l
rybicky.net/nadrze/10574
+nějaký videa na mojem youtube kanálu www.youtube.com/…
potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:04 Muž DavidDizzer [26] – Bruska
Ovšem jednu nevýhodu to dnes mělo. Děda mi poradil sice parádní, rychlou a účinnou věc na obroušení toho dřeva do nádherné roviny (jako stůl - nábytek), ale ta bruska nebo já budu říkat "kravál" tak řval, že nyní téměř vůbec neslyším. Jen šumění a ztlumení uší. Doufám, že to nebude mít trvalé následky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 21:02 Muž DavidDizzer [26] – další difuzory
Tak: Nyní jsem dodělal během chvíle (díky dědovi, který mi poradil) další tři difuzory... Mám tedy nyní udělané 4 difuzory a budu v tom pokračovat, velice mě to baví, jelikož je to rychlé a jednoduché... Jsem si říkal, že bych se tím mohl i živit :-D :-D... Tak mě to začalo bavit...

Dva dám do svého akvária (ještě uvidím, dle reakci rostlin), jeden do své malé nádrže a jeden do naší 240 litrovky :-)... Tam také podle reakci rostlin kdyžtak přidám ještě jeden :-)...

Opravdu všem doporučuji již zmíněné domácí difuzory z lipového dřeva, hrdla od plastové lahve a kolínko či rozdvojku...
Prakticky by to šlo i z jiného dřeva, ale i já zvlolil LÍPU :-).

Všem hodně úspěchů
DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:16 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: milan666
no ak nejaky nakres mas tak daj..uvidim ako i to predstavujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
deCORF.OBRAEN napsal: ok skusim to urobiť ako píšeš..tie TIBI dokážu urobiť riadny tlak no napriek tomu to nepretlačia
Cez noc si natlakuj pomocou tibi druhú fľašu a ráno uvolní na nej ventilček, tlak pretlčí difúzor a potom to už pekne ide.
To ale bude chcieť nákres však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:35 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: deCORF.OBRAEN
Já mam tento www.ebay.com/… daj to do sava na nejaký ten čas a potom poriadne prepláchni bude ako nový ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: milan666
ok skusim to urobiť ako píšeš..tie TIBI dokážu urobiť riadny tlak no napriek tomu to nepretlačia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Šak do sava na 10 minút a potom namočiť do čistej vody, prepláchnúť a .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:14 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: usine
vypaloval na kameňoch??..to ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Všechny tyhle materiály se budou zanášet hlavně je prorůstají řasy. Kamínek ti za čas udělá to samé, půjdou z něho stále větší bubliny z jednoho místa. Dříve žádné savo nebylo tak jsem je vypaloval na kamnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:36 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: invalida
skušal som o hocijako a neviem si dat rady..nakonniec som to vymenil za jemný vzduchovací kamienok, ale neexistuje že človek dá za to nemalé peniaze a aby to mal odložené v skrinke
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:31 S Muž invalida [3881]
Časem se to asi zanese ...já bych to profukoval jakoby proti proudu..abych špínu víc neutahoval ale naopak vyfukoval ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:27 Muž deCORF.OBRAEN [220]
vlastním tento CO2 difuzor www.akvariumonline.sk/…
no po asi 3 týždnoch mi to moc nedáva bublinky a dokonca ho mám problem a prefúknuť čo predtým som trochu prefúkol..vraj sa tonejako má čistiť po určitom čase..ale ako?..prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:05 Muž honzaprouza77 [18]
Tak uvidíme, zatím vše běží ok a bublinky se neustále zmenšují. Jinak já to tam mám jako klín natlačené, ale z druhé strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:49 Muž DavidDizzer [26] Re: milan666
Ano, nic se neděje... Stává se :-)
Nyní jen čekám, jak mi zaschne super sekundové lepidlo na přilepeném kolínku do vršku. Mezitím si nechávám na hladině napít hotový difuzer (dřevo v hrdle od lahve), aby se to trochu roztáhlo a napilo celkově. Poté jen zašrubuji a vyzkouším. Dělal jsem to prakticky celý den, protože jsem to dělal po svém :-).

Pokud znáte ty brusky, či kotouče, na kterých se brousí nože atd..., tím jsem to obrušoval... Piliny jsem měl všude (ve vlasech, oblečení, ochranné brýle) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2012 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidDizzer
Tak potom došlo k nedorozumeniu a teda k nepochopeniu. V poriadku, o nič nejde, nech to slúži a nech ste spokojný, totiž mne ide o to v prvom rade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
Pôjde to aj opačne, ale životnosť sa tým skráti a bublinky po čase sa budú zväčšovať. Preto radšej doporučujem natlkať to radšej ako klín.
Treba vyrobiť je den takto a druhý opačne a porovnať po mesiaci, pol roku,.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:35 Muž DavidDizzer [26] Re: milan666
Přísahal bych, že asi před čtvrt rokem jsem Vám napsal vzkaz nejspíš na tom portále, kde se tento článek zveřejňuje. Ptal jsem se Vás na to, kde konkrétně strčit to dřívko a ještě různé otázky, jak to tam natlouci a mnoho dalších věcí. Mám od Vás vzkaz buď v e-mailu nebo na tom portále, pokud se nemýlím. Snad ho najdu, abych to dokázal.

Já se samozřejmě nechci hádat :-), jen říkám to, že my dva nebo já Vám jsem opravdu tyto dotazy pokládal a odepsal jste mi (typuji, že to je čtvrt roku či více měsíců zpět)...

Za způsobené problémy, že nyní to lidé mohou udělat jinak, se omlouvám.
Já jsem to udělal po svém (nebo podle toho, jak si to myslím a pamatuji) a je to stejný výsledek :-)

Děkuji, Přeji pěkný zbytek dne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 19:50 Muž honzaprouza77 [18]
Aha, já to udělal opačně, a jde to jak hodinky :) No asi to nebude tak podstatné, ale omlouvám se za špatné informace. Ale jo, tak jak to píše autor to má menší nendenci vyjíždět, ale mě to nevyjíždí ani tak, taky jak by mohlo,když je to tam zatlouklý kladivem jako klín do dřeva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 19:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidDizzer
DavidDizzer napsal: Ano, od autora. Osobně jsem mu psal - proč na fotce číslo 7 a 8 (shora) má vždy jinak vyfocené dřevo nacpané uvnitř víčka. Na jedné fotce to je to nacpané shora (jak pijeme) a na další fotce na druhé straně. Proto mi to nebylo jasné a ihned mu osobně napsal - Napsal mi, že se omlouvá, že to je chyba - že se to ucpe (dává) ze strany, kde nepijeme! A logicky to tak i je, jelikož tam pak přes vršek musíme provrtat kolínko nebo něco, které by pak bránilo tomu dřevu a nešlo by to. Musí to tedy být z opačné strany (tam, kde nepijeme / tam kde je širší prstenec toho hrdla)... :-) Teoreticky i prakticky je to jedno, jak si to kdo udělá, ale já to udělám tam, jak to bude nejlepší - tedy TAK!
A takto vznikajú dezinformácie!!!!! Autorom som ja a nikomu som sa neospravedlňoval a netvrdil, že sa to natlkáva z opačnej strany!!!
Ešte raz: Drievko sa natĺka z tej strany z ktorej sa pije a to mierne zúženým koncom.
Kto nerozumie nech sa pýta.
Prosím nezavádzať a nemýliť. Na fotkách je to v poriadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 18:28 Muž honzaprouza77 [18] Re: DavidDizzer
ok, dej vědět, jak to dopadlo. Já osobně jsme to dělal v 22.00 za mokra a udělal jsme to tak na půl a další den sjem to suché dotvořil v 6.45 :) Jinak, jak jsem to udělal za mokra a dal vyschnout, ráno jsem chytl hrdlo a dřívko vypadlo, zmenšilo se tak o 1-2mm, tak jsem ho narval ještě hloub a zabrousil uvnitř a pak jak se nasálo, tak tam musí držet jako bejk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 18:16 Muž matlala [798] - Rostliny – Atomizery
Ták teda pánové, ty externí atomizéry jsou bomba, dělají v akva úplně sodovku, s použitím s pH controllerem se to vstřebá tak za minutu po vypnutí, start trvá tak 30s-nemám zpětný ventil těsně před atomizérem, ale na lahvi a hadičku 70cm-ještě zítra budu předělávat atomizer na viditelnější místo.
Materiál je stejný jako u těch interních. Pokusím se něco nafotit a natočit. O případné konkrétní věci si řekněte, rád zodpovím, případně je u mě já schované ještě Sid a tomas3000, radhol je už včera dostal.

EDIT: ty interní natočím až dořeším problém s vadným jehlovým ventilem, musím je vyměnit za jednosměrné, obousměrné nezavřu na 1000% a u těch miniakva to dává na to max zavření moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:49 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dimi
ja mel podobny problem, akorat savo vubec nepomohlo, krasne se vycistil ale neprosla ani bublinka, nakonec sem nechal difuzor lezet nekde ladem a asi az kdyz vyschnul tak pak to bomba protlacila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:44 Muž DavidDizzer [26] Re: honzaprouza77
Za chvíli jdu zkusit obrousit to dřívko, jsem zvědav, jak to půjde :-)... Snad to už vyschlo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:40 Muž DavidDizzer [26] Re: Dimi
Zkus tu láhev pořádně zmáčknout, tlakem by to pak mělo povolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:30 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: matlala
teď je jenom problém, že mi difuzor přestal fungovat vůbec :( Už je to přes 10 minut co je napíchnutý na hadičku s CO2, ve které je cítit velký tlak a ven nejde ani jedna bublina :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dimi
není třeba, ten miniaturní zbytek sava neuškodí, dělal jsem to tak 2 měsíce a v pohodě. Jiní to dělají dlouho a nic se jim nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:16 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: matlala
uff, tak se mi to povedlo. Odpojil jsem hadičku pod vodou v tom vědru, co2 asi vytlačilo vodu ven. Teď je difuzér prázdný. Akvárko už nesvítí, tak asi difuzor ještě přes noc nechám mimo akvárium, ať se vymočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dimi
jejda to je problém to urychlit a vzít tu injekční stříkačku naplněnou vzduchem a profouknout to, přitom si druhou rukou držet hadičku na stříkačce aby nevyletěla tlakem. Já to tak dělal vždycky, ať teď uvidim jak s těma novýma atomizérama, to bude horší, ty musím nechat den, dva máčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:05 Muž marek21 [16]
mne ked sa voda dostane do difuzora tak ho odpojim od hadicky otocim naopak a potrasiem s tym hore dole a voda vytecie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:56 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Dimi
Tak jsem to dal do vědra s vodou a napojil na burčák. Jenom je problém asi ten, že když se tam dovnitř dostane voda tak je tam na pořád. Spiš asi potřebuji to nějak zahřát, aby voda se vypařila anebo nějak vyndat ten keramický proužek, zatím ale nevím jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:53 Muž honzaprouza77 [18]
je moc hezký :) no dej to na tlakovou láhev(nebo burčák záleží co máš), nebo na vzduch. motorek adej to dolů hlavou, a ono to určitě vyteče Nebo tam nalej ještě vodu, aby jsi to naředil a ono se to po čase vypaří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
keramiku nezbrousí :-D
vytlačí to tlakem vzduchu to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:50 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: honzaprouza77
neteče :( je tam podtlak. Kromě toho je tam zpětný ventil v tom zabudovaný, zkusil jsem ho povolit metalickým drátkem, ale to SAVO tam je furt vevnitř a nechce téct ven. Jedná se o tento difuzér - aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dimi
vem kus hadičky a injekční stříkačku, vstříkni místo co2 savo a pak vodu a vzducem nech vykapat. Chce to držet si hadičku na tý stříkačce,často nedrží a povolí hned jak začneš tlačit. Možnost 2 je namočit do vody nebo napojit na bombu či burčák a nechat vyfučet mimo akva a obracet to aby vyteklo vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:35 Muž DavidDizzer [26] Re: Dimi
Nevím, kam přesně jsi to SAVO vléval, ale pokud se vsáklo do toho difuzoru (na ty malé bublinky), dal bych to do nějaké nádoby a nechal minimálně den až dva profouknout nebo nechat prostě normálně uvolňovat CO2 (aby se to z tama dostalo)... Postupně čistit kartáčem a nebo povrch zabrousit šmirglovým papírem nebo bruskou. A opakovat... Nevím, zda jsem to pochopil správně, tak snad se to bude shodovat s tvým problémem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:34 Muž honzaprouza77 [18]
nevyteče, dírkou pro hadičku? jinak co to propláchnout pořádně vodou, zapnout a plyn vytlačí všechnu vodu? (no to asi ne), ale hlavně pořádně propláchnout, popř. namočit na pár hod. do čisté vodya zkusit pustit vzd. motorek, nebo něco prostě? _Nemám s tím zkuš. ještě jsme to nedělal, ale napadá mě tohle leda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:31 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: matlala
Tak jsem nalil SAVO přímo na difuzor na ten bílý keramický proužek, za pár minut SAVO se prosáklo a dostalo dovnitř. Jak teď jej dostanu z difuzoru ven? Zkoušel jsem to odsávat a točit, ale to SAVO ven nechce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:25 Muž honzaprouza77 [18]
přesně, jak je to lepší :) Jinak, jestli jste viděli video, toho jak to robí bubliny (na tom sk foru), tak nevíte, jaktože se mu rozpadají a plují do všech směrů? Já je mám před výtokem filtru(u dna) a bublinky jdou po směru proudu všude, ale tam? Může to být rozstřikovací rampou? Nechce se mi registrovat na tom foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:17 Muž DavidDizzer [26] Re: milan666
Ano, od autora. Osobně jsem mu psal - proč na fotce číslo 7 a 8 (shora) má vždy jinak vyfocené dřevo nacpané uvnitř víčka. Na jedné fotce to je to nacpané shora (jak pijeme) a na další fotce na druhé straně. Proto mi to nebylo jasné a ihned mu osobně napsal - Napsal mi, že se omlouvá, že to je chyba - že se to ucpe (dává) ze strany, kde nepijeme! A logicky to tak i je, jelikož tam pak přes vršek musíme provrtat kolínko nebo něco, které by pak bránilo tomu dřevu a nešlo by to. Musí to tedy být z opačné strany (tam, kde nepijeme / tam kde je širší prstenec toho hrdla)... :-) Teoreticky i prakticky je to jedno, jak si to kdo udělá, ale já to udělám tam, jak to bude nejlepší - tedy TAK!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:06 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No to ste ma dostali love , že niektoré veci máte od autora hop
www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.akva.sk/…
a že mám to špatne? čo? potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2?od=651